Бажаю здоров'я і дякую за день Захисникам України.
Вічна слава живим. Світла пам'ять полеглим.
*
У G7 заявили про подальше посилення санкцій проти Росії за умови відмови від переговорів з Україною
*
Санкції проти РФ будуть залежати, чи розпочне Москва добросовісні перемовини про мир — G7
*
Держагентство з управління зоною відчуження розповіло про ситуацію на ЧАЕС після атаки рф
Там досі гасять загоряння, до якого призвела атака російського дрона
*
Ізраїль заявив про передачу ХАМАСом ще трьох заручників
*
Кіт Келлог: за столом переговорів будуть українці, росіяни і США – але не європейці
За його словами, на попередніх переговорах «Мінськ-2» було багато європейців, але вони провалилися
Американська позиція щодо "мирних переговорів" передбачає участь України, але європейських представників США там не бачать.
Цю позицію виклав генерал Кіт Келлог у на "Українському ланчі", організованому Фондом Пінчука у рамках Мюнхенської безпекової конференції.
Відповідаючи на запитання про участь України і Європи у майбутніх мирних переговорах, він кількаразово запевнив, що Україна буде та має бути учасником переговорів.
"Від США ніколи не звучало, що українці мають бути виключені з дискусії", – заявив він, нагадавши, що президент США також неодноразово говорив про залученість України до мирних переговорів.
Втім, Келлог не згадав про участь представників інших європейських держав. На прохання ведучої зустрічі пояснити, що це означає, Келлог заявив, що він "реаліст", і хоча він не вступає принципово проти участі європейських політиків у переговорах – він не вважає за необхідне долучати переговорів тих, хто є "частиною проблеми"
"Згадайте Мінськ-2 – там було купа європейських лідерів, і вони жахливо провалилися", – пояснив свою думку американський генерал.
Як відомо, ця позиція повністю розходиться з позицією держав ЄС, які заявляють, що мирна угода без Європи – не варіант.
Перед цим Кіт Келлог пояснив розподіл ролей у США у переговорах про припинення війни.
*
Спеціальний представник американського президента Дональда Трампа із питань України та Росії заявив, що буде опиратися на переговори між віцепрезидентом США Джей Ді Венсом та українським президентом під час свого візиту до України
*
Адміністрація американського президента Дональда Трампа запропонувала Україні надати Сполученим Штатам 50% власності на рідкоземельні корисні копалини країни, проте президент України відмовився підписувати документ
*
Угода про рідкоземельні метали між США та Україною може бути переломним моментом - сенатор Грем
*
Президент Трамп розподілив ролі щодо підготовки "мирних переговорів" серед посадовців, що опікуються цим питанням.
Про це розповів генерал Кіт Келлог у на "Українському ланчі", організованому Фондом Пінчука у рамках Мюнхенської безпекової конференції.
Келлог запевнив, що він бере участь у цьому процесі, всупереч чуткам про його відсторонення, що поширилися після розмови президента США і Владіміра Путіна.
Нагадаємо, після розмови з Путіним Дональд Трамп оголосив про переговорну групу, у які згадав свого спецпредставника з Близького Сходу Стівена Віткоффа, але не назвав прізвища Келлога. Кіт Келлог пояснив, що він не працює на російському напрямку.
"Віткофф працює більше по американсько-російській лінії, та я працюю також, на американсько-українсько-європейській лінії", – пояснив він.
Втім, генерал Келлог наголосив, що він не ухвалюватиме жодних рішень, його задача – сформувати фундамент для рішень Трампа.
"Одна з причин, чому я тут – це обговорити з членами НАТО, почути, що вони вважають безпековими гарантіями. І тоді я передаю цю інформацію людині , яка ухвалює рішення – а це президент Трамп. Кіт Келлог не ухвалюватиме рішення. Я не рухатиму історію", – пояснив він.
Келлог також заявив вважає ефективною діяльність Трампа. "Ми зробили за останні 30 днів більше (для припинення війни), ніж попередня адміністрація зробила за 3 роки".
Примітно, що у промові генерал не згадував про перемогу чи перевагу України, а лише про припинення війни.
*
США звернулися до європейських столиць із проханням надати докладні пропозиції щодо озброєння, миротворчих військ і заходів безпеки, які вони могли б надати Україні як частину будь-яких гарантій безпеки для припинення війни з Росією - FT
*
Адміністрація Трампа звільнила сотні співробітників, відповідальних за ядерну безпеку – CNN
Серед звільнених ті, хто працювали на об’єктах зі створення ядерної зброї, здійснювали нагляд за підрядниками та інспектували ядерні боєголовки
*
Міненерго США призупинило звільнення сотень посадовців, відповідальних за ядерну безпеку
*
По США пройшла хвиля звільнень чиновників за розпорядженням Трампа і Маска
*
Трамп вважає, що ЗМІ хочуть посварити його з Маском
*
OpenAI відхилила пропозицію Маска щодо купівлі на $97,4 мільярда
*
Cибіга обговорив із президентом СКУ підтримку українських громад у світі
*
Американський президент Дональд Трамп заявив, що зустрінеться з прем’єр-міністром Британії Кіром Стармером "дуже скоро"
*
Росія виводить із Сирії кораблі з боєприпасами - Міноборони Британії
*
Європейська комісія вважає запропоновану американським президентом Дональдом Трампом "взаємну" торговельну політику кроком у неправильному напрямку
*
Президент Європейської ради Антоніу Кошта наголосив, що лише Україна може визначати, коли будуть умови для мирних переговорів.
Про це він сказав під час виступу на Мюнхенській безпековій конференції.
Кошта заявив, що Україна три роки чинить опір російській агресії, а кремлівський правитель Владімір Путін зазнав невдачі у своїй спробі домінувати над нею.
"Сьогодні моє послання зрозуміле. Ми не здамося. Ми продовжуватимемо підтримувати Україну як невід'ємну частину нашого проєкту миру. Тільки Україна може визначити, коли є умови для переговорів. Припускати поступки до початку переговорів – величезна помилка", – підкреслив він.
За його словами, ЄС стоятиме пліч-о-пліч з Україною: "на переговорах, надаючи гарантії безпеки, у процесі відбудови" і на її шляху до ЄС.
Кошта зазначив, що сталий мир "не може бути простим припиненням вогню".
"Він не може дати Росії можливість напасти ще раз. Він не може винагородити агресора. Він повинен гарантувати, що Росія більше не буде становити загрозу для України, для Європи, для своїх сусідів", – зауважив президент Євроради.
Він резюмував, що без України і без Європейського Союзу не буде ні надійних і успішних переговорів, ні стійкого миру.
13 лютого в Кремлі заявили, що почали підготовку переговорної групи, яка займатиметься організацією зустрічі російського правителя Владіміра Путіна з президентом США Дональдом Трампом.
Трамп оголосив, що доручив держсекретареві Марко Рубіо, директору ЦРУ Джону Реткліффу, раднику з національної безпеки Майклу Волцу і спеціальному посланнику Стіву Віткоффу очолити переговори з РФ.
*
Віцеканцлер Німеччини Роберт Габек різко відповів на промову віцепрезидента США Джей Ді Венса на Мюнхенській безпековій конференції, у якій він критикував стан демократії в Європі: не лізьте не у свою справу
Він висловив обурення тим, що США втручаються у німецьку політику.
Звертаючись до Венса, він додав: "Це не ваша справа. Займайтеся своїми справами, у США і так вистачає справ".
Габек також прокоментував заяву віце-президента США про те, що демократія в багатьох європейських країнах перебуває в небезпеці.
"У нас є свої незалежні суди. Ми самі вирішуємо, кого нам обирати. Ми самі вирішуємо, які коаліції створювати, і самі вирішуємо, які цінності захищати. І ці цінності відрізняються від тих, які представив Венс", – зауважив він.
У своїй промові Венс, нагадаємо, звинуватив європейських лідерів у придушенні свободи слова і відмові допускати праворадикальні партії до влади.
У відповідь глава Міноборони Німеччини Борис Пісторіус назвав неприйнятним порівняння Венсом демократії в Європі із ладом, який панує в авторитарних режимах.
Водночас президент США Дональд Трамп назвав промову Венса "чудовою".
З повним текстом промови можна ознайомитись у матеріалі "ЄвроПравди": "Цінності дезінформації" та зміна влади у Європі
*
Французький президент Емманюель Макрон поспілкувався із українським лідером та прокоментував можливі зусилля їхнього американського колеги Дональда Трампа у припиненні російської війни.
Про це він написав у X (Twitter).
У п’ятницю, 14 лютого, Макрон поспілкувався із президентом України. Він заявив, що якщо Трамп "справді зможе переконати" очільника Кремля Владіміра Путіна "припинити агресію проти України – це чудова новина".
"Тоді лише українці зможуть вести переговори щодо встановлення міцного і тривалого миру. Ми допоможемо їм у цьому", – запевнив він.
За словами французького президента, європейцям, потрібно буде зміцнити колективну безпеку і стати більш автономними.
"Франція повною мірою відіграватиме свою роль у прискоренні цього процесу. Сильніша і більш суверенна Європа, давайте зробимо це зараз", – додав він.
*
Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро заявив, що Європі доведеться зробити жорсткий вибір і піти на жертви, щоб впоратися із загрозами, що стоять перед нею, і забезпечити свою безпеку
Барро наголосив, що Європі необхідно готуватись до майбутніх викликів.
"Нам доведеться зіткнутися з важкими днями, ухвалювати складні рішення і навіть іти на жертви, яких ми досі не очікували, щоб забезпечити цю безпеку", – сказав Барро журналістам.
Він також додав, що після переговорів з держсекретарем США Марко Рубіо він вважає, що американська адміністрація все ще формує свою позицію щодо того, як США повинні реагувати на ситуацію в Україні.
Нещодавно президент Франції Емманюель Макрон заявив, що повернення Дональда Трампа до Білого дому стало "електрошоком", який має змусити Європу подбати про власне майбутнє, а також про майбутнє України.
*
Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро в суботу виступив на захист європейської політики після суперечливої промови віцепрезидента США Джей Ді Венса на Мюнхенській безпековій конференції.
Про це французький міністр написав в X (Twitter).
Барро зазначив, що в Європі свобода слова є гарантованою.
"Ніхто не зобов'язаний приймати нашу модель, але ніхто не може нав'язувати нам свою", – додав очільник МЗС Франції.
У своїй промові Венс, нагадаємо, звинуватив європейських лідерів у придушенні свободи слова і відмові допускати праворадикальні партії до влади.
У відповідь глава Міноборони Німеччини Борис Пісторіус назвав неприйнятним порівняння Венсом демократії в Європі із ладом, який панує в авторитарних режимах.
Премʼєр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре теж не погодився з критикою Європи в промові віцепрезидента США.
*
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що Росія Путіна — це найбільша загроза Європі нині
*
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок розповіла, що на полях Мюнхенської безпекової конференції зустрілась з держсекретарем США Марко Рубіо і посланником США з питань України та Росії Кітом Келлогом.
Вона сказала, що під час цих переговорів почула від США позицію, відмінну від тієї, яку раніше публічно висловлював віцепрезидент Джей Ді Венс.
"Сьогодні я зустрілася з міністром закордонних справ і спеціальним посланцем президента США з питань України і почула абсолютно різні тони, а саме: вони також ясно дали зрозуміти, що йдеться про єдність НАТО", – зазначила Бербок.
За її словами, йдеться про гарантії суверенітету держав і забезпечення міцного миру.
"І це саме те, за чим ми, європейці, продовжуватимемо оцінювати наші партнерські стосунки", – резюмувала очільниця МЗС Німеччини.
*
Очільник ХДС та найімовірніший кандидат у канцлери Німеччини Фрідріх Мерц заявив про намір змінити політику Берліна щодо постачання ЗСУ далекобійних ракет Taurus після виборів.
Про це він заявив, відповідаючи на запитання на Мюнхенській безпековій конференції.
Фрідріх Мерц запевнив, що не відмовиться від політики, яку він декларував торік, ще до початку дострокової виборчої кампанії
"Моя позиція і позиція моєї фракції завжди була чіткою", – заявив він, підкресливши готовнісь постачати не лише ракети. "Моя особиста позиція – про збільшення постачання європейської зброї в Україну", – додав Мерц.
Втім, він наголосив, що початку постачання передуватимуть переговори між донорами ЗСУ. Показово, що з учасників цих консультацій він викреслив США.
"Ми маємо бути готовими постачати, але лише у разі, якщо ми домовимося з нашими європейськими партнерами, і тут я кажу про Британію і Францію (які також мають у розпорядженні ракети великої дальності) про розподіл ролей", – заявив імовірний майбутній канцлер Німеччини.
Раніше Фрідріх Мерц та чинний канцлер Шольц підтвердили, що по-різному дивляться на поставки Taurus Україні.
*
Кандидат у канцлери Німеччини Фрідріх Мерц різко розкритикував іноземне втручання у вибори до Бундестагу на користь ультраправої "Альтернативи для Німеччини" ("АдН") та заявив, що Німеччина очікує поваги від США до виборів.
Про це він сказав на панельній дискусії у рамках другого дня Мюнхенської безпекової конференції у суботу, 15 лютого.
Як відомо, 14 лютого віцепрезидент США Джей Ді Венс зустрівся з кандидаткою в канцлери від ультраправої "Альтернативи для Німеччини" Алісою Вайдель.
Мерц розкритикував намагання втрутитися у внутрішню політику країни.
"Ми поважаємо президентські вибори і вибори до Конгресу в США і очікуємо, що США зроблять те ж саме цього року", – заявив він.
Мерц наголосив, що Німеччина "тримається коріння", яке "дають наші демократичні інститути".
"Це включає в себе наш власний правовий підхід до роботи, наприклад, з опублікованою інформацією та думками. Свобода слова залишається свободою слова і є і залишається частиною нашого відкритого демократичного суспільства", – акцентував він.
Однак, за його словами, фейкові новини, мова ворожнечі та правопорушення залишаються предметом правових обмежень і контролю з боку незалежних судів.
"І я повинен сказати, що на тлі подій, які відбулися вчора у Вашингтоні, ми б ніколи не вигнали інформаційне агентство з пресцентру", – акцентував він.
Зауважимо, що мова йде про те, що 14 лютого Білий дім заборонив журналістам інформаційного агентства Associated Press доступ до Овального кабінету та президентського борту Air Force One через відмову використовувати позначення "Американська затока".
На ці заяви на початку конференції також реагував німецький канцлер Олаф Шольц. Він заявив, що Німеччина не змириться з тим, що люди, "які дивляться на Німеччину ззовні, втручаються в нашу демократію на наших виборах і в демократичний процес формування громадської думки в інтересах цієї партії".
А глава Міноборони Німеччини Борис Пісторіус назвав неприйнятним порівняння Венсом демократії в Європі із ладом, який панує в авторитарних режимах.
*
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск у суботу, 15 лютого, заявив, що Європі потрібен власний план дій щодо України.
Про це він написав у X (Twitter).
Туск заявив, що Європі терміново потрібен власний план дій щодо України та власної безпеки, "інакше майбутнє вирішуватимуть інші глобальні гравці".
Він зауважив, що ці "інші глобальні гравці" будуть вирішувати майбутнє Європи "не обов'язково відповідно до інтересів" ЄС.
"Цей план треба готувати вже зараз. Не можна гаяти часу", – акцентував він.
Ще у грудні лідер опозиційного німецького блоку ХДС/ХСС та кандидат у канцлери Німеччини Фрідріх Мерц запропонував створити європейську контактну групу, яка виробить спільну позицію щодо завершення розв’язаної РФ війни проти України.
*
Президент України на полях Мюнхенської безпекової конференції провів зустріч з прем’єр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стьоре
*
Президент України напередодні провів телефонну розмову з прем’єр-міністеркою Італією Джорджею Мелоні, під час якої йшлося, зокрема про його останні контакти з новою адміністрацією США
*
Прем’єр-міністр Нідерландів Дік Схооф провів зустріч з президентом України на полях Мюнхенської безпекової конференції.
Про це Схооф написав в X (Twitter).
Очільник уряду Нідерландів запевнив президента в незмінній підтримці України його країною, "і так довго, як це буде потрібно".
"Ми хочемо миру завдяки силі, а не війни через слабкість. Для міцного миру в Україні з надійними гарантіями безпеки і для безпеки Європи загалом Україна повинна мати можливість вести переговори з максимально сильної позиції", – підкреслив Схооф.
Він також додав, що як Україна, так і Європа повинні мати місце за столом переговорів.
"Погана угода без участі України та Європи – це не варіант. Це буде винагородою за російську агресію і запрошенням до подальшої агресії. Росія не повинна вийти з цієї війни переможницею", – резюмував прем’єр Нідерландів.
*
У Сербії тисячі студентів вийшли на вулиці міста Крагуєваць у зв’язку із смертельною трагедією на залізничному вокзалі у місті Новий Сад, яка сталась три місяці тому
*
Рютте: росія виробляє за 3 місяці стільки снарядів, скільки країни НАТО за цілий рік
Генсек наголосив, що нарощування виробництва ОПК також принесе багато доларів для американської економіки
*
Європейські країни таємно готують план відправлення військ в Україну – AP
Подробиці поки що не розкриваються, щоб не давати путіну перевагу на майбутніх переговорах
*
Прем'єрка Данії: членство в НАТО – найкращий захист для України
Фредеріксен визнала, що «це складний шлях», але «принаймні потрібно обговорювати це питання»
*
Україні потрібно надати гарантії безпеки, що не поступаються членству в НАТО – премʼєр Данії
*
Німеччина не підтримає продиктований мир – Шольц
Він заявив, що суверенність та незалежність України має бути врахована під час майбутніх переговорів із рф
*
Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав поважати "суверенну незалежність" України у майбутніх переговорах з Росією.
Про це він заявив під час свого виступу на другому дні Мюнхенської безпекової конференції, передає DW.
Шольц заявив, що суверенність незалежність України має бути відображена під час майбутніх переговорів із Росією.
"Я вірю, що ми всі згодні з тим, що війна Росії проти України повинна закінчитися якомога швидше. Сотні тисяч людей загинули або були поранені", – сказав він.
Крім того, за його словами, країна повинна мати можливість ефективно захищати себе в разі укладення миру за допомогою широкої військової допомоги.
"Наприкінці будь-якого врегулювання, досягнутого шляхом переговорів, Україна повинна мати у своєму розпорядженні збройні сили, за допомогою яких вона зможе відбити будь-яку нову російську атаку. У фінансовому, матеріальному та логістичному плані це буде величезним викликом", – зазначив Шольц.
Також німецький канцлер попередив – перемога Росії або розпад України не принесуть миру, попередив він. Навіть продиктований мир ніколи не знайде підтримки Німеччини.
"Мир буде лише тоді, коли буде забезпечено суверенітет України. Тому мир, продиктований під тиском, ніколи не отримає нашої підтримки", – акцентував він.
Також Шольц додав, що Росія вже загострює ситуацію небезпечними діями проти країн трансатлантичного альянсу. Він згадав саботаж підводних кабелів та іншої інфраструктури, підпали, дезінформацію та спроби маніпулювання демократичними виборами.
*
Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що вірить у єдність НАТО, але погоджується із тим, що Альянсу потрібно більше фінансувати національну оборону
*
Прем'єр-міністр Литви Гінтаутас Палуцкас заявив, що лідери країни не повинні лякати народ розмовами про війну, країна у безпечному становищі
*
Прем’єр Хорватії: Воєнний бюджет РФ свідчить про довгострокові плани, це слід враховувати на переговорах
Зростання військових витрат Росії до 40% федерального бюджету свідчить про довгострокові воєнні плани країни-агресора
*
«Укроборонпром» і французька компанія «Thales International» створять спільне підприємство
На підприємстві виготовлятимуть передові технологічні рішення для підсилення ППО, радарів, засобів РЕБ
*
Німецька Helsing допоможе впровадженню технологій ШІ в українські оборонні розробки
*
Президент України у Мюнхені закликав до створення Збройних сил Європи
За його словами, Європа має стати самодостатньою та об'єднати свою силу з Україною
*
Міністр оборони Рустем Умєров під час зустрічі з делегацією Boeing Defence на чолі з виконавчим директором Стівеном Паркером обговорив можливість спільного виробництва безпілотних літальних апаратів та виробництво боєприпасів
*
Міністр оборони України Рустем Умєров на Мюнхенській безпековій конференції обговорив з керівниками оборонного холдингу KNDS обслуговування військової техніки, спільне виробництво боєприпасів і розвиток систем БПЛА
*
росія запустила по Україні 70 дронів з чотирьох напрямків: жоден не досягнув цілі
ППО працювала у шести областях. Сили оборони збили 33 ворожі дрони, 37 - локаційно втрачені
*
Між Силами оборони України та російськими військами від початку доби відбулися 176 зіткнень, на шести напрямках фронту бої станом на цей час ще тривають, найгарячіші - Куп’янський і Покровський напрямки
*
Воїни підрозділів активних дій Головного управління розвідки Міністерства оборони України на Запорізькому напрямку фронту завдали успішних ударів по розрахунку аеророзвідки російських загарбників
*
Аеророзвідники підрозділу "Гюрза" батальйону безпілотних систем спільно з бійцями суміжних підрозділів Сил оборони України виявили та знищили на Торецькому напрямку замаскований ворожий бліндаж, в якому ховався російський офіцер радіорозвідки
*
У Сумській області прикордонники зі стрілецької зброї знищили п’ять новітніх російських FPV-дронів на оптоволокні
*
На фронті минулої доби, 14 лютого, були зафіксовані 112 бойових зіткнень Сил оборони України з російськими загарбниками
*
Бійці Нацгвардії та Держприкордонслужби за допомогою дрона знищили російську реактивну систему залпового вогню «Град» на Запорізькому напрямку
*
Російські окупанти з безпілотника атакували автівку Тетяни Ахтеменко - волонтерки, яка доставляла гуманітарну допомогу в Антонівський старостат на Херсонщині
*
«Помста» знищила штурмовиків рф, які намагалися закріпитися на Краматорському напрямку
*
З початку 2025 року у Сумській громаді загинуло 19 людей через атаки армії РФ
*
Російська армія завдала ударів по Юнаківській та Великописарівській громадах Сумщини
*
Україна за три роки війни отримала €267 мільярдів західної допомоги
*
Держгеонадра оголосили треті аукціони з продажу спецдозволів на ₴11,2 мільйона
*
Мінрозвитку обговорило із керівниками портів розвиток інфраструктури
*
Енергетики за добу заживили майже 30 тисяч споживачів - Міненерго
*
Українські авіакомпанії торік перевезли 480 тисяч пасажирів
*
У Високопільській громаді на Херсонщині встановлять ще 13 модульних будинків
*
Південна Корея надасть $20 мільйонів гранту на відновлення прифронтових областей України
*
Миколаївщина погодила два проєкти відновлення з Європейським інвестбанком
*
Гроші на відбудову: уряд створив робочу групу щодо вилучення на користь України заморожених активів РФ
*
У Краматорську відновлюють систему газопостачання, яка була пошкоджена авіабомбами росіян
*
Допоможе планувати відбудову: Харків отримав від ЮНЕСКО обладнання для фіксації руйнувань
*
Президент запросив західних лідерів «від Вашингтона до Токіо» зібратися 24 лютого в Києві
Президент наголосив, що «не вірить в гарантії безпеки без Америки, вони будуть просто слабкими»
*
Україна ніколи не погодиться на угоди, укладені за її спиною - президент
Переговорів рф сам на сам з США хоче тільки російський диктатор путін
*
Україні буде складно вижити без військової підтримки США – президент
Президент заявив, що він навіть «не хоче думати про те, щоб не мати підтримки США»
*
Президент каже, що Путін хоче переговорів, аби накопичити сили РФ і зняти санкції
*
Пауза для Путіна і можлива зупинка військової допомоги США. Головне із інтервʼю президента NBC News
*
Президент України вважає, що проведення виборів зараз неможливе, спочатку треба забезпечити безпечне життя громадянам України, "а потім вибори".
*
NaVi підписали трьох шахістів-гросмейстерів
Український клуб вривається в кібер-шахи
*
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що війна в Україні може перетворитися на "Афганістан" для Європейського Союзу – виснажливу і дорогу операцію, з якої "немає виходу".
Про це він сказав у інтерв’ю ексведучому Fox News Такеру Карлсону на заході в Дубаї у п’ятницю, 14 лютого, цитує Politico.
Виступаючи на заході, Орбан заявив про сотні мільярдів євро допомоги, які ЄС витратив на підтримку України, щоб допомогти їй протистояти повномасштабному вторгненню Росії.
"Якщо президент [Дональд] Трамп не зможе знайти рішення, ця війна може легко стати для Європейського Союзу Афганістаном", – сказав Орбан.
Угорський прем’єр назвав це "нескінченною війною, нескінченним конфліктом, з якого немає виходу, який поглинає енергію, людські життя, гроші, все".
"Руйнує рамки нормального життя для Європейського Союзу. ... Ми в серйозній небезпеці", – заявив він.
Також він захищався від звинувачень у тому, що він є союзником очільника Кремля Владіміра Путіна.
"Я не пропутінська людина, я проугорська людина. Складність полягає в тому, як переконати росіян припинити війну, в той час як росіяни, по суті, перемагають. Це велике питання", – сказав він.
На думку Орбана, підтримка Києва з боку Заходу не буде тривати вічно.
"Моє серце з українцями, але вони у великій, великій, великій біді", – додав угорський прем’єр.
Варто зауважити, Орбан давно критикує Київ, критикує президента України та часто погрожує заблокувати допомогу ЄС для України.
Зокрема 14 лютого польські ЗМІ опублікували інформацію щодо того, що Угорщина заблокувала відкриття першого кластера перемовин щодо членства України в Європейському Союзі "Основи", який стосується верховенства права.
Того ж дня Орбан помріяв про те, що Росія буде "реінтегрована" у світову економіку та європейську енергетичну систему, як тільки буде досягнути мирна угода й закінчиться російсько-українська війна.
*
Журналісти польського ЗМІ дізналися, що Угорщина заблокувала відкриття першого кластера перемовин щодо членства України в Європейському Союзі "Основи", який стосується верховенства права
*
Вночі росію масово атакували безпілотники
Унаслідок атаки лунали вибухи біля НПЗ, загорівся промисловий об'єкт
*
У Кремлі занепокоєні, що росіяни побачать у Трампі сильного лідера - ISW
*******
Всі, всі, всі на корабель
*
Губернатор Хінштейн доручив прокуратурі перевірити телеграм-канал курських біженців через «фейки»
*
Спецпосланець Трампа заявив про плани закінчити війну за 180 днів
*
Сургутський депутат, який володіє 10 літаками, запропонував пенсіонерам, які залишилися без грошей, працювати на автомийках
*
США запропонували Лукашенку угоду, щоб послабити вплив Росії на Білорусь
*
У Польщі заарештували росіянина, який готував диверсії в західних країнах
*
У Росії закрили сім аеропортів через атаку українських безпілотників. У Волгограді дрон упав біля військкомату
*
Китай заявляє, що Європа має брати участь у переговорах щодо України
*
Китай, ймовірно, будує свій перший атомний авіаносець
*
Ван Ї: Китай готовий працювати з усіма сторонами, щоб урегулювати «українську кризу»
*
Китай поставив партію сировини для ракетного палива до Ірану
Контейнеровоз Golbon доставив до Ірану першу партію китайської сировини для виробництва ракетного палива до твердопаливних балістичних ракет
*
Китай готовий співпрацювати зі США та Росією в питаннях контролю над ядерною зброєю - МЗС
*
Росія підриває своїх агентів. Зафіксували ще один випадок
Після декількох вибухів з метою теракту та затримання виконавців, Росія почала підривати своїх агентів на місці.
*
Тихої ночі та скорішої Перемоги нам всім