Бажаю здоров'я і дякую за ніч Захисникам України.
Вічна слава живим. Світла пам'ять полеглим.
*
У Гаазі 13–15 листопада відбулася третя підготовча зустріч щодо створення міжнародної Комісії з розгляду заяв для України, на якій українська делегація презентувала свою позицію
*
Українські правозахисники взяли участь у пʼятницю в заході в штаб-квартирі ООН щодо порушення Росією прав людини на ТОТ, де розповіли про воєнні злочини РФ проти цивільного населення
*
Кислиця - Цього року українська делегація підготувала оновлений проєкт резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Ситуація з правами людини на тимчасово окупованих територіях України, включаючи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь»
*
ООН: російські удари по енергетиці України викличуть нову хвилю масового переміщення населення
Координатор ООН з гуманітарних проблем України Маттіас Шмале підкреслив, що йдеться як про внутрішню, так і зовнішню міграцію.
*
ООН - Майже 40% населення України наразі потребують гуманітарної допомоги
*
Сполучені Штати, Південна Корея і Японія рішуче засуджують порушення численних резолюцій Ради Безпеки ООН Росією і КНДР та продовжуватимуть підтримувати Україну, яка здійснює своє невід’ємне право на самооборону відповідно до статті 51 Статуту ООН
*
Віцепремʼєр-міністр - глава МЗС Італії Антоніо Таяні напередодні зустрічі міністрів закордонних справ G7 у його країні підтвердив повну підтримку італійським урядом України
*
Байден обговорив ситуацію в Україні з лідерами Південної Кореї та Японії
Зустріч трьох лідерів відбулася в рамках саміту Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС) у Лімі (Перу).
Президент Південної Кореї Юн Сук Ель і прем'єр-міністр Японії Сігеру Ісіба, який вступив на посаду в жовтні, зустрілися в рамках АТЕС з президентом США Джо Байденом у спробі закріпити свій дипломатичний прогрес напередодні приходу нової адміністрації Трампа, яка, як багато хто побоюється, може зруйнувати деякі альянси.
Однією із тем обговорення стало розгортання північнокорейських військ у Росії для підтримки її агресії проти України. У спільній заяві зазначається, що сторони «рішуче засудили» рішення лідерів КНДР та Росії щодо «небезпечного розширення агресивної війни Росії в Україні». Передбачувана допомога Росії у розробці Північною Кореєю ядерної зброї та погіршення перспектив мирного врегулювання замороженого конфлікту з Південною Кореєю викликають підвищену напруженість в Азії.
Налагодження співпраці між Південною Кореєю та Японією вважається одним із дипломатичних досягнень Байдена за час його президентства. Ці країни мають довгу історію взаємної ворожості, що виникла через жорстокого колоніального правління Японії у Кореї 1910-1945 роках.
Байден розглядає тісні зв'язки між трьома країнами як захист від агресивних кроків Китаю у регіоні, що відкидається Пекіном. У п'ятницю Юн зустрівся із головою КНР Сі Цзіньпіном. Ісіба та Байден також проведуть свої особисті зустрічі з китайським лідером під час саміту АТЕС.
«Я щиро вірю, що співпраця наших країн стане основою миру та стабільності в Індо-Тихоокеанському регіоні на багато років уперед», - сказав Байден напередодні тристоронньої зустрічі.
*
Ліван вивчає американський план перемир'я між Ізраїлем та «Хезболлою»
Посол США в Лівані обговорила з ліванськими чиновниками пропозицію із 13 пунктів
*
Трамп висунув Керолайн Левітт на пост прес-секретаря Білого дому
Левітт стане однією з наймолодших співробітниць Білого дому, обійнявши ключову посаду у роботі зі ЗМІ.
*
Трамп оголосив, що створить нову Національну раду з енергетики
Директором Ради стане кандидат на посаду міністра внутрішніх справ Даг Бергам
*
Трамп формує адміністрацію та обіцяє завершити війну в Україні
Світові лідери готуються до співпраці з новою адміністрацією США. Дональд Трамп визначив ключові призначення та у першій промові після перемоги заявив про пріоритети своєї роботи, зокрема. завершення війни Росії проти України.
*
Зеленський заявив, що при Трампі війна закінчиться швидше
Він стверджує, що нічого не почув від Трампа, що було би проти позиції України
*
Перехідна команда обраного президента Дональда Трампа свідомо обходить традиційні перевірки ФБР принаймні для деяких кандидатів на високі посади в новому кабінеті й використовує приватні компанії для проведення формального нагляду
*
Один із топрадників новообраного президента США Дональда Трампа – Борис Епштейн запропонував Трампу свою кандидатуру на пост спецпредставника для переговорів щодо миру в Україні
*
Обраний президент США Дональд Трамп планує призначити колишнього директора Національної економічної ради, а нині фінансового аналітика й ведучого Fox Business на одну з найвищих посад в економічному блоці нового уряду
*
Ілон Маск таємно зустрівся з послом Ірану в ООН
Деякі джерела стверджують, що іранський посол пропонував Маску перевести частину свого бізнесу в Іран
*
«Одна смерть через суїцид – вже забагато»: Пентагон опублікував доповідь про самогубства серед військових
Число самогубств серед чинних військовослужбовців США поступово зростало з 2011 року
*
Канада вимагає від Ізраїлю наростити гуманітарні поставки до Гази
Міжнародне право вимагає від Ізраїлю негайного й суттєвого збільшення обсягу гуманітарної допомоги, що надходить до сектору Гази
*
Стівен Кінг пішов з Твіттера, заявивши, що соцмережа стала “надто похмурою”
The Guardian стало першим великим медіа, яке також покинуло платформу Ілона Маска
*
Європейський Союз має подвоїти надання допомоги для України, особливо військової допомоги, незалежно від того, які ініціативи виходитимуть від обраного президента США Дональда Трампа та від його майбутньої адміністрації.
Про це сьогодні у Брюсселі, напередодні Ради міністрів ЄС із закордонних справ, що має відбутися наступного понеділка, 18-го листопада, заявив високопоставлений представник ЄС.
Саме так він відповів на запитання кореспондента Укрінформу, якими будуть дії ЄС, якщо нова адміністрація в США скоротить або взагалі припинить допомогу для України.
«Ми матимемо робочий обід лише у складі міністрів, щоб обговорити майбутні відносини між ЄС і новою адміністрацією США. Високий представник ЄС (Жозеп Боррель – ред.) хоче позначити три головні пункти для обговорення - Україна, Близький Схід та багатосторонній порядок. По Україні він вже розмовляв з міністрами закордонних справ, говорив з Президентом Зеленським, коли був у Києві. Його (Борреля) ідея є дуже чіткою: якою б не були дії наступної адміністрації США, - а на цей час ми цього не знаємо, - справою Європейського Союзу є подвоїти свій внесок у підтримку України, особливо у військовому вимірі», - наголосив високопоставлений європейський чиновник.
Він зауважив, що наразі є багато різних речей та ідей, які надходять із Вашингтону, з оточення обраного президента Дональда Трампа, і лише після 20 січня, після входження нової адміністрації до кабінету, можна буде бачити, що станеться.
«Але ми маємо потужне переконання – ми повинні посилити нашу підтримку. По-перше, тому що ситуація «на землі» є важкою, і Україна потребує цього. По-друге, ми маємо бути відповідальними. Ми говорили роками, що це (російська війна в Україні – ред.) екзистенційна загроза для Європейського Союзу. Ми маємо дотримуватися наших слів», - додав високопоставлений представник ЄС.
Він наголосив, що у порядку денному зустрічі керівників зовнішньополітичних відомств наступного понеділка буде п’ять головних пунктів: російська агресія проти України, розвиток подій в Грузії, відносини між ЄС і Сполученими Штатами в контексті результатів виборів в США, ситуація на близькому Сході і на Рогу Африки.
Високопоставлений європейський чиновник повідомив, що під час розгляду першого питання до європейських урядовців в режимі телеконференції приєднається міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, який проінформує колег про поточну ситуацію в Україні. Високий представник ЄС, який щойно побував в Україні, поділиться з міністрами своїми враженнями.
Європейські урядовці обговорять також дії третіх країн, які допомагають Росії у її війні проти України, зокрема, ситуацію із залученням до конфлікту військ Північної Кореї, режими санкцій за поставки в Росію іранських балістичних ракет та за гібридні дії проти ЄС або його країн-членів. Водночас, міністри розглянуть підготовку 15-го пакету санкцій проти Росії за її агресивну війну проти України, хоча, як очікується, цей пакет буде прийнятий дещо пізніше.
«Ми наближаємося зараз до позначки у 1000 днів російської агресії. Ситуація є важкою на землі, і в Україні, адже Росія продовжує атакувати цивільні об’єкти, енергетичну інфраструктуру та мирне населення. Тож головне послання високого представника ЄС після його візиту (в Україну) полягає в тому, що ЄС має подвоїти допомогу для України, особливо військову підтримку. Дискусія також торкатиметься енергетичної підтримки, в той час як детальна дискусія щодо військової допомоги буде проведена у вівторок, на рівні міністрів оборони», - зазначив високопоставлений представник ЄС.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч з Високим представником Європейського Союзу Жозепом Боррелем під час якої співрозмовники обговорили євроінтеграцію України.
18 листопада в Брюсселі відбудеться засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ, першим пунктом порядку денного якої позначено нарощування допомоги для України. Наступного дня, 19 листопада, це обговорення буде продовжено на рівні міністрів оборони країн ЄС.
*
Шольц зажадав від Путіна вивести війська з України та розпочати мирні переговори
Канцлер Німеччини зробив це під час першої майже за два роки телефонної розмови з президентом РФ
Канцлер Німеччини Олаф Шольц зажадав від президента Росії Володимира Путіна вивести війська з України та вступити з нею в переговори, які відкривають шлях до справедливого та міцного світу. Це було зроблено під час телефонної розмови між Шольцем та Путіним – першої майже за два роки.
Кремль підтвердив факт розмови, що відбулася, як зазначила російська сторона, на прохання Берліна.
«Він (канцлер Шольц) наголосив на непохитній рішучості Німеччини підтримувати Україну в захисті її від російської агресії так довго, як це буде необхідно», – підкреслив представник німецького уряду.
Джерело агентства Reuters в Офісі президента України повідомило, що раніше Володимир Зеленський застеріг Шольца від телефонної розмови з Путіним.
Джерело уточнило, що Шольц наперед поінформував Зеленського про намір поговорити з президентом РФ.
«Президент (Зеленський) сказав, що це тільки допоможе Путіну зменшити його ізоляцію. Путін не хоче справжнього миру, він хоче перепочинку, – пояснило українське джерело. – Розмова дозволить Путіну змінити обстановку та продовжити війну. Це не принесе світу, тому що Путін просто повторить брехню, яку він говорив роками, створюючи видимість того, що він більше не перебуває в ізоляції».
23 лютого у Німеччині відбудуться позачергові вибори, на яких очолювані Шольцем соціал-демократи зіткнуться із серйозним викликом з боку лівих та вкрай правих партій, які виступають проти підтримки України.
«Шольц вважає, що його спілкування з Путіним зміцнить його позиції всередині країни перед виборами», – написав у соціальних мережах Даніель Шеліговський із Польського інституту міжнародних відносин.
При цьому Шольц заявив в опублікованому в той же день інтерв'ю газеті Sueddeutsche Zeitung, що війна в Україні є надзвичайною, з фінансової точки зору, ситуацією для Німеччини, яка відкриє можливість додаткових витрат.
«На початку війни у лютому 2022 року Німеччина поняття не мала, як довго триватиме конфлікт або як довго понад мільйон українських біженців потребуватимуть захисту», – нагадав Шольц.
«Помилка, допущена нами тоді, не заважає нам вчинити правильно сьогодні. Війна в Росії – надзвичайна подія, яка виправдовує фінансову надзвичайну ситуацію і, отже, вищі витрати», – сказав Шольц, водночас закликавши до модифікації правила «боргових гальм», яке нині обмежує державні витрати.
"Реформа не розв'яже усіх наших фінансових проблем, але вона трохи полегшить наш шлях", - додав він.
*
Президент Франції Еммануель Макрон знав про те, що канцлер Німеччини Олаф Шольц має намір провести переговори з главою Росії Володимиром Путіним, але подробиць не давав, його меседжі не були узгоджені
*
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск провів телефонну розмову з канцлером ФРН Олафом Шольцом після першої його за два роки розмови з лідером РФ Володимиром Путіним
*
Туск заявив, що задоволений розмовою Шольца з путіним
кремль при цьому заявив, що переговори про мир слід вести «виходячи з нових територіальних реалій»
*
Розмови з Путіним лише дають йому надію на послаблення міжнародної ізоляції - МЗС України
Самі по собі розмови міжнародних партнерів із російським диктатором Володимиром Путіним не несуть жодної доданої вартості для досягнення справедливого миру
*
Австрія готувалася до можливого припинення Росією поставок газу і зараз вже має у своїх газосховищах більше річного обсягу споживання, а тому Путіну не вдасться шантажувати та поставити Австрію на коліна - канцлер Австрії
*
Зупинивши постачання природного газу в Австрію, Росія знову використала енергетику, як зброю та вкотре довела, що не є партнером - міністр Австрії
*
В австрійській нафтогазовій компанії OMV підтвердили, що російський "Газпром" із завтрашнього дня припиняє поставки природного газу компанії
*
Хроніка війни. На фронті – 144 зіткнення. Торецьк: бої йдуть прямо у місті
ЗСУ: російська армія накопичує техніку та особовий склад у районі Часового Яру та на Сіверському напрямку
*
Пентагон передасть Україні $5,5 млрд оборонної допомоги із власних запасів в наступні два місяці, запевняють у відомстві
*
Доставка частини зброї до України може відбутись після закінчення терміну Байдена, кажуть в Пентагоні
*
Блінкен - Адміністрація чинного президента США Джо Байдена має намір використати усі виділені раніше на допомогу Україні кошти до вступу на посаду Дональда Трампа
*
Принц Данський Йоакім пропонує фінансувати виробництво зброї на території України через єдиний фонд
*
США відкрили першу постійну військову базу у Східній Європі
На півночі Польщі відкрито сучасну американську військову базу протиповітряної оборони, що стала першою постійною базою США у Східній Європі. Цей крок посилює безпеку регіону на тлі війни Росії проти України та зміцнює роль Польщі як ключового партнера НАТО.
*
Франція завершила навчання української бригади імені Анни Київської чисельністю 4,5 тисяч бійців
Французькі офіцери, які брали участь у навчанні, вважають, що бригада може стати силою, що змінить правила гри на полі бою
*
“Це показує, що ми незахищені”: російські хакери атакують європейські супутники
Цю інформацію підтвердили урядовці з Нідерландів, Франції, Швеції та України
*
Заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Сергій Боєв і директор управління випробувань та оцінки технічних систем шведської урядової постачальної агенції FMV бригадний генерал Йоган Аксельссон обговорили у Києві деталі плану підтримки України у наступному році
*
Міністр оборони Рустем Умєров обговорив із представниками Комітету закордонних справ та оборони парламенту Королівства Норвегія кроки для наближення України до НАТО та подальшу підтримку української оборонної галузі
*
Новопризначений посол Японії Масаші Накаґоме обговорив гуманітарне розмінування з керівництвом Державної служби України з надзвичайних ситуацій
*
З рекрутинговою агенцією Lobby X нині співпрацюють понад 830 підрозділів Сил оборони, а за рік роботи спільного із Міністерством оборони проєкту з рекрутингу кількість добровольців, які працевлаштувались в армію, зросла з 50 тисяч до 190 тисяч
*
За перший день роботи нової функції в «Армія+» військові вже подали 610 рапортівна зміну місця служби
*
Бійці 14-го окремого полку безпілотних авіаційних комплексів Сил безпілотних систем Збройних сил України знищили російську самохідну артилерійську установку за допомогою баражуючого боєприпаса із системою донаведення
*
Глава МЗС Німеччини вимагає передатити Україні додаткові дрони - Spiegel
Після розвалу правлячої коаліції в ФРН постав ризик зайти в глухий кут, у тому числі й щодо подальших поставок зброї в Україну, тож українська сторона та деякі німецькі політики закликають не припиняти підтримку, зокрема, якнайскоріше передати дрони-розвідники
*
Російські війська впродовж 15 листопада понад півтора десятка разів ударили по громадах Нікопольського району Дніпропетровської області з “Градів” та важкої артилерії
*
В Одесі станом на 17-ту годину дня внаслідок атаки РФ у ніч на 15 листопада постраждали близько 400 квартир у трьох районах
*
В Одесі внаслідок російської атаки ввечері 14 листопада ракети пошкодили пам’ятки культурної спадщини, які знаходяться під захистом ЮНЕСКО
*
Унаслідок російського обстрілу 14 листопада постраждав палеонтологічний музей Одеського національного університету імені Мечникова, будівля хімічного факультету та гуртожиток
*
У Курській області севастопольські морпіхи здаються в полон через застосунок «Вконтакте». Акаунт «Віртуальний командир» запустили українські десантники і військова контррозвідка СБУ
*
Заступник держсекретаря США в Києві обговорює економічне відновлення України
Річард Верма, заступник держсекретаря США з управління та ресурсів та виконувач обов’язків спецпредставника з питань економічного відновлення України, перебуває 15 листопада у Києві з метою підтвердити відданість США підтримці Києва в економічному відновленні та відсічі російській агресії.
“Чудово повернутися до Києва, щоб підтвердити нашу відданість вільній і незалежній Україні. Разом ми забезпечимо, щоб Україна побудувала світле майбутнє. Дякую посолці Брінк за її лідерство!” – написав Верма на своїй сторінці у мережі Х після прибуття до української столиці.
Своєю чергою, посолка США в Україні Бріджит Брінк зустріла Верму та привітала його з поверненням до Києва, вдруге за останні місяці.
“Рада вітати заступника державного секретаря США з управління та ресурсів з поверненням до Києва. Економічне відновлення України відкриває двері для інвестицій американського бізнесу в майбутнє України та партнерство в обороні, технологіях й інших сферах, що принесе користь обом нашим країнам”, - зазначила Брінк у дописі в мережі Х.
В Києві Верма, зокрема зустрівся з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем та головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком.
“Було приємно зустрітися з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем у Києві. Наша дискусія була зосереджена на підтримці США економічного відновлення України та поточних зусиль з відбудови”, - зазначив Верма з цього приводу.
Шмигаль подякував США за допомогу Україні й так схарактеризував зустріч з Вермою у дописі в мережі Telegram: “Ми говорили, зокрема, про інвестиції в Україну. Подякував Держдепу США за рішення знизити рівень ризику подорожей до 9 наших областей. Це важливе рішення для людей і бізнесу. Також обговорили урядові механізми сприяння іноземним інвестиціям. Нещодавно створена Стратегічна інвестиційна рада, яка має на меті систематизувати пріоритетні проєкти для міст і громад”.
“Приділили увагу питанню відновлення критичної інфраструктури й захисту енергетичних об’єктів. Готуємося до складної зими. Вдячні США і за підтримку в цьому напрямку”, - додав Шмигаль.
Розмова відбулася на тлі заяв координатора ООН з гуманітарних питань в Україні Маттіаса Шмале 15 листопада про те, що додаткові російські атаки енергетичної системи України можуть спровокувати подальшу хвилю масового переміщення людей з наближенням зими.
За словами Шмале, цього року цивільне населення України стало більш уразливим, ніж у попередні зими, через удари Росії по українській енергетичній системі та втому донорів.
Своєю чергою, Стефанчук відзначив “двопартійну та двопалатну” підтримку України у Конгресі США та “стратегічне лідерство” Вашингтона у допомозі Києву.
“Головне, на чому зупинився — це безпекова ситуація в Україні, з огляду на постійні комбіновані атаки з боку РФ та співпрацю Росії з Іраном та Північною Кореєю. Вважаю, що нині час для ухвалення сильних рішень, які стосуються підтримки України. Серед таких — запрошення України до НАТО, надання далекобійної зброї та зняття обмежень на її використання, а також посилення системи ППО”, - написав Стефанчук на своїй сторінці в мережі Facebook.
“І що вкрай важливо — прискорення надання Україні анонсованої військової допомоги”, - додав він.
Голова ВР також відзначив роль США у створенні міжнародного компенсаційного механізму для відшкодування Україні збитків від російської агресії.
“Подякував за велику роботу Сполучених Штатів із партнерами, зокрема з країнами Великої сімки. Рішення про надання Україні 50 млрд доларів за рахунок заморожених російських активів — історичне”, - також написав Стефанчук.
Візит Верми до Києва відбувається в рамках його турне Європою 13-19 листопада, під час якого він відвідує Польщу, Україну, Італію, Болгарію та Бельгію.
Верма взяв на себе виконання обов’язків спеціального представника США з питань економічного відновлення України у серпні 2024 року, після того, як колишня міністерка торгівлі США Пенні Пріцкер залишила цю посаду.
*
Україна вперше стала головним торговим партнером Німеччини серед пострадянських країн
Уже зараз Україна купує більше німецької продукції, ніж Болгарія чи Словенія, і надалі обсяги торгівлі зростатимуть
*
На міжнародній конференції ReBuild Ukraine голова Агентства відновлення Сергій Сухомлин представив міжнародним партнерам проєкт будівництва водоканалу в Миколаєві
*
Міністр закордонних справ Японії Такеші Івая прибув до України з неоголошеним візитом
*
Цього року за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) та уряду Японії Україна отримала сім високовольтних автотрансформаторів, п’ять газових турбін та тисячі генераторів, які допоможуть її енергосистемі вистояти
*
Цього тижня за проєктом «Земельний банк» відбулося 25 аукціонів суборенди державних земель на суму 27,4 млн грн (плюс 5,5 млн грн ПДВ)
*
ПАТ "Укрнафта" розпочало бурити нову розвідувальну свердловину на заході України
*
За напрямком відновлюваних джерел енергії ключовим у 2025 році в Україні буде розвиток вітрової енергетики
*
Уряд 15 листопада прийняв постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо здійснення заходів офіційного контролю», проєкт якої розробило Міністерство фінансів
*
Банк Розвитку Ради Європи надасть 200 млн євро кредиту на підтримку ВПО в Україні
Допомога має забезпечити переселенців тимчасовим житлом, фізичною реабілітацією та безкоштовним харчуванням для дітей у школах
*
Чернігівська область в межах проєкту із забезпечення безперебійними джерелами живлення прифронтових територій отримала від Європейського Союзу 98 генераторів різної потужності
*
Станом на сьогодні 70% кластерних лікарень створили реабілітаційні відділення
*
У Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. Миколи Амосова відкрито повністю оновлену дитячу реанімацію, вже другу в Україні, яку було модернізовано за кошти фундації «Надієтворці»
*
Вища рада правосуддя впродовж 10 місяців отримала 186 повідомлень про втручання у професійну діяльність суддів щодо здійснення правосуддя
*
Бюро економічної безпеки разом із представниками Урядового Офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції обговорило розроблені БЕБ законопроєкти щодо протидії шахрайству з коштами ЄС
*
Замість МСЕК: уряд визначив порядок встановлення та підтвердження інвалідності
Шлях людини до оформлення статусу спроститься і скоротиться, пообіцяли у МОЗ
*
Суд обрав нардепові Шевченку запобіжний захід: тримання під вартою
Депутата підозрюють у державній зраді
*
Дніпровський райсуд Києва виправдав правоохоронців, яких обвинувачували у незаконному притягненні до кримінальної відповідальності та ініціюванні тримання під вартою під час Революції Гідності 72-річного учасника Майдану Миколи Пасічника з Вінничини
*
Печерський районний суд Києва продовжив до 23 грудня запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту народному депутату Миколі Тищенку, якому інкримінують незаконне позбавленні волі колишнього військовослужбовця в Дніпрі
*
Суд за клопотанням Державного бюро розслідувань взяв під варту учасників кримінальної "сходки" на території виправної колонії у Черкаській області
*
Кадирівцю, який на Луганщині видавав накази викрадати й катувати мирне населення, заочно присудили 11 років позбавлення волі
*
У Вінниці слідчі Національної поліції повідомили про підозру у шахрайстві військовому блогеру, який ошукав підписників під час збору коштів для підрозділу Збройних сил України
*
Суд призначив 15 років за ґратами доценту харківського університету, який коригував російські ракетні удари по Харкову і шпигував для Збройних сил Російської Федерації
*
На Закарпатті поліція затримала двох молодиків за підпал поліцейських автівок у селищі Ясіня, який вони зробили на замовлення "куратора з Телеграму"
*
Оператори трьох центрів служби 112 від початку її роботи вже опрацювали понад 3,8 млн викликів
*
Музикант із Харкова, лідер українського RvB («Руки'в Брюки») та військовослужбовець Олександр Ремез і Культурний десант випустили пісню та кліп «Як ти там, Харків?»
*
У Росії значно зросла кількість добровольців для участі у війні
*
У Сухумі вимагають відходу Бжанії. Москва незадоволена відкликанням інвестиційної угоди
За словами деяких опозиціонерів, вони самі не очікували такого обороту подій
*
Протестувальники в Абхазії захопили урядові будівлі, абхазький президент пішов у відставку на тлі протестів
При цьому вони називають росію “стратегічним партнером” і стверджують, що їх дії не націлені проти москви
*
Співробітники Міністерства внутрішніх справ Грузії не дозволяють студентам зайти до будівлі Тбіліського державного університету ім. Джавахішвілі для проведення нічного протесту проти підсумків парламентських виборів у країні
*
Поетеса Вероніка Доліну було затримано в аеропорту Жуковський
Долина перевозила знеболювальні таблетки для особистого користування
*
Apple видалила з російського AppStore програму Радіо Свобода
Як причина названа вимога Роскомнагляду
*
Північна Корея провела випробування безпілотників-камікадзе
Кім Чен Ин закликав у короткий термін налагодити масове виробництво безпілотних апаратів
*
Наратив про непереможність є "головною стратегією" Кремля, і "єдиною надією на успіх" – ISW
Російських ресурсів не вистачить на тривалу війну – висока інфляція підриває розвиток військово-промислового комплексу, а демографічне падіння скорочує кількість потенційних бійців.
Послідовна західна та міжнародна підтримка опору України на полі бою ще більше загострюють економічні проблеми Росії, тож Кремль блефує, коли поширює наратив про свою "непереможність", пишуть у своєму аналізі дослідники Інституту вивчення війни (ISW).
При цьому вони додають, що цей наратив росіяни успішно насаджують західним партнерам України.
Аналітики ISW вважають, що російська економіка, ймовірно, зіткнеться зі значними проблемами у 2025 році, і розуміючи це, Кремль намагається переконати Захід у тому, що українську війну неможливо виграти, бо сили занадто нерівні, і Росія все одно переможе.
"Кремлю потрібно, щоб Сполучені Штати вибрали бездіяльність і прийняли фальшиву неминучість того, що Росія переможе в Україні", – кажуть аналітики ISW. Вони додають, що головною силою Путіна є його "здатність формувати волю та рішення Заходу, України та самої Росії".
У той час, як у США та деяких країнах Європи почастішали розмови про необхідність поступок Росії, щоб Москва захотіла вести переговори про мир з Україною, аналітики ISW кажуть, що наратив про непереможність Росії і є головною стратегією Кремля та його єдиною реальною надією на успіх.
"Спосіб, у який Кремль намагається встановити свої умови для переговорів, рішуче свідчить про те, що цілі Росії залишаються незмінними, і в підсумку зводяться до повної капітуляції України. Кремль, схоже, не бажає йти на поступки ні майбутній адміністрації Трампа, ні нинішній адміністрації [Байдена]", – вважають фахівці ISW.
Метою цієї російської інформаційної операції є змусити Захід бачити світ таким, яким Кремль хоче, щоб його бачили, і ухвалювати рішення у створеній Кремлем альтернативній реальності, яка дозволить Росії перемогти в реальному світі, пишуть аналітики ISW у серії твітів.
Таким чином у Кремлі планують вивести з гри Сполучені Штати, що залишить Україну сам на сам з Росією. А пізніше Москва перейде до своїх наступних цілей. Росія також намагатиметься ізолювати від допомоги і солідарності союзників.
Тим часом, як зауважують аналітики ISW, кілька заходів, нещодавно ухвалених Кремлем, свідчать про те, що російська економіка не настільки стійка до санкцій Заходу, грошових обмежень і вартості військових зусиль, як про це каже російський уряд.
Москва виплачує непомірні гроші добровольцям і їхнім родинам у разі їхньої смерті чи поранення. У деяких з найбідніших регіонів країни зарплата військових у п’ять разів перевищує середню, пише газета The Wall Street Journal.
Американський діловий щоденник наводить розрахунки російського економіста Владислава Іноземцева, який підрахував, що сім’я 35-річного росіянина, який воює протягом року, а потім гине на полі бою, отримає близько 14,5 мільйонів рублів, що еквівалентно 150 тисячам доларів, якщо додати його зарплату солдата та компенсацію за смерть.
Це більше, ніж він міг би заробити, працюючи цивільним до 60 років у деяких регіонах, пояснює газета.
"Піти на фронт і загинути через рік економічно вигідніше, ніж подальше життя людини", — цитує WSJ Іноземцева, який називає цей феномен "смертономікою".
За оцінками західних аналітиків, у Росії від початку повномасштабної агресії до червня минулого року загинуло чи було поранено близько 600 тисяч солдатів, тож лише минулого року виплати за них сягнули 30 мільярдів доларів.
Ці виплати призвели до скорочення бідності у багатьох російських найвідсталіших регіонах, таких як Тува чи Бурятія, але також призвели до розкручення інфляції. Російська економіка вже не може нести такі видатки, тож Кремль намагається їх скоротити.
Також Росії доводиться боротися з низкою демографічних проблем, таких як низька народжуваність і брак робочої сили.
Російський ВПК навряд чи відповідатиме темпам виробництва, необхідним для компенсації втрат російської зброї за цією монетарною політикою.
Російський Центральний банк нещодавно підвищив ключову процентну ставку до 21 відсотка, що, як повідомляється, викликало невдоволення серед російських політиків, керівників російського ВПК та еліт, додає ISW.
Аналітики посилаються на інсайдерське джерело в Кремлі, яке стверджує, що жорстка монетарна політика Центрального банку стримує темпи розвитку російського ВПК у довгостроковій перспективі та вже ускладнила кілька російських експортних проєктів, втім прямо вона ще не вплинула на постачання російського війська на фронті.
"Ця політика демонструє, що Кремль не зможе підтримувати затяжну війну протягом багатьох років і десятиліть, захищаючи російське суспільство від економічних проблем", – вважають в ISW.
Тому, як вважають дослідники, послідовна західна та міжнародна підтримка опору України на полі бою ще більше загострить економічні проблеми Росії, і в результаті призведе до її поразки.
"Росія не зможе перемогти Україну чи Захід і, швидше за все, програє, якщо Захід мобілізує свої ресурси для опору Кремлю", – кажуть аналітики ISW. Вони додають, що якщо Захід "трохи напружитися", Росія програє.
*
Марін Ле Пен на суді відкидає звинувачення у зложиванні грошима Європарламенту
*
У Нідерландах правоохоронці затримали 16-річного хлопця, якого підозрюють у підпалі трамвая під час заворушень в Амстердамі
*
В італійському Турині у п’ятницю, 15 листопада, госпіталізували близько 15 поліцейських після вибуху саморобної бомби під час сутичок між студентами і правоохоронцями
*
Китай постачав росії летальну зброю: Євросоюз розглядає можливість запровадити санкції
Реакція ЄС залежатиме від того, як Китай відреагує на надані розвідкою докази
*
російський уряд обмежив експорт збагаченого урану до США
Раніше російський диктатор заявляв, що рф має розглянути можливість обмеження продажу за кордон урану, титану та нікелю у відповідь на західні санкції
*
Вдалого дня і скорішої Перемоги нам всім