"Вівторок, ранок. Що важливого?" - Тетяна Геращенко

"Вівторок, ранок. Що важливого?" - Тетяна Геращенко

Бажаю здоров'я і дякую за ніч Захисникам України.
Вічна слава живим. Світла пам'ять полеглим.
*
США звинуватили Росію та Китай у заохоченні КНДР до подальшого порушення санкцій ООН
Заступник посла США в ООН Роберт Вуд виступив на засіданні Ради безпеки ООН, скликаному у зв'язку із запуском міжконтинентальної балістичної ракети у Північній Кореї
*
Відповідно до даних Офісу генерального прокурора, в Україні з 24 лютого 2022 року загинуло 57 українських журналістів, з них 8 були міжнародними журналістами
*
За наявною інформацією, викрадений росіянами у березні 2022 року український журналіст Дмитро Хилюк досі перебуває у Володимирській колонії №7
*
Ізраїль розірвав угоду з агентством ООН, яке допомагає палестинцям
Ізраїль також повідомив про першу в нинішній війні операцію своїх військових на сирійській території
*
Поліція в Ізраїлі заарештувала одного з головних помічників прем'єр-міністра Біньяміна Нетантаньягу за підозрою у передачі секретної інформації іноземним ЗМІ
*
В останній день кампанії Гарріс і Трамп проводять мітинги у Пенсільванії
Опитування показують, що в штатах, що вагаються, обидва кандидати практично зрівнялися в межах статистичної похибки
*
Президентські вибори-2024 у цифрах
«Штати, що вагаються», Колегія виборців, кандидати в президенти і мільйони потенційних виборців: що відомо сьогодні про майбутнє голосування та його можливі результати
У вівторок, 5 листопада, у США відбудуться президентські вибори. Боротьба за пост президента розгорнулася між кандидатом від Демократичної партії віце-президентом країни Камалою Харріс та кандидатом від Республіканської партії екс-президентом Дональдом Трампом.
Президентські вибори традиційно проводяться у вівторок, що настає за першим понеділком листопада.
У ході нинішніх передвиборних перегонів свої кандидатури на пост президента висунули не лише представники двох головних політичних партій країни, а й кілька незалежних кандидатів – і щонайменше один з них Роберт Ф. Кеннеді-молодший привернув увагу виборців.
Однак, зрештою, президентські перегони традиційно звелися до вибору між двома кандидатами від основних партій.
У країні 7 штатів, шо вагаються, тобто. таких, де жодна із двох партій не має явної переваги. Тому результат голосування у них непередбачуваний. Це Арізона, Вісконсін, Джорджія, Мічиган, Невада, Пенсільванія та Північна Кароліна. У разі напруженої боротьби лише кілька голосів у кожному з цих штатів можуть вирішити результат виборів у загальнонаціональному масштабі. Саме на цих штатах Харріс та Трамп зосередили свої зусилля у передвиборній боротьбі.
Президентські перегони-2024 спостерігачі оцінюють як ще більш запеклу, ніж передвиборча кампанія 2020 року. Тоді для перемоги Трампа над президентом Джо Байденом вистачило б переваги лише у 43 тисячі голосів у трьох штатах – менше ніж 1,3% від загальної кількості виборців по всій країні.
5 листопада виборці не лише визначать, хто очолить Білий дім, а й оновлять склад Конгресу.
Йдеться про 34 місця в Сенаті (всього їх 100) і про всі 435 місць у Палаті представників.
Члени Палати представників обираються на 2 роки. Нині більшість у ній належить республіканцям, і демократи сподіваються змінити ситуацію. У Сенаті, де демократи мають незначну більшість, йде боротьба за 34 місця зі 100. Республіканці борються за можливість знову встановити контроль над Сенатом.
Сенатори обираються на 6 років.
Результат президентських виборів у США визначається не шляхом підрахунку кількості поданих голосів у загальнонаціональному масштабі, а через Колегію виборців, яка перетворює вибори на голосування серед 50 штатів країни. 48 штатів віддають усі свої голоси виборців одному переможцю, а в Небрасці та Мені голоси розподіляються як за результатами голосування у штаті, так і за результатами голосування в округах з виборів до Конгресу.
Кожен штат має певну кількість виборців – вона розраховується шляхом складання кількості місць у Палаті представників, яка залежить від чисельності населення, та кількості сенаторів (по два на штат).
Наприклад, штат Вермонт має 3 голоси вибірників, а густонаселена Каліфорнія - 54.
Кандидату необхідно набрати більшість, тобто, як мінімум, 270 голосів виборців із 538 (така їхня загальна кількість).
Це можливо навіть за програшу у загальнонаціональному голосуванні. Саме так було в 2016 році, коли президентом був обраний Дональд Трамп.
Якщо всі штати, за винятком тих, де результат передвиборчої боротьби поки невідомий, проголосують так, як очікується, то це дасть Харріс 226 голосів виборців, а Трампу – 219. Поки невідомо, як розподіляться 93 голоси, що залишилися.
Наступного вівторка жителі 7 штатів, що вагаються – Арізони, Вісконсіна, Джорджії, Мічигану, Невади, Пенсільванії та Північної Кароліни – можуть змінити ситуацію в будь-який бік.
За даними дослідницького центру Pew Research Center, на виборчих дільницях, які забезпечили безперебійне проведення виборів 2020 року, працювало 774 тисячі співробітників.
У США є три типи співробітників виборчих комісій.
Більшість із них – працівники виборчих дільниць, яких наймають для вітання виборців, допомоги з іноземною мовою, встановлення обладнання для голосування та перевірки посвідчень особи виборців та реєстрацій.
Співробітники виборчих комісій обираються, наймаються або призначаються для виконання спеціалізованих обов'язків, таких як навчання працівників виборчих комісій, згідно з даними Pew.
Спостерігачі зазвичай призначаються політичними партіями для спостереження за підрахунком голосів – очікується, що цього року він буде особливо спірним, оскільки Трамп відмовився беззастережно визнати результати голосування.
Багато працівників виборчих дільниць вже розповіли агентству France Presse про тиск і загрози, на які вони наражаються напередодні голосування 5 листопада.
Станом на 2 листопада понад 75 мільйонів американців проголосували достроково, згідно з базою даних Університету Флориди. У більшості штатів можна голосувати особисто або поштою.
Кількість американців, які матимуть право голосу у 2024 році, згідно з даними Двопартійного політичного центру, становить 244 мільйони.
Скільки з них справді візьмуть участь у голосуванні, звичайно, ще доведеться з'ясувати.
При цьому дослідницький центр Pew Research Center зазначає, що явка на праймеріз 2018 та 2022 років, а також на президентських виборах 2020 року, була найвищою за останні десятиліття.
"На президентські вибори 2020 року прийшло близько двох третин (66%) населення, яке має право голосу, - це найвищий показник для будь-яких загальнонаціональних виборів з 1900 року", - наголошується на сайті Pew.
За даними Бюро перепису населення, це означає, що у виборах взяли участь майже 155 мільйонів виборців.
*
Північна Кароліна оновила рекорд із дострокового очного голосування
Особливу активність виявили мешканці округів, які постраждали від недавнього урагану «Хелен»
*
Пентагон: у Курській області перебувають 10 тисяч військових КНДР
Оборонне відомство США на даний момент не може підтвердити безпосередню участь північнокорейців у бойових діях
*
Сенатор Бен Кардін привітав народ Молдови з переобранням Майї Санду
Сенатор-демократ Бен Кардін надіслав привітання молдавському народу у зв'язку з перемогою Майї Санду у другому турі президентських виборів
*
Байден: Росія намагалася підірвати виборчий процес у Молдові, але їй це не вдалося
Глава Білого дому надіслав вітання Майї Санду, яка здобула перемогу у другому турі президентських виборів
*
Блінкен прозвітував як Держдеп підтримує людей з інвалідністю у світі, зокрема в Україні
*
Сполучені Штати підтримують прагнення народу Грузії до ЄС і євроатлантичної спільноти та готові застосувати додаткові важелі тиску на владу цієї країни для того, щоби вона пішла на зустріч вимогам власного народу, який вийшов на акції протесту
*
У понеділок вранці, лише за день до президентських виборів у США, Технічна профспілка видання New York Times оголосила про офіційний страйк проти несправедливої трудової практики
*
Канада придбала і відправила в Україну першу систему NASAMS
Оттава заплатила за систему понад $400 млн ще навесні, але її поставка була відкладена
*
У Польщі розпочала роботу шоста місія канадсько-української програми хірургічної допомоги Canada Ukraine Surgical Aid Program (CUSAP)
*
Борис Джонсон закликав українців не боятися можливої перемоги Трампа на виборах
За його словами, Трамп не дозволить “радянській імперії знову стати великою”
*
Прихильники інтеграції Грузії із Заходом протестують проти підсумків виборів
Експерти - про виклики, що стоять перед грузинською опозицією за підсумками парламентських виборів, що відбулися 26 жовтня
У Тбілісі 4 листопада заплановано масштабну акцію протесту проти оголошених владою результатів парламентських виборів, які, за оцінками міжнародних спостерігачів, пройшли в нерівних умовах і з низкою порушень.
В опублікованій раніше заяві президента Сполучених Штатів Джо Байдена підкреслено, що грузинські вибори, що відбулися 26 жовтня, «були затьмарені зловживанням адміністративним ресурсом, залякуванням і примусом виборців». Президент США також зазначив у своїй заяві, що «незалежні міжнародні та місцеві організації не визнали вибори вільними та справедливими».
Нагадаємо, що згідно з офіційними даними, на виборах 26 жовтня правляча партія «Грузинська мрія» набрала 54% голосів, а чотири опозиційні партії в сумі отримали 37.3% голосів виборців. При цьому «Грузинська мрія» програла опозиції у всіх великих містах, включаючи Тбілісі, як і на виборчих дільницях за кордоном.
Чотири опозиційні об'єднання, які пройшли до парламенту, не визнають результатів голосування, стверджують, що вибори були фальсифіковані та вимагають міжнародного розслідування.
Зокрема, опозиціонери стверджують, що зуміли зібрати докази про фальшування виборів, і що ознайомили з ними міжнародних партнерів, а також найближчим часом оприлюднять їх для широкого загалу. При цьому до судів було подано відповідні скарги, проте з огляду на те, що суд, за твердженнями опозиції, перебуває у підпорядкуванні правлячої «Грузинської мрії», неясно – наскільки прийнятними будуть для опозиціонерів висновки грузинських суддів. Примітно, що кілька грузинських НУО вже заявили про те, що суд не задовольнив низку поданих ними скарг щодо порушень під час процесу голосування.
Про необхідність розслідування всіх повідомлень про порушення, які мали місце під час голосування в Грузії 26 жовтня, які підірвали громадську та міжнародну довіру до процесу, раніше заявили президент Грузії Саломе Зурабішвілі, а також представники США та ЄС.
Водночас у «Грузинській мрії» стверджують, що реально в опозиції немає доказів, які б підтверджували фальсифікацію голосування, і що вони відмовляються прийняти результати виборів нібито лише з тієї причини, що «програли». Як заявив 4 листопада Генсек «Грузинської мрії», мер Тбілісі Каха Каладзе, правляча сила не боїться погроз опозиції, оскільки «користується підтримкою більшості населення».
При цьому опозиція стверджує протилежне – зокрема, що у грузинського народу «вкрали їхні голоси» і що в умовах правління «Грузинської мрії» досягти справедливості можна лише шляхом протестів.
«Ми маємо намір задіяти різні форми спротиву. Оскільки «Грузинська мрія» та Бідзіна Іванішвілі більше не вірять у жодні докази, змусити їх відступити можна лише вуличними протестами», – заявили в опозиційній «Сильній Грузії».
Професор Георгій Мчедлішвілі з Університету Європи в Тбілісі сумнівається в тому, що грузинська опозиція зуміє настільки мобілізувати прозахідний електорат, щоб добитися постійних протестів, враховуючи несприятливий досвід, який пройшов після серії масштабних протестів проти закону «про іноагентів».
«Перший великий протест, який відбувся у попередній понеділок, 28 жовтня, розчарував. Опозиційним політикам поки не дуже вдається мобілізувати молодь. На вибори багато хто з них, щоправда, пішов, але з урахуванням невдалого весняного досвіду нагадаю: тоді близько трьох місяців не менше сотні тисяч людей протестували проти закону про іноагентів, у багатьох сьогодні явна фрустрація», – вважає політолог.
Загалом, за словами Мчедлішвілі, у Грузії складна політична ситуація, з якої немає простого виходу. Експерт вважає, що з урахуванням високого ступеня поляризації як у суспільстві, так і в політичних елітах та відсутності діалогу, дороги до компромісу на сьогоднішній день не видно.
«Багато західних політиків “не в захваті” від сьогоднішньої грузинської влади, але поки що утримуються від остаточних висновків і обмежуються запитами на проведення розслідування щодо виявлення порушень. На мій погляд, багато чого прояснить остаточна доповідь спостерігачів під егідою ОБСЄ. Тоді і західні партнери Грузії, насамперед Сполучені Штати та структури Євросоюзу, зроблять остаточний висновок щодо майбутніх взаємин з Грузією. Позиція Заходу матиме вирішальне значення для прозахідного електорату, розчарованого у місцевих політиках», – зазначив Мчедлішвілі у розмові з «Голосом Америки».
Експерт Гія Хухашвілі вважає, що проти несправедливості необхідно боротися і що насамперед важливо, щоб громадяни шляхом протестів демонстрували свою відмову змиритися з обманом. При цьому, за словами політолога, окрім проявів емоцій, опозиція має надати незаперечні докази порушень, які могли суттєво змінити остаточні підсумки виборів.
Водночас Хухашвілі зазначив, що серед грузинської опозиції немає яскраво вираженого лідера і що прозахідний електорат на виборах 26 жовтня розглядав прозахідні партії лише як інструмент для збереження прозахідного курсу країни.
«Прозахідний електорат і до виборів був налаштований критично до опозиції, а після виборів з'явилися нові підстави для скептицизму, зокрема, чути питання у зв'язку з тим, що опозиціонери не зуміли передбачити можливі схеми фальсифікації результатів голосування, а також спізнюються з наданням доказів про порушення. . Тепер багато залежить від єдності низки чинників: так, опозиція має зуміти проявити лідерські якості та повести процеси у правильному напрямку, у тому числі – надати докази фальсифікації виборів, що в поєднанні зі суворою реакцією Заходу, наприклад, розширенням особистих санкцій проти чиновників, причетних до порушень, привнесе до протесту додаткову енергію та підвищить шанс справедливого результату», – резюмував Хухашвілі.
*
Суд міста Тетрі-Цкаро задовольнив позов про скасування результатів парламентських виборів на 30 дільницях через порушення. Скаргу подала Асоціація молодих юристів Грузії
*
Шведська екоактивістка Грета Тунберг прийшла на акцію протесту в Тбілісі і приєдналася до акції біля парламенту Грузії
*
Грузинська опозиція представила план дій і вимагає повторних виборів
*
Німеччина засудила спроби завадити молдавській діаспорі брати участь у виборах у Молдові
Представник німецького МЗС Себастьян Фішер повідомив, що на виборчих дільницях у Гамбурзі, Франкфурті, Кайзерслаутерні та Берліні лунали погрози вибухів
*
Бербок пообіцяла підтримувати Україну напередодні зими
Міністр закордонних справ Німеччини прибула до Києва з черговим візитом
*
Деякі дебати, де підмінюється роль агресора і жертви, в Німеччині є жахливими, але Федеральний уряд непохитно стоятиме на боці України, поки вона бореться за свободу - Бербок
*
Прокуратура Німеччини закрила справу проти російського мільярдера Усманова
Він погодився виплатити за це 4 млн євро
*
Франція сподівається на успіх у переговорах з Китаєм щодо митних надбавок на коньяк та арманьяк
*
У понеділок, 4 листопада, парламент Угорщини проголосував за продовження надзвичайного стану до травня наступного року, що надає прем'єр-міністру Віктору Орбану широкі повноваження у керуванні країною
*
Борель: вивести співпрацю ЄС та Сеула у сфері безпеки на новий рівень
Глава зовнішньополітичного відомства Євросоюзу перебуває з візитом у Південній Кореї
*
Литва та Тайвань спільно допомагають Україні
Тайвань надасть додаткову допомогу на $5 млн Україні в рамках спільної програми з Литвою, спрямованої на допомогу Україні у відбудові.
Відповідний меморандум підписала Центральна агенція з управління проєктами в Литві (СРМА) та представництво Тайваню в країні.
"Цією новою угодою, ми робимо це один ключовий крок у відновленні та модернізації центрів реабілітації для тих, хто мужньо бореться за свободу України та безпеку Європи", - заявив заступник міністра закордонних справ Литва Сімонаc Шатунас під час церемонії підписання 30 жовтня.
Фонд вже виконав чотири проєкти з відбудови України, за підтримки Тайваню обсягом понад 5 мільйонів доларів, повідомляє агенція RTI.
Литва з початку повномасштабного вторгнення надала Україні підтримку обсягом 766 мільйонів доларів. Минулого тижня країна оголосила про початок поставки Україні пакету допомоги, оголошеного в серпні. До цього пакету входять енергогенератори та боєприпаси, повідомляють в Міністерстві оборони країни.
*
Рютте заявив, що НАТО будує "міст для членства" України. Шольц не бачить потреби в нових рішеннях
*
НАТО має надати Україні все необхідне для перемоги, навіть за присутності військ КНДР - Рютте
*
Рютте - Північноатлантичний альянс працюватиме з новою адміністрацією США незалежно від того, який з кандидатів отримає перемогу на президентських виборах в країні, як у зміцненні системи стримування й оборони НАТО, так і у нарощуванні військової допомоги для України
*
Рютте - Зміцнення національної оборони країн-союзниць та подальше нарощування військової допомоги Україні не завжди є простим завданням для національних урядів, але саме ці два напрямки є вирішальними для безпеки НАТО
*
Бербок підтвердила підтримку Німеччиною вступу України в НАТО попри заяви Шольца
Міністерка підкреслила, що ця позиція була викладена у Вашингтонській декларації НАТО на початку цього року
*
Україна та Литва вироблятимуть дрони та засоби РЕБ за новим меморандумом
Сторони також обговорили плани на 2025 рік щодо збільшення військової допомоги Києву
*
У Литві міністр оборони та голова Комітету Сейму з національної безпеки та оборони пропонують виключити осіб із російським та білоруським громадянством зі Збройних сил Литви. Вони розробили та зареєстрували відповідні поправки до закону країни
*
У Литві в нинішньому році зросла порівняно з 2022-2023 роками кількість молодих людей, які добровільно йдуть служити в армію
*
Україна у рамках коаліції з розмінування отримала від Литовської Республіки 230 сучасних автомобілів і 240 міношукачів
*
Бербок оголосила про надання Німеччиною Україні 200 млн євро “на екстрені потреби”
Глава МЗС також обговорила з українськими колегами співпрацю у виробництві дронів
*
У Силах оборони України до 2025 року заплановане проведення за програмою НАТО 70 триденних тренінгів із психологічного відновлення для особового складу, залученого до виконання завдань у зоні бойових дій
*
Воїни спецпідрозділу “Кабул 9” ГУР Міноборони за допомогою дронів знищили кілька вантажівок, фургонів, легкових автомобілів і мотоцикл росіян
*
Із прифронтових населених пунктів Куп'янського району Харківської області рятувальники евакуювали ще шістьох людей
*
Із Житомира військовослужбовцям передали партію безпілотників вартістю понад 1,3 млн грн, які придбали за кошти місцевого бюджету
*
У зоні відповідальності Оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» дрон-камікадзе Сил оборони знищив російський зенітний комплекс «Бук М-2»
*
Росіяни вдарили КАБами по Харкову
*
У Харкові троє поранених унаслідок ракетного удару поліцейських перебувають у стабільно важкому стані, загалом у лікарні залишаються 16 постраждалих правоохоронців
*
Російські війська протягом дня 14 разів атакували прикордонні громади Сумської області із застосуванням різних видів озброєння, пролунали загалом 63 вибухи
*
На фронті від початку доби відбулося 226 бойових зіткнень
*
У застосунку «Резерв+» розпочалося бета-тестування функції онлайн-відстрочки від мобілізації
*
Міністр оборони України Рустем Умєров закликав ветеранів та ветеранок, яких наразі налічується майже 1 мільйон, долучитися до реформування системи забезпечення Збройних сил України
*
На війні загинув військовий та журналіст Олексій Андрєєв, майже рік його вважали зниклим безвісти
*
На війні загинув 39-річний український музикант, барабанник кількох рок-гуртів Микола (Amorth) Состін
*
У Херсоні під час розмінувальних робіт загинув старший інспектор відділу вибухотехнічної служби Головного управління Національної поліції в Херсонській області капітан поліції Олександр Вітер
*
В Ізюмському районі Харківської області двоє підлітків підірвалися на вибухонебезпечному предметі, з множинними травмами дітей госпіталізували
*
Станом на 1 листопада 2024 року, від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, через ворожі міни та вибухонебезпечні залишки війни постраждало 1 068 осіб
*
Бійці підрозділу «Скорпіон» прикордонної бригади «Гарт» за допомогою ударних дронів знищили вогневі позиції та засоби радіоелектронної розвідки російських загарбників на Вовчанському напрямку
*
У межах нової програми «Стійке, інклюзивне та екологічно збалансоване підприємництво» (RISE) Україна підписала угоди зі Світовим банком на суму майже 600 млн доларів
*
Більші порівняно з 2023/2024 маркетинговим роком (МР) обсяги експорту пшениці з України зумовлені раннім початком збирання цьогорічного врожаю
*
Українським морським коридором вже експортовано понад 80 млн тонн вантажів, з них понад 53 млн тонн - аграрна продукція
*
Зареєстрований у Раді законопроєкт про об'єднання енергоринків України та ЄС є позитивним кроком уперед, і з його прийняттям Україна зможе завершити транспозицію європейського Інтеграційного пакета у сфері електроенергетики
*
Лорковський - Немає прямого зв'язку між процесом сертифікації НЕК "Укренерго" та будь-якими обмеженнями на імпорт електроенергії, особливо перед або під час зимового сезону
*
В Енергоспівтоваристві вбачають «вікно можливостей» для розвитку відновлювальної енергетики в Україні
Наразі терміни реалізації проєктів відновлювальної енергетики в Україні співставні з термінами реалізації проєктів на викопних видах палива і це створює вікно можливостей для збільшення ролі відновлювальних джерел енергії
*
Частина виділених нещодавно Євросоюзом коштів для Фонду енергетичної підтримки України походять із доходів від заморожених російських активів, і це є дієвим засобом притягнення Росії до відповідальності за завдані нею збитки в Україні
*
Завдяки Фонду енергетичної підтримки України до української енергосистеми було додано майже 2 гігавати генеруючих потужностей, включно з 220 мегават нових високоманеврених потужностей на базі газових турбін
*
АЕС, основа енергосистеми України, недостатньо захищені від обстрілів цієї зими, кажуть аналітики
*
Непродовження транзиту російського газу є суверенним рішенням України - Лорковський
Секретаріат Енергетичного співтовариства підтримає будь-яке рішення України щодо транзиту російського газу її територією
*
Енергоспівтовариство - Для забезпечення незалежності Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Україні можуть знадобитися зміни до Конституції, однак дискусія щодо цього можлива лише після завершення війни РФ проти України
*
ПАТ «Укрнафта» пробурила і запустила в роботу найглибшу за останні 8 років свердловину, яка сягає 4520 метрів
*
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль оглянув нові вагони Укрзалізниці, зокрема створений для дітей у співпраці з ЮНІСЕФ і виготовлений на замовлення держави Крюківським вагонобудівним заводом
*
У Харкові в укриттях двох міських лікарень, де нині тривають капітальні ремонти, буде розміщено операційні блоки та палати
*
Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) отримало ухвалу Дніпровського районного суду м. Києва про передачу російського танкера Nika Spirit для реалізації
*
ПРООН коштом Німеччини допоможе відбудувати навчальні заклади на Черкащині і ще в чотирьох областях
*
Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради законопроєкт про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій
*
63% українців готові терпіти війну “скільки буде потрібно” — опитування
Їх частка знизилася порівняно з минулорічними опитуваннями
*
У Вінниці за колабораціонізм, глорифікацію ворога і публічні заклики до війни та зміни державних меж і устрою України судитимуть автора гімну вагнерівців - російського музиканта, уродженця України
*
В Ізюмі на Харківщині оголосили перші підозри у кримінальному провадженні про махінації з компенсаціями за державною програмою "єВідновлення"
*
Печерський райсуд міста Києва зобов'язав Центр протидії корупції та його очільника Віталія Шабуніна спростувати інформацію про те, що колишній перший заступник директора Національного антикорупційного бюро Гізо Углава зливав дані фігурантам розслідування
*
Суд призначив покарання у вигляді 15 років за ґратами з конфіскацією майна зрадниці, яка на завдання російської воєнної розвідки шпигувала за оборонцями міста Слов’янськ Донецької області, а також закликала загарбників жорстоко катувати і вбивати українських полонених
*
Київський апеляційний суд залишив без змін вирок Обухівського районного суду колишнім співробітникам Кагарлицького відділення поліції, які з метою отримання визнавальних показів катували людей
*
Тайвань припинив постачання верстатів до Росії
*
45 років тому прихильники Хомейні захопили посольство США у Тегерані
Блокада посольства тривала 444 дні
*
“Їх купують як м’ясо”: в мережі поширюється запис, в якому Бородай назвав російських добровольців “зайвими людьми”
“Це люди, які з соціальної точки зору, як здається людям у піджаках, не мають великої цінності”, - заявив він
*
Північна Корея запустила кілька балістичних ракет в напрямку Східного моря
*
Представниця Росії на засіданні Радбезу ООН намагалася висміяти повідомлення щодо присутності північнокорейських військ на території її країни, проте уникнула відповіді на пряме запитання: чи є вони в РФ
*
Російське МВС цьогоріч зареєструвало рекордну кількість справ за статтею про теракт у країні за весь час ведення статистики
*
Винищувач російського виробництва МіГ-29 Збройних сил Індії розбився під час тренувального польоту в центральній частині Індії
*
Вдалого дня і скорішої Перемоги нам всім