"Через вторинні санкції в росіян почалися проблеми з «дружественными» банками" - Антон Швец

"Через вторинні санкції в росіян почалися проблеми з «дружественными» банками" - Антон Швец

Ми вже зрозуміли, що через вторинні санкції в росіян почалися проблеми з «дружественными» банками. Так ось, вони продовжуються. Раніше Bank of China вимагав лише, щоб кінцевий покупець не був пов’язаний із санкціями. А тепер китайці хочуть бачити повний маршрут перевезень з даними про перевізника і про судно.

Місяць тому південнокорейська Sinokor уже відмовилися плавати в російський порт Східний. Він належить до Global Ports, що під санкціями. Ось з китайцями зараз щось схоже намічається. Через проблеми з банками товарам плавати важко. Бо поки російські імпортери намагаються оплатити свої товари через Bank of China, китайці копаються в їхніх схемах поставок. Ну і потім гальмують розрахунки.

Російські імпортери вже, звісно, ниють. Там є ще нюанс у тому, що навіть ті товари, які все ж потраплять у росію, можуть не дійти до кінця. Більше частина російської логістики лежить на РЖД. Не дарма ж росіяни будують нові залізничні лінії та намагаються підвищити пропускну здатність старих. Але РЖД під санкціями. Тому не факт, що зможуть перевозити.

ВТБшний президент Костін теж жалівся, що працювати з ними не хочуть. Переривають усю документацію, особливо якщо це стосується технологій. І коли бачать, що товар іде в росію, блокують платежі.

Найсмішніше тут те, що не так давно російський ЦБ сказав банкам тримати своїх партнерів у секреті. Начебто це мало допомогти знизити санкційні ризики для тих самих партнерів. Коротше, приховували, як могли. Але щось пішло не так і партнери самі почали підкопувати під росіян.

«Как это отразится на параллельном импорте европейских и американских товаров, пока до конца не понимаем, но ничего хорошего заранее не ждем». Ну і правильно.