Ужас, що твориться. Польський прем’єр Туск десь на польському радіо ляпнув, що він очікує від Трампа якусь декларацію про припинення вогню в Україні – і вже горячий пиріжок. Всі цитують, в заголовках – смиренна надія на кінець ужасу без кінця. І я прям відчуваю як мізки реально стомлених від війни хочуть щоб це нарешті стало правдою. Щоб Трамп дістав чарівну паличку, і як зробив щось з Путєним…
І хто б за цим сплеском надії рефлексував на інші слова Туска, що план Трампа щодо України «ЙМОВІРНО, лише на стадії підготовки». Ймовірно, друзі. Це означає, що Туск просто ляпає язиком з якихось власних причин. І як паганий Арестович розганяє наші очікування до ейфорічних гойдалок.
Але я точно не буду критикувати за те, що люди хочуть вірити в припинення стресу і задля цього готові на повну відключку раціо. Бо навіть матьорі воротіли з Уолл-стріт роблять це. Більше того. Вони свою втому від війни реально підтримують грошима. Ставлять свої гроші на те, що Трамп щось зробить з Путєним… Ця ставка виглядає як курс облігацій України, які після виборів в США почали скуповуватись фінансовими воротілами з новою силою. Бо вони розраховують на те, що економіка України покращиться і почне повертати борги.
Але цинічні бариги на те і цинічні, щоб чудово розуміти причинно-наслідковий зв'язок:
«Ймовірність повернення грошей зросла. Але як би сумно це не звучало, ймовірність хорошого результату для народу України знизилася», - сказав Мартін Берчетч, менеджер хедж-фонду з британської компанії Frontier Road, який тримає облігації країни.
В общім, ось вам невеличкий пояснювач Bloomberg про те, як працює механізм конвертації сподівань у гроші.
Обіцянка Дональда Трампа припинити війну підвищила курс суверенних облігацій України
Перемога Дональда Трампа також стала перемогою для власників суверенних облігацій України - принаймні поки що.
Багато фондів скуповують нещодавно реструктуризовані облігації країни, роблячи ставку на швидке закінчення війни з Росією, якщо Трамп буде переобраний на посаду президента США. Після результатів вівторка ця торгівля отримала значний поштовх.
Згідно з даними агентства Bloomberg, доларові облігації США були найкращими серед ринків, що розвиваються, минулого тижня, а їхня дохідність досягла 8,5%. Загалом, дохідність по всій кривій зросла приблизно на 19% з моменту випуску нових облігацій у вересні в рамках реструктуризації боргу.
Протягом усієї своєї передвиборчої кампанії новообраний президент обіцяв швидке вирішення конфлікту. І хоча досі незрозуміло, як саме він цього досягне, кредитори роблять ставку на те, що тепер бойові дії закінчаться швидше раніше, ніж пізніше.
«Ймовірність повернення грошей зросла. Але як би сумно це не звучало, ймовірність хорошого результату для народу України знизилася», - сказав Мартін Берчетч, менеджер хедж-фонду з британської компанії Frontier Road, який тримає облігації країни.
Швидше завершення війни може також призвести до додаткового зростання дохідності деяких нових облігацій, оскільки певні облігації передбачають вищі виплати, якщо економічне зростання в Україні буде кращим, ніж очікувалося. На думку стратегів Bank of America, макроекономічні перспективи країни можуть «суттєво покращитися через ймовірне очікування прискореного економічного відновлення», якщо війна завершиться у 2025 році.
Власники українських облігацій нещодавно полегшили борговий тягар країни, погодившись на реструктуризацію понад 20 мільярдів доларів, що стало частиною більш масштабних зусиль двосторонніх кредиторів з надання кредитів і грантів на озброєння Києва.
Країна значною мірою залежить від західних союзників як у військовій, так і у фінансовій допомозі. США є найбільшим постачальником військової допомоги, надавши понад 64 мільярди доларів з моменту вторгнення Росії в лютому 2022 року.
Трамп неодноразово скаржився на масштаби цієї підтримки, не погрожуючи прямо припинити її. Він також не дав жодної підказки щодо того, як він має намір посадити президента Росії Володимира Путіна і президента України Володимира Зеленського за один стіл переговорів для мирних переговорів.
Зеленський заявив, що його країна не може погодитися на заморожений конфлікт або торгівлю територіями в обмін на мир, тоді як Путін виключив будь-які поступки заради припинення розпочатої ним війни.
Стрибок облігацій України є частиною загального зростання деяких з найризикованіших активів ринків, що розвиваються, після перемоги Трампа.
Трейдери також стають більш оптимістичними щодо боргу Аргентини, оскільки бачать, що добрі відносини президента Хав'єра Мілея з Трампом йдуть на користь обтяженій боргами південноамериканській країні. Облігації Аргентини принесли інвесторам майже 6% за минулий тиждень, перевершивши свої аналоги з ринків, що розвиваються. Також зросли борги Еквадору, Сальвадору та африканських країн, таких як Габон і Гана.
Інвестори кажуть, що деякі з цих проблемних країн, що розвиваються, більш захищені від волатильності, спровокованої США, завдяки поліпшенню фундаментальних показників, включаючи зростання валютних резервів, угоди про фінансування і структурні економічні реформи.
Це продовжує багатомісячне ралі високодохідних боргових зобов'язань країн, що розвиваються. Індекс високодохідних облігацій ЕМ у твердій валюті з початку року приніс інвесторам 14% прибутку, порівняно з 2,8% прибутковості боргових зобов'язань інвестиційного класу, свідчать дані, зібрані Bloomberg.