1. Дефіцит федерального бюджету росії за липень 2022 року склав рекордні за всю історію 892 млрд руб.
- Доходи російського бюджету впали на 26% за липень, де доходи, непов’язані з нафтогазом, зменшилися на 29%, тоді як видатки бюджету зросли на 25-27%.
- За попередніми розрахунками, з серпня по грудень 2022 року дефіцит може сягнути 6 трлн руб, де витрати зростуть на 3.2 трлн, а доходи впадуть на 2.5-2.8 трлн руб, за результатами року дефіцит бюджету може становити 5.5 трлн руб.
2. У перші тижні серпня видобуток нафти в росії впав на 3%.
- При цьому великі нафтовиробники повинні збільшувати виробництво в рамках угоди ОПЕК+ і здебільшого зберігають видобуток на стабільному рівні.
3. Влада москви прогнозує зниження валового регіонального продукту міста на 3–4% за підсумками 2022 року.
- Основними причинами зниження стало уповільнення низки галузей економіки у березні—червні та на початку липня.
- Йдеться, насамперед, про автомобілебудування та пов'язані з ними галузі, де сталася практично повна зупинка, а також про металургію.
- «Проте негативні чинники все одно вплинуть на економічне зростання. Плюс висока інфляція», - повідомив заступник мера москви з питань економічної політики.
Здається, заступник мера москви дефляцію у російській економіці не помітив.
4. Виробник первинного алюмінію та глинозему російський "Русал" подвоїв витрати на купівлю сировини.
- Через брак глинозему, викликаний призупиненням роботи Миколаївського глиноземного заводу в Україні та забороною Австралії на експорт сировини до росії, «Русал» перейшов до закупівлі його на ринку, що призвело до зростання витрат у два рази.
- Це позначилося собівартості виробництва компанії, що зросла протягом року на 33%.
- Витрати «Русала» на придбання глинозему у першому півріччі збільшилися рік до року майже вдвічі.
- Однак, якщо майже весь алюміній компанія випускає в росії, то 63% всього глинозему вироблялося в її іноземних активах, у тому числі в Україні.
На українські та австралійські постачання глинозему припадало близько 30% потреб «Русалу».
5. Російські авіакомпанії почнуть літати без другого пілота задля економії.
- російський мінпромторг вирішив замінити другого пілота в літаках віртуальним, щоб скоротити витрати, випливає з тендеру на порталі держзакупівель.
- За міжнародними правилами безпеки польотів у кабіні пілота завжди має бути не менше 2-х осіб.
6. У росії дорожчає навчання.
- Вартість навчання для старших курсів у більше половини вузів рф зросла на 4%.
7. росіяни дедалі менше довіряють своїй церкві.
- На сьогоднішній день відзначається сильне зниження довіри до РПЦ як з боку релігійних людей, так і нерелігійних. Це особливо стає помітним у московському регіоні.
- Якщо у 2015 році серед релігійного населення 72% москвичів довіряло РПЦ, то до 2021 року їхня кількість знизилася до 43%, у нерелігійного населення – з 15% до 5%.
- Загалом у москві рівень довіри з 2015 року знизився з 55% до 28%. Дедалі більше росіян бачать у РПЦ виключно бізнес-структуру, пов'язану з державою, у зв'язку з чим довіра до цієї організації падає разом із зниженням довіри державі
8. Jack Daniel's та горілка Finlandia зникнуть із російських магазинів протягом 3-х місяців.
Передбачається, що алкоголь завозитимуть "у сіру" через Казахстан.
9. Канада повністю припинила видачу віз росіянам у варшавському офісі, який відповідає за москву. Візи видають лише українцям.
10. Литовський банк Siauliu 15 серпня припинив операції із рублевими платежами, - повідомила представник Асоціації банків Литви.
- Через банк здійснюється розрахунок за вантажний транзит із Калінінградом.
- "З сьогоднішнього дня Siauliu bankas припиняє всі операції з платежами російськими рублями, а з 1 вересня буде припинено будь-які операції з російськими клієнтами", - повідомили в Асоціації.
11. Агентство нерухомості Savills вирішило піти з росії.
- У компанії заявили, що припинення роботи Savills у росії «продиктоване політичною ситуацією».