"Росія прискорює просування в Україні на тлі погіршення настроїв у Києві" - Юрій Ніколов

"Росія прискорює просування в Україні на тлі погіршення настроїв у Києві" - Юрій Ніколов

«Bloomberg» каже, що «Понад дві третини українців вважають, що настав час розпочати мирні переговори з Росією, згідно з вересневим опитуванням Центру Разумкова».

Спеціально подивився це дослідження http://surl.li/exjrsv. Дві третини в ньому можна отримати тільки якщо скласти 35% справді згідних на перемовини тут і зараз, і ще 37% згідних на перемовини тільки після витіснення рашистів на лінію протистояння станом на 23 лютого 2022 року. Тобто безумовно, що нема ніяких двох третин згідних на перемовини тут і зараз.

Звісно, по трендам «Блумберг» правий, частка згідних на замир’я справді росте. Майбутня зима і постійна нині здача територій на фронті ще додасть нам емоцій в тилу.

Поставтесь до цього тексту так, що це звіт про стан війни саме для англомовних західних підписників видання. Найгірший наратив, який їм тут транслюють – про міць Роіссі зі слів Євгена Бужинського, колишнього високопосадовця Міністерства оборони РФ:

«Масової здачі в полон і хаотичного відступу немає. Українці продовжують боротися. Завжди є точка зламу, ми просто ще не дійшли до неї».

І повірте, рвати на собі волосся і рубаху та божитись ніколи не читати «Блумберг» ні до чого не призведе. Хоча якщо конкретно вам полегшає – відтягуйтесь. Маєте повне право. Головне вистояти.


Росія прискорює просування в Україні на тлі погіршення настроїв у Києві

Російська армія набирає обертів у своєму просуванні на сході України, захопивши минулого тижня більше території, ніж будь-коли в цьому році, посилюючи тиск на американських і європейських союзників Києва з метою зміцнення його оборони.

Приріст у понад 200 квадратних кілометрів (77 квадратних миль) додається до території, захопленої під час літнього наступу, який призвів до величезних втрат російських військ і техніки.

За підрахунками Bloomberg Intelligence, які базуються на змінах, зафіксованих картографічною службою DeepState, що ведеться у співпраці з Міністерством оборони України, з 6 серпня Росія захопила 1146 квадратних кілометрів в Україні, що приблизно на чверть більше, ніж за перші сім місяців цього року.

Результат виборів у США наступного тижня може означати, що Київ буде змушений прийняти мир на несприятливих умовах або зіткнеться з перспективою продовження боротьби з Росією самотужки, вважають двоє людей, близьких до офісу президента України Володимира Зеленського, які говорили на умовах анонімності, оскільки це делікатне питання. Серед чиновників зростає почуття зневіри щодо перебігу війни, сказав один із співрозмовників.

Ці настрої починають поширюватися в Україні, оскільки боротьба і жертви, понесені для стримування російського вторгнення протягом майже 1000 днів, даються взнаки втомленому війною населенню. Понад дві третини українців вважають, що настав час розпочати мирні переговори з Росією, згідно з вересневим опитуванням 2016 осіб, проведеним київським Центром Разумкова, що на 14 відсоткових пунктів більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Російське просування залишається поступовим і далеким від контролю над усією територією чотирьох східних областей України, які президент Владімір Путін незаконно оголосив частиною своєї країни. Тим не менш, Путін використовує свою перевагу на полі бою з США, поглинутими президентськими перегонами, і союзниками в Європі, які нервово очікують на перемогу Дональда Трампа. Претендент від Республіканської партії заявив, що швидко покладе край війні, і висловив скептицизм щодо подальшої підтримки Заходу в обороні України.

У вівторок Зеленський заявив журналістам, що його війська отримали лише 10% від обіцяного в квітні пакету допомоги США на суму 61 мільярд доларів, звинувативши в затримках бюрократію і логістику. Він неодноразово просив США, поки що безуспішно, надати зброю великої дальності, щоб Україна могла вражати військові об'єкти в Росії.

Союзники по НАТО нерішучі у наданні додаткової підтримки Україні, побоюючись ескалації протистояння з Росією, стверджують два західних чиновника, знайомі з ситуацією. За їхніми словами, союзники не бачать жодних ознак того, що Росія зацікавлена в переговорах щодо припинення війни, але просять не називати їхні імена, оскільки вони обговорюють внутрішні дискусії.

І це в той час, як українські війська продовжують окупувати територію в Курській області Росії. Несподіване вторгнення в серпні частково мало на меті послабити тиск на сході України, змусивши Москву передислокувати частину військ. Поки що Росія не демонструє жодних ознак того, що вона відволікається.

Цього тижня російські війська захопили місто Селидове, а серед їхніх наступних цілей - міста Покровськ і Курахове. Обидва міста є важливими логістичними центрами для оборони України в Донецькій області. Якщо ці міста потраплять до рук Путіна, це стане ще однією віхою на його шляху до захоплення всього промислового сходу України.

Українські війська поступово втрачають позиції в Курській області, в той час як Росія нарощує атаки. Тисячі північнокорейських військових прибули в регіон і незабаром можуть приєднатися до російських військ на полі бою, як повідомляють офіційні особи США і Південної Кореї.

За словами Конрада Музики, польського військового аналітика, Україна зараз політично налаштована на збереження своєї присутності в Курську, а це означає, що туди, ймовірно, доведеться відправити більше військ, навіть незважаючи на те, що нестача людських ресурсів є її найбільшим загальним недоліком, вважає Конрад Музика.

«У вас можуть бути дуже добре розвинені і укріплені оборонні лінії, але якщо у вас немає військ, щоб їх обслуговувати, то вони не мають ніякої користі», - сказав він.

Що пише Bloomberg Economics...

    «Територіальні здобутки Росії за останні три місяці, ймовірно, є результатом чисельної переваги російських військ та їхнього домінування у використанні артилерії, завдяки значно більшій кількості снарядів порівняно з українськими військами. Проте ці локальні успіхи Росії не свідчать про перелом у війні, яка залишається війною на виснаження». Алекс Кокчаров, геоекономічний аналітик з питань Росії та Східної Європи.

Законодавство, яке набуло чинності в травні, знизило призовний вік в Україні з 27 до 25 років у воєнний час і зобов'язало чоловіків реєструватися на випадок можливого призову. Але мобілізація викликала напруженість серед населення, оскільки Україна прагне розширити свою армію, яка все ще переважає за чисельністю російські війська.

Україна має намір мобілізувати понад 160 000 осіб відповідно до плану мобілізації, повідомив у вівторок парламентарям секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Литвиненко. За його словами, вже призвали понад 1 мільйон осіб.

Росія також стикається з проблемами у підтримці своїх військових зусиль, які включають в себе кидання хвиль військ на оборонні позиції в Україні, що призводить до втрат, які США на цьому тижні оцінили в 1200 осіб на день. Росія відкидає такі оцінки, не розкриваючи даних про свої втрати.

Кремль не бажає оголошувати нову мобілізацію, побоюючись повторення внутрішньої напруженості через війну, яка виникла після призову 300 000 резервістів у вересні 2022 року. Замість цього він поклався на пропозицію все більших бонусів за призов, щоб переконати росіян підписувати військові контракти для участі в бойових діях в Україні.

Путін звернувся до Ірану за безпілотниками, а до Північної Кореї - за ракетами і мільйонами артилерійських снарядів для забезпечення своєї армії в Україні. Російська оборонна промисловість намагається збільшити виробництво в умовах перегрітої економіки.

На думку Бена Баррі, старшого наукового співробітника Міжнародного інституту стратегічних досліджень у Лондоні, який займається питаннями наземних війн, Росія наразі не має стратегічних ресурсів для розвитку своїх тактичних здобутків на полі бою для вирішального прориву у війні. «Шанси обох сторін досягти прориву дуже низькі», - сказав він.

За словами Сергія Маркова, політичного консультанта, близького до Кремля, Росія може взяти під повний контроль схід України до наступного літа, якщо збереже нинішні темпи просування. Дехто в Москві сподівається, що Путін буде готовий розпочати мирні переговори, як тільки російські війська досягнуть адміністративного кордону Донецької області, сказав він.

За словами Євгена Бужинського, колишнього високопосадовця Міністерства оборони Росії, поки що немає жодних ознак того, що українська оборона зламана.

«Масової здачі в полон і хаотичного відступу немає. Українці продовжують боротися, - сказав він. «Завжди є точка зламу, ми просто ще не дійшли до неї», - сказав він.