Україна з останніх сил воює вже проти двох ядерних держав, які спонсоруються третьою. Це друга особливість нової реальності.
Озвучені плани Трампа про закінчення війни за 24 години ще до інавгурації, готовність його віцепрезидента і радників закінчити війну, виконавши ультиматум Путіна, є тяжкою небезпекою для президентства Трампа.
Які б аргументи не приводились, Трамп вже є лідером однієї з найбільш розвинутих глобальних демократій, яка непорушно до цього часу стояла на цінностях свободи, суверенного права народів на територію і державу, непорушність кордонів і право націй на самовизначення.
Путін веде приховану геноцидну війну проти українського народу з метою його повного знищення і ліквідації держави українців. Тому він і критикує Леніна, який мовби дозволив українцям обживати свою територію в межах УРСР, а Сталіна – за те, що він не виселив всіх на безлюдні російські простори.
Тепер Путін, який зробив ставку на Трампа, намагається переконати, примусити, обговорити його погодитись віддати йому Україну.
Спочатку ту частину, яку Росія спочатку захопила і потім вписала у свою Конституцію з вимогою її нейтралітету, а потім, повільним політичним і гуманітарним поглинанням перетворити її в маріонеткову державу класу Білорусі.
Якщо якимось чином Трамп наважиться на подібне, як партнерство з Путіним, в обмін на що завгодно, то він стане четвертим, найбільш впливовим і ефективним союзником Путіна, який забезпечить йому перемогу над українцями. І тут немає жодних аргументів і способів це виправдати й зрозуміти.
Трісне Європа. ЄС розколеться. Домінувати будуть Орбани, Фіци і Сари Вагенкнехт із Лє Пенами.
Голова ЄК Урсула фон дер Ляєн разом зі всіма європейськими лідерами переконували Трампа про важливість зміцнення євроатлантичного альянсу, підтримки України та справедливого завершення війни Росії.
Америка потрапить в зону злого буревію, який розхитає штати та приведе їх до хаосу. Перші кроки Трампа не переконують, але й дають надію, що він може розуміти подібні наслідки, навіть якщо ми надто радикальні в їх оцінках.
Якось несподівано історія ходить по колу. Тоді Гітлер, зараз – Путін. Стратегія Рузвельта і Трампа ледве не ідентичні. США оцінювали завоювання Європи нацистами, як локальні континентальні розбірки.
Дж. Геллап у зловісному вересні 39-го запитав американців: «Чи повинні ми оголосити війну і відправити нашу армію і флот за кордон битися з Німеччиною?».
95% американців сказали категорично «ні». Конгрес проголосував за нейтралітет Америки й ембарго на продаж зброї. В тому числі та жертвам.
Ера ізоляціонізму. Наскільки глибоко зайде в неї Трамп ще невідомо. Але він це буде робити. По всій Америці тоді масово виникають комітети «Утримаємо Америку від війни». Гітлерівська розвідка, як нині російська, максимально роздмухувала втечу американців з реальності.
Про це писав американський журналіст, німець Курт Рісс у книзі «Тотальне шпигунство». Розказуючи, як Вальтер Шелінберг зробив в Америці карʼєру начальника німецької політичної розвідки.
Посол США в Британії Джозеф Ф. Кеннеді переконував Рузвельта, що Гітлер неминуче завоює Францію й Англію і, тому, американцям не варто дратувати його підтримкою приречених.
Представник команди Трампа Браян Ланза заявив, що президент Зеленський має сісти за стіл переговорів і відмовитись від Криму, бо «Криму більше немає».