Ось - те, що вдалося зібрати по всіх ресурсах. Користуйтесь, якщо треба, та поширюйте.
Олександр Сирський, “Барс”, генерал-полковник, Головнокомандувач Збройних Сил України. Герой України.
Починав службу в Полтавській області, де керував мотострілецьким взводом. Потім очолив батальйон, а згодом полк 6-ї дивізії Нацгвардії на Харківщині. Далі став начальником штабу й урешті командиром 72-ї бригади ЗСУ.
У 2013 році був першим заступником начальника Головного командного центру ЗСУ. Зокрема, відповідав за співпрацю української армії з НАТО та впровадження частини стандартів Альянсу.
У 2016 року очолював Об'єднаний оперативний штаб ЗСУ, що координував українські війська в зоні бойових дій на сході держави. У 2017 році став командиром всієї Антитерористичної операції. У 2019 році призначений командувачем Сухопутних військ.
Після початку повномасштабного вторгнення очолював оборону Києва. За цю операцію отримав звання Героя України.
Був розробником Харківського наступу, під час якого Україна звільнила понад 500 населених пунктів. Сирський вирішив змінити початковий план, який передбачав перехід до оборони, та натомість відправився переслідувати відступаючого ворога.
Командував обороною Бахмуту, об який Росія стерла свій наступальний потенціал та, зокрема, терористичну організацію “Вагнер”.
Вадим Сухаревський, “Борсук”, полковник, заступник Головнокомандувача ЗСУ
Служив у трьох родах військ, воював майже на всіх напрямках російсько-української війни.
В 2009 році закінчив Львівський інститут Сухопутних військ Національного університету «Львівська політехніка» за спеціальністю «Бойове застосування та управління діями аеромобільних підрозділів».
Брав участь в миротворчій місії в Іраку. Бився під Ель-Кутом.
Вважається першим українським військовослужбовцем, що під час російсько-української війни відкрив вогонь на ураження. Коли 13 квітня 2014-го року боєвики Ігоря Гіркина атакували з засідки автомобіль зі співробітниками СБУ, тоді ще старший лейтенант Сухаревський, командир роти 80-го окремого аеромобільного полку, прийшов на допомогу, відкривши вогонь з кулемету свого БТР, змусив терористів тікати та врятував побратимів.
Згодом командував 1-м батальйоном 36 бригади морської піхоти, що згодом було виокремлено в 503-го окремий батальйон, який обороняв Маріуполь та бився під Широкино. У 2019-му році батальйон під керівництвом Сухаревського було визнано найкращим однотипним підрозділом ЗСУ.
З 2021 року - начальник штабу 35 окремої бригади морської піхоти, а з лютого 2022 - командир 59-ї ОМБР імені Якова Гандзюка. Ця бригада вважається передовою у використанні безпілотних технологій та організації відповідних підрозділів, і зараз несе службу на Покровському напрямку.
Займатиметься питанням впровадження безпілотних систем.
Андрій Лебеденко, полковник, заступник Головнокомандувача ЗСУ
Зовсім не медійна особа, тож багато інформації і не знайти.
Попередня посада - заступник начальника управління зв’язку та кібербезпеки Генерального штабу ЗСУ.
Відзначений орденом Данила Галицького у 2022 році.
Займатиметься інноваціями, технологічними рішеннями для Збройних Сил.
Анатолій Баргилевич, генерал-майор, начальник Генерального штабу Збройних Сил України
Початок російської агресії у 2014 році зустрів як керівник управління оперативної підготовки Головного оперативного управління Генштабу. Згодом був направлений у штаб АТО, де займався плануванням та організацією антитерористичної операції.
Майже півтора роки керував штабом угруповання військ "Хортиця", зокрема, під час Харківського наступу у 2022 році.
Закінчив Національний університет оборони України імені Івана Черняховського.
У 2016 році призначений начальником оперативного управління командування Сухопутних військ, де відповідав за розвиток територіальної оборони. У жовтні 2023 року Анатолія Баргилевича призначили командувачем Сил територіальної оборони ЗСУ.
На початку широкомасштабного російського вторгнення у 2022 році Анатолій Баргилевич очолив оборону сектора Києва на Гостомельському напрямку. Не допустив прориву противника до столиці зі сходу.
У 2022-2023 роках був начальником штабу ОСУВ “Хортиця”, під командуванням генерала-полковника Олександра Сирського. Зокрема, й під час Харківського наступу у 2022 році.
Ключовий напрямок відповідальності на посаді - планування і управління застосуванням військ (сил), організація роботи Генерального штабу.
Михайло Драпатий, “Рубін”, бригадний генерал, заступник начальника Генерального штабу
Воює з Росією з 2014 року. Починав бойовий шлях командиром 2-го мехбату 72-ї бригади. Зокрема, керував операцією зі звільнення заручників у захопленому російськими терористами міськвідділу міліції Маріуполя.
Навчався у Національному університеті оборони України ім. Івана Черняховського.
Брав участь у рейді вздовж кордону з РФ, коли були звільнені з-під окупації Амвросіївка, Зеленопілля, Маринівка, Довжанський, утримував Савур-Могилу. Також виводив бійців з оточення російських військ під Ізварине.
З 2016 до 2019 року був командиром 58-ї окремої мотопіхотної бригади.
Після початку повномасштабної російсько-української війни був одним з керівників контрнаступу на Миколаївщині та Херсонщині. Заступник командувача військ оперативного командування “Південь”.
“Досконало вивчали стан противника, готувались долати загородження противника… Мета операції зі звільнення Херсону була досягнута. 11 листопада наші прапори замайорили над Херсоном”, - згадує генерал.
Кавалер ордену Богдана Хмельницького, має Хрест бойових заслуг
Ключовий напрямок відповідальності на посаді - підготовка та тренування особового складу.
Володимир Горбатюк, бригадний генерал, заступник начальника Генерального штабу.
2014 року в званні майора командував ротацією українського контингенту в Косові, після чого у 2015 році очолив 54-у ОМБр і командував бригадою до 2017 року.
Був заступником командувача військ ОК «Захід».
У 2023 році – начальник штабу-заступник командувача оперативного угруповання військ «Запоріжжя».
Нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.
Ключовий напрямок відповідальності на посаді - оперативна робота, штаби та управління.
Олексій Шевченко, бригадний генерал, заступник начальника Генерального штабу.
Раніше керував артилерійськими підрозділами.
У квітні 2022 року був призначений начальником Військової академії в Одесі. Був заступником начальника Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львові та начальником Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова. Має ордени Данила Галицького та Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.
Опікуватиметься в Генштабі логістикою.
Ігор Скибюк, бригадний генерал, командувач Десантно-штурмових військ ЗСУ
Герой України
Захищав Україну з першого року російської агресії у 2014-му. У 2016 році був командувачем українських частин у міжнародних навчаннях "Кленова арка-2016".
Очолював легендарну 80-ту окрему десантно-штурмову бригаду. Пройшов у ній шлях від командира взводу до командира бригади. Був начальником штабу – заступником командувача Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.
Після початку повномасштабного вторгнення громив ворогів, зокрема на Харківщині. 80 окрема десантно-штурмова бригада завдала ударів по окупантам у Балаклії, Куп'янську та Ізюмі. Провела рейд тилами росіян.
Також під керівництвом Скибюка десантники дев’ять разів зривали спроби окупантів переправитись через річку Сіверський Донець.
Новий командувач Сухопутних військ ЗСУ - Олександр Павлюк, генерал-лейтенант
З 1991 по 1993 роки служив командиром танкового взводу в Німеччині, пізніше до 1997 - у Новограді-Волинському на Житомирщині, де став заступником начальника штабу танкового полку. Там же з 1999 по 2003 був командир танкового батальйону, а в 2005 – 2006 Олександр Павлюк став заступником командира бригади.
Командував українським миротворчим контингентом у Косові, а повернувшись до 2010 року був на керівних посадах штабу 30-ї окремої механізованої бригади.
Освіту здобував у Харківському гвардійському вищому танковому командному училищі (1991) та Національному університеті оборони України (2004 та 2016).
З 2010 по 2015 рік Олександр Павлюк командував 24-ю окремою механізованою бригадою у Яворові Львівської області.
Від перших днів російської агресії Олександр Павлюк бере активну участь у захисті України. У 2014 році під його командуванням легендарна 24-а окрема механізована бригада звільняла Слов'янськ, Красний Лиман, Краматорськ, Лисичанськ, низки інших міст Донецької та Луганської областей.
Бу на посадах командувача ОК «Захід» (2017-2020) тиа начальника підготовки Командування Сухопутних військ.
З липня 2021 року був призначений командувачем операції Об'єднаних сил.
З початком широкомасштабного вторгнення Росії у березні 2022 стає головою Київської ОВА для підсилення організації оборони столиці України. Тоді ж був удостоєний звання Героя України “за особисту мужність і героїзм, вагомий внесок у захист державного суверенітету та територіальної цілісності України”. На цій посаді він працював впродовж двох місяців.
У травні 2022 - лютому 2023 був начальником штабу - заступником командувача Сухопутних військ та командувачем Угруповання сил і засобів оборони Києва.
В лютому 2023 року Кабмін призначає Олександра Павлюка першим заступником міністра оборони України, а вже через рік – указом Президента України стає Командувачем Сухопутних військ ЗС України.
Ігор Плахута, генерал-майор, командувач Сил територіальної оборони ЗСУ
З перших днів повномасштабного вторгнення перебував безпосередньо на передовій. Керував підготовкою та обороною міста Куп’янськ. Здійснював керівництво підготовкою рубежів оборони та їх фортифікаційного обладнання, побудовою оперативного рубежу оборони, відсічних рубежів та кругової оборони міста.
Займався створенням та підготовкою резервів ОСУВ Хортиця, ОТУ Лиман. Керував їхніми діями під час виникнення загроз у визначених смугах оборони.
Раніше був командиром 169 навчального центру Збройних Сил України, начальником Південного територіального командування внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ. Майже рік виконував обов’язки заступника командувача оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця”.
Нагороджений медаллю «За військову службу Україні» та орденом Данила Галицького.
Юрій Содоль, генерал-лейтенант, командувач Об’єднаних сил ЗСУ
Герой України
З 2014 року — учасник Антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей.
Звільняв Слов'янськ, Краматорськ, Вуглегірськ та Дебальцеве.
6 березня 2018 року був призначений на посаду командувача Морської піхоти. На 2023 рік був командиром оперативно-тактичного угруповання “Донецьк” (Вугледарський напрямок).
Навчався в Сумському вищому артилерійському командному училищі.
У 2002 та 2015 роках році закінчив Національну академію оборони України.
Має велику кількість військових нагород. За мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності, вірність військовій присязі, нагороджений званням Героя України.