Вважаю, що за цього нетривалого циклу поточного року ще можна всім щось заробити, а далі буде тільки гірше. І для такого висновку є серйозні причини:
1) такого швидкозмінного ринку ще не було;
2) у нас залишилися високі ризики мит Трампа;
3) великий ризик того, що Трамп до літа влаштує різкий обвал, щоб ФРС США почав підтримувати ринки (питання з держборгом у них так і не вирішено).
Але найтривожнішим і найголовнішим є те, що нависають дуже сильні загрози для економіки України:
- Мінфін поки що не може домовитися про реструктуризацію держборгу, тому попереду маячить технічний дефолт;
- чим гірше буде в економіці ЄС і США, тим наполегливіше звідти будемо чути вимоги про хоча б часткову компенсацію раніше наданої ними нам фінансової допомоги;
- торговельний безвіз, запроваджений у 2022 році в рамках підтримки української економіки, продовжено не буде, зокрема, найближчими тижнями Євросоюз суттєво підвищить мита на українську сільгосппродукцію;
- зростання нашої економіки швидко сповільнюється, за підсумками І кварталу ВВП України зросло всього на 0,5%. У поточному другому кварталі експерти не виключають нульового зростання, тобто реального падіння, яке у статистиці, влада не хоче визнавати.

Тож те, що раніше Україна продавала до країн ЄС без обмежень, тепер знову буде під квотами, як до 2022 року. Це означає, що наші аграрії втратять дохід, малий та середній бізнес - ринки, а українці бачитимуть новий виток подорожчання товарів. Хоча ціни і так вже зросли до абсурду: кілограм звичайного сала тепер коштує 300 грн. Адже саме на таких звичайних продуктах відчувається різниця між життям та виживанням. Інфляція також прискорюватиметься, а економіка вже майже встала.
Вихід із цього найважчого становища у нас є? Так, є і не один! До речі, якби Верховна Рада ухвалила Закон України про токенізацію активів, то лише це ліберальне законодавче регулювання змогло б відкрити величезний потік грошей на українські ринки! Адже за даними «Bitcoin Treasuries», наразі Україна володіє більш ніж 46 000 $BTC (це приблизно 4,78 млрд дол США); і відповідно до дослідження «Visa» - 80% українців повністю або переважно довіряють цифровим платежам, а 95% українських споживачів вже використовують цифрові методи оплати.
Сумно про це говорити, але з експертної точки зору США вигідніше закрити питання з Україною: ресурсну угоду вони вже підписали, брати більше нічого, а довгостроково - без токенізації та криптоактивів української економіки особливо не буде.
PS: а) в Україні за рік істотно подорожчали комунальні послуги, через підвищення цін на електроенергію, — інфографіка; б) індекс борщу за місяць зріс на 19%, а за рік – аж на 52%, досягнувши позначки 222 грн, — інфографіка.