Це багато що говорить про подальшу деградацію демократії. Легко уявити, як вибори пройдуть в Україні, якщо і коли вони будуть.
Все це відбувається на фоні толерантності до корупції самого Трампа, який став першим президентом США з вироком за шахрайство. Одним з перших його указів було заборона американським прокурорам домахуватись до американських фірм якщо вони дають хабарі десь за кордоном. А зараз він не зморгнувши оком погоджується на Ольгу Стефанішину як посла України в США, хоча вона проходить по корупційним розслідуванням НАБУ. І також американці з європейцями заблокували критичну заяву G7 щодо беспрєдєлу у БЕБ.
Бо ці всі демократичні бірюлькі – Трампу неважливі. І це має показати українському бізнесу і громадянам який інвестклімат встановлюється в нашій країні.
Адміністрація Трампа заборонила американським дипломатам за кордоном висловлювати свою думку щодо виборів в інших країнах
Державний секретар США Марко Рубіо доручив американським дипломатам по всьому світу не коментувати справедливість та чесність виборів, що проводяться в інших країнах, згідно з внутрішньою запискою, яку Reuters побачив у четвер. Це є значним відхиленням від традиційного підходу Вашингтона щодо сприяння вільним та чесним виборам за кордоном.
У наказі, надісланому всім дипломатичним представництвам США у внутрішній телеграмі Державного департаменту від 17 липня, йдеться, що Департамент більше не буде видавати заяви, пов'язані з виборами, або публікувати дописи в соціальних мережах з Вашингтона, якщо це не відповідає «чітким і переконливим» інтересам зовнішньої політики.
«Коли доречно коментувати вибори в іншій країні, наше повідомлення має бути коротким, зосередженим на привітанні переможця та, за необхідності, на зазначенні спільних інтересів у галузі зовнішньої політики», — йдеться в телеграмі, яка була позначена як «конфіденційна», але не засекречена.
«У повідомленнях слід уникати висловлювання думок щодо справедливості або чесності виборчого процесу, його легітимності або демократичних цінностей відповідної країни», — йдеться в телеграмі.
У ній також зазначено, що повідомлення, пов'язані з виборами, повинні надходити від самого секретаря або речника департаменту, а американським дипломатам заборонено робити такі заяви без явного схвалення вищого керівництва відомства.
У телеграмі згадується промова президента Дональда Трампа 13 травня в Ер-Ріяді, в якій він критикував так званих «західних інтервенціоністів», які вказують країнам Близького Сходу, як управляти своїми справами, заявивши, що це більше не є справою Вашингтона і що він прагне налагодити партнерські відносини.
«Хоча Сполучені Штати будуть твердо дотримуватися своїх демократичних цінностей і вітатимуть ці цінності, коли інші країни оберуть подібний шлях, президент чітко дав зрозуміти, що Сполучені Штати будуть прагнути партнерства з країнами, де наші стратегічні інтереси збігаються», – йдеться в директиві.
На запитання про телеграму речник Державного департаменту в коментарі, надісланому електронною поштою, повторив деякі пункти директиви і сказав, що такий підхід відповідає наголосу адміністрації на «національному суверенітеті».
Сполучені Штати традиційно розглядають просування прав людини і демократії, а також свободи преси як основну мету зовнішньої політики, хоча критики неодноразово вказували на подвійні стандарти Вашингтона щодо своїх союзників.
За часів Трампа адміністрація все більше відходила від просування демократії та прав людини, в основному розглядаючи це як втручання у справи іншої країни. Наприклад, вона перейшла до реформування бюро з прав людини Державного департаменту, яке, за її словами, стало платформою для «лівих активістів, які ведуть вендету проти «анти-прокинутих» лідерів».
Представники адміністрації Трампа неодноразово втручалися в європейську політику, засуджуючи те, що вони вважають придушенням правих лідерів, зокрема в Румунії, Німеччині та Франції, звинувачуючи європейські органи влади в цензуруванні таких поглядів, як критика імміграції, під приводом боротьби з дезінформацією.