Зеленський зумів обісрати Україну на весь світ. У всіх(!) провідних виданнях світу в топах статті про те, що Україна робить розворот від демократичних-антикорупційних цінностей. Всюди однозначно зчитується: «Так а нахера ми їх підтримуємо, якщо вони хочуть буть як Путєн?»
А «Financial Times» навіть встиг роздобути цитату чиновника Євросоюзу, що ця виходка Зеленського підриває нашу можливість потрапити в Євросоюз.
Сукаблять. Своїми руками взяв і поламав те, що будували і чого прагли мільйони людей. А потім буде обіжаться і репресії закатувать, що нада абьєдініцца вакруг прєзідєнта, вайна, корупцію видумалі сарасята!
Високопоставлені чиновники попереджають, що дії України щодо боротьби з корупцією ставлять під загрозу вступ до ЄС
Високопоставлені європейські чиновники попередили, що суперечливе рішення президента України Володимира Зеленського взяти під контроль антикорупційні органи країни ставить під загрозу європейське фінансування та шлях Києва до вступу в ЄС.
У вівторок Зеленський підписав закон, який передає повноваження генерального прокурора, якого він призначив, двом незалежним антикорупційним організаціям. Цей крок, який, за словами президента, мав на меті викорінити російських шпигунів, викликав осуд з боку ЄС та членів G7, а також найбільші протести в Києві з початку війни з Росією.
Комісар ЄС з економічних питань Валдіс Домбровскіс, який курує фінансову допомогу Україні, заявив Financial Times, що ці два органи «мають вирішальне значення для програми реформ України і повинні діяти незалежно, щоб боротися з корупцією та підтримувати довіру громадськості».
«Наша поточна фінансова допомога Україні залежить від прозорості, судових реформ [та] демократичних урядів», – сказав він. «Те саме стосується шляху України до вступу в ЄС, який також вимагатиме потужної спроможності боротися з корупцією».
Корупція та незалежність судової влади вже давно є двома найбільшими проблемами Брюсселя щодо кандидатури України на вступ до блоку, який є найбільшим фінансовим донором країни. Наразі її вступ заморожено через опір Угорщини.
Президент Франції Еммануель Макрон і президент Європейської ради Антоніу Коста, який представляє 27 лідерів блоку, цього тижня провели переговори із Зеленським, щоб закликати його переглянути реформу, повідомили FT джерела, обізнані з ходом переговорів.
Посли G7 у Києві випустили у вівторок спільну заяву, в якій зазначили, що група розвинених економік «уважно стежить» за цим питанням і що вони мають «серйозні занепокоєння та мають намір обговорити ці події з лідерами уряду».
У вівторок пізно ввечері перший віцепрем'єр-міністр з питань європейської інтеграції Тарас Качка та інші високопосадовці Зеленського почали дзвонити та писати західним дипломатам, щоб спробувати виправдати позицію Києва та заспокоїти побоювання щодо захоплення президентської влади, як повідомили посадовці, обізнані з перебігом розмов.
У заяві на X він сказав, що «підтвердив прихильність України до верховенства права та боротьби з корупцією» під час телефонної розмови з Мартою Кос, єврокомісаром з питань розширення, і зазначив, що нове законодавство «не має на меті загрожувати інституційній незалежності» двох органів, Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціальної антикорупційної прокуратури (САПО).
«Не буде жодних компромісів у боротьбі з корупцією — Україна серйозно ставиться до цієї відповідальності», — сказав він.
У середу Зеленський заявив, що провів «відверту і конструктивну» зустріч з керівниками правоохоронних і антикорупційних органів України, сказавши їм: «У нас усіх є спільний ворог: російські окупанти».
«Захист української держави вимагає достатньо сильної правоохоронної та антикорупційної системи, яка забезпечує справжнє почуття справедливості», — сказав він.
У 2022 році Україна отримала статус кандидата в члени ЄС, але не може просунутися на шляху до членства через опір Угорщини, найбільш проросійської країни-члена ЄС, яка неодноразово накладала вето на будь-який прогрес у її офіційному вступі.
На нещодавній зустрічі 27 лідерів ЄС усі, крім Віктора Орбана з Угорщини, похвалили Київ за «значний прогрес, досягнутий» у реформах, пов'язаних із вступом до ЄС. Вони запросили Україну зробити «наступні кроки» в процесі вступу, що передбачатиме переговори про «фундаментальні» цінності ЄС, включаючи демократичні стримувальні механізми, фінансовий контроль та інші антикорупційні вимоги.
Метою було досягти прогресу попри вето Угорщини, сподіваючись, що коли Будапешт поступиться, Україна просунеться далі на шляху інтеграції до ЄС.
Але нещодавній крок Києва підірвав ці зусилля, заявили чиновники ЄС.
«Це як пасти котів у загоні. Це не дуже допомагає, якщо 26 котів вже побоюються рухатися вперед» без Угорщини, сказав один із високопоставлених чиновників ЄС, додавши: «Це не дуже добре виглядає».