Українська влада прийняла закон про кримінальну відповідальність за збереження для опалення понад 30 кубів дров без документів. В умовах неможливості гарантувати державою постачання їм енергоресурсів і теплої погоди зимою.
Перед тим 27 нардепів внесли законопроект №3796 з податком на собак, котів та пух і інших тварин, які утримуються в неволі. «Слуги народу».
В листопаді 23 року уряд, натомість виробництву безпілотників, снарядів і ракет, створив для цього Єдиний державний реєстр домашніх тварин – собак і котів.
Це квінтесенція законодавчого занепаду і повна втрата ідеологічної бази війни – збереження українського народу, його психологічної стійкості й самостійних можливостей для виживання. Повна втрата орієнтирів і заміна стратегічного мислення на лобізм люмпенів в умовах хаосу державного управління.
Повернення в неофеодалізм. В 1876 році в Англії був введений податок з власників собак. При тому, що ще Цицерон назвав податки «нервами держави». Вони мають бути не тільки розумні, достатні й справедливі, але й відповідати часу.
Як не дивно, стимулювати, а не знищувати. У імператора Тиберія було відоме всім фіскальне кредо: «Вівцю треба стригти, а не обдирати».
Тому, імператор Калігула ввів податок не на домашніх тварин, а на повій, який виявився першим з особистого доходу.
Можливо, українським законодавцям варто повернутись до досвіду Генріха VIII й ввести податок на бороди, зважаючи на їх масовість.
Ввівши відповідальність тюрмою за дрова, автори цього абсурдного закону могли б повторити досвід Англії з 1660 року обкладати податком ще й димарі. Разом із вікнами й дверима. Податок на який існував у Франції майже три століття.
Податки, це не тільки фінансово-економічна категорія держави-монополіста. Це політика управління країною і вміння використовувати податкові системи, як інноваційні, інвестиційні стратегії. І вони не можуть розділювати суспільство, як податок нацистів 39 року на вартість майна євреїв.
Ними можна підписати суспільну угоду з українцями для підтримки спільного виживання. Взявши на себе гарантію застосувати максимально жорсткі заходи для подолання корупції. В системі державного бюджету, який в основному формується на рахунок якраз податків. Вони можуть стати своєрідною позикою українців у оборону й економічний розвиток країни в обмін на масштабні та глибокі реформи та кардинальну зміну самої ідеології фіскальної політики.
Англія пройшла середньовічні фіскальні примхи королів і феодалів з податком на капелюхи й свічки, Канада – на китайців, США – на приготовлену їжу, чорницю, гарбузи, марихуану, пірсинг, зоосалони, крадене майно, на судові процеси, польоти на повітряній кулі тощо.
Але США, які є своєрідною федерацією незалежних і самостійних у прийнятті рішень, штатів, які мають власну податкову систему, створили ледве не ідеальну податкову систему, яка постійно вдосконалюється. І там не існує податку на майно на федеральному рівні.
Податковий кодекс США є найбільш деталізованим і системним документом величезного обʼєму. Наприклад, у 1985 році в ньому було 3975 сторінок, а в 92 році – 9400. Це дозволяє створити рівні гарантії для всіх платників податків проти трирівневої американської системи.
В Ізраїлі діє шестиступенева прогресивна система оподаткування громадян.
Саме вона підтримує бум економічного розвитку, тому його ВВП на душу населення в 10 разів перевищує український. Знаходячись у безкінечній війні, Ізраїль не лише найрозвинутіший у світі, але й з супер високою якістю життя та комфортними умовами ведення бізнесу. Хоч у 80-х він був, як нинішня Україна.
Причина одна – Ізраїль зосередив стратегію на внутрішньому розвитку, а не на «плані перемоги» та гарантіях безпеки з боку своїх союзників.
Стабілізаційний план 85 року зламав тривіальну економічну і фіскальну системи, за лічені місяці стабілізували ситуацію в Ізраїлі й швидко провели ринкові трансформації. І не думайте, що це сталося завдяки США, які дійсно допомагали грантами, але й на поворотній основі.
В якийсь час витрати на оборону складали 30% ВВП. При цьому в Ізраїлі майже найнижчі податки серед розвинених країн. Вдвічі менше податків, аніж в Україні. Попри війну, він лідер прямих іноземних інвестицій. Може тому, що він не оподатковує дрова, собак, котів і верблюдів.
Повертаючись до Англії у період Другої світової, там масово вивезли всі урядові установи з документацією подальше від великих міст. 2000 тонн золота відправили в Канаду. За 3 дні в 39 році до сільських глибинок евакуювали до 1,5 млн вагітних жінок, з немовлятами, інвалідів, 800 тисяч школярів з вчителями й вихователями, розлучивши їх з батьками.
В 40 році німці масово бомбардували більшість основних міст Англії. У вересні 40 по травень 41 загинуло 43 тисячі цивільних. Британців заохочували займатись вирощуванням продуктів на кожному клаптику вільної землі.
Масові плакати: «Копай заради перемоги». В 41 році ВВП країни виріс на 21% порівняно з 38-м. За 4 роки війни кількість працюючих жінок виросла на 3 млн. В 42 році уряд почав розробляти концепцію «Нової британської держави загального добробуту».
Блискучі реформи, які перетворити опір британців в «народну війну». Вони були найбільш мобілізовані з усіх основних воюючих сторін. Гітлер в операції «Лондонський бліц» 57 ночей поспіль в середньому по 200 бомбардувальників щодня бомбардував Лондон, вбивши 40 тисяч мирних жителів.
7 вересня 40 року 550 бомбардувальників скинули понад 1000 тонн бомб на Лондон. В 48 році він провів перші літні Олімпійські ігри після Другої світової війни.
Ключ перемоги в руках України. Союзники, незалежно від прізвища американського президента, не наважаться і не готові до рукопашного бою з Путіним. Але й не можуть відступити. Поїдуть шукати нову стратегію продовження і завершення війни з Росією не на умовах Путіна.
WP з посиланням на 15 високопоставлених джерел з 5 країн писали про розробку нової стратегії ЄС підтримки України за каденції Трампа і пониження ним співпраці з Європою. Час невизначеності.
За наслідками він може мати ефект шестимісячного затягування Конгресом США надання воєнної допомоги Україні.
Президент Зеленський оголосив про підготовку «внутрішнього плану». Можливо це і є спроба повторити досвід і обʼєднати зусилля всіх українців у визвольній війні проти Російської імперії.