"Четвер, ранок. Що важливого?" - Тетяна Геращенко

"Четвер, ранок. Що важливого?" - Тетяна Геращенко

Бажаю здоров'я і дякую за ніч Захисникам України.
Вічна слава живим. Світла пам'ять полеглим.
*
Міжнародний кримінальний суд може почати розслідувати справу про страти українських військовополонених
*
Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти розпочинає в Іспанії, Італії і Португалії збір заявок на здавання ДНК в українців, чиї родичі зникли безвісти під час війни
*
У Єдиному реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, наразі у розшуку перебувають десь 49 тисяч осіб
*
Заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра заявила, що Верховна Рада ухвалила важливий законопроєкт, який завершує процедуру ратифікації Римського Статуту
*
Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький і керівники дипломатичних місій країн «Групи семи» обговорили ключові ініціативи зі збереження культурної спадщини, а також боротьбу з дезінформацією та стратегію розвитку незалежних медіа в Україні
*
Із Лівану 9 жовтня співробітники Головного управління розвідки Міноборони і Міністерства закордонних справ евакуювали ще 68 людей – громадян України та інших семи держав
*
Росію змінять лише злидні і військова поразка - звіт Гельсінської комісії
Підхід вільного світу до Росії за попередні тридцять років зазнав рішучого провалу. Про це йдеться в звіті Гельсінської комісії — незалежного урядового Комітету США із безпеки й співпраці у Європі.
Документ під назвою “Боротьба з Росією: підготовка до довгострокової російської загрози” окреслює дорожню карту з метою, щоб мінімізувати та стримати деструктивну поведінку Росії. Документ пропонує рекомендації, як звести до мінімуму здатність Росії загрожувати вільним суспільствам.
У своєму зверненні очільник Комісії, конгресмен-республіканець Джо Вілсон зазначає, що Захід намагався прив’язати Росію до глобальної економічної системи та ставився до Росії як до рівної, але опинився в конфлікті, коли “диктатори з верховенством зброї вторгнулися у демократії з верховенством права”.
“Після розвалу СРСР світ бачив у РФ зерна демократії та процвітання, і мав надію, що вони розквітнуть. Світ протягнув руку РФ, але, на жаль, цю руку знову і знову кусали. Однак Сполучені Штати не прокинулися. Ми вірили пропаганді Росії про неї. Досить. Ми повинні визнати Росію такою, якою вона є – насильницькою, реваншистською силою, яка реорганізувалася, щоб викликати максимальний хаос у всьому світі”, — заявив Вілсон.
Законодавець наголошує, що передумов для змін всередині РФ зараз немає: пропаганда продовжуватиме впливати на політику навіть після Путіна, а Росія припинить свою агресивну поведінку лише тоді, коли її зупинять.
“Росія навряд чи зміниться найближчим часом і точно не зміниться, доки вона не стане економічно злиденною, слабкою у військовому сенсі, і поки на неї не будуть тиснути з усіх боків. Росії потрібні справжні зміни, а не заміна одного диктатора на іншого”, — вважає конгресмен.
На думку авторів звіту Гельсінської комісії, навіть якщо Путін завтра помре чи піде у відставку, а Росія відведе свої війська від міжнародно визнаних кордонів України, попереду у РФ — дуже довгий шлях, перш ніж вона стане відповідальним міжнародним гравцем, або навіть нейтральною присутністю у світі.
Для цього, кажуть дослідники, Росії треба визнати свої історичні та сучасні імперські амбіції та припинити використовувати репресії та корупцію як інструменти влади, а також забезпечити належну компенсацію за завдану Україні шкоду та притягти до відповідальності воєнних злочинців.
Автори звіту застерігають про серйозну та постійну загрозу Росії для своїх сусідів, Сполучених Штатів та демократичного світу. Вони закликають США підготуватися до довгострокового протистояння з РФ. Для цього експерти пропонують реалізувати комплексну стратегію боротьби з Росією.
Перемога України — передумова стримування РФ
Однією з передумов для стримування РФ називають перемогу України у війні. Це, кажуть експерти, збереже суверенітет України як незалежної демократичної держави, а також зупинить подальше просування Росії.
Щоб ефективно протистояти довгостроковій загрозі, яку представляє Росія в Чорному морі, мовиться у документі, Сполучені Штати повинні визнати Чорне море критичним місцем, за яке конкурують багато політичних гравців.
Це передбачає не лише зміцнення військової оборони членів НАТО в регіоні, але й посилення політичної, економічної та інформаційної стійкості чорноморських держав, кажуть дослідники.
На думку експертів, бажаним результатом війни для США повинне бути повне виведення російських військ з України, оскільки будь-що менше створює можливість для подальшого реваншизму, показує диктаторам у всьому світі, що кордони можна змінити силою з мінімальними наслідками, і може залишити багатьох українців у пастці жорстокої російської окупації.
Крім того, надавши Україні повні можливості для перемоги, США продемонструють країнам, які вагаються між прихильністю до Заходу і РФ, що Росія насправді є поганим партнером, а Сполучені Штати та інші демократії є більш надійними, йдеться у звіті.
Більше дослухатися до країн, які розуміють загрози РФ
Окрему увагу укладачі звіту приділяють внеску і досвіду країн, які були під російською окупацією і знають реальну загрозу сусідства РФ — Польщі, Чехії, Угорщини, Словаччини та країн Балтії. Дослідники вважають, що цю експертизу слід ширше використовувати та поставити в пріоритем у НАТО та ЄС для зміцнення колективної оборони.
До цього закликає й експерт Chatam house Джеймс Ніксі, порівнюючи ситуацію сьогодні із тим, як колишня прем'єрка Сполученого Королівства Маргарет Тетчер не хотіла об'єднання розділеної Німеччини, оскільки не розуміла і не знала, як все обернеться.
“Політики не хочуть ризикувати заради суттєвих змін. Їх лякає будь-що, що може похитнути їхній маленький світ. І це, на жаль, створює параліч, незадоволеність і затягування ситуації. Існує проблема на рівні лідерства: бракує людей, які мислять так, як президент Естонії чи президент Фінляндії. Це зовсім інший менталітет. Якщо ви живете в Лісабоні і якщо ви живете в Таллінні, звісно, ви бачите різні картини. Але, на жаль, ми слухаємо Лісабон більше, ніж Таллінн”, — каже він.
Агресія РФ проти України відкрила шлях до перерозподілу впливу у світі
Укладачі звіту радять США використати геополітичні зміни, які викликала російська агресія, на свою користь.
Така можливість, кажуть вони, є в країнах Центральної Азії, на Західних Балканах та на Кавказі. Дослідники закликають США переглянути свої відносини з країнами в цих регіонах з урахуванням нових реалій на місцях, підтримки демократичних рухів і застосування стратегічного тиску, де це необхідно.
Раніше Голос Америки розповідав, що на слуханнях Гельсінської комісії у Конгресі США експерти разом з американськими законодавцями дискутували про те, що можна протиставити підривним операціям Росії на Заході, і як не піддаватися на шантаж Росії щодо України.
Крім цього, у Конгресі США обговорили притягнення до відповідальності Росії за позбавлення українців культурних прав шляхом знищення об’єктів та творів культури. Це має бути окремим пунктом у міжнародних зусиллях, спрямованих на досягнення справедливості щодо розв’язання війни проти України, вважають учасники.
*
Окупаційна влада РФ знищила 20 млн українських книжок. У Конгресі пройшли слухання про стирання ідентичності українців
*
Папа Римський й президент України зустрінуться 11 жовтня
*
Через рік після нападу ХАМАС на Ізраїль: родичі сумують за загиблими й тими, хто досі в полоні
В Ізраїлі війна так чи інак торкнулась майже кожного. Одні втратили близьких, інші досі сподіваються на їхнє звільнення з полону. Є й такі, чиї будинки та громади були зруйновані внаслідок атаки ХАМАСу 7-го жовтня. Голос Америки відвідав деякі з найбільш постраждалих місць.
*
Лікарі Гази борються з нестачею медикаментів через рік після початку війни
У Газі після року війни суттєва частина медичної інфраструктури зруйнована, кількість ліків обмежена, а лікарям важко надавати навіть базову допомогу. Серед таких лікарень - шпиталь Акса, який має опікуватись близько мільйоном людей.
*
“Хезболла” погодилася на перемир’я з Ізраїлем після ліквідації трьох лідерів угрупування
США та кілька арабських країн ведуть негласні переговори з Іраном з метою добитися припинення вогню на кількох фронтах у регіоні
*
Байден попередив про загрозу урагану «Мілтон» та засудив дезінформацію
Президент заявив, що в соцмережах поширюється дезінформація щодо реакції федерального уряду на стихійні лиха
*
Байден – мешканцям Флориди: вам слід евакуюватися негайно
Ураган «Мілтон» насувається на регіон Тампа-Бей, де мешкає понад три мільйони людей. За словами синоптиків, його траєкторія може змінитися
*
Саміт щодо України в Рамштайні відкладено у зв'язку з рішенням Байдена про перенесення візиту до Німеччини.
Президент вирішив відкласти поїздку, щоб контролювати вжиття заходів у зв'язку з ураганом «Мілтон»
*
Реакція політиків на ураган Мілтон може вплинути на результати виборів у США - оглядачі
*
Український "Культурний десант" опинився в районі урагану Мілтон під час гастролів на Флориді. Військові українського культурного десанту опинилися в епіцентрі урагану Мілтон. Творчий підрозділ ЗСУ, який складається із артистів, які пішли воювати та отримали важкі поранення, перебуває у турі у США. Військові давали концерти у Флориді і застрягли у місті Тампа, яке на шляху руйнівного урагану.
*
Ураган Мілтон, який обрушився на Флориду в середу як шторм третьої категорії з вітрами швидкістю до 160 км/год, спричинив також серію торнадо в регіоні та відключення енергопостачання до понад 1 мільйона будинків
*
Ураган Мілтон досягнув узбережжя поблизу містечка Сієста-Кі американського штату Флорида зі швидкістю понад 190 км на годину
*
Байден обговорив з Нетаньягу ескалацію конфлікту Ізраїлю з Іраном та «Хезболлою»
Розмова пройшла на тлі заяв міністра оборони Ізраїлю Йоава Галланта про те, що ізраїльський удар по Ірану буде «смертоносним, точним та несподіваним»
*
США евакуювали понад 4 тисячі людей з Лівану - Білий дім
Влада Сполучених Штатів продовжує докладати зусиль для евакуації власних громадян та членів їхніх сімей з Лівану, де Армія оборони Ізраїлю проводить військову операцію
*
У Нью-Йорку звинуватили учасників схеми незаконного експорту мікроелектроніки до Росії
Жанну Солдатенкову, Руслану Альметову та Артуру Петрову звинувачують у постачанні мікроелектроніки, яка використовується російським ВПК для ведення війни в Україні
*
США ввели санкції проти лідера суданського воєнізованого угруповання
Майно Алгоні Хамдана Дагло Муси, яке перебуває в США або під контролем американських громадян, заблоковане
*
У США заарештовано прихильника ІГ, який готував теракт у день виборів
Громадянина Афганістану затримали в Оклахомі під час зустрічі з агентами ФБР під прикриттям
*
Розвідка США попереджає про посилення потоку дезінформації з-за кордону перед виборами-2024
За словами представників Національної розвідки, зростання зусиль закордонних гравців щодо впливу на підсумки виборів є більш ніж триразовим
*
Білий дім занепокоєний інформацією про ймовірні телефонні розмови Трампа і Путіна
*
Дональд Трамп і Камала Гарріс здебільшого зосередили свої кампанії на питаннях як імміграція, абортів та економіки. Але культурна суперечка навколо гендерних питань в американських школах досі триває і також впливає на передвиборчу кампанію. Це викликає гучні обговорення з обох сторін
*
Адміністрація Байдена планує замінити усі свинцеві водопровідні труби в США за 10 років
Деякі республіканці виступають проти правила, запропонованого Агентством з охорони навколишнього середовища минулого року
*
AOC обіцяє «відверту бійку», якщо Гарріс змістить голову FTC Ліну Хан з посади президента
AOC написала у Twitter у відповідь на заяву Марка Кьюбана, що Гарріс не повинна залишати Хан на посаді голови FTC.
*
Згідно з новим аналізом, 5% найбагатших людей виграють від податкових планів Трампа, тоді як решта Америки заплатить більше. Пропоновані Трампом тарифи можуть вдарити по гаманцях незаможних, тоді як продовження податкових пільг, запроваджених колишнім президентом, принесе користь тим, хто перебуває нагорі.
*
Президент США Джо Байден заявив, що Барак Обама – це той, на кого слід покласти відповідальність за напад російського диктатора путіна на Україну в 2014 році, анексію Криму і війну на Донбасі.
Про це повідомляє AP з посиланням на нову книгу редактора The Washington Post Боба Вудворда.
Згідно з його даними, Байден зробив таку заяву наприкінці 2023 року в розмові зі своїм близьким другом, згадуючи політику Обами щодо України до анексії Криму та війни на Донбасі. В ті роки Байден був, нагадаємо, віце-президентом при Обамі.
«Вони обіс*лись у 2014 році. Ось чому ми опинилися в такій ситуації. Ми це все прос*ли. Барак ніколи не сприймав путіна серйозно», – нібито заявив Байден, при цьому він був дуже розлючений, стверджує журналіст.
Байден сказав, що вони «не повинні були дозволити путіну просто увійти туди» (в Україну) у 2014 році і що США «нічого не зробили».
Книга Вудворда вже викликала значний резонанс у американському політикумі. Напередодні The New York Times із посиланням на книгу журналіста повідомило, що екс-президент США Дональд Трамп таємно спілкувався з владіміром путіним аж сім разів після того, як покинув пост президента. І навіть таємно надіслав йому тести на ковід на початку пандемії.
*
Канадські інструктори в рамках навчальної місії UNIFIER навчають українських військових складним медичним навичкам, що надасть пораненим бійцям більше шансів вижити після бойових поранень
*
Embassy of Canada to Ukraine
Генерал Даллер, канадський гуманітарний та політичний діяч, прибув в Україну. Його візит присвячений питанням підтримки українських ветеранів та їх родин, та ментального здоров’я.
*
Британія в ОБСЄ детально розповіла про порушення Кодексу поведінки Росією
Своєю агресивною війною проти України Росія порушила численні положення одного з основних документів ОБСЄ – Кодексу поведінки стосовно військово-політичних аспектів безпеки
*
Британська розвідка - Новий проєкт бюджету РФ на 2025 рік, запропонований російським урядом, демонструє, що Кремль готовий урізати важливі видатки для фінансування війни проти України
*
Одне з найбільших у світі перестрахувальних агентств Swiss Re (Швейцарія) постало перед судом у Лондоні через захоплені Росією західні літаки, власники яких вимагають тепер відшкодування у страховиків розміром у 3 млрд дол. США
*
Посли ЄС погодили кредит Україні на суму 35 млрд євро.
ЄС хоче зробити ці кошти доступними для України з 2024 року, а кредит буде виплачено протягом максимум 45 років
*
Посадовці ЄС критикують промову Орбана у Європарламенті, зокрема за його позицію щодо України
*
Урсула фон дер Ляєн - Послаблення вимог безпеки для в’їзду громадян Росії на територію Угорщини, яке було запроваджене урядом цієї країни, піддає ризику візову систему не лише Угорщини, а й усього ЄС
*
Фон дер Ляєн гостро розкритикувала Орбана під час промови в Європарламенті
“Ми, європейці, маємо різні історії та різні мови, але немає жодної європейської мови, у якій мир був би синонімом капітуляції”, - наголосила вона
*
Євродепутат від Німеччини звинуватив Орбана в розкраданні грошей ЄС і вимагає ордера на його арешт
Фройнд закликав Європарламент більше не виділяти кошти Угорщині, заявивши, що було вкрадено щонайменше 14 млрд євро
*
Теледебати - Позиції протилежних партій на політичній сцені Німеччини – праворадикальної «Альтернативи для Німеччини» та лівого «Блоку Сари Вагенкнехт» у питанні російської війни проти України та деяких інших проблем є досить близькими
*
Президент України: ситуація на полі бою дає шанс закінчити війну не пізніше 2025 року
Президент України виступив на третьому саміті Україна – Південно-Східна Європа у Дубровнику
*
Президент зустрівся з прем’єр-міністрами Албанії, Північної Македонії та Греції
*
Упродовж найближчої доби Президент України проведе зустрічі з лідерами Великої Британії, Франції, Італії, Німеччини
*
Про це заявив Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович - Втрата території Україною на переговорах із Росією – це найгірший меседж для міжнародного права і буде зеленим світлом для будь-кого, хто має амбіції з розширення.
«Якщо на переговорах ви слабші, значить ваша позиція буде слабкою, і результати будуть очевидні: вам доведеться думати про поступки, якісь втрати території. Це найгірший меседж для міжнародного права, який можна зробити. Це означатиме зелене світло для будь-кого достатньо сильного з амбіціями розширення, аби цим зайнятися», – сказав Пленкович.
Він підкреслив, що в цьому питанні уряд Хорватії дотримується узгодженої політики, що ґрунтується на міжнародному праві і здоровому глузді.
*
Премʼєр Хорватії - Україна має всі шанси на вступ до НАТО, і країни Європи також шукають шляхи до її участі в Альянсі
*
Посол України в Туреччині: на наступному мирному саміті має бути Росія
При цьому Василь Боднар унеможливив прямі двосторонні переговори з Москвою в ході цієї зустрічі. Він наголосив, що переговори мають вестись через треті країни
*
Україна хоче провести другий саміт миру до кінця року за участі Росії, але без прямих перемовин з РФ
*
Місія «Гера»: запущено апарат для вивчення збитого з курсу астероїда
Європейський апарат вивчатиме астероїд, з яким раніше відбулося заплановане зіткнення американського зонда DART
*
Колишній генсек НАТО Єнс Столтенберг вважає, що якби країни Альянсу надавали Україні зброю після початку російської окупації у 2014 році, то повномасштабної війни можна було б уникнути.
Про це він сказав у інтерв’ю Politico.
«Війна почалася не у 2022 році, а у 2014 році – з незаконної анексії Криму та введення російських військ на східний Донбас влітку 2014 року, – нагадав він. – І союзники з НАТО надали деяку підтримку Україні».
Він пригадав, що один з його перших візитів на посаді Генсека був у навчальний центр НАТО у Яворові у 2015 році.
«Я наполегливо працював, намагаючись переконати союзників з НАТО зробити більше, надати більше військової підтримки, більше тренувань. Деякі союзники так і робили, але це було відносно обмежено, і протягом багатьох років це було дуже складно, тому що політика НАТО полягала в тому, що НАТО не повинно надавати летальну підтримку Україні», – розповів Столтенберг.
За його словами, «ніхто не може сказати з упевненістю, але… якби ми більше озброїли Україну після 2014 року, то могли б запобігти російському вторгненню — принаймні б підвищили поріг для повномасштабного вторгнення».
Якби країни НАТО поставили бодай частину тієї зброї, яку надали починаючи з 2022 року, «то, можливо, справді запобігли б війні, замість того щоб підтримувати оборону Україну в умовах війни», - додав він.
*
Після вторгнення Росії в Україну 14 країн-членів НАТО збільшили витрати на оборону до рівня, небаченого з часів падіння комуністичного режиму - лише цього року вони становлять 70 мільярдів доларів
*
росія може напасти на Швецію, щоб отримати контроль над Балтійським морем — міністр оборони країни
москва перекинула частину своїх десантних військ з Балтійського моря в Чорне, але в основному її флот у СПб та Калінінграді залишився недоторканим, зазначив він
*
Президент Франції Еммануель Макрон відвідав українських військових 155-ї бригади, які проходять навчання в регіоні Гранд Ест на сході Франції
*
Рустем Умєров - Винищувачі Mirage 2000, які Франція передасть Україні наступного року, будуть оснащені так, щоб українські льотчики мали перевагу над ворогом
*
Міністр оборони України Рустем Умєров у ході зустрічі з міністром збройних сил Франції Себастьяном Лекорню обговорив співпрацю з виробництва озброєння і боєприпасів
*
ЗСУ: ситуація в Торецьку змінюється щогодини
За словами голови Донецької ОВА, у місті залишилося близько півтори тисячі осіб
*
НСЗУ - Військовослужбовці та ветерани можуть отримати послуги за пакетами “Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України” у 275 медзакладах
*
Акціонерне товариство “Укрпошта” передало в доставку більше ніж 20 тисяч повісток військовозобов’язаним, їх доставляють й сьогодні
*
DELTA увійшла в трійку найпопулярніших бойових систем, які українські військові використовують найчастіше
*
В обстрілюваній ворогом Костянтинівці на Донеччині станом на 9 жовтня залишаються 17 800 людей, у тому числі 340 дітей
*
У населених пунктах, які віднесені до зони активних бойових дій на Донеччині, наразі ще перебувають 616 дітей
*
Зі 101 населеного пункту у Сумській області через безпекову ситуацію примусово евакуюють 497 дітей з родинами
*
Внаслідок ворожої атаки балістикою по портовій інфраструктурі Одещини п’ять людей загинуло, дев’ятеро отримали поранення
*
Жодне із цивільних суден, які 7 жовтня в порту Одеси опинилися під атакою російської балістичної ракети, не отримало критичних пошкоджень - Дмитро Плетенчук
*
Речник ВМС ЗСУ капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук прокоментував нещодавнє виведення армією РФ " в акваторію Чорного моря сімох ракетоносіїв із загальним залпом до 48 "Калібрів" і заявив, що ознак підготовки до масованого удару поки не спостерігається
*
Армія РФ вдень атакувала Дніпропетровщину, внаслідок чого пошкоджена інфраструктура, промислове і транспортне підприємства
*
Ворог став частіше атакувати Запоріжжя. Лише за останні 2,5 тижня було 30 ударів КАБами. Аби з перших хвилин люди могли отримувати допомогу, на місцях працюватимуть медики з військового шпиталю
*
На фронті 119 бойових зіткнень, на Покровському напрямку окупанти втратили майже 200 осіб вбитими та пораненими
*
Російські війська від початку доби атакували позиції Сил оборони 80 разів, бої тривають на шести напрямках, найактивніше загарбники діють на Курахівському
*
Сили оборони України вразили базу зберігання БпЛА "Шахед" у Краснодарському краї Росії. Зафіксовано точне влучання в ціль
*
14 галузей для спільних проєктів – Іван Федоров про угоду між Пенсильванією та Запорізькою областю
Штат Пенсильванія та Запорізька область, які у вересні підписали угоду про співпрацю, готуються повести першу установчу зустріч. Очікується, що вона відбудеться вже цього тижня.
*
На Конгресі з відбудови України «Сommon Future», який 7-8 жовтня відбувся у Познані, підписали три важливі угоди, які, зокрема, допоможуть польському бізнесу інвестувати в Україну, а українським компаніям відновлювати пошкоджену воєнними діями енергетичну інфраструктуру
*
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль і керівний директор Світового банку Анна Б’єрде під час онлайн-зустрічі обговорили проєкти підтримки державного бюджету
*
На КПП «Чоп – Захонь», що на україно-угорському кордоні, здійснюється масштабна реконструкція на ділянках в'їзду та виїзду з України
*
Дитячу лікарню у Броварах обладнали сонячними панелями для підвищення її енергоефективності
*
Королівство Данія передало рятувальникам Полтавської області унікальну спецтехніку: три новітні автопідйомники
*
Галущенко - Україна здатна пройти цю зиму без відключень електроенергії, якщо Росії не вдасться зруйнувати вцілілі після попередніх атак обʼєкти критичної енергоінфраструктури
*
На українських атомних електростанціях успішно завершилася ремонтна кампанія 2024 року
*
Міністерство охорони здоров’я України затвердило оновлений реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення - додали препарати від розладів психіки та знеболювальні
*
У Києві відбувся перший форум практичних психологів закладів освіти – КМДА
Захід відвідали близько 500 фахівців
*
Президент увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про застосування персональних санкцій проти 90 фізичних і чотирьох юридичних осіб, а також 57 компаній РФ
*
Слідчі Нацполіції України оголосили підозру російському військовому, який, за інформацією правоохоронців, вбивав мешканців Бучі заради розваги
*
Досудове розслідування у справі очільника т. зв. «Старобільського казачого корпусу» проводять слідчі Служби безпеки України за процесуального керівництва Луганської облпрокуратури
*
У Львові за державну зраду та участь у незаконних збройних формуваннях РФ засуджені до 15 років троє жителів Донецької та Луганської областей
*
Контррозвідка Служби безпеки України затримала інформатора ФСБ, який діяв у Донецькій та Сумській областях, росіяни завербували його через сайт знайомств
*
Колишнього депутата Верховної Ради Криму VI скликання, який навесні 2014 року підтримав анексію півострова, заочно засуджено до 14 років ув'язнення за державну зраду
*
Верховний суд - Період утримання обвинуваченого в таборі для тримання військовополонених не є попереднім ув’язненням і не зараховується у строк відбування покарання
*
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду 2 жовтня 2024 року визнав правомірним рішення Національного банку України про виведення з ринку ПАТ «Автокразбанк»
*
Північний апеляційний господарський суд зобов’язав громадську організацію «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури» звільнити будівлю корпусу №19 Києво-Печерської лаври
*
Прикордонники Чопського загону спільно зі співробітниками СБУ та міграційної поліції викрили канал незаконного переправлення осіб призовного віку, який діяв у межах Ужгородського району
*
Служба безпеки України та Національна поліція викрили у Рівному 29 осіб, залучених в масштабній корупційній схемі ухилення від мобілізації
*
Магучіх вийшла в фінал голосування за найкращу атлетку Європи
Українська стрибунка може виграти ще одну нагороду
*
Суд у РФ заочно засудив Тревора Ріда до 14,5 років ув'язнення
Ріду інкримінують службу в Україні як найманця
*
Слабка реакція Путіна на просування України на російській території, мабуть, корениться у стійкому фатальному недоліку
Неефективна реакція Росії на вторгнення України в Курську область свідчить про те, що Володимир Путін, як і раніше, править із ключовим недоліком.
*
Кремль стверджує, що Трамп відправляв Путіну тести на COVID під час пандемії, але заперечує наступні дзвінки
Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков підтвердив у середу інформацію із книги Боба Вудворда War про те, що колишній президент США Дональд Трамп надсилав тести на Covid-19 у розпал пандемії особисто російському лідеру Володимиру Путіну.
*
Сайти більшості російських судів та інші судові сервіси не працюватимуть щонайменше до 18 жовтня, влада називає причиною збою «інцидент інформаційної безпеки»
*
Російські ресурси, які нібито готові допомогти у пошуку зниклих безвісти українських військовослужбовців, створені для маніпуляції і шантажу родин
*
Медійників з тимчасово окупованих територій зібрали на «фестиваль» у Ростові, де їх навчатимуть «старші товариші» з Москви
*
Конституційний суд Грузії залишив у силі дію закону «про іноагентів»
Грузинська опозиція вважає відмову Конституційного суду призупинити дію спірного закону «політично вмотивованою»
*
У середу ввечері, 9 жовтня, винищувач МіГ-31К ВПС РФ вперше за останні півтора року здійснив посадку на аеродром «Мачулищі» у Білорусі
*
Вдалого дня і скорішої Перемоги нам всім