"Москва вступає в гонку" - Кирило Данильченко

"Москва вступає в гонку" - Кирило Данильченко

І в Криму, судячи з усього, у те саме Гвардійське приходили дрони, і установку грубого очищення нафти на Куйбишевському заводі в Самарі вони знову уразили, і в Оскольський електрометалургійний комбінат прилетіли — зрозуміло, що цілей більше, ніж ми здатні виготовити БпЛА «Лють».

Але ми працюємо над цим.

Кожен «Панцирь» — це 15 млн доларів, приблизно 55 млн за тригарматну батарею, машину заряджання та вожений запас. І багато місяців виробництва — Сербія підписала договір на шість ЗРК у 2020 році, у кінці 2022-го ще були затримки.

Тому зараз у Москви трішкін каптан — голі або плечі, або ноги.

Плюс економічний тиск.

Навіть одна ракета до «Панциря» коштує значно більше, ніж «Бобри» й інший летючий зоопарк, одна ракета до безаналогового С-400 — 9 млн рублів.

Працюють вони батареями, ймовірність ураження — зазвичай 0,6–0,8, тому часто застосовують парні пуски.

Наведення в ракети 57Э6Е радіокомандне, часто виріб проходить досить далеко від дрона, проте не спрацьовує підривник або неправильно формується хмара елементів ураження.

Загалом витрата ракет робить бюджету РФ боляче.

Влучання по основних кубушках братви робить боляче — це блогери з РФ можуть писати, щоб «Лукойл» виділяв частину грошей на ППО, а мультимільярдер Вагіт Алекперов так і побіг купувати ЗРК.

Проблема системна — останнім часом кремлівські добряче дискредитували себе як арбітрів на пострадянському просторі.

То чотири випадкових таджики спалять «Крокус Сити Холл» на 100+ млн доларів шкоди, то вибухне «Северный поток-2», то вийде з ладу 10 % виробництва палива.

Нещодавній — проти ночі 25 березня — приліт у Новочеркаську ДРЕС із виведеними з ладу двома блоками — це теж про гроші. Чотири з дев'яти котлів станції — турбіни виробництва нашого Турбоатому.

Ремонтувати їх зараз, після пожежі, пошматовані осколково-фугасною б/ч — суцільне задоволення.

Констатуємо факт — наші стратегічні бомбардування дронами літакового типу перейшли в рутину.

Нам доступні цілі, яким дальні дрони завдають серйозної шкоди і цим б'ють по російській економіці.

Москва вступає в гонку виробництва — проти Франції з ракетами Aster, Німеччини з ракетами до IRIS-T і Норвегії до NASAMS; ба більше, я впевнений, що допомога США буде проголосована, а виробництво ракет до Patriot локалізують у ЄС.

Це і є стратегія стати в оборону й завдавати ураження по Криму і території РФ, яку нам радили США і Британія. Поки розгорнуть оборонну промисловість у ЄС і вирішать питання з ППО й снарядами для України.

Одна сторона гонки — ЄС і США, інша — РФ, Корея та Іран. Побачимо, як це працює.