"ТРОХИ ПРО ПОТОЧНИЙ СТАН СПРАВ" - Дмитро "Калинчук" Вовнянко

"ТРОХИ ПРО ПОТОЧНИЙ СТАН СПРАВ" - Дмитро "Калинчук" Вовнянко

Панове, а давайте скажимо чесно. Вся оця висока довіра до Зеленського, яку ударно фіксують різні статистичні контори, відбувається не тому що 73% (чи скільки там?) українців тотально тупі. Вона відбувається зовсім з іншої причини.

Існує консенсус еліт щодо Зеленського. Елітам ВИГІДНО Зеленського підтримувати.

Зеленського вихваляють журналісти видань пов'язаних з олігархами - тобто практично весь мономарафон. Вже повірте, за вкрай нечастими випадками журналіст не стане сперечатися з головредом. Конкуренція в ЗМІ надвисока, вилетіти з професії легше легкого.

Зеленського підтримують керівники на місцях. Зеленського підтримує чиновницька вертикаль. Всі ці люди плетені-переплетені зв'язками зі своїми підлеглими та колегами - і впливають на них.

Зеленського підтримує частина бізнесу, в першу чергу той хто пов'язаний з державними контрактами. Кожна крупна контора, що сіла на контракт має безліч суміжників, у т ч ФОПів. Та більше скажу. Мені фантазії бракує уявити який шмат бізнесу годується з корупційних оборудок - від будівництва садиб чиновникам до просто продажу їм певних товарів.

Навколо чого будується такий консенсус? Навколо якої великої ідеї? Сказати важко.

Але поставимо питання інакше. Проти чого будується цей консенсус?

Відповідь очевидна. Проти команди Петра Порошенка. Чому?

Та тому, що протягом свого президентства Порошенко намагався привчити людей жити в державі як у домівці, а не як на мисливських угіддях. Для мене втілення діяльності Порошенка це український океанський флот, який раптом став прибутковим.

Тобто виявилося, що в Україні був океанський флот і що він може бути прибутковим. А раніше не був. Бо хтось його обкрадав.

А прибуткова Укрзалізниця? А прибутковий Нафтогаз? Ви уявляєте ЯКІ суми Порошенко не давав їм вкрасти? Вам зрозуміло ЯКОЮ була ненависть до Порошенка от саме за це? Чому тоді будь-який корупційний скандал здіймав бурю, а нині скандали ідуть потоком, але ніхто не реагує?

Всім їм зрозуміло, ухід Зеленського це повернення Порошенка. А надто багато зроблено. Ми ж пам'ятаємо як садили генералів Марченка і Пввловського, як вламувалися з обшуками до Чорновіл і до Бірюкова. Ми пам'ятаємо і те про що не було відомо загалу - про виклики на розмови, про намагання нас підкупити, про прямі погрози.

Я ніяк не виправдовую вчорашніх товаришів, які стрімко позеленіли, але я чудово розумію причину позеленіння. Це мені вистачило духу після перших таких от розмов самому піти в 72-у і відправитися під Бахмут. А комусь не вистачило. Хтось зламався на обіцянці відправити в Сіверодонецьк його особисто чи відправити чоловіка або брата. Я знаю.

Таке не забувається.

Але є проблема, яку зеленій владі не вирішити. У них країна розорена й розтрощена війною. Кошти на відновлення після війни дати може тільки Захід. А Захід вимагає пррведення низки реформ. І Захід вже достатньо вивчив ху із містер Зеленський і його оточення.

Україна прямо іде в становище коли "всього на всіх більше не вистачить". Бог з ним що люди сидітимуть у злиднях - апетити еліт задовольняти стане все складніше. Значить будуть внутрішні чвари. Власне - уже.

Ми вже чули сильне невдоволення владою з боку бізнесу. Буде більше.

Всі досягнення Зеленського полягають в тому, що вони повернули систему "ти мені - я тобі" часів Кучми і Януковича. Але проблема цієї системи в тому що за неї крадуть не на прибутках - крадуть на пожиранні країни з середини. Становище коли коштів стане не вистачати - лише справа часу.

І так. Іншої опозиції крім команди Порошенка в Україні нема. Всю іншу опозицію зелена влада благополучно зламала або перекупила. Гадаю, далі зрозуміло.