...що перемир' я і заморозка бойових дій в обмін на території - це єдиний шлях припинення війни. Єдиний спосіб збереження держави.
Але ... я не впевнений, що цей мій висновок не є результатом впливу ворожих інформаційних атак. Тих самих, що покликані посіяти в нас зневіру у силу власної армії і її командування.
...Гучні і, здавалося б, незаперечні викриття фактів корупції в державі, а надто - в сфері оборони буквально кличуть мене приєднатися до могутнього хору шукачів справедливості.
Але я не впевнений, що увесь цей хайп під гаслом "владна верхівка краде" не є тим наративом, який нав'язує нам російська розвідка. Використовуючи при тому (втемну чи за гроші) ЗМІ і активістів-антикорупціонерів.
...Я, як і всі палко обурююся некомпетентними діями чинної влади.
Але не впевнений, що саме таку реакцію не прагне вбити в наші гарячі голови ФСБ. І мета їхня - вивести на порядок денний не пошук можливостей спротиву ворогові, а спішну підготовку до нових виборів, причому в умовах російського наступу.
...Я щирий прихильник україномовності, декомунізації і боротьби з впливом російської церкви.
Але я не впевнений, що образливі для людей, а часом потворні форми цієї боротби не є результатом дій ворожої агентури, мета яких - розчленування нації на різні сорти українців. Те саме, яким нас сварили ще на початку 2000-х.
...Так, я - людина, яка сумнівається.
І, маю вам сказати: постійна верифікація власних переконань - не найлегший спосіб інтелектуального існування.
Він означає безперервне балансування в стані нестійкої рівноваги.
Тим більше, що й сумніви теж цілком можуть бути наслідком ворожих спецоперацій.
І все ж я звик не вірити нікому на слово.
І водночас дослухатися до кожної нової думки, незалежно від того - приємно чути її чи ні, похитне це мої переконання чи зміцнить...
А потім - напружено ворушити мізками, як радив старина Кант. Кожного дня і кожної миті.
Бо сумніви тримають в тонусі.
А непорушна переконаність у власній правоті призводить до інтелектуальної гіподинамії і втрати імунітету.
Увесь мій немалий життєвий досвід свідчить: саме ті, хто вважає себе і свої переконання істиною в останній інстанції, зазвичай і є найлегшими жертвами нейролінгвістичного програмування.
Бо розум, звиклий до бінарних висновків, легко піддається впливу. Варто лише комусь іззовні перемкнути тумблер.
"Шукайте переконаних, їх найпростіше завербувати в агенти",- прочитав колись давно, ще в часи горбачовської Гласності в посібнику кегебіста- початківця. А набагато пізніше побачив те саме і в книжці Віктора Суворова "Історія радянської військової розвідки".
Відтоді з осторогою ставлюся до людей, які в чомусь впевнені на 100%.
І не даю собі слабини чинити так само.