В Верховній Раді вважають, що добровольцям поки що не потрібен статус учасника бойових дій

Депутати "завернули" два законопроекти, якими пропонувалось надати статус учасника бойових дій тим, хто за власної волі пішов воювати.

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Парламентарії не підтримали в першому читанні законопроект  "Про внесення зміни до статті 6 закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (щодо соціальних та майнових гарантій учасникам добровольчих батальйонів)". "За" проголосував лише 131 нардеп

Також депутати відхилили альтернативний законопроект. За який у першому читанні віддали лише 206 голосів.

Після цього за пропозицією голови Верховної Ради Володимира Гройсмана нардепи повернули два ці документи на доопрацювання. За це проголосували 227 депутатів.

Документами пропонується внести зміни до пункту 19 частини першої статті 6 закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та надати право на встановлення статусу учасника бойових дій учасникам добровольчих батальйонів, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції.

Також законопроекти передбачають доповнити пункт 19 частини першої статті 6 закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" новим абзацом, згідно з яким встановити, що Міністерство оборони України та його структурні підрозділи зобов'язані забезпечити видачу довідок, підтверджують участь в антитерористичній операції, всім без винятку військовослужбовцям (резервістам, військовозобов'язаним), у тому числі військовослужбовцям Національної гвардії України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України та інших організацій, передбачених пунктом 19 статті 6 зазначеного закону. Довідки пропонується видавати протягом 7 робочих днів з моменту прийняття рішення про демобілізацію та / або протягом 3 робочих днів з моменту звернення відповідних осіб.