18 липня 2024 року — четвер. 876-й день війни в Україні.
18 липня в церковному календарі – день пам’яті святих мучеників Якинта й Еміліяна. Святий Якинт народився у місті Кесарія Каппадокійська (на території сучасної Туреччини). Від юних років він був щирим послідовником Христа. Однак у дорослому віці став жертвою переслідування християн імператором Траяном. За свою віру Яким був заарештований, його катували, а потім кинули до в’язниці, де він помер мученицькою смертю, але так і не відмовився від своєї віри. Згодом Якинт був зарахований до лику святих мучеників і шанується у православній церкві.
Що не можна робити 18 липня
- Не слід об'їдатися, тому що втратите достаток.
- Забороняється лихословити, лаятися, сваритися.
- Не відмовляйте у допомозі тим, хто її потребує.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: якщо кусаються мухи — чекайте на негоду;
- яка погода, такою буде осінь;
- на верхівці ялини з'явилися шишки — до пізньої зими;
- спекотний день — до холодного грудня.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 18 липня
Які сьогодні іменини: Афанасій, Омелян, Іван, Степан.
Талісманом людини, народженої 18 липня, є місячний камінь. Він отримав свою назву завдяки сріблясто-блакитному кольору. Здавна вірили, що місячний камінь підсилює інтуїцію свого власника.
Цього дня народилися:
- 1938 рік — український поет, перекладач Станіслав Жуковський;
- 1973 рік — український політолог, журналіст, історик, поет, краєзнавець Олексій Кошель;
- 1995 рік — офіцер Збройних сил України, учасниця російсько-української війни, кавалерка ордену "За мужність" III ступеню Юлія Микитенко.
Календар важливих подій в Україні та світі за 18 липня:
- 390 рік до н. е. — відбувається битва при Алії;
- 64 рік — у Римі здійнмається "Велика пожежа", яка не вщухала протягом тижня й знищила практично весь (10 з 14 кварталів) Рим;
- 1672 рік — у розпалі міжусобної боротьби в час Руїни відбувається битва під Четвертинівкою, сили Дорошенка перемогли Ханенка;
- 1870 рік — Перший Ватиканський собор майже одностайно ухвалює Першу догматичну конституцію "Про церкву Христову";
- 1878 рік — шведський полярний дослідник Адольф Ерік Норденшельд першим проходить північним шляхом від Атлантичного океану до Тихого;
- 1898 рік — П'єр і Марія Кюрі представляють в Паризьку Академію доповідь про те, що, окрім урану, існують і інші радіоактивні елементи;
- 1915 рік — в Адріатичному морі австро-угорським підводним човном топлять італійський крейсер "Джузеппе Гарібальді";
- 1946 рік — в еміграції відновлюють Спілку української молоді;
- 1947 рік — Король Великої Британії Георг VI підписує закон про незалежність Британської Індії;
- 1954 рік — перший фестиваль джазової музики в Ньюпорті, штат Род-Айленд, США;
- 1968 рік — засновують компанію "Intel";
- 1995 рік — біля стін Софійського собору в Києві ховають українського Патріарха Володимира;
- 2023 рік — "Вояджер-2" обганяє "Піонера-10" за віддаленістю від Сонця і став 2-м після "Вояджера-1".
Також 18 липня Всесвітній день слухання. Це щорічна глобальна подія, яка відзначається 18 липня. Цей день присвячений розумінню світу, природного середовища, суспільства і культури через практику слухання та польових записів. Це час, коли варто заспокоїтися, "відкрити вуха" і вивчати звукові ландшафти. Запрошую вас відчути навколишній світ через звук, сприймати його з увагою та відкритістю. Ви можете відвідати природні місця, слухати птахів, шум лісу, води річки або навіть міський гамір.
А ще 18 липня День народження "Тетріса". Саме цього дня 1985 року була представлена електронна версія цієї відомої комп’ютерної гри, яка побачила світ в червні 1984 року. Ця гра побудована на основі "тетраміно" – геометричних фігур, які складаються з чотирьох квадратів.
18 липня святкують Міжнародний день Нельсона Мандели. Нельсон Мандела посвятив свою життя справі миру і гуманізму. Він був захисником прав людини, політичним ув’язненим, миротворцем міжнародного масштабу та першим президентом свобідної Південної Африки, обраним демократичним шляхом. Його внесок у боротьбу за демократію, рівність, права дітей та інших уразливих груп населення.