Сьогодні, 14 серпня, Всесвітній день каліграфії. Віряни вшановують перенесення мощей святого преподобного Теодосія Печерського. До Нового року залишилося 139 днів.
14 серп. 2024 07:40:00
Сьогодні, 14 серпня, Всесвітній день каліграфії. Віряни вшановують перенесення мощей святого преподобного Теодосія Печерського. До Нового року залишилося 139 днів.
14 серпня 2024 року — середа. 903-й день війни в Україні.
14 серпня в церковному календарі – день перенесення мощей святого преподобного Теодосія Печерського. Перенесення мощей святого преподобного Теодосія Печерського відбулося 27 серпня 1091 року, через 17 років після його смерті. Теодосій Печерський був одним із засновників Києво-Печерського монастиря і вважається батьком чернецтва Київської Русі.
Рішення про перенесення мощей було ухвалено на раді братії монастиря під керівництвом ігумена Івана. Мощі були знайдені преподобним Нестором Літописцем, який описав цей процес у своїх творах. Під час перенесення мощей відбувалися численні чудеса, зокрема, над печерою, де були знайдені мощі, з’явилися три вогненні стовпи. Мощі святого Теодосія були перенесені до Успенського собору Києво-Печерської лаври, де вони зберігаються до сьогодні.
Що не можна робити 14 серпня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 14 серпня
Які сьогодні іменини: Олександр, Олексій, Аркадій, Василь, Володимир, Матвій, Микола, Семен, Федір, Єва, Євдокія.
Талісманом людини, народженої 14 серпня, є рубін. Елегантний та вишуканий дорогоцінний камінь. Здавна рубін вважався символом пристрасті, його дарували своїм коханим.
Цього дня народилися:
Календар важливих подій в Україні та світі за 14 серпня:
Також 14 серпня Всесвітній день ящірки. Це свято було започатковане групою ентузіастів-герпетологів та любителів дикої природи. Мета цього дня — змінити негативне ставлення до ящірок та підвищити обізнаність про їхню важливу роль у природних екосистемах. Ящірки є одними з найчисельніших наземних хребетних і відіграють важливу роль у різних екосистемах, виступаючи як хижаки та індикатори стану довкілля. Наприклад, комодський варан може досягати довжини 3 метрів, тоді як круглопалий гекон з Вест-Індії має довжину всього 16 мм.