Німеччина надасть Україні найбільший досі пакет військової допомоги. Додаткова допомога на суму близько 3-х мільярдів доларів, включатиме танки, зенітні системи, розвідувальні безпілотники та боєприпаси, заявив уряд Німеччини у суботу.
«Ми всі сподіваємося на швидке припинення цієї жахливої війни Росії проти українського народу, але, на жаль, цього не видно. Тому Німеччина надаватиме всю допомогу, яку зможе, стільки, скільки буде потрібно», – йдеться у заяві міністра оборони Бориса Пісторіуса.
Першим про допомогу повідомив німецький журнал Spiegel, який уточнив, що Німеччина відправить в Україну 15 зенітних танків Gepard, 200 розвідувальних безпілотників, зенітні боєприпаси, додаткові артилерійські боєприпаси та понад 200 бойових броньованих машин і машин матеріально-технічного забезпечення.
Керівник президентської адміністрації Андрій Єрмак у суботу підтвердив оголошення Німеччини у своєму Telegram-каналі і подякував за допомогу.
У вівторок США оголосили про надання Україні пакету допомоги в розмірі 1,2 мільярда доларів, спрямованого на «посилення її протиповітряної оборони» та «задовольнення потреб у артилерійських боєприпасах» для підтримки очікуваного контрнаступу України проти російських військ.
Візит Зеленського може свідчити про потепління стосунків з Німеччиною
Оголошення пролунало в той момент, коли в Берліні очікують першого візиту до Німеччини президента України Володимира Зеленського після початку російського вторглася минулого року.
Західні ЗМІ пишуть, що хоча візит Зеленського ще не був офіційно підтверджений, він був би б ознакою того, що відносини між Україною та Німеччиною помітно покращилися після періоду непорозумінь, коли Київ критикував німецьке керівництво за надмірну залежність Німеччини від російських енергоносіїв і підтримку газопроводів Nord Stream в обхід України, які захищала тодішня канцлерка Ангела Меркель. За словами керівництва України, ці газогони були підготовчим етапом для нападу Росії на Україну.
Нинішній канцлер Олаф Шольц виступив з промовою на підтримку України у перші дні повномасштабної війни, він погодився поступово припинити імпорт російських енергоносіїв після вторгнення минулого року. Але впродовж багатьох місяців Німеччина вагалася щодо надання Україні летальної зброї.
На тлі підтримки з боку США, Британії та країн Сходу Європи, які вимагали від партнерів зробити все для підтримки звільнення української території, позиція Німеччини виглядала дедалі більш ізольованою, зазначають оглядачі.
Вони нагадують, що минулого року Київ показав, що візит президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра був небажаним, що викликало роздратування в Німеччині. Берлін нагадав Києву, що він надав значну фінансову допомогу Україні та понад мільйон українських біженців знайшли прихисток та фінансову підтримку в Німеччині. Зрештою, у червні 2022 року Шольц відвідав Київ разом із президентом Франції Еммануелем Макроном та іншими лідерами.
З тих пір Німеччина стала одним із найбільших постачальників зброї в Україну, надавши дозвіл на відправку техніки, про яку особливо просив Київ – сучасні німецькі бойові танки, Leopard 1 і 2, а також складних зенітних систем, необхідних для захисту від ударів безпілотників і ракет.