Бажаю здоров'я і дякую за день Захисникам України.
Героям слава! Слава! Слава!
*
Міністри внутрішніх справ і безпеки країн «Групи семи» (G7) домовилися спільно боротися з міжнародною загрозою організованого телефонного шахрайства та використанням з цією метою генеративного штучного інтелекту (ШІ)
*
Міністерство закордонних справ України з нагоди 75-ї річниці ухвалення Загальної декларації прав людини закликало міжнародну спільноту розпочати серйозну дискусію щодо перегляду міжнародної системи захисту прав людини
*
Крим.Реалії (проєкт Радіо Свобода) завершили зйомки фільму про те, як Росія витісняє кримських татар з Криму і знову залишає їх без дому
*
У Києві відбулася акція "Не мовчи! Полон вбиває!" на підтримку захисників Маріуполя, які перебувають у російському полоні
*
Рівень води у ставку-охолоджувачі Запорізької АЕС - у межах норми
*
На ЗАЕС відбулась чотирнадцята ротація місії МАГАТЕ
*
Запорізька АЕС заживлена від однієї лінії електропередач, іншу планують відновити на наступному тижні — Гроссі
*
Індійський фондовий ринок має всі шанси обігнати Гонконг і стати найбільшим у світі, оскільки оптимізм інвесторів щодо економічних перспектив Індії
*
В Ізраїлі заявили про знищення понад 7000 бойовиків у секторі Гази
Кількість убитих бойовиків може бути вищою, бо ізраїльська сторона не знає, скільки їх перебуває під завалами
*
Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу вийшов з засідання кабінету міністрів, щоб телефоном поговорити з президентом РФ Володимиром Путіним
*
У США запустили перший функціонал загальної системи управління РЕБ про яку писав Валерій Залужний
Система EMBM-J лише має базові й окремі функції, але такі автоматизовані системи управління - це єдиний шлях ведення бою у радіоелектронному вимірі.
Потреба та поширення засобів радіоелектронної боротьби, як один з елементів протидії дронами, насправді викликає ще один рівень проблеми - як ними керувати.
Бо апроксимована ситуація, коли на кожній одиниці бронетехніки та на кожній позиції стоїть "окопний РЕБ", а "над ними" на вищому рівні працюють вже системи батальйонного та бригадного, формують просте питання - а як цим керувати та взаємодіяти. Бо завжди треба пам'ятати, що РЕБ працює в обидва боки.
Й саме про ці речі у роботі "Сучасна позиційна війна та як у ній перемогти" писав Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний.
Водночас у США лише декілька днів тому офіційно повідомили про запуск лише першої версії, з обмеженим функціоналом, а точніше взагалі лише окремих функцій, системи EMBM-J - системи управління електромагнітним боєм.
EMBM-J відповідно до повідомлення Агенції оборонних інформаційних систем збройних сил США (DISA), має мінімальну можливу життєздатність, але буде масштабуватись та розвиватись. Тобто до повної інтеграції цієї системи та умовного прийняття на озброєння в збройних силах США, ще дуже й дуже далеко.
Метою EMBM-J є "надання всебічної інформації щодо стану електромагнітного середовища" бойовим командуванням та об'єднаним оперативним групам. У повідомленні відомста зазначається, що "цей інструмент забезпечує командиру здатність швидко діяти шляхом візуалізації загальної оперативної картини РЕБ та є першим кроком на шляху до досягнення переваги у цьому середовищі".
*
Міністр оборони Рустем Умєров розповів про результати переговорів української делегації в США.
«Задоволений нашими результатами. Провели багато стратегічно важливих зустрічей і домовленостей, з Міноборони було підписано Меморандум про взаєморозуміння. Що вони нам дають? Вони прискорюють рух до запуску спільних виробництв по озброєнню та військовій техніці з американськими компаніями. Фокус був на ППО, боєприпасах, на ремонті, відновленні та створенні спільних підприємств. Короткострокові плани на 2024 рік вже підписані з двома компаніями», – сказав він.
За його словами, з міністром оборони США Ллойдом Остіном спілкувалися щодо широкого кола питань.
«Це і плани на 2024 рік, і фінансування, яке скоро вже буде, і щодо озброєння, військової техніки», – додав міністр.
Міністри оборони України та США Рустем Умєров та Ллойд Остін 6 грудня зустрілися в Пентагоні. Як заявили в Міноборони США, серед іншого, сторони обговорили результати українсько-американської конференції, роботу Контактної групи з питань оборони України.
6–7 грудня у Вашингтоні відбувалася американсько-українська конференція з питань взаємної оборони.
Білий дім повідомляв, що Конференція оборонних індустрій об’єднала 350 представників американської, української та європейської промисловості.
«Уряди США та України разом прагнуть розвивати надійну та самозабезпечену українську оборонно-промислову базу, яка відтворює інноваційну культуру України, забезпечує матеріалами для нагальних військових потреб і сприяє довгостроковій безпеці та економічному успіху України», – заявляють в адміністрації президента США.
*
Ілон Маск, після проведення опитування у власній соцмережі Х, розблокує акаунт американського конспіролога та творця сайту InfoWars Алекса Джонса після 5-річного бану
*
СКУ привітав зміни до закону про нацменшини в Україні
*
СКУ в межах "Unite With Ukraine" розпочав збір на "Птахів Санти"
*
У Міноборони Британії вважають, що Росія розпочала свою більш узгоджену кампанію повітряних ударів з Ту-95 для того, щоб зруйнувати енергетичну інфраструктуру України
*
Один із найбільших британських банків підтримає фонд наближеного до Путіна олігарха Потаніна
Торік фонд потрапив під санкції, тому американський банківський холдинг розірвав із ним відносини.
Один із найбільших британських банків Barclays Plc підтримуватиме благодійну організацію, яку створив російський мільярдер, наближений до диктатора Путіна Володимир Потанін, передає Bloomberg.
Фонд потрапив під санкції Заходу, тому американський банківський холдинг JPMorgan Chase & Co. розірвав із ним відносини.
Barclays отримав дозвіл від органу з нагляду за санкціями Великобританії на надання банківських послуг Гаю Холландеру. Той працює в бухгалтерській фірмі Mazars LLP і був призначений незалежним тимчасовим менеджером фонду Потаніна.
Управління з питань санкцій Міністерства фінансів Британії видало Холландеру ліцензію на відкриття рахунку для управління активами благодійної організації, а Barclays відкрив рахунок Холландеру як тимчасовому менеджеру відповідно до цієї ліцензії, йдеться в повідомленні представника Barclays. До призначення Холландера банк не мав відносин зі згаданою благодійною організацією.
Хто такий Володимир Потанін
Потанін - один із найбагатших бізнесменів Росії, металургійний магнат, голова "Норнікелю". Після перших санкцій Заходу проти РФ у 2022 році 10 з 20 найбагатших людей Росії не потрапили під санкції. Серед них був Потанін. На думку експертів, опитаних Bloomberg, окремі мільярдери з РФ не потрапили під санкції, оскільки мають активи у життєво важливих сировинних компаніях, які постачають західні країни. Зокрема, Потанін є найбільшим акціонером «Норильського нікелю», на долю якого припадає близько 10% чистого нікелю і 40% світового виробництва паладію, що має вирішальне значення для виробництва напівпровідників.
Торік у червні обмежувальні заходи проти Потаніна таки запровадили. На сайті уряду Великої Британії зазначили, що він продовжує збагачуватися, підтримуючи путінський режим, купуючи Росбанк і долі в Тінькофбанку після повномасштабного вторгнення до України.
*
Європейські країни остерігаються, що Трамп в разі приходу до влади виведе США з НАТО
Вони вже зараз відряджають до Трампа перемовників з наміром дізнатися його наміри щодо цього
*
Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок вважає, що ізраїльська армія повинна краще захищати цивільне населення в Газі
*
Лідери правлячої коаліції Німеччини відновлять переговори про бюджет на наступний рік у неділю вдень, намагаючись домовитися про те, як закрити профіцит в 17 мільярдів євро, який утворився через рішення суду минулого місяця
*
Сербія та Болгарія побудували газогін для зменшення залежності від Росії. Будівництво газового проводу від Сербського міста Ніш, до околиць столиці Болгарії Софії розпочалось у лютому 2023 року
*
Правоохоронці Кіпру в листопаді затримали двох громадян Ірану за підозрою в плануванні нападів на ізраїльтян
*
Чеський журнал Reflex створив колекцію уніформи, в якій росіянам слід виступати на Олімпіаді
В створенні колекції взяв участь штучний інтелект Midjourney
*
Заступник генсека НАТО та можливий кандидат у президенти Румунії Мірча Джоане вважає, що завдяки вступу України, Молдови, Грузії та держав Західних Балкан до ЄС і НАТО Румунія отримає шанс перестати бути європейською периферією
*
Підрозділи ВМС Нідерландів супроводжували три російські кораблі в Північному морі в суботу
*
Головнокомандувач Збройних Сил Швеції генерал Мікаель Бюден відвідав підрозділи 45 окремої артилерійської бригади, які виконують завдання на Східному напрямку
*
Швеція розглядає можливість передачі Україні винищувачів Gripen - Ігнат
Існує ймовірність, що Швеція передасть Україні на додачу до F-16 винищувачі Gripen, українські пілоти вже їх тестували
*
Латвія поставила Україні кілька Мі-8 та САУ М109, та отримала знижку на NSM
*
Україна вперше отримала на озброєння новітній німецький безпілотник LUNA NG
*
Всі 14 "шахедобійок" Vampire будуть в Україні до кінця року, а ракети APKWS до них отримають супер-оновлення
*
FrankenSAM буде вироблятися в Україні: США передають технології
*
ЗСУ з HIMARS знищили російський Ми-8 прямо у полі: і знову без дронів не обійшлось
*
Україна продовжує укріплювати й мінувати кордон з Білоруссю
До того ж росія не має в Білорусі достатньої кількості підрозділів і техніки, щоб здійснити повторне вторгнення
*
Ситуація на сході «складна», сили РФ наступають по всьому фронту – Сирський
Епіцентром бойових дій на сході залишається Авдіївка, Куп’янськ та Бахмут
*
Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" генерал Олександр Тарнавський заявляє, що російські загарбники зменшили кількість штурмових дій та знову почали залучати для ударів авіацію
*
Минулої доби на фронті сталося 60 бойових зіткнень
*
Світовий банк і Україна: Закладання фундаменту для відновлення в умовах війни
З лютого 2022 року, у співпраці з партнерами з розвитку, Світовий банк мобілізував 38 мільярдів доларів США у вигляді фінансових зобов'язань та гарантій для України, з яких, станом на листопад 2023 року, було надано понад 29 мільярдів доларів США. Багатосекторальна підтримка, надана Банком в умовах війни, ґрунтується на багаторічному партнерстві у сфері розвитку та створює підґрунтя для стійкого відновлення після відновлення миру.
Ключові тези
З лютого 2022 року Світовий банк спільно з партнерами мобілізував для України 38 мільярдів доларів США у вигляді фінансових зобов'язань та гарантій, з яких 29 мільярдів доларів США було виділено до листопада 2023 року.
Уряд продовжує виконувати свої основні функції.
98,5 відсотків пенсій сплачується вчасно.
Понад 90 відсотків державних службовців вчасно отримують заробітну плату.
Орієнтовна кількість бенефіціарів проєкту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління» (PEACE) - 13 мільйонів осіб.
2,4 мільйона вакцин надано для проведення планових щеплень дітям до семи років.
28 мільйонів вакцин проти COVID-19 закуплено за кошти проєкту.
Проблеми: Регіональні потрясіння, глобальні наслідки
З моменту російського вторгнення в лютому 2022 року Україна зазнала жахливих руйнувань і страждань. Конфлікт призводить до приголомшливих людських втрат – десятки тисяч людей загинули або отримали поранення, 8,1 мільйона осіб стали вимушеними переселенцями в країнах Європи, а 5,4 мільйона - внутрішньо переміщеними особами (УВКБ ООН, лютий 2023 року).
Частка українців, які живуть за межею бідності, зросла з 5,5% до 24,1% у 2022 році, що призвело до збідніння ще 7,1 мільйона людей та звело нанівець прогрес у розвитку країни, досягнутий протягом останніх 15 років. Валовий внутрішній продукт (ВВП), ймовірно, зросте на 3,5% цього року, після падіння на 29,1% у 2022 році, завдяки більш стабільному постачанню електроенергії, збільшенню державних витрат, постійній підтримці донорів, кращому врожаю та переорієнтації частини експорту на західні кордони країни. За цих обставин критично важливо, щоб уряд продовжував працювати і надавати основні послуги, оскільки без них, витрати на відновлення та відбудову економіки будуть ще вищими. Україна потребує термінових інвестицій для невідкладного ремонту енергетичної інфраструктури, доріг, мостів, житла, шкіл і лікарень, щоб забезпечити надання послуг. Наразі вартість відбудови та відновлення України, за результатами Другої швидкої оцінки завданої шкоди та потреб на відновлення (RDNA2), проведеної у лютому 2023 року, була оцінена у розмірі 411 мільярдів доларів США протягом наступних 10 років.
Лише у 2023 році Україна зіткнулася з дефіцитом фінансування в розмірі 11 мільярдів доларів США на критично важливі економічні та капітальні видатки, зокрема в таких секторах, як транспорт, житлово-комунальне господарство, енергетика, соціальний захист та забезпечення засобів до існування, а також сільське господарство. На глобальному рівні війна призвела до нестабільних і високих цін на сировинні товари та енергоносії, посилила дефіцит продовольства, спровокувала інфляцію в багатьох регіонах і поставила під загрозу досягнення у сфері розвитку в країнах, які не беруть участі в конфлікті.
Підхід: Задоволення нагальних потреб, планування стійкої відбудови
Світовий банк мобілізував майже 38 мільярдів доларів США у вигляді екстреного фінансування, зобов'язань та гарантій, включно з грантами, гарантіями та пов'язаним паралельним фінансуванням з боку США, Великої Британії, Канади, країн Європи та Японії (дані аналізу портфелю проектів OPCS). Станом на листопад 2023 року в рамках проєктів Світового банку було виділено понад 29 мільярдів доларів США. З них 2,2 млрд доларів США - це фінансування МБРР/МАР не забезпечене гарантіями, та 1,6 млрд доларів США фінансування МБРР забезпечене гарантіями партнерів України з розвитку, а решта - гранти від двосторонніх партнерів.
Понад 20 мільярдів доларів США було надано в рамках проєкту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління» (PEACE), який допомагає забезпечити виплату заробітної плати урядовцям та освітянам, пенсій людям похилого віку, зарплат державним службовцям, виплату за надані медичні послуги, та фінансування соціальних програм для вразливих верств населення. Очікується, що зобов'язання МБРР та гранти на 2024 фінансовий рік становитимуть близько 11 мільярдів доларів США в рамках нових та існуючих операцій.
Світовий банк заснував Цільовий фонд підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (URTF) - оперативний та гнучкий інструмент, який надає підтримку Уряду України у збереженні його адміністративного потенціалу, спроможності надавати послуги та здійснювати заходи з допомоги у надзвичайних ситуаціях, а також плануванні та реалізації програми відновлення, стійкої відбудови та реформування України. В рамках URTF фінансуються проекти, спрямовані на ремонт пошкодженої інфраструктури, відновлення надання державних послуг та підтримку економічної діяльності у сферах охорони здоров'я, енергетики, логістики, сільського господарства та житлово-комунального господарства.
Також 29 червня Рада директорів Світового банку схвалила Позику на підтримку політики розвитку та відновлення (ППР), призначену для вирішення потреб нещодавно збіднілих сімей та родин переселенців шляхом надання підтримки таким домогосподарствам; підвищення прозорості та підзвітності щодо використання державних коштів; та сприяння кращому функціонуванню ринків під час та після війни.
Результати: Цільова підтримка ключових секторів
Збитки, завдані енергетичному сектору України під час війни, оцінюються в 12 мільярдів доларів США, при цьому понад 50 відсотків енергетичної інфраструктури України було пошкоджено взимку 2022-23 років. Проєкт з відновлення енергетичних ресурсів та підготовки до зими (RePoWER) - це Рамковий проєкт реагування на надзвичайні ситуації вартістю 500 мільйонів доларів США з початковим фінансуванням 200 мільйонів доларів США від URTF, який підтримуватиме аварійний ремонт інфраструктури передачі електроенергії та теплопостачання шляхом термінової закупівлі критично важливого обладнання.
Після початку війни, українська енергетична компанія «Укренерго» зіткнулася з серйозними фінансовими проблемами через низький попит і низький рівень оплати за електроенергію, що призвело до накопичення фінансового дефіциту в розмірі 50-100 мільйонів доларів США щомісяця. Експорт електроенергії, зокрема до Європейської мережі операторів системи передачі електроенергії (ENTSO-E), є перспективним методом покращення фінансових показників сектору. Однак, в рамках поточного проекту Світового банку «Другий проєкт з передачі електроенергії» експорт був заборонений через проблеми зі стабільністю мережі; в умовах війни Укренерго уклало контракт на встановлення технології статистичного синхронного компенсатора (STATCOM), визначеної як критично важливий захід для забезпечення експорту електроенергії з України до ENTSO-E, що приноситиме дохід у розмірі близько 80 млн доларів США на місяць.
За підтримки Світового банку Україна забезпечила безперервність державного управління та адміністративної діяльності під час війни. Проєкт PEACE допомагає задовольнити потреби у фінансуванні заробітної плати державних службовців, вчителів, працівників служби з надзвичайних ситуацій, а також фінансувати програми соціальної допомоги та виплати за надання медичних послуг. Загалом, кількість бенефіціарів проекту становить понад 13 мільйонів осіб, включно із 10 мільйонами пенсіонерів, 500 000 працівників освіти, 145 000 державних службовців, 56 000 працівників служби з надзвичайних ситуацій та понад 3 мільйонами одержувачів соціальної допомоги. Завдяки підтримці проекту 100 відсотків органів влади продовжують виконувати свої основні функції, 98 відсотків пенсій виплачуються вчасно, та понад 90 відсотків державних службовців вчасно отримують заробітну плату. Проєкт PEACE поєднує позики та гранти від Світового банку та інших партнерів з розвитку на загальну суму понад 23 мільярди доларів США. Станом на травень 2023 року виплати склали 16,5 мільярда доларів США.
Молдова, яка є сусідньою з Україною країною, приймає найбільшу кількість переміщених осіб на душу населення в Європі, оскільки сотні тисяч людей, що рятуються від війни в Україні, знаходять притулок в цій країні. Світовий банк, як і багато інших партнерів з розвитку, швидко відреагував на кризу, надавши уряду позику на бюджетну підтримку у розмірі 150 мільйонів доларів США, а також мобілізував грантове фінансування у розмірі 9,24 мільйона доларів США з Глобального механізму пільгового фінансування на додаток до цієї позики. Це фінансування допомогло підтримати біженців і домогосподарства, а також підвищити стійкість до майбутніх потрясінь.
Пізніше Світовий банк створив Цільовий фонд багатьох донорів для залучення грантових ресурсів для Молдови, і в грудні 2022 року було затверджено пакет грантового фінансування в розмірі 43,76 млн доларів США. У травні 2023 року Рада директорів Світового банку затвердила Антикризовий фонд для Міжнародної асоціації розвитку (МАР) для реагування на продовольчу небезпеку, економічні потрясіння, наслідки зміни клімату та надзвичайні ситуації у сфері охорони здоров'я в найбідніших країнах світу. Банк також підтримає поточну діяльність партнерів з фінансування відбудови та відновлення в Україні та допоможе подолати поточні наслідки вторгнення як в Україні, так і в Молдові.
За підтримки Світового банку та інших партнерів, та всупереч жахливим викликам, сектор охорони здоров'я України залишився напрочуд стійким. У грудні 2022 року було затверджено проєкт «Зміцнення системи охорони здоров'я та збереження життя» (HEAL Ukraine), який є першим проєктом, спрямованим на відновлення. В межах проєкту фінансуються основні послуги первинної медичної допомоги, задовольняються нові потреби у сфері психічного здоров'я та реабілітації, надаються доступні ліки та ремонтуються пошкоджені заклади охорони здоров’я та лікарні. Вартість проєкту HEAL була оцінена в 500 мільйонів доларів США, і проєкт був затверджений Радою директорів у грудні 2022 року, а його фінансування склало понад 110 мільйонів доларів США (107 мільйонів доларів США за рахунок позики МБРР під гарантію уряду Іспанії та грант у розмірі 10 мільйонів доларів США від Глобального фінансового механізму). Даний проєкт вже демонструє перші результати:
Наразі було надано понад 2,4 мільйона вакцин для проведення планових щеплень дітям віком до семи років; ще близько 500 000 осіб отримують ліки або медичні вироби за програмою «Доступні ліки».
Понад 3 500 медичних працівників зареєструвалися на навчання з надання допомоги жертвам ґендерно зумовленого насильства; понад 2 300 пройшли навчання.
Люди мають змогу звертатися за критично важливою психіатричною допомогою: близько 11 000 українців отримали доступ до послуг в рамках проєкту, а цільовий показник - 500 000. Майже 70 000 людей отримали доступ до критично важливих послуг з реабілітації після психічних та фізичних травм.
Група Світового банку в дії: Ефективна платформа для донорів для надання допомоги
МБРР, IFC та MIGA спільно долучилися до підтримки діяльності України з відновлення за допомогою Фонду мультидонорських ресурсів для функціонування інституцій та інфраструктури України (MRII). MRII застосовує поетапний та багатосторонній підхід до мобілізації фінансування через гарантії, спільне та паралельне фінансування, а також інші фінансові інструменти для допомоги Україні. У червні 2023 року MIGA та IFC об'єднали зусилля, щоб підтримати стійкість приватного сектору України перед обличчям російського вторгнення, розблокувавши торгівлю з Україною. Це було досягнуто у партнерстві з Глобальною програмою IFC з торговельного фінансування (GTFP). Результатом безперервного діалогу між установами Групи Світового банку стали нові проєкти, в яких IFC та MIGA, як очікується, відіграватимуть ключову роль у майбутньому.
Партнерства: Багатостороння модель відновлення
Попри те, що конфлікт триває, Світовий банк разом із партнерами працює над визначенням потреб мирного часу. У березні 2023 року Уряд України, Група Світового банку, Європейська комісія та Організація Об'єднаних Націй оприлюднили Другу швидку оцінку завданої шкоди та потреб на відновлення (RDNA2). RDNA2 була проведена у координації з партнерами з надання гуманітарної допомоги та партнерами з розвитку, науковими установами, організаціями громадянського суспільства та приватним сектором, і містить комплексну оцінку наслідків війни у двадцяти різних секторах, а також потребу у фінансуванні для пом'якшення цих наслідків - 14 мільярдів доларів США на пріоритетні інвестиції у відбудову та відновлення лише у 2023 році.
«Проведення другого етапу Швидкої оцінки завданої шкоди та потреб на відновлення - це важливий елемент у стратегії відбудови України», - сказав Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. «Ми вдячні Світовому банку за актуальний і ґрунтовний аналіз, який стане для нас та наших партнерів важливим інструментом реалізації проектів відновлення - відновлення, яке вже розпочалось».
Дивлячись у майбутнє: Бачення сталого розвитку в мирний час
Нещодавно було затверджено три інші рамкові проекти. Проєкт «Відновлення основної логістичної інфраструктури та приєднання до мережі (RELINC)» спрямований на відновлення пошкоджених критично важливих автомобільних та залізничних мереж для відновлення зв'язку між громадами та покращення транспортного сполучення у західному напрямку з метою пом'якшення наслідків порушення судноплавства у Чорному морі. «Проєкт з відновлення енергетичних ресурсів та підготовки до зими (Re-PoWER Ukraine)» допоможе відновити основні енергетичні послуги шляхом фінансування термінового ремонту інфраструктури передачі електроенергії та теплопостачання. А в серпні 2023 року Банк затвердив проєкт «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей(HOPE)», який допоможе понад 100 000 родин в Україні провести невідкладний ремонт будинків, пошкоджених внаслідок російського вторгнення. На розгляд Ради директорів Світового банку планується представити майбутні проекти, спрямовані на підтримку аграрного сектору та зміцнення системи соціального захисту в Україні.
У найближчі місяці після припинення вогню або встановлення миру, Україні необхідно буде подолати деякі наслідки дестабілізації, що виникли в умовах економіки воєнного часу, зосередивши зусилля на проблемах інфляції та макрофінансової стабільності; здатності приватного бізнесу відновити нормальне функціонування, в тому числі через доступ до кредитів; посиленні фідуціарних процесів для управління значними надходженнями ресурсів; відновленні доступу населення до державних соціальних послуг; та відновленні критично важливої інфраструктури. У середньостроковій перспективі Україна матиме можливість побудувати більш ефективне, стійке та інклюзивне суспільство, відновивши макрофінансову стабільність, стимулюючи зростання приватного сектору, відновивши державні соціальні послуги, розбудовуючи стійку інфраструктуру та створюючи економічні інститути, що сприятимуть динамічному розвитку економіки.
Світовий банк і надалі підтримуватиме країни світу, які потерпають від відсутності продовольчої безпеки, інфляції та проблем із ланцюгами поставок, спричинених війною, у їхньому прагненні до розвитку. Як установа, заснована після глобального конфлікту, Світовий банк має ідеальні можливості для партнерства з Україною у відновленні більш стійкої економіки після нинішньої війни, як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.
*
Партія вантажівок, яка переправляється контрейлерними поїздами АТ "Укрзалізниця", прибула до Польщі
*
На польсько-українському кордоні перебуває близько 3500 вантажівок, триває блокування руху на чотирьох пунктах пропуску
*
В Державній прикордонній службі сподіваються, що акції угорських перевізників на кордоні обмежаться демонстраціями, без перекриття дороги "Загонь-Чоп"
*
Асоціація угорських автоперевізників (MKFE) заявила, що з понеділка, 11 грудня, розпочне демонстрацію на прикордонному пункті пропуску "Загонь — Чоп" подібну до тієї, як "це зробили польські та словацькі водії"
*
Донецький футбольний клуб "Шахтар" розглядає можливості для виходу на спортивний ринок Саудівської Аравії, шукаючи можливості покращити фінансові показники
*
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, (НКРЕКП) затвердила підвищення тарифу на послуги з передачі електроенергії НЕК "Укренерго" з 1 січня 2024 року на 9%
*
В Україні ціни на картоплю зросли до 12-16 грн/кг ($0,33-0,44/кг), що в середньому на 17% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня
*
В Україні у грудні 2023 року яблука, банани, мандарини, апельсини і столовий виноград подорожчали у середньому на 24% у порівнянні з груднем 2022 року
*
У межах програми "Прихисток" на виплати власникам житла, які розмістили в себе внутрішніх переселенців, за жовтень спрямовано понад 105 мільйонів гривень
*
Мери трьох міст - української Вінниці, французького Нансі та німецького Карслруе - цими вихідними уклали угоду про співпрацю, а їхні міста стали потрійними містами-побратимами
*
До 2030 року Україна планує скоротити викиди метану на 30% - Міндовкілля
Через збройну агресію Росії в Україні додаткові викиди CO2 вже оцінюються у $10 мільярдів, але Україна продовжує виконувати взяті на себе міжнародні зобов’язання та не відмовляється від своїх кліматичних цілей
*
На книжковому фестивалі Kyiv Book Weekend презентували документальну книгу Артема Шевченка «Воєнна розвідка України. У небі, на морі, на землі»
*
Китайська економіка зазнає найбільшого дефляційного тиску за останні 3 роки, а слабкий внутрішній попит ставить під сумнів економічне відновлення у 2024 році
*
Берегова охорона Філіппіни звинуватили китайський корабель в атаці цивільного судна на півдні Південнокитайського моря з водомета, тоді як Китайська сторона звинувачує Філіппіни в наміреному тарані китайського судна
*
Підтримувані Іраном єменські бойовики-хусити заявили, що будуть атакувати всі кораблі, які прямують до Ізраїлю, незалежно від їхнього прапора й національності, та застерегли всі міжнародні судноплавні компанії від відвідання ізраїльських портів
*
Іранська влада не дозволила родичам загиблої Махси Аміні вилетіти до французького Страсбурга, щоб отримати цьогорічну премію Сахарова
*
Президенти Венесуели Ніколас Мадуро та Гаяни Ірфаан Алі проведуть наступного тижня зустріч, аби спробувати розрядити зростаючу напругу через претензії Каракаса на території сусідньої країни
*
Політичний проєкт німецької "подруги Путіна" Сари Вагенкнехт, яка запускає власну партію, менше ніж за сім тижнів зібрав понад 1 млн євро пожертв – і кошти надходили не тільки з держав ЄС, а й з-за його меж
*
У Вірменії повідомили, що співробітники поліції російської військової бази в Гюмрі затримали контрактника російської армії, який виїхав з РФ після повномасштабного вторгнення в Україну
*
Спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі вкотре заявив, що територія Грузії не використовується для обходу санкцій, які введені ЄС проти Росії через повномасштабне вторгнення в Україну
*
ISW: Росіяни прагнуть перехопити ініціативу на полі бою до виборів путіна
Окупанти наразі ведуть наступальні дії вздовж більшої частини лінії фронту в Україні
*
У російському місті Воронеж вбили льотчика з позивним "Бес", який викладав у місцевій військовій академії
*
Тихої ночі та скорішої Перемоги нам всім