"Неділя, ранок. Що важливого?" - Тетяна Геращенко

"Неділя, ранок. Що важливого?" - Тетяна Геращенко

Бажаю здоров'я і дякую за ніч Захисникам України.
Героям слава! Слава! Слава!
*
У Києві відбулася перша зустріч Міжнародної коаліції за повернення українських дітей, незаконно депортованих і примусово переміщених до Російської Федерації з тимчасово окупованих територій України
*
На території тимчасово окупованого Криму найбільше зазнають переслідувань, репресій представники корінного народу - кримські татари
*
Цьогорічна лауреатка Нобелівської премії миру правозахисниця Наргес Мохаммаді, яка перебуває в іранській в’язниці, оголосила, що почне друге голодування під час вручення премії в Осло
*
Голова Ради національної безпеки Ізраїлю Цахі Ханегбі заявив, що у ході війни проти ХАМАС у секторі Гази було вбито понад 7000 палестинських бойовиків
*
Щонайменше 11 осіб загинули у мексиканському штаті Мехіко внаслідок сутички між озброєними злочинцями та місцевими жителями
*
США, Південна Корея і Японія закликали до стримування ядерної програми Північної Кореї
Радники з національної безпеки США, Південної Кореї та Японії під час зустрічі в Сеулі в суботу закликали до більш активних міжнародних дій із припинення Північною Кореєю кіберкрадіжок, розроблення ядерної зброї та ракет, а також передбачуваних постачань зброї в Росію
*
Держдепартамент США схвалив продаж Ізраїлю танкових снарядів
Адміністрація Джо Байдена використала надзвичайні повноваження, щоб дозволити продаж Ізраїлю близько 14 тисяч 120-міліметрових танкових снарядів без розгляду Конгресом
*
США засудили удари по американському посольству в Іраку
США рішуче засудили ракетні удари по американському посольству в Багдаді в четвер і атаки на об'єкти, де перебуває американський персонал, у п'ятницю. У Держдепартаменті та Пентагоні заявили, що США залишають за собою право на самооборону від будь-яких атак на американський персонал
*
«Все розуміють, а голосувати бояться». Конгресмен Бойл – про те, чому деякі республіканці не підтримують допомогу Україні
Конгресмен-демократ з Пенсильванії Брендан Бойл висловив побоювання, чи зможе Конгрес взагалі прийняти законопроєкт, який містить допомогу для України.
Натомість сенатор-республіканець Джим Ріш, високопоставлений член Комітету Сенату США з міжнародних відносин, переконаний, що допомога Україні надійде, але адміністрація має серйозніше поставитися до проблеми південного кордону США, з якою республіканці пов'язують голосування про допомогу Україні.
У середу сенатори не змогли проголосувати за початок розгляду законопроєкту – усі республіканці проголосували проти. Запит про допомогу Україні є частиною більшого додаткового запиту на суму 106 мільярдів доларів, який включає військову допомогу Ізраїлю та індійсько-тихоокеанським партнерам, а також заходи, які пропонує Демократична партія щодо фінансування безпеки кордонів.
Як зазначають аналітики, значна частка членів Конгресу від Республіканської партії розуміє необхідність далі підтримувати Україну, але боїться, що голосування за законопроєкт, який містить допомогу України, коштуватиме їм поразки на внутрішньопартійних виборах.
Республіканці хочуть включити положення про захист кордонів США з Мексикою до законопроєкту про допомогу для України.
Демократи заперечують проти пропозицій республіканців змінити правила надання притулку на кордоні США та стверджують, що запит Білого дому має розглядатися разом як частина ширшої стратегії національної безпеки.
Голосування може бути використано для «внутрішнього перевороту»
Якщо ви спікер-республіканець і ви винесете на розгляд законопроєкт, який передбачає будь-яку допомогу Україні, це може бути використано проти вас як частина внутрішнього перевороту
Брендан Бойл
Брендан Бойл говорить, що в Палаті представників, де за його підрахунками, дві третини підтримують допомогу Україні, спікер Палати Майк Джонсон може не винести відповідний законопроєкт на голосування.
“Якщо ви спікер-республіканець, ви, зрозуміло, будете дуже стурбовані тим, що якщо ви винесете на розгляд законопроєкт, який передбачає будь-яку допомогу Україні, це може бути використано проти вас як частина внутрішнього перевороту, що ми бачили в останні пару місяців», – сказав Бойл під час дискусії на події у Вашингтоні у четвер, 7 грудня.
Під час дискусії на Аспенському безпековому форумі йшлося про те, що впливає на готовність законодавців надавати підтримку Україні.
Відповідаючи на питання про те, яку роль в підтримці України у Вашингтоні відіграють перемоги українців на полі бою, Бойл відповів, що дуже мало.
«Я думаю, що ті з нас, хто абсолютно відданий цьому, ми будемо віддані, незалежно від того, що відбувається на полях битв, незалежно від того, чи були виконані завдання контрнаступу, чи ні. Щодо підтримки республіканців – це не про те, що відбувається на полі бою. Це про те, що відбувається всередині партії», – переконаний Бойл, який представляє Другий округ у Пенсильванії, в який входить Філадельфія, де проживає велика українська громада.
Як розподіляються настрої республіканців?
На його думку, в Республіканській партії є три течії. Перша, яка становить трохи більше половини, – ті, хто віддані традиційним принципам активної зовнішньої політики Республіканської партії і не бояться висловлювати свою позицію.
«Мітч Макконнелл є чудовим прикладом цієї традиційної Республіканської зовнішньої політики від Ейзенхауера до Рейгана та обох Бушів – національної оборони Америки з м'язами, яка пишається бути в НАТО, пишається трансатлантичним альянсом, яка протистояла спочатку радянській, а тепер – російській агресії», – каже Бойл.
З іншого боку – ізоляціоністи, такі як Марджорі Тейлор Грін, які активно виступають проти підтримки України. Хоча вони – в абсолютній меншості, говорить конгресмен, їх найбільше чути та їхній вплив зростає.
І остання група, до якої, на його думку, входить спікер Палати представників Майк Джонсон, – це ті республіканці, які поділяють ті ж принципи, що й перша група, але бояться, що підтримка України може коштувати їм поразки на наступних внутрішньопартійних виборах.
«Зокрема, один республіканець в Палаті представників розповів мені про доволі болісну зустріч із виборцями, – а він у дуже республіканському окрузі – під час якої його весь час критикували за підтримку України», – навів приклад Бойл.
Саме від рішення представників цієї групи, каже він, залежить подальша підтримка України.
Найбільший виклик сьогодні полягає в тому, що колишній президент Дональд Трамп і деякі праві ЗМІ в США чинять тиск на республіканців в Конгресі
Брендан Бойл
На його думку, на ставлення виборців-республіканців щодо України меншою мірою впливають ізоляціоністські настрої, які завжди так чи інакше присутні в американському суспільстві, а в більшій – антиукраїнські заяви колишнього президента Дональда Трампа, ведучого Такера Карлсона та інших.
«Найбільший виклик сьогодні полягає в тому, що колишній президент Дональд Трамп і деякі праві ЗМІ в США чинять тиск на республіканців в Конгресі, щоб вони голосували проти фінансування України. Ось від чого найбільша затримка», – сказав Бойл в інтерв'ю Голосу Америки після дискусії.
Будь-хто за межами США мало що може зробити, щоб переконати моїх колег вчинити правильно
«Такер Карлсон – один з них, але він не єдиний. Є й інші на Fox News і подібних ЗМІ, які чинять сильний тиск на республіканців у Конгресі. І ті бояться програти наступні внутрішньопартійні вибори через ці гучні голоси правих, які відверто агітують проти України», – наголошує Бойл.
За його словами, візити як українських посадовців та депутатів, так й лідерів країн союзників України з метою підтримки України, таких як Девід Кемерон чи минулого тижня – членів британського парламенту – не шкодять, але й мало впливають на цю ситуацію.
«Будь-хто за межами США мало що може зробити, щоб переконати моїх колег вчинити правильно. Думаю, що з цим викликом члени Конгресу лише самі можуть впоратися», – сказав Бойл.
Нам потрібно було переконати наших колег з іншої партії, що ми налаштовані дуже серйозно. Ми, республіканці, дуже серйозно ставимося до закриття нашого південного кордону
Джим Ріш
Сенатор-республіканець Джим Ріш, високопоставлений член Комітету Сенату США з міжнародних відносин, який послідовно підтримував Україну, як й решта республіканців в Сенаті, проголосував проти початку розгляду законопроєкту, який міститиме підтримку України.
Таке голосування він пояснив тим, що республіканці таким чином намагаються довести серйозність своїх намірів щодо безпеки південного кордону.
«Це було голосування чітко за партійною лінією щодо пакета національної безпеки, який ми повинні прийняти. Ми це приймемо. Нам потрібно було переконати наших колег з іншої партії, що ми налаштовані дуже серйозно. Ми, республіканці, дуже серйозно ставимося до закриття нашого південного кордону. У нас близько 10 000 нелегалів на день перетинають кордон Сполучених Штатів, і нам потрібно захищати наш кордон, в першу чергу», – відповів Ріш на питання Голосу Америки після свого виступу на Аспенському безпековому форумі.
Пояснюючи прив’язку допомоги України, потреба в якій є нагальною та критично важливою, до питань, що стосуються перетину кордону, розгляд яких може затягнутися на тижні та місяці, Ріш сказав, що не думає, що це затягне процес ухвалення рішень.
«Тижні та місяці, про які ви говорите, – позаду, а не перед нами. Ми говоримо про це не лише тижнями та місяцями, а й роками, і настав час поставитися до цього серйозно», – сказав він.
Заступник радника з національної безпеки США Джон Файнер, який також брав участь у Аспенському безпековому форумі, наголосив, що президент США відкритий до переговорів щодо питань кордону і вніс пропозиції про залучення додаткових ресурсів для кордону, але Байден не піддасться “ультиматумам радикально налаштованої частини” Республіканської партії.
Якщо Путін досягне успіху, він піде далі – Бойл
Я справді вірю, що якщо Володимир Путін зможе досягти успіху в Україні, він зарахує собі перемогу і піде далі
Брендан Бойл
Конгресмен Бойл, вважає, що якщо США відмовляться від підтримки України, то вони підірвуть цим і підтримку Києва союзниками по трансатлантичному альянсу.
«Думаю, наслідки навіть важко уявити. Я справді вірю, що якщо Володимир Путін зможе досягти успіху в Україні, він зарахує собі перемогу і піде далі. Він вже втручається в демократії багатьох країн НАТО», – сказав він під час виступу.
Втім, сказав конгресмен, не варто впадати у розпач. З його досвіду важких перемовин в Конгресі, коли здавалося успіху вже не можливо досягнути, ставався прорив.
*
Згідно з останнім опитуванням стосовно політичних уподобань американців, колишній президент США Дональд Трамп випереджає нинішнього господаря Білого дому Джо Байдена
*
Канадська розвідка попередила про небезпеку штучного інтелекту для демократичних процесів
Швидкий розвиток технологій генеративного штучного інтелекту дозволить перетворити їх на зброю тими, хто прагне зашкодити демократичним державам
*
У Збройних силах Канади показали, як військовослужбовці цієї країни навчають українських захисників ефективним бойовим діям в умовах міста
*
Російський Су-24м збила ракета ЗСУ, припускає Британська розвідка
*
Медична служба батальйону тероборони Дніпропетровщини отримала мікроавтобус від громади британського міста Бедворд
*
«Путін не повинен очікувати, що ми здамося». Канцлер Шольц запевняє, що Німеччина має надавати допомогу Києву до 2025 року
*
Міністерство освіти і науки Латвії та його керівник Анда Чакша засуджують рішення Міжнародного олімпійського комітету дозволити російським і білоруським спортсменам брати участь в Олімпійських іграх-2024 у Парижі як нейтральним спортсменам
*
Литовський національний олімпійський комітет, члени литовського уряду заявили, що вони розчаровані рішенням Міжнародного олімпійського комітету допустити атлетів із Росії та Білорусі до участі у літніх Олімпійських іграх
*
Центральна кримінальна поліція Фінляндії розпочала дослідчу перевірку щодо Воїслава Тордена (Яна Петровського), якого підозрюють у терористичних злочинах в Україні
*
Згідно з новими даними статистичного агентства ЄС, Австрія набрала 7,9 бала з 10 у щорічній публікації Євростату про "показники якості життя", яка ґрунтується на опитуваннях, проведених у всіх країнах-членах ЄС
*
Генеральний інспектор Збройних сил Німеччини Карстен Броєр заявив, що Німеччині, можливо, доведеться вступити в оборонну війну, тому потрібно виправити недоліки в підготовці німецьких збройних сил до оборони країни і НАТО
*
Парламент Болгарії подолав президентське вето на постачання Україні 100 БТР, засобів ППО та іншої військової техніки
*
У тимчасово захопленому Криму партизани виявили місце зберігання російських гаубиць Д-30 в Євпаторії
*
Для забезпечення роботи новостворених саперних підрозділів Державної спеціальної служби транспорту уряд виділив майже 790 млн грн
*
Міністерство у справах ветеранів України спільно з представниками шведського урядового агентства “Академія Фольке Бернадотта” обговорили потенційні напрями продовження співпраці з підтримки ветеранів
*
«ЗРК Avenger захищає не лише піхоту на полі бою, а й цивільне населення в Україні»
У березні 2023 року перші Avenger стали до захисту українських територій. Українські військові опанували нові ЗРК за рекордні 2 тижні. З моменту тривоги на повне розгортання у військових не більше 15 хвилин. А тоді починається робота по цілях.
*
Українська авіація завдала ударів по п'яти місцях скупчення окупантів та їхньої техніки за добу
*
В грудні США передадуть усі замовлені системи Vampire Україні
*
Після збиття російського Су-24М знизилася активність ворожої авіації - ВМС
*
На фронті протягом доби відбулися 45 бойових зіткнень
*
Річний обсяг грошових переказів до України від трудових мігрантів з початком повномасштабного вторгнення РФ зменшився до 10-12 млрд доларів
*
Україна у листопаді 2023 року імпортувала 677,7 т свіжої, охолодженої та мороженої свинини, що майже втричі менше, ніж у жовтні цього року
*
Угорські перевізники мають намір заблокувати пункт пропуску “Захонь - Чоп” на кордоні з Україною, вимагаючи скасувати преференції для нашої країни у сфері вантажних перевезень
*
Благодійні організації нададуть дрова, вугілля та брикети для понад 18 тисяч домогосподарств Херсонщини
*
Україна засудила намір Росії провести вибори на окупованих територіях
Київ пообіцяв переслідувати будь-яких спостерігачів, направлених для моніторингу голосування
*
Бюро економічної безпеки з початку року направило до суду в 10 разів більше кримінальних проваджень, ніж у 2022 році
*
В Україні стикаються з «тривожним зростанням» інфекцій, стійких до антимікробних препаратів – звіт CDC
*
Китайський контейнеровоз Newnew Polar Bear, який є головним підозрюваним у розриві газопроводу Balticconnector, 77-кілометрового газопроводу, що з'єднує Естонію і Фінляндію по дну Балтійського моря, цього тижня прибув до Китаю
*
На сході Сирії внаслідок нападу бойовиків угруповання "Ісламська держава" (ІДІЛ) загинули семеро військових
*
Ударні безпілотники типу “Shahed-131\136”, якими Росія атакує Україну з вересня 2022 року, виробляє іранська державна авіабудівна компанія Iran Aircraft Manufacturing Industrial Company
*
Росія пропонує «добровільний внесок» у фонд боротьби зі змінами клімату. «Все можливе», щоб її заморожені активи не передали Україні
*
У російському Санкт-Петербурзі через допис із зображенням георгіївської стрічки затримали громадянина США та Росії Юрія Малєва
*
Файного дня і скорішої Перемоги нам всім