У школах будуть вивчати встановлення радянського тоталітарного режиму

У школах будуть вивчати встановлення радянського тоталітарного режиму

З 2016-2017 навчального року старшокласники навчатимуться за новими програмами з Історії України. Про це повідомляє Український інститут національної пам’яті, який ініціював внесення змін до шкільної програми.

"Тепер період масових репресій та великого терору в Україні здобув справедливу назву – "Встановлення й утвердження радянського тоталітарного режиму (1921-1939 рр.)", – йдеться у прес-релізі Інституту пам’яті.

У програмі виокремлено і розширено, зокрема, такі події, поняття, факти та терміни: бій під Крутами; етапи трудової та політичної еміграції; війни радянської Росії з Українською Народною Республікою; радянська окупація України; Акт відновлення Української Держави; внесок українського народу у перемогу над нацизмом у Другій світовій війні; українці у військових формуваннях держав Об’єднаних Націй; вводиться поняття "депортація" (депортація з Криму кримських татар та інших народів, а також масові депортації етнічних українців з Польщі в 1944-1946 роках) та багато іншого.

Крім того, школярі будуть вивчати низку історичних постатей та персоналій, які сприяли розбудові України. Зокрема, у переліку М. Міхновський, Є. Чикаленко, І. Шраг, А. Шептицький, М. Грушевський, В. Винниченко, С. Єфремов, В. Мудрий, Є. Коновалець, А. Волошин, С. Бандера та Р. Шухевич.

Джерело