Алое — рослина-лікар із далеких посушливих пустель, що проживає з нами пліч-о-пліч вже не одне тисячоліття. Сік цієї рослини — надзвичайно лікувальний, він допоможе позбутися багатьох проблем зі шкірою й призупинити її в’янення з віком.
Алое — добре знайома багатьом із нас кімнатна рослина, яку називають ще «столітником» і «лікарем». Насправді, та рослина, яку ми вирощуємо на підвіконні, — алое деревовидне — один із 400 видів «столітників», із яких тільки чотири є лікарськими.
Соковите листя цієї рослини містить безліч поживних речовин, завдяки чому алое широко застосовується в медицині та косметології.Стебла й листя алое містять більше 200 корисних компонентів, у тому числі:
• вітаміни: А (бета-каротин), групи B (в тому числі рідкісний вітамін B12), С, Е;
• мінеральні солі;
• дубильні речовини;
• катехіни, ферменти, каротиноїди, флавоноїди.
Ще більше трьох тисячоліть тому люди знали, що алое є дуже цінною лікарською рослиною, й із успіхом застосовували її цілющу силу. Сьогодні вже ніхто не сумнівається, що алое має найпотужнішу протизапальну та антибактеріальну дію, завдяки чому бореться з грибками, мікробами й навіть деякими вірусами. В той же час варто відзначити, що деякі експерименти показали: прийом листя алое всередину (разом зі шкіркою, що містить алоїн з канцерогенною дією) може бути досить небезпечним.
Що стосується зовнішнього застосування алое, тут побоюватися не варто:«домашній лікар» відмінно справляється з:
• ранами, виразками, порізами, опіками;
• подразненнями будь-якої властивості;
• запаленнями порожнини рота;
• дерматитами, екземою, алергічними реакціями на шкірі;
• запальними процесами шкіри;
• грубим рубцюванням тканин шкіри.
Сік алое в косметології:
– покращує загальний стан шкіри, попереджає її раннє старіння;
– зволожує шкіру, робить її більш еластичною та пружною;
– є найпотужнішим регенератором клітин, сприяє їх оновленню;
– усуває всі недоліки шкіри: рубці (навіть глибокі),прищі, акне; освітлює пігментні плями;
– швидко заспокоює шкіру та знімає запалення.
Як бачимо, сік алое — незамінний засіб для проблемної шкіри, який дуже просто можна використовувати в домашніх рецептах краси. Використовувати можна як сік, так і гель алое. Гель — це м’ясиста частина листя «столітника», з якої можна отримати й сік.
Як підготувати листя алое
1. Зріжте кілька найнижчих м’ясистих листів алое. Рослині повинно бути не менше трьох років. Деякі фахівці радять перед цим не поливати рослину протягом тижня: у цьому випадку листя буде містити максимум корисних речовин.
2. Листя промийте, підсушіть, оберніть щільною тканиною або папером (трубочкою) і покладіть у холодильник на 14 днів.
Щоб приготувати сік із листя алое, який можна використовувати в якості зволожувального тоніка, дрібно подрібніть листя та залийте його холодною кип’яченою водою із розрахунку 1 частина листя і 3 частини води. Ємність із сумішшю накрийте кришкою та поставте на 2 години у темне і прохолодне місце. Після цього суміш кілька разів пропустіть через марлю. Такий сік зберігається в темному посуді у холодильнику не більше двох тижнів.