"КОГО «ТРУХАНУТЬ»?! (роздуми про рейтинг найбільших платників податків)" - Николай Ильинов

"КОГО «ТРУХАНУТЬ»?! (роздуми про рейтинг найбільших платників податків)" - Николай Ильинов

Нарешті, я дочекався рейтинг найбільших платників податків в Україні. Очікувано в переліку найбільших платників були всякі: Нафто-Газо-Метало-Горільчано-Тютюново і так далі компанії. За рахунок акцизу, рентної плати, плати за землю та ПДВ вони завжди в лідерах рейтингу. Очікувано покращив своє місце в рейтингу Епіцентр, який піднявся з 30 на 23 місце та гарний стрибок зробила «Нова Пошта», піднявшись на 19 місце, про що, до речі, співвласник «Нової пошти» написав, мов, якщо б в Україні не платили податки то у нас вже була би найсильніша економіка в Європі! Ось такий Вам розклад – не плати і буде все «зашибісь»!
Але, мене в цьому рейтингу цікавили два типа компаній. Перші - це наші виробники продуктів харчування. Ми ж з Вами знаємо, що Україна в переліку світових лідерів з виробництва агропродукції?
Угадайте скільки виробників продуктів харчування попали в ТОП-200 найбільших платників податків? Парочка виробників безалкогольних напоїв: «Coca Cola» та «Сандора» (PEPSIСO), та ще декілька виробників, а би назвав їх «солодка парочка», бо їх всього ДВА: «РОШЕН» на 75 місці (піднявся за рік з 93-го місяця) та «Вінницька кондитерська фабрика» на 135 місці (вперше попала в перелік ТОП-200). Тобто, як не крути, але ми розуміємо, що це все одна і та же людина. Таке враження, що у нас в Країні, населення, окрім тортів та цукерок нічого не їсть. Правда, зараз ще вершковим маслом намазує зверху на «Київський торт». Дивно, якось, таке враження, що в нас немає Nestle, Світоча, Конті, АВК та інших. Чому «шоколадний барига» платить податки ми всі знаємо – для популізму. Але в мене запитання: «А де податки від, так званих, «чесних»???
Але й це не головне, що мене цікавило. Мене цікавило, скільки податків заплатили лідери «Великого будівництва». Як можна побачити з відкритих джерел, за минулий рік 55 млрд гривень «освоїлі» 6 найбільших компаній: "Автомагістраль-південь", "СУНП "Автострада", "Техно-буд-центр", "Онур конструкціон інтернешнл", "Ростдорстрой" та "ПБС". Виходить, що в середньому , кожна з компаній отримала замовлень на 9,16 млдр гривень. Якщо врахувати, такі обов’язкові податки, як ПДВ, податок на прибуток 18% (при середньому прибутку 10%), та обов’язкові податки на фонд оплати праці, який складає приблизно 10% всіх витрат, а з цих 10% заплатити ЄСВ – 22%, податок на зарплату- 18% та військовий збір – 1,5%, то виходить, що кожна з компаній, в середньому, заплатила би 1,8 млрд гривень податків. Це дозволило б кожній з них посісти в цьому рейтингу приблизно 37-38 місце, поруч з «РБ Аваль».
Я подивився всі 200 позицій, весь рейтинг, в який увійшли компанії, які заплатили від 289 млн. гривень і більше, там не було ЖОДНОЇ з вище перелічених. Навіть, якщо б умовний ФОП, якого так всі «хають», за те, що він сплачує дуже мало податків, (всього 5% від обороту по рахунку + 22% від «мінімалкі»), отримав замовлення на таку суму, то навіть він заплатив би з цієї суми податків на суму 460 млн гривень і попав би на 120 місце в рейтингу.
Ось така фігня, малята… Отже, якщо виникне питання: «як в бюджеті залатати дірку», треба подумати, може ще ФОПів труханути?