"Вибори.. ч.2" - Степан Гавриш

"Вибори.. ч.2" - Степан Гавриш

Найближчим часом його команда буде найбільше просувати тему виборів. Це стане точкою неповернення і створить нові умови для політичного і воєнного управління. Тобто, ще більше ускладнить провідну і ключову роль Верховного головнокомандувача і політичного лідера нації.

В таких умовах для формування компромісу, ближчого до консенсусу, могла б стати заява Зеленського про його другий термін, як перехідного президента, до закінчення війни.  

Підписання про це мирної угоди на озвучених принципах і організація не лише виборів всіх рівнів влади, але й конституційного процесу з реалізацією установчої функції українського народу.

Це дало б можливість отримати надійну конституційну легітимність і не допустити внутрішнього політичного розколу виборами.

Звичайно, можна вдатись і до реалізації нового політичного дизайну – підписати Національну хартію, суспільний договір про правила спільних дій оборони держави, проведення реформ і цілей визвольної війни українців.

Щит проти неясних намірів і загрозливої угоди Трампа та фортечний мур проти імперії путіністів, які намагаються розколоти українську націю.

Залишатися в матриці героїчного минулого і пасивного спостереження за ескалацією війни, капітуляційним миротворенням за спиною українців смертельно небезпечно.

Ми все ближче і ближче до бурхливої течії між Сциллою і Харибдою.

Проти виборів – абсолютна більшість громадян. Всі розуміють, що Путін і його троянські коні цим скористаються, що може розвалити й без того крихку оборону ЗСУ.

Для підтримки такої інклюзивності всього процесу від нього відсторонено конституційний суд, ЦВК і інші інститути, які опікуються конституційністю виборів. Вони мовчать, підтримуючи спільну позицію збереження легітимності центрів президента до завершення війни.

Саме тоді й планувались вибори, розраховуючи, що воєнні дії закінчаться швидко. Президент на «Рамштайні» оголосив про готовність закінчити війну «гідно». Вище ми говорили, що Путін «проти». Як дослідник української Конституції. Про це він доносить Трампу, ставлячи умови про переговори – легітимність українського президента.

Тепер роль головного конституціоналіста України перейшла до засудженого Доні. Премʼєрка Італії Мелоні 5 годин спілкувалася з ним і Маском.

Після зустрічі, вже в Римі, вона заявила, що США продовжать підтримувати Україну. Зеленський із «Рамштайна»зустрівся з нею. Отже, тепер у нього є розуміння, як буде діяти Трамп відносно, в тому числі ситуації з виборчим процесом в Україні.

Якщо умовою мирних переговорів будуть вибори, то президенту Зеленському прийдеться їх провести в умовах воєнних дій. Не виключено, що Трамп переконає Путіна на період якогось невеликого часу на виборчий процес припинити вогонь і воєнні дії.

Може із цим повʼязано перенесення на 6 місяців (за Келлогом на 100 днів) питання підготовки «угоди про мир» з Путіним. Якщо Трамп не буде перейматися легітимністю президента України, то він зосередиться на підготовці стратегії припинення вогню, перемирʼя чи мирного договору з Росією.

В умовах, коли Росія щодня захоплює від 2 до 7 населених пунктів на сході й просувається в сторону Харкова, Дніпра і Запоріжжя. Це найскладніший виклик Володимира Зеленського. Потрібно приймати одразу багато, часто взаємовиключних рішень.

З командою, яка випрацювала свій основний ресурс і вичерпала можливості для активної й мобільної зміни стратегії, як управління країною і ведення війни.