Цікаві штуки відбуваються у світі. Всі бачили, що впали ціни на нафту. Наразі російська нафта "Юралс" торгується по 58 доларів за барель, На піку, падіння просіло нижче 50 доларів. Для розуміння, бюджет Росії зверстаний з розрахунку на ціну у 70 доларів. Тобто Москва уже зазнає збитків.
А далі цікаво.
Якщо дивитися на динаміку падіння російської нафти, ми побачимо що причина падіння - ніяк не торгівельні тарифи ім. Дональда Альфредовича. Ціна на російську (і всю іншу нафту) поступово зменшується від січня 2025 р. 13 лютого ціна "Юралс" - 69 доларів за барель. 13 березня - 65 доларів. 11 квітня - 58 доларів.
Що стало причиною зменшення ціни? А причиною зменшення ціни стало те, що у світі з'явилися держави-добувачі нафти, які не входять до ОПЕК+ і тому не пов'язані їхніми умовами. Це Бразилія, Аргентина, Гаяна і... Казахстан.
Позаяк всі ці країни умовами ОПЕК+ не пов'язані, і можуть пропонувати нафту дешевше за країни ОПЕК+, у країн ОПЕК+ постала проблема збереження ринків. Тому уже вони заявили, що не будуть гратися в свою улюблену гру (тобто впроваджувати квоти) а будуть нарощувати видобуток нафти.
Що це означає? А власне, те, що нафта буде зараз дешевшати і дешевшати. А що стається з Росією коли дешевшає нафта? Стається те, що раніше сталося з Радянським Союзом - економічний коллапс. Але. останньому генсеку СРСР Міхаїлу Горбачову вдалося тоді напозичати грошей, аби ще п'ять років протримати імперію на плаву. Совку тоді гроші позичали із задоволенням - імперія раптом стала вдавати адекватну, почала скорочувати ядерну зброю, виводити обмежений контингент з Афганістану тощо.
А нині Росії ніхто ні фіга не позичить - вона під санкціями. А в них уже ключова ставка Центробанку 21%, тобто підприємства не можуть кредитуватися і російські промисловці вже волом ревуть, що ще трохи і економіка РФ почне валитися.
Але й це ще не фінал. Справа в тому, що Росія зараз ризикує не тільки втратити доходи від експорту нафти - вона ризикує залишитися ще й без кубишки. І цього разу - як раз таки завдяки Дональду Альфредовичу. Справа в тому, що якийсь час тому Москва почала як валютний резерв скуповувати китайські юані. Наразі проти товарів з Китаю Штати впровадили драконівські мита. Що робить зазвичай у таких випадках Китай? Він проводить девальвацію юаня, аби компенсувати мита. А що станеться тоді з російськими золотовалютними резервами? А те, що золото Росія продавати не може (вона під санкціями), а її юані стануть нафіг нікому не потрібні.
Власне, уже давно з'являються ознаки, що економічне становище Росії гіршає з кожним днем. В мережі багато прогнозів про те, що Москва буде змушена згорнути війну до кінця 2025 - початку 2026 рр. І я з цими прогнозами погоджуюся.
Бо розумієте. Війна, як казав Бонапарт, потребує лише трьох речей - грошей, грошей і грошей. Припустимо Москва проведе мобілізацію, націоналізує підприємства ВПК, поверне колгоспи і "сім побєдіши". А комплектуючі на дрони вони де брати будуть? А блоки для ракет за що купуватимуть?
Ми цілком можемо побачити ситуацію, коли не Москва, а ми будемо диктувати умови миру, просто тому що Москва більше не матиме чим воювати.
Власне, я вважаю, що саме тому Росія зараз вдалася до відвертого ракетного терору і розстрілює вже просто житлові квартали українських міст. Нас примушують пристати на умови Путіна. Бо у Москві знають, якщо ми зараз на їхні умови не пристанемо, невдовзі їм прийдеться приставати на наші умови. Протягом всієї своєї історії Москва чинила так.
І от це й може бути причиною того, що США зараз кинулися пропонувати Москві замирення. Секрет Полішинеля, в Штатах панічно бояться розвалу Росії, бо невідомо в чиїх руках тоді опиняться ядерні станції і ядерні арсенали. Проте...
На мою думку, Штатам уже треба готуватися саме до такої ситуації. До катастрофи Путіна з вельми незрозумілими наслідками. Все до того іде.
Бо ціни на нафту ставатимуть все нижчі. Цей процес не зупинити.