Не секрет, що Китай став головним вигодонабувачем цієї війни, вміло використовуючи ситуацію для посилення свого глобального впливу.
Пекін фактично врятував російську економіку від колапсу, ставши ключовим постачальником критично важливих компонентів і технологій, а затяжна війна відповідає стратегічним інтересам Китаю. Вона відволікає увагу і ресурси США від Індо-Тихоокеанського регіону, де Пекін має свої геополітичні амбіції. Більше того, війна дозволяє Китаю вивчати реакцію Заходу та ефективність санкцій, що вкрай важливо в контексті потенційного протистояння навколо Тайваню.
Росія стала значно більш залежною від китайського ринку та технологій. Це дозволяє Пекіну диктувати вигідні для себе умови, наприклад, у переговорах щодо цін на енергоносії. При цьому для Китаю російський ринок становить лише невелику частку експорту.
Тому зараз Китаю невигідно сприяти завершенню конфлікту — нинішня ситуація дозволяє йому зміцнювати свої позиції глобального гравця, нарощувати економічний вплив і готуватися до потенційного протистояння зі США, використовуючи Росію як полігон для відпрацювання протидії західному тиску.
Але є й інша сторона цієї медалі.
Після приходу у Білий дім Трамп має намір втілити у життя свою обіцянку ввести 60% мита на усі товари з Китаю. Це дуже негативно вплине на економіку КНР і вдарить по доходах бюджету рф.
Країні-агресорці буде складніше фінансувати війну проти України, а падіння китайської економіки автоматично буде означати різке зменшення попиту на російські енергоносії та суттєве скорочення китайсько-російської торгівлі.
Зокрема, щось подібне стверджують The Economist і директор Міжнародного економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
60% мита вкрай негативно вплине на весь обсяг того, що китайці виробляють на США - а з американцями у КНР щороку 800 мільярдів доларів торгівельного обороту. При цьому Пекін досі не зміг до кінця розв'язати питання з ЄС та подоланням торгівельних мит, зокрема, на електромобілі.
Даю гарантію, що якщо американці введуть 60% мита на китайські товари, Європа зробить аналогічну річ дуже швидко. Для Китаю це надзвичайно важкий удар.
І хоча вже вдався до прямого субсидіювання своєї економіки, щоб уникнути негативних наслідків торгівельних війн, однак це точно не розв’яже питання щодо можливого ринку збуту китайських товарів.
Цитата:
"Падіння китайської економіки автоматично буде означати різке зменшення попиту на російські енергоносії, різке скорочення китайсько-російської торгівлі, що дуже суттєво вдарить по доходах російського бюджету. Тому що 80% російського товарообігу по нафті йде на Індію і Китай. Китай там основний гравець".
Російська економіка і так занепадає в результаті перегріву. Тому такі дії Трампа будуть суттєвою передумовою того, що путін буде змушений сісти за стіл переговорів та шукати якісь компроміси.
Коли республіканець заявляв, що розв’яже питання з війною дуже швидко, перше пояснення, як він це збирається зробити – це маніпулювання цінами на енергоносії, насамперед на нафту, а також введення нового рівня мит для КНР. Саме у цьому я поки бачу єдиний плюс приходу Трампа до влади - якщо, звісно, він виконає ці свої обіцянки.
Влада США при Трампі вестиме дуже агресивну політику щодо Китаю, заявив речник Конгресу Майк Джонсон.
Він підкреслив, що консультувався з цього приводу з Трампом, вважає Китай головною загрозою національній безпеці США і очікує, що обраний президент буде дуже агресивним щодо Пекіна.
Маск? Попередньо не заперечую - за це Трамп пообіцяв йому надвисокі мита на всі закордонні електромобілі.