"Доходи Росії від експорту нафти впали до найнижчого рівня з 2023 року через падіння цін" - Юрій Ніколов

"Доходи Росії від експорту нафти впали до найнижчого рівня з 2023 року через падіння цін" - Юрій Ніколов

Зеленський привіз в Туреччину всіх своїх топ-переговорників (Єрмака, Сибігу, Умєрова). І лише там почав розбиратись який взагалі мандат у переговорників рашистів, які прислали тих сами Мединського&ко, з якими наші вже не домовились в тому самому Стамбулі три роки тому.

Трамп ще вночі відскочив від цього позорища, мовляв, і не планував їхати. Путєн відразу ржав над цим приколом.

Понятно, що там нічого не буде. Але якщо не там, то де?  

У очарованих можливістю замир’я фокус знову повертається до надій на страшні-страшні санкції на Роіссю, які європейці обіцяли випросити у американців, щоб примусити Путєна до переговорів. Да, саме така їбанута конструкція, але нічого іншого у європейців нема.

Найбільші доходи Путєна для війни – це нафта. Найстрашніше, що для нього в цьому плані було раніше, – це санкції Байдена на сотню танкерів під уходом діда в січні. Це справді дещо вплинуло на експортні можливості Кремля. Але за пару місяців там придумали як обходити санкційні удари по танкерах. І у квітні Роісся наростила видобутку і експорт нафти у тоннах.

На щастя для нас, саме у квітні почалось падіння цін на нафту. І тому навіть збільшений експорт в тонах все рівно призвів до зменшення доходів в рупіях і юанях. Прогнози на майбутні ціни нафти примусили їх перерахувати свій бюджет (збільшити дефіцит). Але все це ніяк не призвело до якоїсь паніки. Путєн тупо поклав на турецькі переговори, він продовжує війну. Бо він вже знає, що санкційний удар по танкерам – це питання юридичної техніки і переливу нафти з танкерів у вільних зонах.

Щоб ви краще розуміли розклади і не покладали надій на коливання ціни нафти в районі $60 за барель – от вам заголовок «Bloomberg». У ньому йдеться про те, що навіть ось це сильне зниження світових цін у квітні і діючі санкції на танкери призвели до найбільшого зниження доходів Роіссі лише… з 2023 року. Не з моменту вторгнення, не за десять років, не за тридцять років. А просто з одного з років під час війни.

Звісно, якщо хочете – очаровуйтесь, витісняйте, надійтесь. Але якщо так само робитимуть люди, які справді приймають рішення, то одного разу ми прокинемось, а евакуюватись вже буде пізно. Бо не попередять, щоб не розводити паніку. Або просто проїблують самі в надіях на авось чи Трампа.


Доходи Росії від експорту нафти впали до найнижчого рівня з 2023 року через падіння цін

За даними Міжнародного енергетичного агентства, доходи Росії від експорту нафти в квітні впали до найнижчого рівня за майже два роки, оскільки світові ціни на нафту знизилися на тлі млявого попиту.

Минулого місяця країна заробила $13,2 млрд від експорту сирої нафти та нафтопродуктів, що є найнижчим показником з червня 2023 року, йдеться у щомісячному ринковому звіті агентства, що базується в Парижі, опублікованому в четвер. За оцінками МЕА, зниження відбулося на тлі подальшого падіння середньозваженої ціни на російську нафту в квітні до 55,6 долара за барель, що значно нижче цінового обмеження, встановленого міжнародною «Групою семи».

«Російські ціни на нафту слідували міжнародним тенденціям, - йдеться у звіті агентства. «Очікується, що зростання торговельної невизначеності негативно вплине на світову економіку і, відповідно, на попит на нафту».

Ціна на нафту марки Brent знизилася більш ніж на 14% цього року, оскільки зростає занепокоєння щодо глобальних наслідків тарифної політики США і зниження попиту в Китаї. Збільшення потоків нафти з Ірану, який наразі веде переговори зі США, може призвести до потенційного надлишку пізніше цього року після того, як Організація країн-експортерів нафти та її союзники минулого місяця почали повертати частину барелів, утримуваних з 2022 року.

Бюджет Росії особливо вразливий до падіння цін на нафту, оскільки на нафтогазову галузь припадає близько 30%

його доходів. У квітні дефіцит бюджету країни збільшився, що підкреслює фінансові проблеми Кремля, якщо ціни на нафту залишатимуться нижчими довше на тлі рекордного рівня витрат на війну в Україні.

За оцінками МЕА, загальний обсяг експорту російської нафти у квітні залишився трохи вищим за показники попередніх двох місяців і склав 7,55 млн барелів на день. За даними агентства, потоки преміальної російської нафти ВСТО досягли рекордного рівня, перевищивши 1 мільйон барелів на день.

«Глибші знижки залучили альтернативних покупців», навіть незважаючи на те, що китайські нафтопереробники скоротили закупівлі суміші, виробленої на Далекому Сході Росії, зазначили в МЕА.

За оцінками агентства, загальний видобуток нафти в Росії у квітні зріс до 9,3 млн барелів на день завдяки збільшенню експорту та відновленню обсягів переробки нафти в Росії. «Квітневе перемир'я дозволило відпочити від атак українських безпілотників і обмежено відновити роботу російських нафтопереробних заводів», - йдеться в повідомленні МЕА.