Вони єдині можуть перезавантажити з його обрання всю вертикаль, всю систему влади, яка буде зосереджена в нього до кінця війни.
Тобто це має бути тимчасовий президент. Але як? Президент і все його оточення переконали союзників і українське суспільство про неможливість виборів президента під час дії воєнного стану.
Події в Україні й світі так стрімко галопують і далекі від будь-якої симетрії, що ними неможливо не лише управляти, але й передбачити їх.
Може так статися, що за оцінками нової адміністрації Трампа-Маска, президент Зеленський вичерпав або не володіє достатньою спроможністю зреалізувати потенціал єдиного лідера країни. Закиди Волца і Саллівана про необхідність для стабілізації фронту мобілізації 18-літніх в цьому напрямку не так прямолінійно, як це коментує його Офіс.
Іншими словами. Американська воєнна допомога сама по собі неспроможна забезпечити стабілізацію фронту, про що взяв зобов’язання президент на «Рамштайні». Без значущої зміни стратегії війни на новому її етапі.
Примусова мобілізація напівдітей, напівюнаків, напівчоловіків, без сумніву, розколе Україну. Президенту потрібно знайти способи нової мотивації, заохочення добровільного, патріотичного поповнення ЗСУ.
Для цього потрібна нова ідеологія не «піарної» стійкості, а справжньої єдності. Тобто відновлення довіри до влади, яка балансує біля дна кризових відносин із суспільством.
До того ж для такої масштабної мобілізації потрібна стратегічна ціль – нанести воєнну поразку Росії, виснажити до неспроможності вести бойові дії російську армію, примусити Путіна піти на компромісні переговори.
Потрібні десятки тисяч сержантів, офіцерів, майорів, полковників і сотні принципово інших генералів. Необхідна високотехнологічна і суперсучасна конвенційна зброя, якої ще немає на полі бою. І час, досить значний, щоб підготувати професійних військових, зінтегрувати їх, зростити в єдиний організм воєнну машину довжиною у 1,5 тисячі км і глибиною 150 км.
Інакше нам пропонують винищення золотого цвіту української нації у піхотних зарубах і рукопашних сутичках із безжалісними ординцями.
Це промовистий сигнал, що таланта Трампа для підписання угоди з Путіним буде недостатньо, якщо Україна не відновить контроль над фронтом, не почне діяти на випередження російського Генштабу і не докаже свою силу.
Не виключено, що Дональду Трампу може не подобатися перекладання на нього всієї відповідальності за завершення війни в Україні. Попри те, що це, власне, було його ініціативою завершити її в «24 години».
Поки що він намагається оголосити про «Велику перемогу» в Газі. Мирна угода між Ізраїлем і ХАМАСом практично готова.
В Досі посли від Трампа і Байдена разом із Моссадом і спецслужбою Шабак можуть в режимі годин або доби підписати угоду про якусь форму завершення війни у Палестинській автономії.
Попри заяви Трампа, Волца і Келлога про готовність новообраного президента США зустрітися з Путіним, поговорити з ним телефоном і домовитись про рамки угоди, Кремль заявляє про неготовність до таких переговорів. Якщо американці не будуть висувати попередніх умов, але погодяться вести розмову в руслі Стамбульських угод і реальності «на землі».
В останні дні по «технічним каналам» Трампу передали першу частину вимог, які мають перевірити його готовність до переговорів: «Нейтралітет, вічна позаблоковість України та відвід воєнних баз, інфраструктури НАТО із його членів, що межують з Росією. І ніяких спільних воєнних навчань. Путін називає це гарантіями для Росії, які попередньо мають бути підтверджені для початку переговорів по Україні. Напевно, наступною буде вимога виплатити Заходу компенсації РФ за збитки від використання його зброї, переданої Україні».
Фантастика?