7 квітня, День геолога в Україні. Віряни вшановують пам'ять преподобного Георгія Сповідника, митрополита Митиленського. До Нового року залишилося 268 днів.
7 квітня 2024 року — неділя. 774-й день війни в Україні.
7 квітня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Георгія Сповідника, митрополита Митиленського. Від самої юності він хотів стати ченцем. В той час імператором був Лев Ісаврянин, який проводив політику іконоборства. Георгій же сповідував вшанування ікон, за що його прозвали Сповідником. За часів правління Костянтина Порфірородного став архієреєм кафедри у Митилені. Вів чисте та цнотливе життя, завжди допомагав нужденним. Наприкінці життя Георгія імператором став іконоборець Лев Вірменин, тому митрополита вигнали до Херсонесу, де він і помер.- Не варто підходити близько до водойм.
- Не можна визирати з відчиненого вікна.
- Заборонено переїдати і зловживати алкоголем.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: сильно дощить до великого урожаю ягід калини;
- сонячно, але вранці мороз — чекайте на урожай зерна;
- на небі багато зірок — стільки ж буде в лісі ягід та грибів;
- погода цього дня вказує, яким буде початок вересня.
Які завтра іменини: Аркадій, Георгій, Данило, Петро, Килина, Євдокія.
Талісманом людини, народженої 7 квітня є сардонікс. Відноситься до типу агата. Може мати різне забарвлення: від насиченого каштанового до червоно-бурштинового. Здавна вірили, що сардонікс лікує переломи, допомагає зупинити кровотечу.
Цього дня народилися:
- 1871 рік — український письменник Борис Лазаревський;
- 1876 рік — український філолог-славіст і мистецтвознавець Іларіон Свєнціцький;
- 1919 рік — український історик, мовознавець, орієнталіст, засновник і довголітній директор Українського наукового інституту Гарвардського університету Омелян Пріцак.
Календар важливих подій в Україні та світі за 7 квітня:
- 529 рік — після 14-місячної роботи римських юристів оприлюднюють Кодекс Юстиніана;
- 1348 рік — чеський король і імператор Священної Римської імперії Карл IV засновує у Празі Карлів університет — перший у Центральній Європі;
- 1652 рік — голландець Ян Ван Рібек засновує в Південній Африці форт Кейптаун;
- 1738 рік — Папа Климент XII особливою буллою звинувачує "вільних каменярів" в лицемірстві, удаванні, єресі і збоченнях;
- 1789 рік — Селім III стає османським султаном і почав спроби реформ;
- 1795 рік — у Франції ухвалюють закони 18 жерміналя, що запроваджують метричну систему та десятичну грошову систему, засновану на франку;
- 1805 рік — прем'єра Симфонії № 3 Бетховена в Театрі an der Wien;
- 1827 рік — англійський фармацевт Джон Вокер винаходить сірники;
- 1906 рік — виверження вулкана Везувій спустошує Неаполь;
- 1927 рік — здійснюють першу публічну телепередачу на велику відстань: з Вашингтона до Нью-Йорка показують виступ міністра торгівлі США Герберта Гувера;
- 1948 рік — набуває чинності статут Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ);
- 1964 рік — IBM анонсує обчислювальну систему System/360;
- 1969 рік — символічна дата народження Інтернету, публікація RFC 1;
- 1992 рік — Республіка Сербія проголошує незалежність;
- 2017 рік — бомбардування авіабази Шайрат.
Також 7 квітня Всесвітній день здоров'я. Свято було створене 1950 року, а дату святкування обрали на честь прийняття Статуту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), яке відбулося 1948 року. Головна мета цього дня полягає в тому, щоб наголосити на важливості здоров'я в житті людини, залучити людство до вирішення ментальних та фізичних проблем, підвищити поінформованість про різні захворювання тощо. Завдяки Всесвітньому дню здоров'я привертається увага світової спільноти до важливих проблем охорони здоров'я, з якими щодня стикається людство.
А ще 7 квітня Міжнародний день бобра. Свято було створене 2009 року, а дату святкування обрали на честь дня народження Дороті Річардс, яка протягом 50 років вивчала цих тварин. В екології нашої планети бобри відіграють надзвичайно важливу роль, адже вони будують греблі, відновлюють водно-болотні угіддя, зменшують наслідки повеней та засух, очищують водойми тощо.
7 квітня розпочинається Міжнародний тиждень тромбона. В цей період відбувається вшанування багатогранного і багатого голосу тромбона. Тиждень об'єднує митців, виконавців та шанувальників з усього світу. Тромбон вважається одним з найскладніших для опанування духових інструментів. Його часто називають "духовою скрипкою".