Оптимізм ґрунтується на зростанні ВВП, податкових надходжень і створенні нових робочих місць.
Про це заявила спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер на брифінгу в Києві.
Спецпредставниця зауважила, що привезла до Києва представників американського приватного сектору, тому що вони впевнені в економічній стійкості України і її потенційних та довгострокових перспективах.
«Я думаю, що приватний сектор одночасно оптимістично і реалістично дивиться на економічне майбутнє України. Це буде важко, але оптимізм ґрунтується на фактах і тому, що я бачила особисто за останні кілька місяців. Попри війну Росії, ВВП України зріс на 5% минулого року та на 4,1% у першій половині цього року», – сказала вона.
Пріцкер наголосила, що атаки на енергетику України сповільнюють економіку, але поряд із тим, за її словами, інвестиції зросли на 17%, податкові надходження - на 25%, минулого року було створено 37 тисяч нових підприємств, тобто більше, ніж у 2021 році, і половину з цих бізнесів створили жінки.
«Настав час для нас зосередитися на втіленні бачення відновлення України в реальність. І для цього потрібно забезпечити Україну міжміністерською підтримкою планування, що є справді збільшенням потенціалу технічних експертів, які можуть працювати разом з українцями, щоб сприяти загальнодержавній координації та підтримувати розробку єдиного пакета пріоритетних проєктів», – зазначила представниця США.
Пріцкер вважає, що партнерам варто зосередитися на реформах, що закладуть основи для інвестицій в Україну і її вступу до ЄС та НАТО, також їм варто змусили світ залучити більше капіталу і відновити ринки страхування. Україна ж має допомогти ветеранам, переміщеним особам і біженцям опанувати навичками, необхідними для відновлення країни.
У понеділок до Києва з візитом приїхала спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер та керівники американських компаній Amentum, Clayco Inc та WestingHouse Nuclear.
Спецпредставниця заявила, що це її останній візит, оскільки вона залишатиме посаду згідно з вимогами Конгресу.
Про це заявила спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер на брифінгу в Києві.
Пріцкер нагадала, що сьогодні 50% виробництва електроенергії в Україні забезпечує атомна енергетика.
За її словами, США і союзники докладають зусиль, щоб допомогти країні вирішити проблему дефіциту енергії, спричиненого російськими атаками.
«У короткостроковій перспективі нарощування атомної енергетики є цілком логічним кроком, нарівні з іншими зусиллями, яких докладають усі союзники», - зазначила вона.
Як повідомлялося, із 22 березня 2024 року поновилися масовані атаки РФ на енергетичну інфраструктуру України. Через це втрачені 80% потужностей теплової генерації. Уряд оцінює втрату генеруючих потужностей на рівні 9 ГВт. Дефіцит потужності в енергосистемі буде зберігатися упродовж двох років.
Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що на Хмельницькій АЕС будуть добудовані два блоки та встановлені два нові реактори АP1000, і ця станція буде найбільшою в Європі. Він прогнозував, що побудувати третій блок вдасться орієнтовно за три роки.
Про це заявила спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер на брифінгу в Києві, відповідаючи на запитання кореспондентів.
Спецпредставниця зауважила, що уряду України вирішувати, звідки брати доходи, вона ж із послом США Бріджит Брінк пропонувала зосередитися не на підвищенні податків, а на реформі митниці та боротьбі із сірими ринками.
«У вас є доходи, яких ви не отримуєте і які ви мали б отримати сьогодні. Зосередьмося спочатку на цьому», – сказала Пріцкер.
Вона зазначила, що пропонувала реформу митниці шляхом цифровізації, що дало б змогу запобігти будь-якій корупції.
«На сірих ринках сигарет, алкоголю або електроніки, яка може бути продана на великому ринку, також є величезне джерело прибутку. І тому ми заохочували український уряд зосередитися на цьому в першу чергу», – пояснила спецпредставниця США.
Кабінет міністрів 18 липня схвалив законопроєкт про зміни у держбюджет на 2024 рік з підвищенням видатків на 500 млрд та зміни до Податкового кодексу на 140 млрд грн.
Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №11256-2 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації положень актів права Європейського Союзу щодо акцизного податку.
Про це вона сказала на брифінгу в Києві.
«Кажу це із деяким сумом у серці: ні для кого не було секретом, що вимоги Конгресу обмежують мій час на цій посаді одним роком, тому це буде моя остання поїздка до Києва як спеціальної представниці», - зазначила Пріцкер.
Вона запевнила, що залишається відданою цій роботі, і прихильність адміністрації Джо Байдена до економічного відновлення України розвиватиметься.
Це був шостий візит Пріцкер в Україну за останні девʼять місяців.
У понеділок до Києва приїхала спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер та керівники американських компаній Amentum, Clayco Inc та WestingHouse Nuclear.
Пріцкер була призначена на посаду спецпредставника США з питань економічного відновлення України у вересні 2023 року.
Про це йшлося під час зустрічі Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля зі Спеціальним представником США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер.
"Провів зустріч зі Спеціальним представником США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер... Обговорили питання роботи Мультидонорської координаційної платформи. Пріоритетними для нас залишаються фінансування бюджетних видатків, проєкти відновлення та підтримка енергетики. Україна вдячна за $7,85 млрд прямої бюджетної підтримки, яка має надійти від США цього року. Перші $3,9 млрд очікуємо вже найближчими тижнями", - написав Шмигаль.
Прем'єр-міністр подякував США за підтримку рішення країн G7 про надання Україні 50 млрд доларів коштом майбутніх доходів від заморожених активів РФ. За його словами, сторони обговорили питання реалізації цієї ініціативи.
"Для нас важливо, щоб кошти були доступні Україні вже з 2025 року та була можливість направити їх на всі критичні потреби, включно з військовими", - підкреслив він.
Шмигаль додав, що Кабмін запроваджує системний підхід у фінансуванні проєктів економічного відновлення. Він нагадав, що відбулося перше засідання Стратегічної інвестиційної ради при уряді, і протягом двох місяців планують затвердити перелік публічних інвестиційних проєктів на 2025 рік та передати його партнерам.
Прем'єр-міністр подякував США за оголошення про надання $500 млн нових коштів на енергетичну допомогу та переадресування раніше оголошених $324 млн на екстрені енергетичні потреби в Україні. Він наголосив, що підтримка енергетики є сьогодні критично необхідною для України, аби відновити знищене ворогом.
"Цінуємо, що США непохитно стоять пліч-о-пліч з Україною у нашій боротьбі за свободу", - зазначив глава уряду.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль закликав Естонію підтримати безстрокове замороження російських активів у Євросоюзі, поки Росія не компенсує завдані Україні збитки.