Відстань від учнів до ліцею не перевищуватиме 30 км. У МОН повідомили, що планування мережі ліцеїв базується на ГІС- картографуванні та доступності. Відповідно, максимальна відстань до ліцею має становити 30 км, а в багатьох випадках заклади освіти будуть на відстані 10–20 км.
Аспіранти складатимуть залік з української та іноземної мов. Метою введення заліку є уніфікація вимог до майбутніх науковців. Аспіранти будуть складати залік з української та іноземної мови з метою виявлення рівня володіння мовами для академічних цілей.
У МОН заявили, що реформу старшої школи подають викривлено. Реформу старшої школи подають викривлено, що спричиняє непорозуміння та спротив батьків і вчителів. Про це повідомили в Міністерстві освіти і науки, посилаючись на повідомлення в окремих неназваних шкільних чатах.
З вересня виші мають по-новому планувати навантаження викладачів. Навчальне навантаження науково-педагогічних працівників буде зменшено з 600 до 460–480 годин на ставку за навчальний рік. Водночас підвищена значущість наукової роботи: науковий складник має становити щонайменше 30%.
Омбудсмен пропонує відтермінувати дати формування мережі ліцеїв. Освітній омбудсмен Надія Лещик наголошує, що запровадження нових підходів до формування мережі ліцеїв може загострити наявні та спричинити нові конфлікти у громадах, насамперед між місцевою владою та батьками.
Уряд не запровадить окрему субвенцію на доплати працівникам ЗДО та ЗПО. Кабінет Міністрів не планує впроваджувати субвенцію на виплату доплати педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, професійної освіти та інших установ освіти, які утримуються з місцевих бюджетів.
Петиція про збереження мережі шкіл отримала понад 28 тисяч підписів. Електронна петиція про збереження доступності здобуття освіти за місцем проживання за тиждень отримала понад 28 тисяч підписів. Уряд протягом десяти робочих днів має оприлюднити відповідь на неї.
Оприлюднено зразки тестових завдань ЄФВВ за 2024 рік. Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив зразки тестових завдань єдиного фахового вступного випробування з восьми предметів, використані в межах вступної кампанії в магістратуру 2024 року.
Визначено міста за кордоном, де можна буде скласти ЄВІ та ЄФВВ. Скласти вступні іспити в магістратуру, перебуваючи за кордоном, вступники зможуть у 15 містах у 7 країнах. ЄВІ та ЄФВВ за кордоном будуть проводитись лише у межах основної сесії.
За кордоном перебуває понад 2 млн українських школярів, – МОН. При цьому лише 358 тисяч дітей Міністерство освіти і науки «бачить в українській системі освіти», тобто вони продовжують навчатись в українських школах за різними формами освіти.
Для участі в НМТ наразі зареєстровано понад 312 тисяч вступників. Із цих вступників майже 20 тисяч планують складати НМТ за кордоном, що становить 6% від загальної кількості майбутніх учасників мультитесту.