1. Центральний банк росії досі не опублікував дані щодо чистого відтоку приватного капіталу з росії у 2022 році.
- Зазвичай, ця інформація розкривалася Центробанком у другій декаді січня.
- За попередніми оцінками, сума відтоку капіталу з рф за підсумками 2022 р. складає близько 250 млрд дол.
- Точних даних досі немає і, можливо, у відкритому доступі їх не буде.
2. Міжнародні перекази через платіжну систему «Золота корона» стали недоступні для власників карток банків, що потрапили під санкції.
- «Золота Корона» (бренд KoronaPay) — російська платіжна система, що надає платіжні послуги фізичним особам, банкам та організаціям.Сервіси платіжної системи «Золота Корона» доступні в інфраструктурі більш ніж 550 банків та партнерів у росії, країнах СНД, а також у країнах далекого зарубіжжя.
- Платіжний сервіс «Золота Корона» не здійснює міжнародні перекази з картами банків, які потрапили під санкції, оскільки вимушений керуватися вимогами партнерів, які здійснюють безпосередньо виплату переказів в інших країнах.
3. Населення росії стрімко скорочується, і буде ще гірше - The Economist.
- У 2021 році на росії проживало 145 мільйонів осіб.
- Від 1,9 до 2,8 мільйонів росія втратила на тлі пандемії та війни в Україні (з урахуванням іммігрантів).
- Якщо збережуться нинішні тенденції, населення може скоротитися до 120 мільйонів за 50 років.
- Найбільш стрімко вмирають російські чоловіки. Середня тривалість їхнього життя на тлі пандемії та поширення алкоголізму за останні роки вже впала до 62 років.
- Ще два роки тому на 100 російських чоловіків припадала 121 жінка, далі – гірше.
"Військові втрати лягають важким тягарем на хворе населення, що скорочується. росія може увійти в згубну петлю демографічного спаду. … це робить росію маленькою, мало освіченою і бідною країною, з якої біжать молоді люди і де чоловіки помирають у віці 60 років".
4. Міністерство фінансів США готує нову програму, яка може заборонити американські інвестиції в певні сектори Китаю.
- Адміністрації Байдена працює над новими правилами, які на практиці в основному стосуватиметься американських інвестицій в Китай, проте, як зазначає WSJ, в доповіді, підготовленій для Білого дому, не було названо жодної країни.
- Очікується, що нові правила будуть поширюватися на інвестиції приватного і венчурного капіталу в передові напівпровідники, суперкомп'ютери і деякі форми штучного інтелекту.
- Американські чиновники хочуть перешкодити своїм інвесторам надавати фінансування та експертні знання китайським компаніям, які могли б, наприклад, покращити швидкість і точність військових рішень Пекіна.