"До дна - 03.05.2023" - Ростислав Павленко

"До дна - 03.05.2023" - Ростислав Павленко

Перебором ключових фраз спробуємо вийти з-під обмежуючої дії алгоритмів, надто чутливих до епітетів на адресу агресорів.

І продовжимо аналіз впливу санкцій союзників на росію.

Економіка росії зберігає запас міцності. Однак робота зі спрямування її до дна триває.

Аналітична Рада в США розмістила на своєму сайті базу даних, яка дозволяє відслідкувати вплив санкцій, задіяні сектори – і навіть прогалини у їх роботі.

https://www.atlanticcouncil.org/.../russia-sanctions.../

А в динаміці ефект від санкцій за попередні дні виглядає так:

1. Обмеження фінансів і торгівлі.

- Дефіцит федерального бюджету росії в 2023 може перевищити прогноз, це вже визнає очільник російського мінфіну.

- За підсумками 2022 року імпорт із держав, які російська влада називає «не дружніми», впали на 47%, до $80,2 млрд.

- Доходи росії від нафти та нафтопродуктів скоротилися майже на третину за підсумками першого кварталу 2023 року.

2. Втрати економіки.

- Росстат засекретив статистику з видобутку нафти на росії.

- Дані про виробництво скрапленого природного газу поки не засекречені. Але скоро будуть – бо порівняно з I кварталом 2022-го, виробництво СПГ у перші місяці 2023-го впало на 7,2% і склало 8 млн. тонн.

- Продажі російської сільгосптехніки в першому кварталі впали майже на 8% у грошовому вираженні.

- На росії виник дефіцит ключового компонента для виробництва фанери — фенольної формальдегідної смоли, через що низка підприємств може зупинити випуск або суттєво підняти ціни.

3. Пошук лазівок.

- Індія стане цього місяця найбільшим постачальником очищеної нафти до країн Європи. Сировину, із значними знижками, Індія закуповує у рф.

- путін своїм указом дозволив поставки нафти та нафтопродуктів за договорами з дружніми країнами, укладеними до 1 лютого, з урахуванням «стелі» цін. Він вніс зміни до свого указу від грудня, який заборонив постачання будь-якому іноземному бізнесу та громадянам, якщо контракт враховував «стелю» цін.

4. Перекриття лазівок.

- Європейська комісія вивчає механізм покарання країн, які реекспортують товари до росії.

ЄС пригрозив санкціями Узбекистану через «паралельний імпорт» до росії. Невдовзі перед тим США пригрозили Казахстану санкціями щодо компаній і банків, що працюють з рф.

- Державний банк Індії, найбільший кредитор країни, перевіряє роботу індійських нафтових компаній Indian Oil Corp., Bharat Petroleum Corp. Ltd та Hindustan Petroleum Corp. Ltd. щодо обходу санкцій щодо росії.

- Німеччина веде переговори з ЄС та США щодо обмеження експорту до Китаю хімікатів, які використовуються для виробництва напівпровідників.

5. Самопочуття на росії.

- Постачання російської горілки на експорт через санкції скоротилося майже на 80%. Росіянам більше дістанеться – але не надовго.

І далі ж буде...