Слід надати громадянам право на володіння зброєю для захисту своєї приватної власності, вважає генпрокурор Віктор Шокін, 62 роки. Про це він заявив на засіданні Ради національної безпеки й оборони й розповів у газеті "Голос України" 27 травня.
— Я обстоюватиму прокуратуру, яка захищала б насамперед людей. Зокрема, й приватну власність. На мій погляд, людина повинна мати можливість захищати її, у тому числі й зі зброєю в руках. Шкода, що в Україні такий захист і право на зброю заборонені, — каже генпрокурор. — Я вніс в РНБО свої відповідні пропозиції, їх підтримали, в тому числі — президент України.
— Навряд чи пропозицію Шокіна втілять у життя, — каже політолог і військовий експерт Ігор Лосєв, 60 років. — Влада дуже нервово ставиться навіть до озброєння добровольчих батальйонів. Боїться озброєного народу. Навіть більше, ніж Путіна. Розмови про надання зброї для захисту приватної власності — швидше популізм, ніж реальна річ. У нас можна обіцяти, але нічого не виконувати.
Ідея дати людям зброю — двозначна. Позитив полягає в тому, що людина отримує право на самооборону. Перестає бути беззахисною жертвою криміналу. Тим паче, знаємо, яка в нас міліція. Але є багато й мінусів. Знаючи, яка в нас корупція та бюрократія, зброю можуть придбати неадекватні люди. А це — небезпека для решти громадян.
Тому, це треба робити, але не одразу. Впродовж кількох років слід ретельно готувати законодавчу базу. Чітко зазначити, хто має право на зброю, а кому в жодному випадку її давати не можна. Займатися цим має МВС разом із прокуратурою. Підготувати спеціальний кодекс володіння цивільною зброєю. Зокрема, прописати, які покарання будуть за порушення правил зберігання та поводження з нею.
Нині на руках в українців і так багато озброєння. Влада намагається це якось узаконити й контролювати. Інакше доведеться пересадити кілька сотень тисяч людей за незаконне володіння.
Джерело: http://gazeta.ua/