"ТИМ, ХТО ЗАРАЗ СИДИТЬ У ДОЛАРІ США, ДОВЕДЕТЬСЯ ТЕРПІТИ ДЕВАЛЬВАЦІЮ БАКСА" - Александр Гончаров

"ТИМ, ХТО ЗАРАЗ СИДИТЬ У ДОЛАРІ США, ДОВЕДЕТЬСЯ ТЕРПІТИ ДЕВАЛЬВАЦІЮ БАКСА" - Александр Гончаров

Фінансова тривога: Федрезерв вже не може відтягувати рішення щодо ставки, оскільки економіка США почала різко просідати, і ринки це вже відчули. Наприклад, фондовий індекс S&P 500 обвалився на 10% за дві доби:

• втрачено $5 трлн ринкової капіталізації;

• подібне відбувалося лише у березні 2020р. (COVID-крах) та у листопаді 2008р. (фінансова криза);

• обидва рази ФРС екстрено знижувала ставку та включала друкарський верстат (див. на графіку 5 випадків за 70 років, коли за 2 дні падіння було >10%).

Провідні експерти, включаючи аналітиків «JPMorgan» і «Morgan Stanley», прогнозують ймовірність рецесії в США в 2025 році - понад 61%! Також Кеті Вуд (CEO інвестгіганта «ARKInvest») заявила на Digital Asset Summit: «Швидкість обігу грошей драматично сповільнюється. Ми турбуємося про рецесію». А сенатор-республіканець від Техасу Тед Круз чесно сказав: «Якщо тарифи Трампа відправлять економіку США в рецесію, на республіканців чекає «кривава лазня» на проміжних виборах до Конгресу, які пройдуть у 2026 році».

Отже, зараз на ринку три основні ведмеді, через які неминучою стає девальвація долара США:

1. Мита та торговельні війни.

2. Геополітика.

3. Жорстка риторика від ФРС, а також очікуване зростання інфляції та боргу США.

І вже зовсім скоро – основний бій: Президент Трамп відкрито та наполегливо закликає голову ФРС Пауелла знизити ключову ставку! А далі – девальвація долара. І дивуватися тут нема чому: долар це вплив США, як прямий - через можливість вводити санкції, так і монетарний - через ставку Федрезерва. Що ж, такий розклад - доведеться терпіти девальвацію долара.

У зв'язку з цим децентралізована платформа ринку передбачень «Полімаркет» прогнозує екстрену реакцію ФРС США:

• 53% ймовірність, що буде 4 та більше разів поспіль знижено рівень ставки у 2025 році;

• це означає зниження на 100 б.п. і більше;

• учасники ринків не вірять Пауеллу — вони вже закладають у ціну фінансову паніку.

Висновки: посилення торгових бар'єрів та глобальний страх перед рецесією сильно б'ють по долару США. Якщо ФРС не зменшить ставку — почнеться лавина дефолтів, якщо зменшить — посилить інфляцію та знецінить долар. У цій пастці виграє той, у кого - актив, що не знецінюється, наприклад, BTC.