"У промові Трампа в Саудівській Аравії укладання угод має перевагу над правами" - Юрій Ніколов

"У промові Трампа в Саудівській Аравії укладання угод має перевагу над правами" - Юрій Ніколов

Тепер жодних масок. Трамп прямо сказав – Америці насрать на права людини, тому робіть у себе вдома шо хочте, США більше не будуть захищати демократію на вашому задньому дворі. Він не міг чіткіше сказати «грабуй, вбивай, єбі гусєй».

Наслідком цього у довгостроковій перспективі буде крах демократичніх зародків і кінець антикору у слабких суспільствах. Всякі підари зараз «поукладають угоди» і хана справедливості. Тобто будувати бізнес-стратегії треба виходячи з того, що зрештою до вас прийдуть і ніхто вас не захистить. Опортунізм, приспособлєнчєство, піддакування, підлизування, оцевсе що ми і так бачимо в Україні вже зараз.

Звісно, можна сподіватись, що Трамп не назавжди. Він і справді старий. Але його шобла молодцювата, і вона прямо зараз зачищає поле в Америці від лібералів будь здоров.

Можна спробувати будувати певну стіну між своєю країною і джерелом зарази. Але треба враховувати, що вірус фашизма передається мислєнно-капєльним путьом по соцмережам в смартфонах.

«Який найбільш живучий паразит? Бактерія? Вірус? Кишковий глист? Ідея. Вона живуча і вкрай заразна. Варто ідеї заволодіти мозком, позбутися її практично неможливо. Я маю на увазі сформовану ідею, повністю усвідомлену, що оселилася в голові» (с).

Тому ця іржа буде розїдати Європу, яка зараз виглядає останнім прихистком демократії. Зрештою вона демократію породила, і вона мусить її вберегти.


У промові Трампа в Саудівській Аравії укладання угод має перевагу над правами

У Саудівській Аравії президент Дональд Трамп надіслав світові послання: укладайте ділові угоди, і США не втручатимуться у ваші справи.

Під час першого закордонного візиту свого другого терміну Трамп похвалив керівництво країни за модернізаційний поштовх і заявив, що Іран, Ліван і Сирія мають можливість побудувати світле майбутнє. За його словами, Близький Схід буде «визначатися торгівлею, а не хаосом».

Виконуючи побажання багатьох членів своєї партії MAGA, Трамп відкинув ідеї державного будівництва і тиску на права людини, які колись відстоювали інші президенти США. Про спадкоємного принца Мухаммеда бін Салмана Трамп сказав: «Він мені дуже подобається - занадто подобається».

Хоча Трамп сигналізував про такий світогляд ще під час свого першого терміну, у вівторковій промові він виклав своє бачення найбільш чітко після передвиборчих обіцянок покласти край «вічним війнам» на кшталт конфліктів в Іраку та Афганістані.

«Так звані будівничі націй зруйнували набагато більше націй, ніж побудували, а інтервенціоністи втручалися в складні суспільства, які вони навіть самі не розуміли», - сказав Трамп. «В останні роки занадто багато американських президентів страждали від думки, що це наша робота - заглядати в душі іноземних лідерів і використовувати політику США для відплати за їхні гріхи».

Це відповідає його більш широкому бажанню - яке він демонстрував і під час свого першого терміну - поглиблювати відносини з лідерами і політичними рухами, до яких попередні американські лідери ставилися з більшою обережністю, як, наприклад, тісніше партнерство з Наїбом Букеле з Сальвадору.

У промові також підкреслюється, що Трамп перевернув сценарій традиційного підходу США. У той час як він зменшує акцент на правах у таких країнах, як Саудівська Аравія, Іран чи Сирія, його адміністрація критикує традиційного союзника Німеччину за її ставлення до ультраправої партії «Альтернатива для Німеччини» і приймає білих африканців з іншого партнера, Південної Африки, незважаючи на те, що він називає «геноцидом» фермерів у цій країні.

«Я думаю, що іконоборство Трампа полягає в тому, що він навіть на словах не дотримується цих ідеалів, - сказав Стівен Помпер, директор з питань політики Міжнародної кризової групи і член Ради національної безпеки при колишньому президенті Бараку Обамі. «Він відмахнувся від них».

Наступні адміністрації намагалися визначити роль Саудівської Аравії та інших країн Близького Сходу з незадовільною ситуацією з правами людини. Серед них був і колишній президент Джо Байден, який відступив від своєї характеристики бін Салмана як «вигнанця» за вбивство оглядача Washington Post Джамаля Хашоггі в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі, Туреччина.

Пізніше Байден відмовився від своєї думки, яку він висловлював на початку своєї адміністрації, про те, що визначальною битвою у світі є боротьба між демократією та автократією. Команда Трампа пішла ще далі, скоротивши іноземну допомогу і запропонувавши реформування Державного департаменту, що передбачає зниження статусу відомства, яке здійснює нагляд за демократією і правами людини.

«Президент Трамп - миротворець, він вміє домовлятися і постійно ставить американців на перше місце», - заявив заступник речника Державного департаменту Томмі Піготт у відповідь на запитання про підхід Трампа. Коли ми підходимо до зовнішньої політики і стандартів, ми наближаємося до цієї перспективи «Америка понад усе», яка дає можливість переслідувати спільні інтереси».

У Саудівській Аравії Трамп похвалив керівництво країни за модернізацію країни. Він згадав будівництво Саудівською Аравією одного з найвищих хмарочосів у світі в Джидді, порівнявши його з економічною кризою в Ірані.

Він пообіцяв зняти санкції з Сирії після повалення президента Башара Асада і мав зустрітися з новим лідером Сирії Ахмедом аль-Шараа, незважаючи на те, що Шараа в минулому був командиром, пов'язаним з Аль-Каїдою, і на присутність крайніх ісламістів серед його послідовників. Це здобуло прихильність деяких демократів.

«Я вважаю, що у нас є реальна можливість в Сирії», - заявила журналістам у Вашингтоні сенатор від штату Нью-Гемпшир Джин Шахін (Jeanne Shaheen). «Для нас важливо надати можливість цим країнам рухатися вперед таким чином, щоб не допустити до них Іран і Росію».

Все це є чітким сигналом для інших країн Близького Сходу - вони можуть мати краще майбутнє, якщо будуть співпрацювати з США в галузі торгівлі та інвестицій, а США не будуть застосовувати проти них минулі дії. У вівторок Білий дім заявив, що отримав від Саудівської Аравії інвестиційні зобов'язання на суму 600 мільярдів доларів.

«Я готовий покласти край минулим конфліктам і створити нові партнерства заради кращого і стабільнішого світу, навіть якщо наші розбіжності можуть бути глибокими», - сказав Трамп.