Тепер офіційно: Губернатор Флориди Рон ДеСантіс оголосив, що балотується в президенти США

Тепер офіційно: Губернатор Флориди Рон ДеСантіс оголосив, що балотується в президенти США

ДеСантіс виступав проти надання Україні F16, але назвав Путіна воєнним злочинцем. Схоже, тепер у республіканців вимальовуються два основних кандидати на праймеріз (наразі в опитуваннях ДеСантіс має 2 місце після Трампа). Хто він такий і що говорив про Україну та Росію?

ДеСантіс виріс у Флориді, має італійське коріння. 44 роки. Католик, одружений, троє дітей. Закінчив Єль і Гарвард. Служив в армії, де опікувався юридичними питаннями. Одне з місць служби - військова в’язниця Гуантанамо. З 2013 по 2018 - конгресмен. З 2019 - губернатор штату Флорида.

ДеСантіс веде консервативну політику, яка багато в чому збігається з баченням Дональда Трампа. Займає критичну позицію щодо мігрантів та права на аборти, водночас підтримує розширення збройних прав та обмеження у шкільних програмах курсів про расові та гендерні питання.

Це якщо супер коротко про внутрішні речі. Яка позиція в ДеСантіса щодо України? В свіжому коментарі Fox News він сказав, що хоче “врегулювання”, а не ширшої війни: “Невідомо, як це виглядатиме в січні 2025. Але я не хотів би, щоб США з військами були втягнуті у війну в Росії чи Україні”.

При цьому в березні ДеСантіс зробив доволі неоднозначні коментарі - назвавши російську агресію в Україні територіальним спором. "Хоча США мають багато важливих національних інтересів ... подальше вплутування в територіальний спір між Україною та Росією не є одним із них".

“Фінансування цього конфлікту адміністрацією Байдена за необмеженим чеком “стільки, скільки потрібно”, без будь-яких визначених цілей або підзвітності, відволікає увагу від найнагальніших викликів нашої країни”, - сказав ДеСантіс.

Тоді ж Рон ДеСантіс виступив проти надання Україні F16 і далекобійних ракет. На його думку, це б створило ризик втягнення США у конфлікт з Росією та наблизило б до “гарячої війни між двома найбільшими ядерними державами світу”.

Деякі впливові республіканці розкритикували заяву ДеСантіса про “територіальний спір”. Після цього він дещо змінив свій тон. Сказав, що його не так зрозуміли, і що він мав на увазі “Крим та Донбас”. “Там багато етнічних росіян, і там тривають складні бої - саме про це йшлося”.

Водночас ДеСантіс додав: він не виправдовує вторгнення Росії і не вважає, що вона має право на окуповані території. І якби він міг клацнути пальцями, то 100% повернув би ці землі Україні. Однак “ескалацію з боку США” в т.ч. через надання більше зброї вважає помилковою.  

Також у нових ремарках ДеСантіс назвав Путіна воєнним злочинцем, якого слід притягнути до відповідальності. Він додав, що Захід переоцінив спроможності Росії, яка виявилась великою заправкою з ядерною зброєю (перефразувавши відомий вислів покійного сенатора МакКейна).