Бажаю здоров'я і дякую за день Захисникам України.
Вічна слава живим. Світла пам'ять полеглим.
*
Українська делегація представила в Організації із заборони хімічної зброї фактологічні дані щодо використання Росією на території України хімічної зброї проти українських військ
*
Речник ЄС - Систематичні російські обстріли суден, що транспортують українське зерно до найбільш вразливих країн, а також українських зернових сховищ і портової інфраструктури України є грубим порушенням міжнародного права та свободи судноплавства
*
Ізраїльські військові 10 жовтня заявили, що ліквідували ще одного важливого члена «Хезболли» Адхама Джахаута, який відповідав за розвідку
*
Ціни на нафту зросли в четвер на тлі підвищеного попиту на паливо через потужний шторм в США та побоювань щодо можливих перебоїв з постачанням з Близького Сходу на тлі напруженості між Ізраїлем і Іраном
*
Південнокорейська письменниця Хан Канг отримала Нобелівську премію з літератури
Премію присудили за поетичну прозу, яка «стикається з історичними травмами та оголює крихкість людського життя»
*
Кампанія віцепрезидентки Камали Гарріс зібрала 1 мільярд доларів з моменту вступу в президентські перегони наприкінці липня
*
У Білому домі прокоментували публікацію американського журналіста й редактора The Washington Post Боба Вудворда, в якій йшлося про низку таємних телефонних розмов між експрезидентом США Дональдом Трампом та кремлівським правителем Владіміром Путіним.
Про це під час брифінгу заявила речниця Білого дому Карін Жан-П’єр.
У книзі Вудворда "Війна" йдеться про щонайменше сім розмов між Путіним і Трампом після того, як він залишив Білий дім.
Представниця Білого дому зазначила, що не має підтверджень фактів цих дзвінків, але додала, що у разі, якщо це правда, це викликає серйозне занепокоєння.
"Чи є у нас серйозне занепокоєння? Так, якщо це правда. Знову ж таки, я не можу підтвердити жодного з цих дзвінків", – сказала вона.
За словами Жан-П’єр, факт таких розмов особливо викликає занепокоєння на тлі того, що Трамп виступав проти збільшення допомоги Україні для захисту від російської агресії.
Неназваний помічник Трампа, якого цитують у книзі, зазначив, що експрезидент, ймовірно, спілкувався з Путіним аж сім разів після того, як Трамп залишив Білий дім у 2021 році.
Також у своїй книзі Вудворд розповів, що Трамп у 2020 році під час пандемії коронавірусу таємно надсилав очільнику Кремля "дефіцитні" тести на COVID-19 для особистого використання.
Речник кампанії Трампа Стівен Чунг заявив, що нібито жодна з історій Вудворда у книзі "не відповідає дійсності", а також стверджує, що книга "або має бути на розпродажі у відділі художньої літератури в книжковому магазині зі знижками, або використовуватися як туалетний папір".
*
Кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп відмовився від пропозиції щодо нового раунду дебатів зі своєю суперницею-демократкою Камалою Гарріс наприкінці жовтня
*
Ураган "Мілтон" залишив без світла понад 3 мільйони споживачів у Флориді (США)
*
Ураган «Мілтон» може заподіяти світовій страховій галузі збитки до $100 млрд
*
Соцмережа X Ілона Маска не буде визнано "регулятором доступу" (gatekeeper) згідно з технологічними правилами ЄС, що позбавить платформу необхідності виконувати обтяжливий перелік зобов'язань
*
Nvidia подорожчала на $400 млрд й випередила Microsoft
*
JPMorgan очікує рекордних продажів облігацій на ринках EMEA, що розвиваються
*
Фондові індекси Dow Jones та S&P 500 встановили нові історичні рекорди
Інвестори готуються до звіту з інфляції за вересень на тлі сильних результатів технологічних гігантів і хвилювань навколо Google
*
ФРС, можливо, доведе ставку до 3,5% до середини 2025 року
*
Глава ФРБ Сан-Франциско очікує ще одне або два зниження ставок у 2024 р.
*
Більшість чиновників ФРС підтримали різке зниження ставки у вересні - протокол
*
Американські офіційні особи заявляють, що за останні тижні Росія повільно, але впевнено просувається на фронті в Україні, однак це просування дається її окупаційним військам дорогою ціною
*
За оцінками США, Збройні сили України зможуть утримувати територію в Курській області Росії щонайменше кілька місяців, якщо не довше
*
Мар’яна Буджерин, старша наукова співробітниця Проєкту з управління атомом (MTA) у Белферському центрі Гарвардської школи Кеннеді
Джерело: видання The Bulletin of the Atomic Scientists; стаття Мар’яни Буджерин за 2 жовтня.
Війна Росії проти України є не лише звичайним конфліктом, а й серйозною ядерною кризою.
Росія має найбільший у світі ядерний арсенал, який, зокрема, включає ядерну зброю, призначену для використання на полях бою. З початку війни Кремль активно використовує ядерні погрози, щоб залякати Захід і обмежити його військову допомогу Україні. Останні зміни в ядерній доктрині Росії, нещодавно оголошені президентом Володимиром Путіним, розширюють допустимі сценарії використання ядерної зброї. Це створює додаткову невизначеність, що дозволяє російському керівництву самим визначати, чи і коли такі сценарії можуть реалізуватися.
Хоча Росія використовує ядерну риторику в політичних цілях, існує постійна загроза того, що вона може вдатися до фактичного використання ядерної зброї в Україні.
З перших днів вторгнення вважалося, що найбільш ймовірний сценарій обмеженого використання ядерної зброї Росією — це спроба уникнути неминучої військової поразки або подолати затяжний конфлікт в Україні. Ядерна загроза жовтня 2022 року підтверджує думку, що Росія може вдатися до ядерних ударів під час відступу. Під час швидкого визволення Харкова та Херсона російське керівництво розглядало можливість використання ядерної зброї, а публічні звинувачення на адресу України щодо “брудної бомби” викликали побоювання про можливий ядерний удар з боку Росії. Американська розвідка оцінила ризик ядерного використання Росією восени 2022 року на рівні 50 відсотків, що стало історичним рекордом.
Але чи не проігнорувала міжнародна спільнота ще один сценарій — ситуацію, в якій використання ядерної зброї Росією може бути не лише можливим, а й навіть більш імовірним? Що, якби Росія вдається до ядерних ударів не тоді, коли програє, а коли виграє війну?
Ядерна математика, тоді й зараз. Багато ще залишається невідомим про роздуми Росії два роки тому і про те, що зрештою відволікло її від використання ядерної зброї. Швидше за все, це була комбінація загроз з боку США щодо серйозних наслідків для Росії, включаючи звичайні удари по російських військових об'єктах на окупованій українській території, можливе втручання Китаю з обіцянкою збільшення військової допомоги та сумнівна військова корисність тактичного використання ядерної зброї. Використання ядерної зброї, яке Росія розглядала восени 2022 року, перевищувало межі її ядерної доктрини, як до, так і після оголошених змін. Ця реальність вказує на обмежене стримування, яке декларована доктрина, ймовірно, накладає на роздуми про використання ядерної зброї у війні.
Страхи щодо ядерної ескалації залишаються реальними, і західні партнери України продовжують уважно враховувати динаміку ескалації, ухвалюючи рішення про те, які системи озброєння надати Україні та як регулювати їхнє кінцеве використання. Нинішня обережність у дозволі Україні завдати ударів по російській території західними постачаннями є яскравим прикладом. Основне припущення полягає в тому, що Україна не може бути занадто сміливою у своєму опорі, інакше це спровокує ядерну реакцію Росії.
А які ядерні ризики можуть виникнути в протилежному сценарії, коли звичайні бойові дії в Україні різко переходять у перевагу Росії?
Зверніть увагу, що єдиним випадком використання ядерної зброї в збройному конфлікті було застосування ядерною державою, що була на шляху до перемоги. Сполучені Штати скинули атомні бомби на Хіросіму та Нагасакі в серпні 1945 року, коли Японія майже зазнала поразки звичайними засобами, але продовжувала опір. Попри те, що причини цього рішення досі обговорюються, бомбардування досягло трьох цілей: прискорило закінчення війни, дозволило США визначити умови капітуляції та справило сильне враження на Радянський Союз.
Хоча історичні прецеденти не слід беззастережно застосовувати в різних контекстах, їх можна використовувати для отримання цінних уроків. Мотиви Росії для використання ядерної зброї, коли вона наближається до перемоги в Україні, можуть бути схожими на ті, що спонукали США до дій у 1945 році. Згадка Путіна про Хіросіму та Нагасакі в його промові вересня 2022 року може свідчити про щось більше, ніж просто риторичний прийом.
*
Британія планує направити військових інструкторів до України
*
Європі, Великій Британії та Україні необхідно терміново «захистити від Трампа» свою колективну безпеку, створивши «банк НАТО» для фінансування оборонних витрат.
Про це йдеться у звіті, підготовленому проєктом New Diplomacy Project, консультантами якого є колишній посол Великої Британії у США Девід Меннінг та Фонд Friedrich Ebert Foundation, який пов'язаний із Соціал-демократичною партією канцлера Німеччини Олафа Шольца, повідомляє The Guardian.
Як зазначається у доповіді британських і німецьких аналітичних центрів, європейці повинні визнати, що якщо Дональд Трамп переможе на президентських виборах наступного місяця, він може швидко скоротити оборонні витрати США в Європі, спробувати нав'язати Україні мирну угоду, яка залишить частину її території в руках Росії, або навіть взагалі вийти з НАТО.
Такі кроки мали б величезні наслідки для обміну розвідданими і життєздатності 5-ї статті - ключового положення НАТО про колективну самооборону, йдеться у звіті.
Трамп заявив, що в разі перемоги на виборах у США він скаже Україні, що вона має укласти угоду з Володимиром Путіним. «Залишилося лише три місяці, щоб переконати його, що ціна миру, яку, ймовірно, вимагатиме Кремль, є неприйнятною», - пишуть автори звіту.
Вони прогнозують, що мирний план Трампа щодо України, швидше за все, провалиться, оскільки «Росія хоче більшого, ніж Трамп усвідомлює».
«Хоча Трамп матиме обмежений політичний простір для маневру в українській політиці, коли йдеться про надання летальної допомоги та дипломатичні важелі, він може спробувати підірвати НАТО і використати свій «мирний план» для обмеження подальшої летальної допомоги Україні», - заявив один із авторів доповіді доктор Джейд МакГлінн.
Щоб пом'якшити наслідки другого президентства Трампа, країни НАТО повинні підтримати створення союзницької багатосторонньої кредитної установи, на практиці - банку НАТО, йдеться у звіті. Це могло б «заощадити мільйони доларів на закупівлю необхідного обладнання, запропонувати низькі відсоткові ставки за кредитами для членів Альянсу і запровадити нову лінію фінансування з більш тривалими термінами погашення». Банк фінансуватиметься за рахунок початкових внесків членів НАТО в обмін на статутний капітал.
Кандидат у віцепрезиденти США від Республіканської партії Джей Ді Венс заявив, що план Трампа щодо припинення війни Росії в Україні може включати створення «демілітаризованої зони» на українській території, яка зараз окупована Росією, та «відмову України від вступу в НАТО».
*
Британський конгломерат Unilever, що виробляє побутову хімію та харчові продукти, заявив про свій вихід з ринку РФ
*
З 10 жовтня у Великій Британії запрацював підрозділ із контролю за дотриманням торговельних санкцій (OTSI) з новими повноваженнями щодо покарання компаній, які не дотримуються обмежень на надання послуг Росії.
Про це повідомляє Reuters.
«Цей новий підрозділ допоможе забезпечити дотримання бізнесом торговельних санкцій та вживати рішучих заходів, де це необхідно, щоб разом із бізнесом ми могли продовжувати чинити максимальний тиск на режим Путіна», - сказав у заяві міністр бізнесу та торгівлі Джонатан Рейнольдс.
Уряд заявив, що OTSI матиме повноваження накладати штрафи на компанії, які порушили санкції, оприлюднювати інформацію про них. Підрозділ зосереджуватиметься на забезпеченні дотримання санкцій на експорт професійних та ділових послуг, тоді як експорт та імпорт товарів залишатиметься в компетенції існуючих підрозділів.
Він також матиме повноваження розслідувати дії громадян Великої Британії, які порушили правила санкцій, працюючи в третіх країнах, що є новим повноваженням у рамках британського режиму забезпечення дотримання торговельних санкцій.
Британія оголосила про санкції щодо торгівлі з Росією на суму понад 20 мільярдів фунтів стерлінгів (26 мільярдів доларів США) з моменту вторгнення РФ в Україну в 2022 році.
Уряд Великої Британії 8 жовтня запровадив санкції проти військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту РФ та їх очільника.
*
Європейський Союз відреагував на збільшення ударів РФ по цивільних кораблях, які перевозять українське зерно, закликавши зацікавлені країни тиснути на Москву з вимогою припинити ці дії
*
Рада ЄС схвалила нове законодавство, що встановлює вимоги захищеності цифрових продуктів, які використовуються у "розумних" приладах
*
У Європарламенті визначилися з графіком розгляду кандидатур нових єврокомісарів, яких запропонувала президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн
*
Європейська комісія ухвалила План зростання для Молдови на суму 1,8 мільярда євро, який підтримується Фондом реформ та зростання на період 2025-2027 років
*
Постійні представники країн-членів ЄС не змогли домовитися про продовження санкцій для заморожених російських активів із шести місяців до трьох років – Угорщина, яка головує в Раді ЄС, не винесла це питання на обговорення
*
Прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку заявив у середу, що країна повноцінно приєднається до Шенгену вже цього року
*
Канцлер Німеччини Олаф Шольц каже, що постачання зброї Ізраїлю продовжаться
*
Уряд Німеччини очікує на зниження економічного виробництва у 2024 році замість помірного зростання
*
Міністерство внутрішніх справ Німеччини підготувало законопроєкт, який розширить заходи з перевірки співробітників у таких чутливих галузях, як інформаційні технології та комунікації, в уряді та в критичній інфраструктурі через побоювання щодо шпигунства
*
Плани зняття відбитків пальців у пасажирів, які в'їжджають до ЄС з 10 листопада, будуть відкладені втретє після того, як Франція, Німеччина та Нідерланди висловили занепокоєння з цього приводу
*
Уряд Франції має представити свій бюджет на 2025 рік у четвер, запланувавши підвищення податків на 60 млрд євро і скорочення витрат для подолання дефіциту бюджету, що зростає по спіралі
*
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск і президент Анджей Дуда влаштували суперечку у соцмережах через питання щодо призначення послів. Глава польського уряду Дональд Туск назвав «безвідповідальною» позицію президента Польщі Анджея Дуди щодо блокування призначення послів у кілька країн, зокрема в Україну, США, Ізраїль, НАТО
*
Польща і Чехія домовилися про тіснішу співпрацю в галузі цивільного використання ядерної енергії
*
Президент Болгарії Румен Радев попередив поліцію і прокуратуру про широкомасштабні фальсифікації на дострокових парламентських виборах, що відбудуться в країні
*
57% громадян Естонії воліли б бачити наступним президентом Сполучених Штатів Америки кандидатку від Демократичної партії Камалу Гарріс
*
Річні продажі IKEA впали на 5% після того, як компанія знизила ціни, намагаючись залучити більше покупців і зберегти свою частку на ринку меблів для дому.
*
У Латвії викрили велику лабораторію синтетичних наркотиків, серед підозрюваних у причетності до цього "бізнесу" – п’ятеро громадян України
*
НАТО розпочне свої щорічні ядерні навчання Steadfast Noon в понеділок
*
Генсек НАТО Марк Рютте розповів, що на зустрічі з президентом України і прем’єром Британї Кіром Стармером обговорювали питання дозволу для Києва бити вглиб території РФ західною зброєю
*
Міністерство фінансів Литви оголосило про плани виділити 36 мільйонів євро на розширення потужностей державного виробника малокаліберних боєприпасів Giraitės Ginkluotės Gamykla (Giraitė Armament Factory, або GGG) до 2027 року
*
У четвер, 10 жовтня, Сейм Латвії в остаточному читанні ухвалив поправки до Закону про військову службу, які передбачають, що в разі мобілізації в латвійській армії можуть служити і громадяни інших країн
*
Міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас повідомив, що перші бойові FPV-дрони виробництва литовських компаній наприкінці цього тижня надійдуть на склади міністерства
*
Міністр оборони Фінляндії Антті Хяккянен у середу уповноважив Оборонні сили країни підписати рамкову угоду про закупівлю пристроїв для захисту від збоїв у роботі GPS на €48 мільйонів
*
ПАТ "Укрнафта" профінансувала купівлю двох комплексів розвідувальних БПЛА типу "крило" для 421 окремого батальйону безпілотних систем на 12,6 млн грн
*
Війська РФ удень 10 жовтня завдали авіаудару по Харківському району, щонайменше п'ятеро людей поранено
*
У результаті ракетної атаки по Миколаєву вдень 10 жовтня постраждало двоє людей
*
Росіяни вдарили по житловому будинку в Кривому Розі «шахедом»
Станом на зараз відомо про 1 постраждалу, ще сімох людей урятували
*
Верховна Рада ухвалила закон щодо порядку проходження військової служби за контрактом іноземцями та особами без громадянства у ЗСУ, Державній спеціальній службі транспорту та Нацгвардії, який передбачає можливість проходження служби на офіцерських посадах
*
Прокуратура підготувала клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для військовослужбовця 56-ї окремої мотопіхотної бригади Сергія Гнезділова, якому інкримінують дезертирство за самовільне залишення військової частини
*
Російські війська за минулу добу здійснили 130 обстрілів із різних видів озброєння прикордонних територій Чернігівської, Сумської та частини Харківської областей, унаслідок чого пролунало загалом 329 вибухів
*
На Харківському напрямку ворог передає в підрозділи додаткові артилерійські розрахунки та поповнює боєкомплект. Водночас за минулу добу на Харківщині знищено майже 100 окупантів та 60 одиниць ОВТ ворога
*
На Харківському напрямку бійці бригади «Спартан» взяли в полон п'ятьох окупантів, які виявилися колишніми ув’язненими
*
Прикордонники повністю контролюють всю протяжність кордону із Білоруссю, нестандартні ситуації не фіксуються
*
Херсонець оприлюднив нарізку відео з ворожих БпЛА за короткий проміжок часу - свідчення того, як військові РФ полюють на цивільних у Херсоні
*
Зранку ворог атакував Запоріжжя. Двоє людей зазнали поранень
*
ISW: Росіяни можуть посилити наступ на фронті в найближчі місяці через зміну погодних умов
Російське військове командування, ймовірно, наказало військам проводити відносно високі темпи механізованих наступальних операцій в Україні, щоб досягти значних тактичних успіхів до того, як восени багнисті ґрунти обмежать маневреність механізованих підрозділів.
*
На фронті минулої доби, 9 жовтня, відбулося 149 бойових зіткнень, найбільше ворожих атак зафіксовано на Покровському і Курахівському напрямках
*
В Україні прискорилося розмінування сільгоспземель. З початку року аграрії отримали від саперів 231 000 га
*
Ігри Ветеранів – розпочато реєстрацію на участь у змаганнях
Невдовзі відбудуться перші спортивні змагання для українських ветеранів
*
USAID залучає додаткові $1,75 млрд для підтримки агросектору України
Кошти надійшли від дев'яти нових партнерів
*
Експерти Кільського інституту світової економіки не виключають, що допомога Україні від основних партнерів з 2025 року може суттєво скоротитися.
Такий прогноз вони дають у черговому дослідженні Ukraine Support Tracker, оприлюдненому 10 жовтня.
"Україна переживає невизначені часи щодо подальшої підтримки західних союзників. Другий термін Дональда Трампа на посаді президента США або використання нових схем кредитування, таких як запропоновані заморожені російські активи або внески НАТО в якості заміни європейської допомоги, можуть серйозно підірвати Україну", - йдеться в аналізі.
Водночас, констатують автори, у літні місяці цього року допомога зросла порівняно з весною, головним чином завдяки коштам, спрямованим на стабілізацію економіки України.
Загалом Україна отримала близько 14,6 мільярда євро допомоги від західних країн-донорів упродовж липня та серпня.
У липні більшість допомоги на загальну суму 5,5 мільярда євро мала військовий характер.
У серпні навпаки було виділено 7,9 млрд євро на фінансову допомогу для економічної стабілізації та реконструкції.
Значний внесок надійшов від Механізму ЄС для України, який надав 2,8 мільярда євро позик і 1,5 мільярда євро грантів. США надали 3,5 мільярда євро фінансової допомоги, головним чином через Світовий банк. Для порівняння, гуманітарна допомога залишалася скромною: 0,2 мільярда євро в липні та менш як 0,1 мільярда євро в серпні.
"Допомога на реконструкцію та гуманітарна допомога мають вирішальне значення, але ці напрямки залишаються напрочуд малими. З наближенням зими західні країни мають почати збільшувати свою допомогу у відбудові, особливо критичної інфраструктури та енергетичних систем, зруйнованих Росією", — зазначив керівник проєкту Ukraine Support Tracker П’єтро Бомпрецці.
Говорячи про основні ризики можливого скорочення допомоги наступного року, кільські експерти називають можливе обрання Дональда Трамп, який може заблокувати подальші пакети допомоги в Конгресі, а також той факт, що Німеччина оголосила про скорочення своїх бюджетних асигнувань на військову допомогу Києву вдвічі, а інші європейські донори можуть піти таким же шляхом.
Якщо західні партнери збережуть поточний рівень зусиль, загальна допомога наступного року становитиме трохи понад 100 мільярдів євро, з яких майже 59 мільярдів євро буде військовою допомогою та 54 мільярди євро фінансовою підтримкою.
Без нових пакетів допомоги США військова допомога може знизитися приблизно до 34 мільярдів євро, тоді як фінансова допомога впаде приблизно до 46 мільярдів євро. Якщо європейські донори також скоротять свої зусилля, військова допомога скоротиться до 29 мільярдів євро, а фінансова допомога впаде приблизно до 27 мільярдів євро, порахували економісти.
Тож, відповідно до цього сценарію загальна допомога Україні може скоротитися вдвічі до приблизно 55 мільярдів євро.
При цьому додаткові механізми фінансування, такі як нещодавно обговорені нові скоординовані НАТО внески, можуть забезпечити 40 мільярдів євро військової допомоги. На даний момент також обговорюється сума кредитів, отриманих від заморожених російських активів, до 45 мільярдів євро, більшість з яких буде спрямована на пряму фінансову допомогу.
"Нещодавно обговорювані нові механізми фінансування не є особливо великими. Якщо вони будуть схвалені, то забезпечать цінну допомогу, але можуть виявитися лише тимчасовими заходами. На даний момент ці кошти не можуть повністю замінити постійну двосторонню допомогу, яка потрібна Україні", — зауважив Бомпрецці.
Рада ЄС досягла згоди щодо надання Україні пакету макрофінансової допомоги обсягом до 35 млрд євро, що буде складовою кредиту від Групи семи, для якого використають прибутки від заморожених активів РФ.
*
У вересні 2024 року кількість імпортерів нафтопродуктів в Україну знизилася до 245 компаній – на 12% менше, порівнюючи з серпнем: це найменший показник із червня 2022 року
*
В Україні суттєво зріс попит на гібридні авто: що обирали у вересні
У вересні 20204 року автопарк України поповнили понад 2 тис. гібридних легкових авто (HEV i PHEV). Це на 22% більше, ніж у вересні минулого року
*
Українські перевізники отримали додатково 1000 турецьких дозволів на перевезення в треті країни
*
Друга компанія в Україні планує отримати ліцензію на зберігання енергії
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) планує видати ТОВ "Інтеграл сторедж" ліцензію на зберігання енергії
*
ЄБРР та IFC, що входить до групи Світового банку, нададуть 435 мільйонів доларів довгострокових кредитів для підтримки lifecell та Datagroup-Volia, які об'єдналися в нову групу Datagroup-Volia-lifecell - Найбільша пряма іноземна інвестиція в Україну
*
Після скарг румунських фермерів на низькі ціни на українську продукцію уряд країни розширив список імпортних товарів з України, які потребують ліцензії - яйця і м'ясо птиці
*
Іноземний бізнес може брати участь в конкурсах Агентства з розшуку та управління активами (АРМА) з відбору управителя
*
Японські інвестори зможуть зміцнювати свої ділові відносини з українськими компаніями та обирати найперспективніші проєкти для своїх вкладень
*
Українські компанії та Японська організація зовнішньої торгівлі (JETRO) співпрацюватимуть у питаннях розбудови децентралізованої генерації та гуманітарного розмінування
*
На виставці The MSV International Engineering Fair у чеському Брно презентували промисловий потенціал української столиці під брендом Made in Kyiv
*
Керівники норвезьких компаній Itera, Moelven і EksFin зустрілися з членами правління Української фінансової житлової компанії (Укрфінжитло) та обговорили можливості реалізації пілотного проєкту "Житло для України"
*
Норвезькі компанії оцінюють можливість приєднання до програми "єОселя"
*
Україна та Нідерланди обговорили питання співпраці у відновленні водної інфраструктури регіонів, що постраждали від підриву Каховської ГЕС
*
Міністерство аграрної політики та продовольства запустило новий сервіс "єТваринництво", який спростить процедури присвоєння відповідних статусів у тваринництві, апробації та реєстрації селекційних досягнень
*
Перший 21 мільйон надійшов до держбюджету від аукціонів "Земельного банку"
Перші переможці аукціонів з суборенди державних земельних ділянок достроково підписали договори з ТОВ "Державний земельний банк" та сплатили орендну плату
*
Група ДТЕК Ріната Ахметова повідомила, що змінила керівництво ключових підрозділів – ДТЕК Енерго, ДТЕК Мережі та D.Trading
*
Підготовка теплогенерації та електромереж до зими коштуватиме ДТЕК 16,4 млрд грн – Сахарук
*
У рамках підготовки до зими "Укренерго" накопичило трикратний, порівняно з нормативним, запас ремонтного обладнання
*
До кінця року в Україну буде ввезено понад 1 ГВт енергопотужностей - глава Міненерго
*
Фонд підтримки енергетики зібрав приблизно EUR700 млн і охоплює понад 120 енергокомпаній - глава Міненерго
*
Імпорт, розподілена генерація, плавучі електростанції.«Укренерго» готується долати дефіцит електроенергії взимку
*
Міненерго: «Енергоатом» закінчив ремонт. Усі 9 енергоблоків готові до роботи
*
Україна потребує додаткових засобів ППО для захисту енергооб'єктів
*
Банки погодили кредити для енергетики на 8 млрд грн – Свириденко
*
"Нова Пошта" планує продати свій енергетичний бізнес "Нова Енерджі" після закінчення війни. НП інвестувала $13 млн в енергетичне обладнання
*
У застосунку NovaPay впровадили автоплатежі за посилку в кредит
*
Внаслідок кризи традиційної генерації, пов'язаної з війною, цьогоріч бізнес активізував розвиток відновлюваних джерел енергії порівняно із 2023 роком
*
АТ «Укрпошта» у 2024 році відкриває 23 нових сортувальних центри у регіонах, що дозволить скоротити строк доставки до одного дня
*
Укрпошта готує угоду з USPS, що відкриє Amazon та інші великі маркетплейси для України
*
У січні - вересні 2024 року АТ «Укрзалізниця» перевезло 131,88 млн т вантажів, що на 23,3% більше показника аналогічного періоду минулого року
*
10 жовтня рівень споживання електроенергії станом на 9:30 був на 5% вищим, ніж в цей же час попереднього дня – у середу 9 жовтня
*
У вересні споживчі ціни зросли на 1,5% проти серпневого показника; у річному вимірі рівень інфляції прискорився до 8,6%
*
Верховна Рада ухвалила закон, який посилює відповідальність за правопорушення у сфері лісокористування та протидію незаконному обігу деревини
*
Чернишов - Роль України в енергосистемі Європи лише зростатиме у майбутньому: ми можемо посилити енергетичну безпеку Європейського континенту завдяки розвиненій інфраструктурі
*
Україна готова пройти зиму без транзиту газу – голова «Нафтогазу» Чернишов
*
Потрібно напрацювати оновлену оцінку збитків RDNA для актуалізації потреб України на відновлення - Шмигаль
*
Міністерство економіки розраховує до кінця цього року підписати черговий інвестиційний договір у межах закону про так званих інвестнянь. Проєкти на розгляд подали ще чотири компанії, серед претендентів на держпідтримку – промислово будівельна група «Ковальська», йдеться у матеріалі Forbes Ukraine. На початку жовтня договори підписали ТОВ «Астарта-Київ» і ТОВ «Буковель».
Деталі
Цього року бюджет на проєкт інвестиційної підтримки становить 3 млрд грн. На наступний рік у Мінекономіки розраховують на аналогічну суму, розповіла перша віцепремʼєрка – міністерка економіки Юлія Свириденко.
Мінекономіки до кінця року планує підписати ще один інвестиційний договір. Проєкти на розгляд подали ще чотири компанії.
Крім згаданої групи «Ковальська», це «Рожанка Парк», яку YouControl відносить до «Універсальної інвестиційної групи» засновника OKKO Group Віталія Антонова.
Аналогічних бенефіціарів має і ТОВ «Славські», яке також подалось на проєкт. Холдинг ОККО Group заявляв про плани будівництва нового гірськолижного курорту в Карпатах поблизу селища Славське.
Остання компанія, яка подала заявку – ТОВ «Техагро», що раніше заявляла про бажання побудувати зерновий термінал у порту «Південний». За даними YouControl, кінцевими бенефіціарами компанії є Ганна і Карина Злочевські, дочки міністра екології та природних ресурсів часів президента Януковича Миколи Злочевського. Більше про це читайте у редакційному матеріалі.
Контекст
4 жовтня Кабмін схвалив підписання двох спеціальних інвестиційних договорів у межах закону про «інвестнянь». Державну підтримку отримають ТОВ «Астарта-Київ» і ТОВ «Буковель».
Отримати державну підтримку можуть інвестори, які планують реалізувати проєкти вартістю від €12 млн. Тривалість реалізації таких проєктів – до пʼяти років, а сфери можуть включати переробну промисловість, видобуток корисних копалин для подальшої переробки, транспорт, логістику, освіту, наукову діяльність, охорону здоровʼя, поводження з відходами, мистецтво, культуру, туризм, спорт і електронні комунікації.
Держпідтримка може надаватися у формі податкових пільг, права на користування землею за спецумовами, будівництва чи реконструкції необхідної інфраструктури за кошти держави. Також передбачено створення урядової установи, яка займатиметься супроводом інвестпроєктів і допомогою інвесторам.
*
За період великої війни сума інвестицій українців у військові облігації зросла більш ніж до 71 млрд грн
Частка індивідуальних інвесторів наразі становить понад 4% загального портфеля внутрішніх облігацій
*
ПУМБ запускає застосунок, який дає змогу приймати безконтактні оплати через смартфон
*
З понеділка 14 жовтня столиця розпочне опалювальний сезон для лікарень, шкіл, дитячих садків та інших закладів соціальної сфери міста
*
Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11416д щодо історичного збільшення податків.
За відповідне рішення проголосували 247 народних обранців.
Рада не стала підвищувати військовий збір для військових. Він залишився 1,5%.
Також Рада не підтримала правки, які фактично скасовують статус податкового агента із нотаріуса при посвідчені ним договорів купівлі-продажу (міни) між фізособами.
Підвищення податків включає такі зміни:
З 1 жовтня 2024 року військовий збір на зарплати всіх фізичних осіб (включаючи тих, хто працює в режимі "Дія.Сіті") зросте з 1,5% до 5%. Це означає, що доходи громадян оподатковуватимуться ретроспективно.
З 1 січня 2025 року військовий збір на інші доходи громадян (крім зарплат) також збільшиться з 1,5% до 5%.
Для ФОПів 1, 2 та 4 груп введуть військовий збір у розмірі 10% від мінімальної зарплати, встановленої на 1 число звітного місяця. З жовтня 2024 року це становитиме 800 грн на місяць.
ФОПи 3 групи сплачуватимуть 1% від доходу у вигляді військового збору.
Для банків знову введуть підвищений податок на прибуток за ставкою 50% за 2024 рік. Оскільки банки вже сплатили податки за старою ставкою, новий податок діятиме ретроспективно.
З 1 січня 2025 року для небанківських установ (крім страхових компаній) податок на прибуток збільшиться з 18% до 25%.
Для автозаправних станцій (АЗС) запровадять щомісячні авансові внески з податку на прибуток: 30, 45 або 60 тисяч грн за кожну станцію, залежно від її типу. Сума переплат не буде врахована для зменшення податкових зобов'язань у майбутньому.
Для обмінних пунктів запровадять авансовий внесок з податку на прибуток: 700 євро за кожен пункт обміну у Києві, 600 євро в містах з населенням понад 50 тисяч, і 200 євро для інших населених пунктів.
Мінімальний податок на землю (МПЗ) у розмірі 700 грн і 1400 грн за гектар.
Щомісячна звітність щодо ПДФО, військового збору та ЄСВ почнеться з 1 січня 2025 року. Це потрібно для впровадження "економічного бронювання".
Доходи від "національного кешбеку" не оподатковуватимуть ПДФО у 2024-2025 роках.
Рента на видобуток гірських порід для щебеню, граніту та піску – не менше 5 доларів за тонну.
Головне юридичне управління Верховної Ради проаналізувало законопроєкт №11416-д, яким підвищуються ставки військового збору та деяких інших податків, та дійшло висновку, що його окремі норми не відповідають Конституції України.
*
При голосуванні за підвищення податків опозиція збила правку, яка мала пом'якшити наслідки підвищення військового збору
*
Рада зобов’язала ЗМІ страхувати журналістів, які працюють у зонах бойових дій. Закон прийнято в цілому
*
Експерти U-LEAD представили алгоритм розробки містобудівної документації для громад. Це потрібно для захисту інтересів громад і залучення інвесторів
*
Україна може не отримати кошти від ЄС, якщо не впровадить систему внутрішнього аудиту та контролю, – експерт «U-LEAD з Європою». Роль органів місцевого самоврядування у впровадженні цих принципів ЄС
*
U-LEAD З ЄВРОПОЮ Місцеві бюджети щорічно недоотримують понад 8,5 млрд грн від податку на майно. Як скоротити цю нестачу. Податковий розрив складається з чинників політичного, адміністративного та поведінкового спектру
*
Місцева влада має розуміти переваги євроінтеграційного процесу – Михайло Мороз, U-LEAD з Європою
У Львові відбувся форум про фінансову стійкість та економічний розвиток громад
*
Центр громадського здоровʼя дав поради, як зберегти психічне здоров’я на роботі. За даними ВООЗ, значна частина випадків депресії пов’язана з вигоранням і стресом на робочому місці
*
Понад 20 000 українських лікарів можуть надавати допомогу у сфері ментального здоров'я. Відповідні послуги можна отримати більш як у 1000 медичних закладах
*
У російській республіці Калмикія під час навчально-тренувального польоту розбився військовий літак Як-130
*
Уночі 10 жовтня, в момент атаки безпілотниками Головного управління розвідки Міністерства оборони України і Служби безпеки України, на військовому аеродромі «Ханская» у РФ, було розміщено 57 бортів
*******
Всі, всі, всі на корабель
*
Китайські акції впали найсильніше з 2020 року після десяти сесій зростання
Акції китайських компаній, які торгуються на ринках материкового Китаю, пережили найбільше падіння за більш ніж чотири роки, пише Bloomberg з посиланням на торгові дані.
Індекс CSI 300 до закриття торгів 9 жовтня впав на 7,05% до 3955,98 пункту. Це стало найбільшим падінням з лютого 2020 року і звело нанівець зростання китайського бенчмарку протягом 8 жовтня, коли ринки материкового Китаю відкрилися після тижня свят, зазначає Bloomberg.
Це перші втрати CSI 300 після десяти торгових сесій зростання, які розпочалися в середині вересня.
Hang Seng China Enterprises, індекс китайських акцій у Гонконгу, впав на 1,58%, до 7365,59 пунктів. При цьому у вівторок він різко впав на 10,2%.
В останні тижні китайські акції зросли після низки заяв Пекіна щодо підтримки економіки, але ентузіазм інвесторів слабшає через те, що влада після свят так і не оголосила про нові великі ініціативи, пише Bloomberg.
Ринок опинився у протистоянні між очікуваннями подальших стимулів і реальністю в економіці, вважає керівник відділу кількісних інвестицій у CSOP Asset Management Ван І. За його словами, інвестори хочуть побачити, як анонсовані Пекіном заходи покращать прибуток компаній та макроекономічні дані, інфляція чи держборг. Проте між очікуваннями та реальністю — суттєвий тимчасовий розрив, вважає експерт.
Падіння китайських акцій трохи стримав анонс брифінгу міністерства фінансів, який призначений на 12 жовтня.
Очікується, що міністр фінансів Лань Фоань представить заходи щодо посилення фіскальної політики для підтримки економічного зростання. Інвестори очікують збільшення державних витрат для запобігання спаду, який може поставити під загрозу мету Китаю досягти зростання економіки приблизно на 5%.
Morgan Stanley і HSBC Holdings, зокрема, очікують на стимулюючі заходи на суму 2 трлн юанів ($283 млрд), а Citigroup — на 3 трлн юанів ($424,5 млрд).
*
Зростання фондових ринків у КНР повернуло дев'ять китайських мільярдерів до списку найбагатших людей світу
За декілька тижнів індекс китайських акцій CSI 300 зріс більш ніж на 30%, піднявшись на 11% у вівторок після відкриття ринків після тижневої перерви
*
Попри санкції, німецькі промислові товари продовжують надходити до Росії.
Про це дізналися журналісти-розслідувачі мережі SWR, які представили свій аналіз у програмі Tagesschau телеканалу ARD.
Оскільки імпорт товарів, які можуть бути використані у військових цілях, заборонений через санкції, Росія намагається виробляти якомога більше всередині країни, а допомагає їй у цьому й продукція німецьких інженерів-механіків, йдеться у розслідуванні.
Згідно з документами російської митниці, які є в розпорядженні SWR, станом на кінець грудня 2023 року, до Росії було доставлено понад 300 вантажів від німецьких виробників.
Здебільшого це великі промислові машини або так звані верстати з ЧПК. Ці машини з комп’ютерним керуванням можуть, наприклад, різати сталь, гнути листовий метал або зварювати металеві деталі повністю автоматично.
Виробництво частин або боєприпасів для автомобілів чи літаків майже немислиме без таких машин.
Німеччина є лідером у виробництві цих машин, частка яких на російському ринку сягає 30 відсотків.
За допомогою відео- та фотозйомки вдалося з’ясувати, що російські компанії "Парсек", "КамАЗ", NIR та "Індустріальні рішення" забезпечують російським військовим двигуни і запчастини для літаків і ракет. На всіх цих підприємствах використовується німецьке обладнання, яке продовжувало надходити і торік. Не виключено, що Росія отримує такі машини й цього року.
SWR вдалося ідентифікувати понад 30 німецьких виробників, чиї машини були імпортовані до Росії минулого року, багато з них розташовані в землі Баден-Вюртемберг, традиційному місці машинобудування.
Серед виробників фігурують, зокрема, Walter Maschinenbau, Vollmer, Fein GmbH, Heller тощо.
Приблизно у двох третинах випадків машини були ввезені до Росії через Туреччину: деякі турецькі посередники мають прямі зв’язки з Росією, а деякі навіть були засновані російськими підприємцями.
Прибутковий бізнес для всіх учасників, адже в умовах санкцій зазвичай знайдеться хтось у третій країні, який це зробить за щедру винагороду.
Виробники, до яких звернулися журналісти, перекладають вину саме на посередників, мовляв це ті порушували санкційний режим без відома німецьких компаній.
Експерти бачать можливість припинення незаконного експорту в посиленні санкцій і контролю над їх дотриманням. Компанії насправді можуть не знати, куди потрапляє їхня продукція, але за бажання можуть легко про це дізнатися та вжити відповідних заходів.
Китайська компанія Chery почала збирати автомобілі в Росії на трьох заводах, які звільнили західні конкуренти, зокрема Volkswagen та Mercedes, для продажу на російському ринку.
*
Майже третина російських суден з чорного списку повернулися до роботи.
Про це повідомляє Bloomberg.
Використання Москвою танкерів, на які накладено санкції за участь у торгівлі російською нафтою, прискорюється.
Щонайменше 21 з 72 танкерів, які потрапили під санкції Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США, Казначейства Великої Британії або Європейського Союзу в 2023 році, завантажили загалом 24 вантажі російської нафти.
Поєднання підвищеної довіри з боку покупців і, зокрема, відсутність занепокоєння щодо заходів, запроваджених Лондоном, ймовірно, допомогли Москві та її клієнтам знайти обхідні шляхи.
Темпи повернення танкерів до експлуатації зростають: щонайменше сім танкерів прийняли вантажі за перші десять днів жовтня. Це в порівнянні з шістьма танкерами в серпні і вересні і лише п'ятьма танкерами до цього.
Спочатку танкери з чорного списку простоювали. Жодне з підсанкційних суден не перевезло жодного вантажу російської чи будь-якої іншої нафти до квітня - через шість місяців після того, як були названі перші санкційні судна. Після того, як ці перші вантажі були успішно доставлені, використання санкційних танкерів різко зросло.
Зазначається, що дві третини всіх суден, які перебували під санкціями Великої Британії, повернулися до роботи. Водночас лише шість вантажів було перевезено на чотирьох з 39 танкерів, внесених Вашингтоном до чорного списку.
Крім того, 50 суден були перейменовані з моменту введення санкцій, багато з них одночасно змінили прапор.
Більшість вантажів сирої нафти прямували до китайських портів, але близько третини з них опинилися в Індії - ознака того, що попереднє небажання цієї країни мати справу з суб'єктами, що потрапили під санкції, залишилося в минулому.
В індійському уряді зізналися, що купують російську нафту без жодних сумнівів, аже вона не під санкціями.
Російський уряд очікує зниження доходів від нафти та газу протягом наступних трьох років через падіння цін на енергоресурси та м’якший податковий режим для компанії "Газпром".
*
У третьому кварталі поставки автомобілів брендів BMW і Mini до Китаю скоротилися на 30%, що стало найбільшим падінням за понад чотири роки
*
Росія вербує молодих жінок 18-22 років із країн Африки, Азії та Латинської Америки на збірання ударних безпілотників, обіцяючи їм нібито навчання або роботу в Європі
*
Африканки, що збирають дрони в Росії, поскаржилися, що їх заманили на цю роботу обманом
*
Китайська компанія Chery почала збирати автомобілі в Росії на трьох заводах, які звільнили західні конкуренти, зокрема Volkswagen та Mercedes, для продажу на російському ринку
*
Фінська державна енергетична компанія Fortum щодня стикається із кібератаками у Фінляндії та Швеції, а також інколи помічає активність невідомих безпілотників біля свої об’єктів
*
Міністерство закордонних справ України гостро закликало владу Грузії не маніпулювати темою російсько-української війни у своїй передвиборчій кампанії
*
На вулицях столиці Грузії з'явилися нові передвиборчі банери правлячої "Грузинської мрії" із зображенням лідерів опозиційних рухів
*
Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе розкритикував ухвалену напередодні Європарламентом резолюцію про відкат від демократії у країні
*
Прем'єр Грузії Іраклій Кобахідзе прокоментував передвиборчі банери партії влади "Грузинська мрія", на яких порівнюються зруйновані війною будівлі в Україні та будівлі в Грузії - скандальна агітація його партії "оголила правду" про Україну
*
Путін пом'якшив візовий режим для Грузії після ухвалення прокремлівських законів
*
У четвер поліція Кіпру затримала вісьмох осіб для допиту за звинуваченням у причетності до збору коштів для терористичної групи в третій країні
*
У Швеції затримали підлітка у зв'язку зі стріляниною в ізраїльській оборонній фірмі
В ізраїльській оборонній компанії Elbit Systems в районі Каллебек в шведському Гетеборзі сталася стрілянина
*
Лідерки ультраправої "Альтернативи для Німеччини" ("АдН") Аліса Вайдель та ультралівого Альянсу Сари Вагенкнехт (АСВ) Сара Вагенкнехт наполягають на необхідності припинити військову підтримку України
*
У Польщі вантажівка врізалась в мікроавтобус з українцями: є загиблі
*
Двоє проросійських активістів, які допомагали російській армії і зрештою переїхали до Росії, заявляють, що їм більше не дозволяють в'їзд до Німеччини
*
Департамент державної безпеки (ДДБ) Литви заявив, що зростання кількості мігрантів, що прибувають в країну з Центральної Азії, викликає занепокоєння
*
Латвійські прикордонники затримали у Шкільбенській волості громадянина Латвії, який незаконно перетнув державний кордон з боку Росії та який служив у російській армії
*
У Португалії за запитом США затримали главу криптовалютної компанії Gotbit, громадянина Росії Олексія Андрюніна у справі про шахрайство та маніпуляції на ринку криптовалют
*
Володимир Путін відправив у відставку посла Росії в США Анатолія Антонова
*
Проросійська хакерська група NoName057 здійснила 10 жовтня DoS-атаку на кілька сайтів держустанов у Бельгії
*
Туреччина провела операцію з евакуації громадян з Лівану військовими кораблями, які тримають курс із Бейрута до Мерсіна
*
Левада-центр - Майже половина громадян Росії, 47%, вважають, що вторгнення російських військ в Україну завдало більше шкоди, ніж користі, що є найвищим показником з початку повномасштабної війни проти України
*
Президент Тайваню Лай Чінте у промові з нагоди Національного свята – 113-ї річниці створення Республіки Китай, як офіційно називається Тайвань, заявив, що Китайська Народна Республіка не має права представляти Тайвань
*
Оборонна промисловість Тайваню розпочала серійне виробництво нових ударних протирадіолокаційних безпілотних літальних апаратів Chien Hsiang із дальністю польоту близько 1 тисячі кілометрів
*
Президент Філіппін Фердинанд Маркос-молодший закликав лідерів Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) об’єднатися для реагування на агресивну поведінку Китаю
*
Російські спецслужби планують кампанію з дискредитації військово-технічного співробітництва між Україною та Туреччиною
*
У Білорусь прилетів вже другий російський МіГ: у ЦПД назвали можливі причини
Перебазування російських винищувачів МіГ до Білорусі може бути як спробою росіян зберегти літаки, так і підготовкою до провокацій
*
CNPC прогнозує зростання попиту на газ у Китаї 2024 року до 420 млрд куб. м
*
росія відповідає за 80% всіх ІПСО у світі – міністр МЗС Чехії
Європі потрібна набагато більша рішучість у боротьбі з впливом кремля, ніж вона демонструвала досі, наголосив він
*
У Мережу потрапили дані понад 5 млн клієнтів Burger King
*
Майже 50 росіян відправили на примусове лікування з політичних справ
*
Прогноз валового збору зерна в РФ в 2024 р. знижений до 130 млн тонн, пшениці - до 83 млн тонн - ІФ
*
Бюджети найбільших сировинних компаній Росії затріщали по швах через проблеми з платежами
*
Третина запрошених іноземних лідерів відмовилася їхати до Путіна на саміт БРІКС
*
У Криму почали відключати воду через пожежу на найбільшій нафтобазі
*
Кремль закликав не вірити, що за Росію в Україні воюють північнокорейські солдати
*
Суд у Польщі погодився звільнити під заставу двох обвинувачених у справі про напад на Волкова
*
Угорщина відновила постачання російської нафти Дружбою - ІФ
*
Угорщина підпише з Газпромом контракт із гарантією цін та обсягом по Турецькому потоку
*
У ВДТРК почалися проблеми із виплатою зарплат через хакерську атаку
*
Трьом росіянам у США загрожує понад 100 років в'язниці за постачання електроніки в обхід санкцій
*
Четвертого криптобізнесмена з Росії затримано за запитом США
*
Глава "Газпрому" заявив про "енергетичне самогубство" Європи без російського газу після багатомільярдних збитків держмонополії
*
Газпром удвічі збільшив постачання газу до країн Центральної Азії за 9 міс
*
Заступник голови Агентства зі страхування вкладів заарештований у Москві
*
"Лукойл" закупив у тіньовий флот 25 старих танкерів через 74-річного британського бухгалтера
*
ЦБР хоче підвищити штрафи за маніпулювання на фондовому ринку
*
ЦБР знову допустив підвищення ставки у відповідь на слабку реакцію корпоративного кредитування
*
«Фанатці» Путіна, яка проводила «безсмертні полиці» в Європі, заборонили в'їзд до Німеччини на 20 років
*
Влада готує бюджет до появи в країні понад 2 мільйони ветеранів війни в Україні
*
Суд Киргизії виніс обвинувальні вироки щодо 4 журналістів
*
У Держдумі заявили про критичний брак цвинтарів у Росії
*
Кадиров оголосив кровну помсту двом депутатам Держдуми та сенатору через Wildberries
*
Кадиров вирішив відправляти на війну порушників правил дорожнього руху
*
«Нормативка, за якою треба жити». Кремль готує закон про «патріотичне» виховання дітей
*
Путін дозволив ВТБ угоди з його акціями, які належать недружнім нерезидентам
*
Російські авіакомпанії отримають рекордний виторг після найсильнішого за 22 роки зростання цін на авіаквитки
*
Високопосадовців уряду відправлять на ток-шоу розповідати росіянам про задумане Путіним майбутнє
*
Рубль зберігає негативну динаміку після тестування багатомісячних мінімумів
*
"В інші дні доводиться просто закриватися". Доставка покупок у Росії гальмує через брак кадрів
*
Путін подарував Лукашенку ще $300 мільйонів та орден
*
Московський державний університет вибув із топ-100 світового рейтингу університетів
*
Рубль продовжив перепис мінімумів з жовтня 2023 р., дешевшаючи до долара до 100,30 руб.
*
Тихої ночі та скорішої Перемоги нам всім