20 червня відзначають Всесвітній день біженців. Напередодні Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) опублікувало щорічний звіт про глобальні тренди вимушеного переміщення в світі.
Там ідеться, що попри обмеження пересування внаслідок пандемії, кількість людей, переміщених через конфлікти, переслідування та порушення прав людини, зросла до 82,4 мільйона у 2020 році, й діти та підлітки до 18 років становлять 42% з них.
Більше двох третин усіх людей, які втекли за кордон, прибули лише з п’яти країн: Сирії (6,7 млн), Венесуели (4,0 млн), Афганістану (2,6 млн), Південного Судану (2,2 млн) та М’янми (1,1 млн).
Як відзначив державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен, "США підтверджують відданість полегшенню страждань біженців в усьому світі через наше лідерство у наданні гуманітарної допомоги та дипломатії".
Блінкен нагадав, що із 1980 року США впустила до країни 3,1 мільйонів людей через Програму прийому біженців, а відповідна квота на 2021 рік збільшена до 62,5 тисяч людей.
Також, як найбільший у світі донор гуманітарної допомоги, а торік обсяг допомоги сягнув 10,5 мільярдів доларів, США відіграють важливу роль у стимулюванні міжнародної відповіді на кризи, пов'язані із вимушеним переміщенням, сказав Блінкен і пообіцяв продовжувати бути "надійним партнером для всіх сторін, що намагаються покласти край конфліктам".
В Україні, за даними звіту ООН, нараховується 700 000 внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та близько 5 000 біженців і шукачів притулку.
За даними уряду України, від початку в 2014 році конфлікту на сході країни та окупації Криму, в Україні нараховується близько 1,5 млн. ВПО.