127-й день року за Григоріанським календарем - до закінчення року залишилось 238 днів.
Іменинники - Валентин, Євсій, Єлизавета, Леонтій, Олексій, Савва (Сава), Фома.
В Данії відзначають День молитви, у Шотландії - День весни, в Казахстані - День захисника вітчизни.
Головні події 7 травня• Помер Оттон Великий, 973 • Сходження на престол Петра I, 1682 • Капітуляція Німеччини в Реймсі, 1945
Всі події 7 травня
973 - У саксонському місті Мемлебен на 61-році життя помер Оттон Великий, засновник і перший правитель Священної Римської імперії німецької нації, яка проіснувала майже дев'ять століть. Після пишного тридцятиденного прощання він був похований в монастирі Святого Маврикія у Магдебурзі поруч з його першою дружиною Едітою Англійською.
1104 - У битві біля Харрана хрестоносці князівства Антіохії і графства Едеського у першому великому зіткненні з мусульманами після закінчення 1-го хрестового походу зазнали нищівної поразки, а двоє їх воєначальників - Балдуїн Едеський і Жослен де Куртене - були захоплені в полон. Цим скористалась Візантія, яка знову приєднала до себе Латакію і частину Кілікії; інша частина Кілікії відійшла до Вірменії. Через чотири роки Антіохія стала васалом Візантії, а графство Едеське так ніколи і не відновило свій вплив і проіснувало до 1144 року.
Нова історія
1682 - По смерті Федора III Олексійовича московським царем, четвертим з династії Романових, був проголошений його молодший брат Петро I. Фактичне усунення від престолу першого по старшинству претендента на престол його брата Івана привело до піврічної міжусобиці, коронації обох братів при регентстві їх старшої сестри Софії Олексіївни.
1763 - Повсталі проти англійців 300 індіанців з племені Оттава на чолі з вождем Понтіаком спробували штурмом захопити Детройт. Зазнавши невдачі, вони вирізали в окрузі всіх англійців і взяли в облогу Детройт силами 900 індіанців з шести племен. Вона тривала п'ять місяців, але індіанці були змушені відступити.
1824 - У Відні в тетрі Кернтнертор з великим успіхом відбулась прем'єра Дев'ятої симфонії прем'єра Дев'ятої симфонії Бетховена">Людвіга ван Бетховена, яка вважається найвидатнішим його творінням. Бетховен працював над нею два роки, будучи практично глухим. Сьогодні фрагмент Симфонії №9, «Ода до радості» на слова Фрідріха Шиллера, в аранжуванні Герберта фон Караяна використовується як Гімн Євросоюзу, а сама сифмонія є найбільш виконуваною у світі.
1832 - В ході Константинопольської конференції, яка почалась у лютому 1832 року за участю Великобританії, Франції і Росії з одного боку та Османської імперії - з іншого, підписано протокол, який проголошував Грецію незалежним королівством на чолі з Оттоном I, сином короля Людвіга I Баварського з династії Віттельсбахів. Османської імперії відшкодували 40 000 000 піастрів за втрату території.
1875 - Підписано російсько-японський договір про обмін територіями, згідно з яким Росія поступалася Курильськими островами в обмін на острів Сахалін.
1915 - Під час подорожі з Нью-Йорка до Ліверпуля поблизу ірландського узбережжя німецьким підводним човном «U-20» був торпедований пароплав "Луізітанія" з більш, ніж 2 тисячами пасажирами. Загинуло 1198 з них, включаючи військового міністра Великобританії.
1920 - В ході Радянсько-польської війни польські війська під командуванням Юзефа Пілсудського і Ридз-Едвард Смігли за підтримки частин військ Симона Петлюри зайняли Київ.
1934 - На Далекому Сході Росії створено Єврейську автономну область з центром в місті Біробіджан.
Новітня історія
1941 - В голлівудській звукозаписуючій студії «RCA-Victor» оркестр Chattanooga Choo Choo» ">Гленна Міллера записав одну з найпопулярніших своїх композицій - «Chattanooga Choo Choo», відому за кінофільмом «Серенада Сонячної долини». Пісня написана поетом Маком Гордоном і композитором Dаррі Уорреном/ Вокальні партії виконав музикант оркестру Текс Бенеке і група Modernaires. 7 грудня 1941, платівка на 78 об/хв випущена компанією «Bluebird» із записом «Чаттануга Чу-чу» піднялася на першу сходинку хіт-парадів США і перебувала там 9 тижнів. 10 лютого 1942 року продажі перевищили 1 200 000 примірників і платівка стала першим офіційним «золотим диском» в історії грамзапису.
1945 - О 2:41 за середньоєвропейським часом начальник Оперативного штабу Вермахту генерал-полковник Альфред Йодль підписав Акт про беззастережну капітуляцію німецьких збройних сил, який встановив перемир'я на спрямованих проти Німеччини фронтах Другої світової війни і зобов'язав німецьких військовослужбовців до припинення опору, здачі особового складу в полон і передачі матеріальної частини збройних сил противнику. Капітуляцію прийняли: від англо-американської сторони генерал-лейтенант армії США, начальник Головного штабу Союзних експедиційних сил Волтер Беделл Сміт, від СРСР - представник Ставки Верховного Головнокомандування при командуванні союзників генерал-майор Іван Суслопаров, від Франції, як свідок, - заступник начальника Штабу національної оборони Франції бригадний генерал Франсуа Севез. Капітуляція нацистської Німеччини набула чинності 8 травня о 23:01.
1946 - У Токіо фізик Акіо Моріта та інженер Масару Ібука заснували компанію «Токьо цусин коге Кабусікі-гайся» (Токійська телекомунікаційно-промислова компанія) або скорочено Тоцука. Невдовзі її назва була змінена на «Соні».
1951 - Міжнародний Олімпійський комітет запросив Радянський Союз взяти участь в Олімпійських іграх 1952 року.
1954 - Після 55-и днів облоги капітулювала французька фортеця Д'єн Б'єн Фу, розміщена в північно-в'єтнамських джунглях, що знаменувало кінець французького колоніального правління в Індокитаї і перемогу в Північному В'єтнамі комуністів. На наступний день у Женеві почалась міжнародна конференція по Індокитаю, результатом котрої стало надання незалежності Камбоджі та Лаосу і поділ В'єтнаму на дві держави по 17-й паралелі.
1960 - На пост Голови президії верховної ради СРСР замість Клемента Ворошилова, відправленого у відставку, заступив Леонід Ілліч Брежнєв.
1985 - ЦК Компартії СРСР і Рада міністрів СРСР прийняли постанову № 410 «Про заходи щодо подолання пияцтва і алкоголізму, викорінення самогоноваріння», якими наказувалося всім партійним, адміністративним і правоохоронним органам рішуче і повсюдно посилити боротьбу з пияцтвом і алкоголізмом, причому передбачалося значне скорочення виробництва алкогольних напоїв, кількості місць і часу їх продажу.
Наш час
1993 - У Південно-Африканській Республіці представники 23 політичних партій підписали декларацію про проведення в поточному році парламентських виборів без расової дискримінації.
1994 - Український боксер Андрій Синєпупов у бою з британцем Марком Рамсеєм першим в історії незалежної України здобув титул чемпіона світу серед професіоналів за версією WBO у легкій ваговій категорії до 61 кг. Бій відбувався на рингу Палацу спорту у Дніпропетровську. Суперником киянина став 24-літній боксер з британського Бірмінгема Марк Рамсей з прізвиськом Бритва. На той момент англієць провів вже 27 боїв і досі ані разу не програв. Бій тривав усі 12 раундів, проте за очками, а перевагу українцю віддали усі троє бокових суддів, переміг Синєпупов.
1995 - Жак Ширак, мер Парижа, у своїй третій спробі виграв президентські вибори, перемігши Лайонела Жоспена, що поклало кінець 18-літньому правлінню у Франції соціалістів.
1996 - У Гаазі почався перший, з часів Нюренбергу, міжнародний суд над військовими злочинцями - на лаві підсудних знаходився сербський офіцер Душан Тадіч, звинувачений у тортурах і вбивствах під час громадянської війни в Югославії.
1997 - Компанія Intel офіційно представила мікропроцесор Pentium II, призначені для ринку настільних персональних комп'ютерів. Pentium II був флагманським процесором компанії Intel з моменту виходу до появи на ринку процесора Pentium III в лютому 1999 року.
1998 - Компанія «Даймлер-Бенц» за 34,7 мільярда доларів придбала корпорацію Chrysler. У 2007 році DaimlerChrysler продав підрозділ Chrysler за $ 7,4 млрд.
2007 - Ізраїльські археологи на чолі з професором Ехудом Нецером виявили гробницю Ірода Великого за 12 кілометрів південніше Єрусалиму. Вона знаходилась у місці, яке точно описав давньоримський історик Йосип Флавій.
2008 - У Москві відбулась інавгурація президента Росії Дмитра Медведєва.
2009 - У Дніпропетровську в результаті пожежі в залі ігрових автоматів загинули дев'ять чоловік, ще 11 були госпіталізовані. Згодом прем'єр-міністр Юлія Тимошенко ініціювала закон про закриття всіх гральних закладів в країні. 15 травня Верховна Рада прийняла цей закон, проте на початку червня президент Віктор Ющенко наклав на нього вето. 11 червня вето було подолане Радою.
2012 - У квітні 2012 українська Вікіпедія увійшла в двадцятку найбільш відвідуваних у світі з показником 50,7 мільйонів переглянутих сторінок. Це на 58 % або в 1,58 разів більше проти квітня 2011 (32,0 млн.). За темпами зростання популярності серед 20-и найбільш відвідуваних Вікіпедій — українська на другому місці і поступається лише китайській.
2012 - Володимир Путін втретє вступив на посаду президента Росії.
Народились 7 травня
1530 - 13 березня 1569, Луї де Бурбон (Конде), лідер гугенотів, засновник дому Конде.
1711 - 25 серпня 1776, Девід Юм, шотландський філософ-емпірист, історик та економіст, діяч епохи Просвітництва.
1812 - 12 грудня 1889, Роберт Браунінг, англійський поет, письменник ("Чоловік та жінка", "Діючі особи"), основоположник жанру поетичного монолога-сповіді в англійській поезії.
1833 - 3 квітня 1897, Йоганнес Брамс, німецький композитор Йоганнес Брамс, німецький композитор ("Реквієм", "Симфонія #1 сі-мінор", "Мадярські танці", "Німецький реквієм"). 185 років з дня народження.
1840 - 6 листопада 1893, Петро Чайковський, російський композитор Петро Ілліч Чайковський, російський композитор ("Слов'янський марш", "Лебедине озеро", "Ромео і Джульєтта", "Пікова дама", "Іоланта", "Лускунчик").
1841 - 13 грудня 1931, Гюстав Лебон, французький психолог («Психологія народів і мас»), соціолог, антрополог і історик.
1855 - 29 березня 1935, Микола Федорович Кащенко, український біолог, академік, організатор Зоологічного музею АНУ, засновник акліматизаційного розсадника культурних рослин у Києві.
1861 - 7 серпня 1941, Рабіндранат Тагор, індійський поет ("Вечірні пісні", "Гітанджалі"), письменник ("Гора", "Дім і мир"), лауреат Нобелівської премії (1913), громадський діяч.
1892 - 4 травня 1980, Йосип Броз Тіто, югославський політик Йосип Броз (Тіто), югославський військовий і політичний діяч, глава уряду Югославії (1945-80 рр.), президент Югославії (1953-80 рр.), один з лідерів Руху неприєднання.
1901 - 13 травня 1961, Гарі Купер, американський кіноактор Гарі (Френк Джеймс) Купер, американський кіноактор, лауреат премії «Оскар» ("Сержант Йорк" [1941], "Саме в полудень" [1952], почесна нагорода [1961]).
1909 - 1 березня 1991, Едвін Герберт Ленд, американський фізик, винахідник, творець одноступінчатого процесу проявлення і друку фотографій, конструктор фотокамер "Поляроїд", засновник однойменної компанії.
1919 - 26 липня 1956, (Марія) Ева Перон, аргентинський політик, перша леді Аргентини (дружина 29-го і 41-го президента Хуана Перона).
1946 - Володимир Володимирович Бортко, російський режисер українського походження (Собаче серце, Бандитський Петербург, Тарас Бульба); Народний артист України (2003). Сьогодні 72-а річниця.
1969 - Трейсі Лордз, американська актриса Трейсі Лордз (Нора Луїз Кузьма), американська актриса класичного («Місто масок») і порнокіно. Сьогодні 49-а річниця.
Померли 7 травня
973 - Оттон I Великий, німецький імператор Оттон I Великий, німецький король (936-973 рр.), засновник (962) і перший імператор Священної Римської імперії (962-973 рр.). 1045 років років тому, в 61 рік (нар. 23 листопада 912 р.).
1825 - Антоніо Сальєрі, італійський композитор Антоніо Сальєрі, італійський композитор, педагог; його учнями були Бетховен, Шуберт, Ліст. 193 роки тому, в 75 років (нар. 18 серпня 1750 р.).
1912 - Шарль де Костер, бельгійський письменник Шарль де Костер, бельгійський письменник (Легенди про Тіля Уленшпігеля і Ламе Гудзаке). 106 років тому, в 85 років (нар. 20 серпня 1827 р.).
1925 - Борис Вікторович Савінков, російський політичний діяч, есер-терорист, письменник ("Спогади терориста", "Кінь блідий", "Те, чого не було"). 93 роки тому, в 46 років (нар. 31 січня 1879 р.).
1966 - Станіслав Єжи Лец, польський письменник Станіслав Єжи Лец, польський поет ("Зоопарк"), письменник ("Непричесані думки"). 52 роки тому, в 57 років (нар. 6 березня 1909 р.)