США підтвердили, що Україна у січні цього року збила російський літак системи раннього попередження та управління Берієв А-50 американською зброєю із зенітно-ракетних систем Patriot.
Про це повідомляє видання Newsweek із посиланням на помічницю начальника штабу командування протиповітряної та протиракетної оборони 10-ї армії США у званні полковника Розанну Клементе. За її словами, американські системи Patriot в Україні виконують різного типу завдання для Києва.
Деякі з них, каже полковник, “використовуються для захисту статичних об’єктів і критично важливої національної інфраструктури. Інші пересуваються і роблять деякі справді історичні речі, яких я не бачила за 22 роки служби у протиповітряному захисті”.
“Вони роблять це за допомогою надзвичайно мобільних систем Patriot, які їм подарували німці, тому що всі системи встановлені на вантажівках”, - додала старша військова офіцерка США.
Українські групи ППО, продовжила Клементе, використовували таку тактику, “щоб вразити першу систему А-50 ще в січні”.
“Вони перевіряють, чи підлягає цей винищувач відновленню, чи ні. Якщо ні, то це буде перша в історії бойова втрата СУ-57. Як можна було втратити літак вартістю 8 мільярдів доларів”, - пише Наудітт у мережі Х.
Наудітт цитує деякі повідомлення самих росіян про успішну операцію ГУР України на аеродромі в Ахтубінську, Астраханської області 8 червня: “Поки ви насміхаєтесь з українців, вони розбомбили гордість нашої авіації трьома безпілотниками".
За словами експерта, Росія у своєму арсеналі мала лише 6 боєздатних Су-57.
Мовиться про "скоординований удар" ЗСУ по російському десантному кораблю, який нещодавно перейшов в Азовське море з боку Чорного. Годжес цитує Sky News, що цей корабель став п’ятим із семи десантних кораблів типу “Ропуха”, які були потоплені або “виведені з ладу” внаслідок українських атак.
Генерал у відставці Бен Годжес вважає, що дії ЗСУ у Криму спрямовані на звільнення півострова та ізоляції його від Росії.
“Важлива частина зусиль з ізоляції Криму від Росії - знищення мосту та залізниці, коли ЗСУ та ГУР будуть готові. Це буде передвісником остаточного звільнення Криму”, - написав у мережі Х Бен Годжес.
Нафтопродукти і вибухонебезпечні вантажі, такі як боєприпаси, Росія раніше транспортувала морем на поромах або великих десантних кораблях, щоб уникнути обстрілів або інцидентів, які можуть завдати значних пошкоджень мосту.
Як пише видання Militarnyi, після того, як ЗСУ напередодні уразили два російські транспортні пороми “Авангард” і Conroe Trader за допомогою американських ракет ATACMS, Росія змушена була відновила транспортування через Кримський міст.
8 червня у мережі TikTok було оприлюднене відео із Кримського мосту. На ньому видно, як через міст транспортуються цистерни із паливом.
Про успішні удари американськими ракетами ATACMS по російській ППО в окупованому Криму пише Ігор Сушко з аналітичного центру у США “Вітер змін”.
“Україна повідомляє, що система С-400, дві системи С-300 і 4 радари були вражені щонайменше 10 ракетами ATACMS по всьому півострову. Жоден з ATACMS не був перехоплений Росією”, - пише Сушко.
Індія має намір придбати у Росії системи ППО С-400. Угода вартістю 5,5 мільярда доларів про постачання п'яти зенітно-ракетних комплексів великої дальності, які, як заявляють у Делі, потрібні їм для протидії загрозі з боку Китаю, була підписано у 2018 році.
Росіяни зобов'язалися доставити їх до 2024 року. Втім у березні цього року ЗМІ повідомили, що ці постачання затримали до 2026 року через війну Росії проти України.
Тарас Кузьо, колишній директор Центру документації НАТО в Україні, дивується, чому Індія хотіла б придбати системи, які не можуть захистити самі себе.
“Шановний уряде Індії, а ви переконані, що все ще хочете купити ці несправні російські військові системи С-300 і С-400, які не зможуть захистити Індію від військових атак будь-якої країни?” - пише Тарас Кузьо у мережі Х.
Telegram-канал ASTRA з посиланням на свої джерела повідомив, що в ніч на 10 червня ЗСУ випустили по Криму принаймні 10 балістичних ракет ATACMS. Російська ППО, за даними каналу, не збила жодної.
Чотири ракети влучили по місцю дислокації 31 дивізії ППО Росії у Джанкойському районі. Ще чотири ракети вдарили по місцю дислокації цієї ж дивізії поблизу Сак, там пошкоджено військову техніку, її кількість та ступінь пошкоджень ще встановлюються.
Ще дві ракети поцілили по місцю дислокації 31 дивізії ППО Росії в Чорноморському районі, неподалік села Громово. Там пошкоджено ще дві радіолокаційні станції, два комплекси С-300. Голос Америки не зміг незалежно підтвердити або спростувати цю інформацію.