Для тих, хто хоче назад, в СРСР, а особливо в часи Сталіна, коли "порядок був" - Павло Бондаренко

Для тих, хто хоче назад, в СРСР, а особливо в часи Сталіна, коли "порядок був" - Павло Бондаренко

30 липня 1937 року цілком таємним наказом НКВС № 00447 в Радянському Союзі створювалися "Особливі трійки" з метою, цитую: "...репресування колишніх куркулів, карних злочинців і інших антирадянських елементів".

Це - не суд. Присутність адвокатів та інших захисників обвинувачуваних не дозволялася. Зазвичай і у присутності самих обвинувачуваних теж не було потреби. "Трійки" складалися з начальника місцевого НКВС, прокурора та першого секретаря обкому, республіканського комітету - в залежності від рівня "Трійки", які зазвичай вирішували долю заарештованих списком, під бухельце і закусь. Тобто ще раз для тих, хто не зрозумів: ті, хто арештовували людину, виносили їй і вирок. Гарна система. Дуже ефективна...

У списку стояла стаття Карного кодексу, за якою обвинувачувалася людлина і далі - "визнав себе винним". А якщо визнав, то навіщо той суд - ітак все зрозуміло. Присутнісьб обвинувачуваних зазвичай була лише у двох впадках: якщо це було "велике цабе" з колишньої пртноменклатури, керівників підприємств, НКВС тощо або ж людина не визнала себе винною.

Другий варіант траплявся вкрай рікдко. Адже головним доказом провини було зізнання. Як тоді казали слідчі: "Зізнання - цариця доказів". Фішка в тому, що разом зі створенням "трийок" в СРСР було дозволено і навіть рекомендовано на найвищому рівні застосування тортур. А тортури зламають будь-яку, навіть найсильнішу людину, питання лише в часі.

Якщо тобі затискають у двері пальці, топчуть чоботом статеві органи, гвалтують ніжкою від стільця, саджають в камеру, яка кишить клопами, котрі поїдають людину живцем, або на твоїх очах гвалтують твою 14-ріну доньку - підпишеш будь-які обвинувачення.

При цьому офіційного документа про застосування тортур не було. Проте була шифротелеграма за підписом Сталіна на адресу керівників патрійних органів від 10 січня 1939 року, в якій говорилося:

"ЦК ВКП(б) пояснює, що застосування фізичного впливу в практиці НКВС було допущеним з 1937 р. з дозволу ЦК ВКП(б)…

ЦК ВКП(б) вважає, що метод фізичного впливу має обов'язково застосовуватися й надалі, як виняток, стосовно явних та озброєних ворогів народу як цілком правильний та доцільний метод".

"Як виняток" це фіговий листочок, який прикривав страшні масові звірства чекістів.

А знаєте, друзі, що найстрашніше? Політбюро ЦК ВКП(б) "спустило" до НКВС спеціальне завдання. Ув'язнити 233 700 осіб та 59 200 з них розстріляти. Винні ці нещасні, чи ні, а план, товариші чекісти дайте. Кожен регіон отримував ліміти на "Першу категорію" (розстріл) або "Другу категорію" (ув`язнення в концтаборі на 8-10 років). Проте квоти ті в ході "Великого терору" неодноразово збільшували. Причому в рази.

Кому хочеться в той "порядок"?