20 квітня: це цікаво знати

20 квітня: це цікаво знати

Лучче... проміняти шаблю на веретено, аніж напасти вдвох на одного!
Пантелеймон Куліш
У народі день 20-го квітня називався на честь Акилини. Спостерігаючи цього дня за погодою, люди підмічали: якщо на Акилину дощ – поганий врожай хліба, однак гарною буде калина. Наші пращури на Акиліну спостерігали за небом: якщо на ньому було багато зірок — це обіцяло хороший врожай грибів і ягід.

За церковним календарем 20 квітня — Світла п’ятниця. Вшановують преподобного Георгія сповідника, преподобного Даниїла Переяславського, мученицю Акилину.

Іменинниками 20 квітня є:
Данило, Георгій, Килина.

20 квітня народились:

1889 — Адольф Гітлер (Шиккельґрубер), німецький політичний і військовий діяч, фюрер Націонал-соціалістичної партії (1921—45 рр.), канцлер Німеччини (1933—45). Покінчив життя самогубством разом зі своєю дружиною Євою Браун.

1927 — Павло Луспекаєв, кіноактор. Знімався в фільмах: роль Верещагіна («Біле сонце пустелі»), «Республіка ШКІД», «Піднята цілина», «Вся королівська рать».

Події 20 квітня:

1841 — Опублікована перша детективна розповідь Едґара По («Вбивство на вулиці Морг»).
1865 — Вперше оголошено про появу безпечних сірників.
1902 — Подружжя Кюрі вперше одержали чистий радій.
1934 — Льотчикам, які врятували екіпаж корабля «Челюскін», присвоєні перші звання Героїв Радянського Союзу.
1938 — В Україні прийнята постанова про обов'язкове вивчення російської мови у всіх школах.
1940 — У США продемонстрований перший електронний мікроскоп.
1942 — У Німеччині євреям заборонено користуватися громадським транспортом.
1986 — Піаніст Володимир Горовиць уперше за 61 рік приїхав у рідний СРСР.
1988 — У Москві закладений перший у СРСР бейсбольний стадіон.
2000 — у Броварах в житловий будинок влучила тактична ракета, загинули 3 людини, 5 були поранені.

Чи знаєте ви, що:

20 квітня 2000 року (четвер) в місті Бровари Київської області в 15:30 пролунав вибух. Він стався у другому під’їзді 9-поверхового цегляного будинку по вул. Незалежності. Від вибуху розірвало будівлю від 9-того до 2-го поверху. Інші під’їзди не пошкодились.

21 квітня 2000 року (п'ятниця) — Міністерство оборони України виключає вірогідність того, що причиною вибуха в житловому будинку в Броварах під Києвом могло бути попадання ракетою, запущеної в ході навчань. Однак разом з цією інформацією в той же день була оголошена і інша: «однією із основних версій причин вибуху житлового будинку в місті Бровари Київської області є вибух ракети, що впала на будинок». Про це заявило агентство «Інтерфакс-Україна» з інформацією з групи яка займалася розслідуванням. Міліція ж вважає, що причиною вибуху в будинку Броварів був закладений вибуховий механізм.

22 квітня 2000 року (субота) — Підтверджується версія про те, що причиною вибуху в під'їзді житлового будинку в Броварах стало попадання ракети класу «земля-земля», запущеної під час навчань із Гончарівського полігону Чернігівської області, повідомляє «Інтерфакс-Україна». Однак висновки про причину вибуху повинні зробити слідча комісія, якою командує заступник міністра внутрішніх справ України.

23 квітня 2000 року (неділя) — в ході телепередачі «Епіцентр» (студія 1+1) прес-секретар міністра оборони Сергій Нагорянський заявив, що Міністерство Оборони України визнало, що причиною трагедії в Броварах, в результаті якої загинуло 3 особи і 5 отримало травми різного ступеня, стало влучання в дев’ятиповерхівку навчальної ракети класу «земля-земля».

24 квітня 2000 року (понеділок) — За заявою агентства «Інтерфакс-Україна», командуючий ракетними військами й артилерією Збройних сил Володимир Терещенко, відповідаючи на питання, чому протягом 4 днів після трагедії Міноборони не визнавало, що саме «навчально-бойова» ракета влучила в будинок, пояснив, що «було багато сумнівів». Міністр оборони України Олександр Кузьмук робить заяву, в якій виключає причетність «людського фактору» до збоїв систем ракети класу «земля-земля.

25 квітня 2000 року (вівторок) — Військові експерти чітко називають однією з можливих причин попадання ракети класу «земля-земля» в житловий будинок в Броварах вибух газогенератора системи енергоподачі ракети, котрий поламався в час польоту. За даними комісії, стався вибух газогенератора, який розташований в хвостовому відділі, і являє собою пороховий заряд (шашку). В наслідок цього ракета стала «некерованою і продовжила свій політ як вільно кинуте тіло під кутом до горизонту».

29 квітня 2000 року — Міністр оборони України Олександр Кузьмук вважає несправедливим подавати в відставку після аварії, в результаті якої навчальна ракета «Точка-У» класу «земля-земля» влучила в житловий будинок в Броварах, і загинуло 3 особи. «З моєї сторони це було нечесно — зробити рекламно-благородний жест: Бачите, яка я сильна людина». «Тим самим я б кинув свої війська, своїх працівників, так званим благородством я б заховався за цією трагедією» — сказав він, продовживши, що вирішив для себе «випити цю гірку чашу до дна».

Подальша доля будинку

У відреставрованому будинку зараз живуть інші люди (постраждалі були переселені на вул. Грушевського). Від сліду ракети нічого не залишилось, тільки нові стіни стали на 15 см ширшими.

«Рідна країна»

Якщо Ви помітили помилку, виділіть, будь ласка, необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редактора. Дякуємо!