Бажаю здоров'я і дякую за ніч Захисникам України.
Вічна слава живим. Світла пам'ять полеглим.
*
Кліматичні питання – на порядку денному саміту G-20 у Ріо-де-Жанейро
*
Лише 2 з 9 реакторів АЕС України працюють на 100% потужності – МАГАТЕ
*
Клімат планети, загиблі дикі тварини, страчена худоба – наслідки російської війни
*
Представники низки держав, політики та дипломати виступили із засудженням масованої атаки Росії по Україні.
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням їхні на дописи у соцмережах.
Посол Сполучених Штатів в Україні Бріджит Брінк, коментуючи атаку РФ по українській території, нагадала, що повномасштабне вторгнення Москви в Україну становить загрозу для всієї Європи.
«Рано-вранці Росія здійснила масовану атаку проти України, запустивши близько 120 ракет і 90 безпілотників, що спричинило значні руйнування критично важливої цивільної інфраструктури по всій країні. Повномасштабне вторгнення Росії в Україну становить загрозу для безпеки всієї Європи», - написала вона у соцмережі Х.
Глава МЗС Норвегії Еспен Барт Ейде висловив підтримку Україні на тлі масованої атаки РФ.
«У той час як температура падає, а Україна наближається до 1000 днів війни, Росія розпочала масовані повітряні удари по цивільному населенню, націлені, вочевидь, на енергетичну інфраструктуру. Норвегія засуджує цю незаконну війну і продовжує надавати зброю Україні і підтримувати (в боротьбі) проти російської агресії», - написав він у соцмережі Х.
Колишній міністр оборони Великої Британії Грант Шеппс закликав не забувати, що атаки російського диктатора Володимира Путіна на енергетичну інфраструктуру України є воєнними злочинами. «Атаки на об'єкти життєзабезпечення цивільного населення, такі як електроенергія, порушують міжнародне право, зокрема Женевські конвенції. Це незаконно, аморально і вимагає (притягнення винних до – ред.) відповідальності», - зазначив він.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Велдкамп наголосив, що у міру того, як наближається 1000-ий день з моменту повномасштабного вторгнення в Україну, Росія демонструє, що не має наміру припиняти свою агресію.
«Україна вкотре виявила силу та стійкість, відбивши цю масштабну атаку, спрямовану на енергетичну інфраструктуру. Нідерланди продовжуватимуть надавати Україні всіляку підтримку: політичну, військову, фінансову та моральну», - зазначив очільник зовнішньополітичного відомства Нідерландів.
Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський заявив, що масштабна російська атака по Україні є нагадуванням, що нічого не змінилося і що Путін не зацікавлений у мирі.
«Україна зіткнулася з одним із найбільших ракетних ударів Росії по своїй території. Яскраве нагадування про те, що насправді нічого не змінилося. Диктатор не зацікавлений у мирі. Не дозвольте себе обманути», - додав він.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі зазначив, що за допомогою ракетних ударів Путін хоче послабити рішучість країни, яку, як він вважав, «буде розгромлено за кілька днів».
«Жалюгідні удари Росії по енергетичній інфраструктурі України напередодні третьої зими війни ще більше демонструють бажання Путіна послабити рішучість країни, яку, як він вважав, буде розгромлено за кілька днів. Не вийде. Ми з Україною. Сьогодні і скільки буде потрібно», - написав він у соцмережі Х.
Високий представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель заявив, що після російського обстрілу збільшення ППО для України буде пріоритетом на засіданнях міністрів МЗС і Міноборони Євросоюзу.
«Росія здійснила сьогодні масовану ракетну та безпілотну атаку, тероризуючи цивільне населення по всій Україні та вдаривши, зокрема, по енергетичній інфраструктурі напередодні зими. Україні потрібна більша протиповітряна оборона — зараз. Цей пріоритет я представлятиму міністрам на засіданнях міністрів МЗС і Міноборони країн ЄС», - написав він у соцмережі Х.
Голова ОБСЄ, міністр закордонних та європейських справ і торгівлі Мальти Ієн Борг засудив масовану повітряну атаку РФ на Україну, закликавши до негайного припинення цих атак.
«У той час як температура падає, а Україна наближається до 1000 днів війни, Росія розпочала масовані повітряні удари по цивільному населенню, націлені на енергетичну інфраструктуру. Норвегія засуджує цю незаконну війну, продовжує надавати зброю Україні і підтримувати її в боротьбі проти російської агресії», - написав Борг у соцмережі Х.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш рішуче засудив атаку російських безпілотників і ракет на електромережу та критично важливу цивільну інфраструктуру України в ніч на 17 листопада.
Як передає власкор Укрінформу у Нью-Йорку, про це повідомив журналістам у неділю речник Генсека Стефан Дюжаррік.
«Атаки на енергетичну інфраструктуру лише посилять страждання цивільного населення з наближенням зими. Спрямовані атаки на цивільних осіб та цивільні об'єкти заборонені міжнародним гуманітарним правом» - наголосив Дюжаррік.
Він додав, що будь-які такі напади є неприйнятними й мають бути негайно припинені.
Під час атаки Росія застосувала близько 120 ракет і 90 дронів: сили ППО знищили більш як 140 повітряних цілей.
Сили оборони України вночі та зранку в неділю, 17 листопада, виявили та знищили кілька ракет Х-101/55, «Кинджал», «Іскандер-М» (KN-23), ймовірно, також гіперзвукову ракету типу «Циркон» та до десятка ударних дронів, які рухалися в бік Києва.
У столиці повітряна тривога оголошувалася двічі і сумарно тривала майже п'ять годин. За словами Київського міського голови Віталія Кличка, унаслідок російської атаки на Київ у неділю, 17 листопада, постраждали дві жінки.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга, коментуючи масштабну атаку Росії по українських містах, заявив, що це є відповіддю російського диктатора Володимира Путіна тим лідерам, які дзвонили чи зустрічалися з ним останнім часом.
*
Речник угрупування «Хезболла» Мохаммед Афіф був ліквідований у ліванській столиці Бейруті унаслідок ізраїльського авіаційного удару
*
Байден зняв обмеження для використання Україною американської зброї для ударів по російській території
Деякі американські офіційні особи скептично ставляться до того, що дозвіл на дальні удари змінить загальний перебіг війни
*
У неділю, 17 листопада, Джо Байден, перший із чинних американських президентів, розпочав поїздку до Амазонського тропічного лісу
*
«Перемогу Україні! Свободу Росії!»: антивоєнна акція протесту у Вашингтоні
Десятки людей взяли участь у протесті проти війни в Україні біля Російського посольства у Вашингтоні
*
Трамп формує урядову команду
Новообраний президент США Дональд Трамп, який заступає на посаду 20 січня 2025 року, швидко почав формувати урядову команду. Він вже визначився з найвищим керівництвом своєї майбутньої адміністрації та оголосив 12 номінантів з 25 на найвищі урядові посади, призначення на які схвалює Сенат.
*
Курт Волкер про далекобійну зброю - Дозвіл адміністрації США щодо використання американської зброї для ударів по цілях углибині російської території скасовує політичне рішення, яке ніколи не повинно було ухвалюватися
*
Прем'єр Канади дав прогноз щодо закінчення війни в Україні
Війна в Україні може закінчиться найближчими місяцями. При цьому союзники не зможуть перекрити допомогу Києву, якщо від неї відмовляться США.
Таку думку висловив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо.
За його словами Канада віддана перемозі України та хоче якнайшвидшого припинення війни.
"Можливо, є періоди, коли це може статися в найближчі місяці", - сказав він, не уточнюючи подробиць.
При цьому, як вважає голова канадського уряду, припиненнявійни на умовах України вимагатиме підтримки США під час приходу адміністрації Дональда Трампа.
"Давайте також будемо дуже відверті: усі союзники у світі не зможуть замінити повну відмову від підтримки України з боку Сполучених Штатів", - зазначив Трюдо.
Крім того, коментуючи дзвінок канцлера Німеччини Олафа Шольца главі Кремля Володимиру Путіну, Трюдо сказав, що "було б добре мати відкриту лінію зв’язку з Путіним".
"Ми всі розуміємо, наскільки важливо покласти край насильству в Україні, покласти край конфліктам у всьому світі. Це вимагає певного рівня взаємодії з партнерами, з якими в багатьох випадках ми не згодні", - констатував він.
Трюдо також швидко додав, що Канада та її союзники тісно співпрацюють із президентом України.
"Добре, що навколо цього ведуться розмови, але рівень моєї довіри до Володимира Путіна зараз, мабуть, найнижчий за весь час", - констатував прем'єр Канади.
*
Кір Стармер: я не планую розмовляти з Путіним
По дорозі до Ріо-де-Жанеріо, Бразилія, на саміт G20 прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер поспілкувався з пресою. Серед іншого, його запитували про рішення канцлера Німеччини Олафа Шольца поговорити з Володимиром Путіним, повідомляє Sky News.
Прем'єр-міністр сказав: "Це справа канцлера Шольца, з ким він розмовляє. Я не планую розмовляти з Путіним".
Він зазначив, що ми наближаємося до тисячного дня війни, "1000 днів величезного впливу і жертовності з боку українського народу".
Стармер також сказав, що розміщення північнокорейських військ в Україні "показує відчай Росії", і зауважив, що це має "серйозні наслідки для європейської безпеки".
З цієї причини він закликає світових лідерів "подвоїти зусилля щодо зміцнення нашої підтримки України", яку він назвав "найвищим пріоритетом мого порядку денного" на саміті G20.
На запитання, чому він очікує, що обраний президент США Дональд Трамп виконає будь-що, про що домовляться на цьому саміті, прем’єр-міністр відповів: "Зараз, коли йдеться про Україну ми маємо справу з дуже важливими питаннями, і їх варто обговорювати, і важливо, щоб ми порушували ці питання".
Як повідомляв раніше Голос Америки, Канцлер Німеччини Олаф Шольц 15 листопада провів годинну телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним.
Під час розмови Шольц вимагав від Путіна вивести російські війська з України. Він також закликав російського президента продемонструвати готовність вести переговори з Україною з метою досягнення “справедливого і тривалого миру”, йдеться в заяві служби канцлера.
Перед розмовою з Путіним, яка відбулася вперше з грудня 2022 року, Шольц зателефонував президенту України, й планував поговорити з ним також після своїх переговорів з російським президентом.
За словами неназваного джерела в Офісі президента України, український лідер застеріг канцлера від розмов з Путіним, адже це може зменшити ізоляцію президента РФ та подовжити війну в Україні.
Як повідомляє Радіо Свобода, Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що його розмова з Володимиром Путіним 15 листопада не показала зміни у поглядах російського лідера на війну проти України. Водночас канцлер пояснив своє різко критиковане рішення зателефонувати в Кремль.
Виступаючи в аеропорту Берліна 17 листопада перед відльотом на саміт G20 у Бразилії, Шольц сказав, що варто було поговорити з Путіним, щоб розвіяти будь-які ілюзії, які він міг плекати щодо того, що Захід нібито збирається відмовитися від підтримки України.
Президент України заявив, що телефонна розмова Шольца з Путіним – "це скринька Пандори".
"Тепер можуть бути інші розмови, інші дзвінки. Просто багато слів. І це саме те, що Путін давно хоче: йому вкрай важливо послабити його ізоляцію, ізоляцію Росії і вести звичайні перемовини, які не будуть нічим завершуватись. Так, як він десятиліттями робив. Це давало можливість Росії нічого не змінювати у своїй політиці, нічого не робити по суті і якраз це і призвело до цієї війни", – наголосив президент.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск 17 листопада заявив, що нічний російський удар по Україні показав неспроможність телефонної дипломатії.
*
Міністр закордонних справ Великої Британії засудив "жалюгідні" удари Росії по українській енергетиці
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі засудив "жалюгідні" удари Росії по енергомережі України.
"Жалюгідні удари Росії по енергетичній інфраструктурі України напередодні третьої зими війни в Україні ще більше демонструють бажання Путіна послабити рішучість країни, яку, як він вважав, буде розгромлено за кілька днів", - написав в мережі Х Ламмі.
"Цього не вийде. Ми з Україною. Сьогодні і скільки буде потрібно", - запевнив посадовець.
У ніч проти 17 листопада Росія завдала по території України комбінованого повітряного удару із використанням ракет різних типів та дронів-камікадзе, повідомляє Радіо Свобода з посиланням на офіційні дані України.
Після третьої години сили РФ підняли в повітря 17 стратегічних бомбардувальників Ту-95. Також загарбники вивели у Чорне море 4 ракетоносії з 24 ракетами типу "Калібр" на борту. Близько шостої ранку був зафіксований пуск ракет російською стратегічною авіацією. Також відбувся запуск "Калібрів" з флотилії РФ, а ще пізніше – балістики з Феодосії та аеробалістичних ракет "Кинджал" з Тамбова (РФ).
У Києві та низці міст України лунали вибухи. Працювали сили ППО. По всій Україні зафіксовані влучання в об’єкти інфраструктури.
"Російські терористи вкотре хочуть залякати нас холодом та відсутністю світла. Знову повторюючи свої дії та намагаючись отримати від них результат. Весь світ бачить і знає, що ми захищаємося від абсолютного зла, яке не розуміє жодної мови, окрім сили. Нам потрібна єдність, світу потрібна єдність. Лише разом можна зупинити це зло", – сказав президент України.
Масована атака Росії на Україну є способом надіслати Вашингтону "чітке повідомлення", що її неможливо перемогти, вважає Орися Луцевич, заступниця директора програми Росії та Євразії в Chatham House.
В інтерв'ю Sky News, Луцевич сказала, що Москва хоче продемонструвати, що постійна підтримка України у війні обійдеться Заходу у величезну ціну.
"Я думаю, що [напади] спрямовані на демонстрацію, особливо [новообраному] президенту Трампу, що Росію неможливо перемогти, що ціна ведення війни в Україні занадто висока для Заходу, і результат буде марним", — сказала вона.
"Це чіткий сигнал Вашингтону, але також чіткий сигнал українському народу, що Путін хоче заморозити їх взимку", - вважає аналітикиня.
*
Міністерство оборони Великої Британії випробувало нову крилату ракету типу «повітря-земля» SPEAR, яка може вражати рухомі цілі за 100 кілометрів
*
На британському аукціоні Henry Aldridge and Son у графстві Вілтшир продали годинник капітана судна, який врятував понад 700 пасажирів після зіткнення лайнера «Титанік» з айсбергом в Атлантичному океані
*
Президент Франції Еммануель Макрон вважає, що Володимир Путін не хоче миру в Україні й не готовий вести переговори про нього. Сам він не виключає розмови з російським лідером, однак тільки тоді, коли контекст буде відповідним
*
Глава МЗС Молдови підтвердив, що ракети і дрони рф порушили повітряний простір країни
Він засудив чергове порушення повітряного простору Молдови росією
*
У Німеччині починається сезон різдвяних ярмарків і вступає в силу загальнонаціональна заборона на холодну зброю, яка передбачає штраф на €10 тисяч
*
Вартість пільг для біженців та мігрантів стрімко зростає, майже кожне третє євро матеріальної допомоги в Німеччині отримують не німці
*
Росія в ніч на неділю атакувала Україну крилатими ракетами
Російська армія в ніч на неділю атакувала Україну крилатими ракетами «Калібр» та гіперзвуковими «Кинжалами»
*
росія вдарила по житловій багатоповерхівці у Сумах: загинуло 10 людей, двоє – діти
Постраждали 52 особи
*
Генеральний інспектор Пентагону: нагляд за наданою Україні зброєю - завдання номер один. Інтерв'ю
*
Україна може ударити ракетами ATACMS по росії вже найближчими днями – Reuters
Як пише видання, Білий дім відмовився коментувати відповідну заяву
*
У Міноборони Польщі похвалили рішення США про дозвіл Україні на використання ATACMS
Росія розуміє лише мову силу, тому рішення президента США Джо Байдена про дозвіл на застосування Україною ракет далекого радіусу дії ATACMS є «дуже добрим»
*
США відповіли Росії на залучення до війни північнокорейських солдат та останній масований ракетний обстріл території України «зрозумілою мовою»: наданням Україні дозволу на завдання ударів по цілях в середині РФ ракетами ATACMS - Сікорський
*
На Краматорському напрямку прикордонники бригади "Помста" за допомогою FPV-дронів знищили броньований тягач МТ-ЛБ, автівку та склад боєкомплекту росіян
*
Оператори ударних дронів прикордонної бригади «Помста» знищили три склади із боєкомплектом і пально-мастильними матеріалами російських загарбників у районі Кремінної та Серебрянського лісництва Луганської області
*
У Вінницькій області бійці мобільної вогневої групи Національної гвардії України збили російську крилату ракету за допомогою великокаліберного кулемета Browning
*
Водолази-сапери Державної служби з надзвичайних ситуацій вилучили залишки безпілотного літального апарата, який виявили у Київському водосховищі
*
Із початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту зросла до 134. На трьох напрямках наразі тривають бої
*
Понад 700 добровольців подали заявки на вступ до Українського легіону в Польщі. Перша група військових після присяги вже розпочала навчання
*
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вважає правильним те, що канцлер Олаф Шольц провів телефонну розмову з очільником Росії Володимиром Путіним попри критику з боку союзників по НАТО та Києва
*
Внаслідок обстрілу російськими військами вранці 17 листопада села Глушківка Куп'янського району Харківської області одна людина загинула, ще одна зазнала поранень
*
Унаслідок обстрілів військами РФ Нікополя та 4 громад понівечені багатоповерхівка, транспортне підприємство, магазин, медзаклад. Руйнувань зазнали приватні оселі та лінії електропередач
*
Із передмістя Херсона - Антонівки до лікарні доправили трьох постраждалих - одну жінку та двох чоловіків
*
У Запорізькій області внаслідок ракетного удару Сил оборони знищене велике скупчення ворожої піхоти
*
Інспектори уряду США прозвітували про допомогу Україні, назвали корупцію основним викликом для відбудови
Питання корупції та верховенства права в Україні можуть стати основною перешкодою для повоєнного економічного відновлення та залучення іноземних інвестицій. Про це йдеться у квартальному звіті інспекторів уряду США.
Інспектори уряду США, які проводять внутрішній аудит діяльності відповідних відомств, 14 листопада видали спільний звіт за результатами перевірки операції "Атлантична рішучість", що включає протидію Росії в Україні та Європі.
Звіт, що охоплює період з 1 липня до 30 вересня 2024 року підписали Роберт Сторч, інспектор Пентагону, Карделл Річардсон, заступник інспектора Державного департаменту та Пол Мартін, інспектор USAID.
У звіті зазначається оцінка Державного департаменту США про те, що Україна віддана подоланню корупції, зміцнює незалежні антикорупційні інституції та втілює реформи в рамках євроінтеграції.
Водночас документ вказує на занепокоєння медіа, що корупція ускладнює шлях України до євроінтеграції. Також йдеться про політичний тиск на наглядову раду "Укренерго", що викликало занепокоєння ЄС та міжнародних фінансових інституцій. Західні посадовці офіційно закликали український уряд скасувати ці дії, заявивши, що це може зруйнувати їхню колективну спроможність підтримувати "Укренерго" та інші пріоритети енергетичної безпеки, заявили автори.
"Міжнародні спостерігачі очікують, що зима 2024-2025 буде складною для України, через масштабні та тривалі руйнування Росією української енергоінфраструктури, а також нестачу кваліфікованих кадрів в енергетиці", - мовиться в документі.
Пункт щодо корупції включено у короткий виклад основних положень звіту інспекторів.
У викладі також наводиться огляд допомоги та розвитку подій за квартал:
- Автори наводять основні показники допомоги США з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. З лютого 2022 року Конгрес виділив щонайменше $182.99 млрд на стримування Росії та відповідь на війну. Зокрема $131.6 млрд на безпекову допомогу, включно з $46.5 млрд - збільшення військової діяльності США в Європі і $45.78 млрд на поповнення зброї та боєприпасів наданих ЗСУ. $43.84 млрд було виділено на програми управління та розвитку, понад половина з цих коштів пішла на виплату зарплат українським держслужбовцям. Крім того, $40.08 млрд було виділено на гуманітарну допомогу.
США продовжили поставляти Україні машини, боєприпаси, зброю, артилерію та снаряди, міни та руйнівне обладнання. У звіті зазначається, що ЗСУ надають перевагу швидкісним та маневровим Bradley над американськими танками Abrams.
- Операція ЗСУ у Курську. Автори звіту діляться оцінками оборонної розвідки США, про те, що курська операція мала тактичний успіх, але не відвернула значну кількість російських сил зі Сходу України.
- F-16. ЗСУ вперше застосували винищувачі F-16 для виконання бойових завдань, в основному для оборони міст від обстрілів. 26 серпня український пілот загинув в катастрофі F-16 під час збиття російських ракет. Пентагон розслідував збиття і врахує результати в навчанні пілотів ЗСУ, мовиться у документі.
- Удари ЗСУ по російських активах. Удари ЗСУ проти російського флоту та енергетики не мали значного впливу на здатність Росії вести війну, йдеться у звіті з посиланням на військову розвідку США. Хоча Росія забрала свої кораблі з Криму, цілі в Україні залишаються в досяжності для його керованих ракет. Дев'ять ударів по нафтогазовій інфраструктурі Росії призвели до короткострокових локалізованих збоїв у електропостачанні, але Росія має надлишкові потужності енергомережі, що дозволило їй відновити постачання, мовиться у звіті.
- Нове командування НАТО. НАТО формує нове командування з безпекової допомоги та навчання для України у Німеччині. Сотні міжнародних службовців буде переведено до командування.
- Підтримка бюджету. USAID надало додаткову допомогу Україні обсягом $3.9 млрд в рамках загального асигнованого пакету бюджетної підтримки, схваленого США в квітні 2024 року обсягом 7.87 млрд дол. Кошти пішли на фінансування виплат службам надзвичайних ситуацій, заробітньої плати працівникам освітньої системи, держслужбовцям, допомоги переміщеним особам, житлових та комунальних субсидій, вказують автори звіту.
- Санкції. За квартал уряд США розширив санкції проти Росії і вніс до санкційного переліку понад 400 осіб та організацій за підтримку Росії. На кінець вересня майже 5200 осіб та організацій було під санкціями США в рамках протидії Росії, йдеться в документі.
*
Завтра в усіх регіонах відключатимуть світло – Укренерго
Причина – пошкодження енергообʼєктів через масовану атаку рф
*
У Київській області сім родин, житло яких зруйнували росіяни, отримали ключі від нових осель. «Місія Хансена в Україні» спорудила шість приватних будинків у Мощуні та один – у Бузовій
*
На Прикарпатті, у Бурштинській громаді, яка через ракетний обстріл залишилась без централізованого опалення, усі пункти незламності перейшли на цілодобовий режим роботи
*
Молодь буде здійснювати місію повоєнної відбудови та виводити Україну на шлях зростання, тому уряд впроваджує важливі для студентів реформи.
Про це в Телеграмі повідомив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, який з нагоди Міжнародного дня студента зустрівся з керівниками органів студентського самоврядування найбільших університетів.
«Українське студентство — сила, що творить нашу історію. Так було в минулому, так є зараз, так буде в майбутньому. Чути та розуміти молоде покоління — це те, що потрібно саме зараз. Адже молоді люди будуть здійснювати місію повоєнної відбудови та виводити країну на шлях зростання. Тому уряд впроваджує важливі для студентів реформи», - повідомив Шмигаль.
За його словами, йдеться про державні гранти, які частково або повністю покриватимуть навчання на контракті на будь-якій бакалаврській програмі; коригування державного замовлення в бік професій, які потрібні зараз і будуть потрібні найближчим часом - реабілітологи, психологи, інженери, транспортники, фахівці воєнної науки. Крім того, передбачаються індивідуальні освітні траєкторії для студентів - свобода вибору, академічна мобільність, акцент на міждисциплінарній освіті.
За словами глави уряду, передбачається також модернізація мережі закладів вищої освіти. «В основі має бути спроможність надавати якісні освітні послуги, зміцнення матеріально-технічної бази, посилення кадрового потенціалу», - зазначив Шмигаль.
17 листопада відзначається Міжнародний день студентів, який був встановлений у 1946 році на Всесвітньому конгресі студентів, що відбувся у Празі, в пам'ять про чеських студентів-патріотів, розстріляних гітлерівцями 17 листопада 1939 року.
*
ЧС-2024 з пауерліфтингу. Збірна України здобула 8 нагород та ліценції на Всесвітні ігри
В ісландському місті Рейкʼянесбайр завершився чемпіонат світу з екіпірованого пауерліфтингу
*
Як пройшов берлінський Марш світу російських опозиціонерів
Підсумки заздалегідь розрекламованої акції російської діаспори у вигнанні
*
Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе повідомив, що перше засідання нового парламенту країни відбудеться 25 листопада
*
КНДР може відправити до рф 100 тисяч військових – Bloomberg
Як пишуть у виданні, «такий крок не є неминучим»
*
Спеціальна доповідачка ООН з порушень прав людини в Росії Мар'яна Кацарова засудила ув'язнення в Москві 68-річної лікарки Надії Буянової за критику російського вторгнення в Україну
*
У тимчасово окупованому Бердянську Запорізької області самопроголошена російська «влада» провела чергове масове перейменування вулиць, названих на честь визначних українських діячів
*
Москву цієї ночі атакували безпілотники
*
Вдалого дня і скорішої Перемоги нам всім