Бажаю здоров'я і дякую за день Захисникам України.
Вічна слава живим. Світла пам'ять полеглим.
*
Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) знизила прогноз зростання світового попиту на нафту в 2024 та 2025 році, приділивши особливу увагу Китаю, Індії та іншим регіонам, що стало четвертим поспіль переглядом прогнозу у бік зниження
*
Ціни на нафту знизилися у вівторок через розчарування інвесторів у новому плані стимулювання економіки Китаю та побоювання щодо перенасичення ринку, а також через зміцнення долара США
*
Ізраїльські військові розпочали будівельні роботи вздовж так званої лінії «Альфа», яка відокремлює анексовані Ізраїлем Голанські висоти від Сирії
*
Alibaba презентував новий ШІ-інструмент для малого бізнесу в Європі та Америці
*
Державний секретар США Ентоні Блінкен 12-13 листопада відвідає Брюссель, де зустрінеться зі своїми колегами з НАТО та Європейського Союзу для обговорення підтримки України
*
Довірена особа прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу – Рон Дермер – зустрівся із новообраним американським президентом Дональдом Трампом та обговорив плани Ізраїлю в Газі, Лівані та Ірані на наступні два місяці до того, як Трамп офіційно вступить на посаду
*
Республіканській партії прогнозують збереження більшості у Палаті представників за підсумками проміжних виборів, результати яких ще обробляють
*
Директор ФБР Крістофер Рей готується до можливої вимушеної відставки після інавгурації Дональда Трампа
*
Дональд Трамп-молодший – старший син обраного президента США Дональд Трампа – заявив, що не обійматиме жодну офіційну посаду у майбутній адміністрації свого батька
*
Дональд Трамп, який переміг на виборах президента США, під час зустрічі з президентом України у вересні проявив зацікавленість до двох пунктів його "плану перемоги" - FT
Союзники України в Європі та США, включно з впливовими республіканцями, надали поради щодо того, як найкраще сформулювати пропозиції, які б стимулювали тісну співпрацю з Києвом, а не припиняли критично важливу допомогу країні, стверджують українські та європейські посадовці.
Дві з цих ідей були викладені в "плані перемоги" президента України, який, за словами людей, які брали участь у його розробці, був орієнтований саме на Трампа. Пізніше ці пропозиції були представлені Трампу, коли український президент зустрівся з ним у Нью-Йорку у вересні.
Одна з них передбачала заміну частини американських військ, дислокованих у Європі, українськими військами після завершення війни.
Інша – вперше розроблена сенатором-республіканцем Ліндсі Гремом, союзником Трампа, за словами людей, які брали участь у розробці "плану перемоги" президента України, – пропонує поділитися критично важливими природними ресурсами України із західними партнерами.
Трамп був "зацікавлений" цими двома пунктами, за словами особи, поінформованої про зустріч.
Окремо лідери бізнесу в Україні також ведуть переговори з урядом про те, щоб запропонувати Трампу повноваження "інвестиційного скринінгу", що дозволить йому фактично обирати, хто може вести бізнес в країні.
Одна особа, яка брала участь у плануванні, описала цю ідею як "ABC – будь-хто, крім Китаю", що може особливо добре зіграти на руку Трампу. Українські галузі, залежні від китайських технологій і матеріалів, такі як телекомунікації, за словами співрозмовника, могли б переключитися на американських постачальників і залучити більше західних інвестицій.
Ця ідея перебуває на ранніх стадіях, але деякі бізнес-лідери, близькі до офісу президента, вважають, що вона може добре зіграти на руку Трампу.
Західні союзники поки що досить прохолодно відреагували на "план перемоги", особливо на заклик офіційно запросити Київ до вступу в НАТО і надати йому більш сучасне озброєння.
Минулого тижня президент України заявив, що мав "чудову" першу телефонну розмову з Трампом після його переобрання. Але Київ і його союзники побоюються, що США можуть згорнути свою військову підтримку після того, як республіканець вступить на посаду в січні.
Зокрема, у Києві вважають, що з перемогою Дональда Трампа на виборах у США шанси запрошення України до НАТО знизились.
*
Новим держсекретарем США стане Марко Рубіо - прихильник «мирної угоди» з росією
Він був одним із 15 сенаторів-республіканців, які проголосували проти виділення Україні 60-мільярдного пакету допомоги
*
Трамп призначить радником із нацбезпеки конгресмена, який виступав проти допомоги Україні
Волтц висловлював думку, що Трамп змусить росію сісти за стіл переговорів, пригрозивши в разі відмови «зруйнувати її економіку»
*
Помпео - Новообраний президент США Дональд Трамп після вступу на посаду займе більш жорстку позицію щодо розв'язаної Росією війни в Україні, аніж під час передвиборчої кампанії
*
Історичне зростання Біткоїна підняло ціну цифрового активу вище $89000 і підвищило загальну вартість ринку криптовалют до нового піку, а трейдери роблять ставки, що він сягне $100 тисяч до кінця року
*
Світовий конгрес українців ініціював акцію «1000 днів стійкості» до 19 листопада
*
Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер та президент Франції Емманюель Макрон провели закрите обговорення ситуації в Україні.
Про це повідомляє The Telegraph.
Обидва лідери провели 20 хвилин, розмовляючи про Україну віч-на-віч, без участі широкої делегації помічників, що свідчить про політичну чутливість дискусії.
"Лідери почали з обговорення ситуації в Україні, в тому числі того, як найкраще поставити Україну на якомога сильнішу позицію, щоб вона увійшла в зиму", – розповів представник британського уряду.
Стармер став першим за 80 років британським прем'єр-міністром, який взяв участь в урочистостях з нагоди Дня перемир'я в Парижі, в тому числі в церемонії біля Тріумфальної арки.
Стармер і Макрон обговорили також можливість зміни позиції США щодо Storm Shadow. Ракети Storm Shadow виробляються Британією і Францією, але можуть використовувати американські системи при розгортанні.
Україна має дозвіл використовувати їх для завдання ударів безпосередньо біля російського кордону, але не далеко за його межами.
"Я завжди казав, що ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно, і ми залишаємось вірними цьому. Я також неодноразово говорив, що ми повинні поставити Україну в найкраще становище", – сказав Стармер після зустрічі з Макроном, відповідаючи на питання про Storm Shadow.
"Це було моїм постійним рефреном протягом чотирьох місяців, відколи я став прем'єр-міністром, у всіх дискусіях, які я вів. Це серцевина дискусій, які ми проводимо", – додав він.
Втім, прем'єр-міністр відмовився вдаватися в подробиці будь-яких дискусій щодо оперативних військових питань.
Перед зустріччю Макрона і Стармера анонсували, що вони спробують обговорити шляхи переконати Байдена змінити позицію щодо Storm Shadow.
У Білому домі раніше заявили, що до завершення своєї президентської каденції Джо Байден говоритиме про необхідність підтримки України на тлі приходу адміністрації Дональда Трампа.
Радник Байдена з питань нацбезпеки Джейк Салліван підтвердив, що адміністрація до завершення свого терміну прагнутиме використати всі виділені Конгресом ресурси на військову підтримку України.
*
Прем’єр Британії Кір Стармер планує закликати президента США Джо Байдена виділити кошти для кредиту Україні в розмірі 20 мільярдів доларів в рамках більшого кредиту "Групи семи" до того, як Дональд Трамп вступить на посаду
*
Колишня прем’єрка Естонії Кая Каллас, яка має очолити зовнішньополітичну службу ЄС, на слуханнях щодо свого призначення наголосила на важливості підтримувати Україну і реалістично дивитися на загрози, з якими може зіткнутися Європа.
Каллас під час слухань у Європарламенті щодо її кандидатури заявила, що бачить два головні пріоритети на своїй посаді – війну РФ проти України і війну на Близькому Сході.
"Перемога України – це пріоритет для усіх нас… Ми маємо продовжувати працювати сьогодні, завтра і стільки, скільки буде треба, та надавати Україні стільки військової, фінансової та гуманітарної допомоги, скільки буде необхідно. І це має супроводжуватися чітким шляхом для України до членства у ЄС", – сказала Кая Каллас.
Вона наголосила, що Європа, підтримуючи Україну, захищає свою безпеку і принципи, на яких заснований ЄС, а також міжнародний правопорядок.
Каллас також акцентувала, що розширення ЄС – це процес, від якого виграє і сам Євросоюз, і країни, які рухаються до членства.
"У наступні п'ять років нам потрібні конкретні результати у цьому питанні. Я буду тісно співпрацювати з єврокомісаром з питань розширення для досягнення цієї мети", – зазначила Каллас.
Також вона зупинилася на питаннях енергетичної та економічної безпеки ЄС.
"Ми не маємо допустити, щоб Росія, Іран, Північна Корея виробляли більше обладнання і боєприпасів, ніж вся євроатлантична спільнота. Ми повинні більше інвестувати в оборону і брати на себе більшу відповідальність. У нас є ресурси, щоб виробляти більше… Сильніша Європа означатиме сильніший НАТО", – наголосила Каллас.
Нагадаємо, у разі призначення Кая Каллас буде також віцепрезиденткою Єврокомісії – ця посада поєднується з функціями головного дипломата ЄС.
12 листопада буде останнім днем слухань кандидатів у єврокомісари на комітетах.
*
Кая Каллас - Процес розширення є геостратегічною інвестицією, яка відповідає інтересам ЄС, тож протягом наступних п'яти років він має принести конкретні результати для зміцнення стабільності й безпеки всіх його учасників
*
Європейський парламент проведе надзвичайне сесійне засідання 19-го листопада, щоб відзначити 1000 днів героїчного спротиву українського народу проти російської загарбницької війни
*
Європа може збільшити поставки зрідженого природного газу в обмін на відмову Дональда Трампа від ідеї високих мит на європейські товари
*
Польська державна компанія Polska Grupa Energetyczna ввела в експлуатацію найбільшу газову електростанцію в Польщі та одну з найсучасніших у Європі потужністю 1366 МВт
*
Норвегія уклала угоду в $1,6 млрд щодо націоналізації експортних газопроводів
*
Голова фракції Соціал-демократичної партії Німеччини в Бундестазі Рольф Мютценіх заявив, що голосування за вотум довіри уряду Олафа Шольца має відбутись 16 грудня
*
Лідери керівної Соціал-демократичної партії Німеччини та найбільшого опозиційного альянсу ХДС/ХСС домовилися щодо дати дострокових виборів 23 лютого
*
Одне з останніх соцопитувань у Німеччині після розпаду "світлофорної коаліції" засвідчило зростання рейтингів більшості партій, з яких найбільше виграла ультраправа "Альтернатива для Німеччини"
*
Німеччина може зберегти допомогу Україні попри колапс коаліції – віцеканцлер Габек
*
Лідер опозиції в Німеччині запропонував виставити Путіну 24-годинний ультиматум та передати Україні далекобійні ракети
*
Очільниця МЗС Німеччини закликала витрачати більше грошей на Україну
За її словами, настав переломний момент, коли слів уже недостатньо
*
До Міністерства закордонних справ Молдови у вівторок, 12 листопада, викликали тимчасового повіреного у справах Грузії через нещодавні заяви грузинського прем’єра Іраклія Кобахідзе
*
Міністерство закордонних справ Молдови вручило послу Росії у Кишиневі Олегу Озерову ноту протесту через російське втручання у вибори та два російські безпілотники, уламки яких днями були знайдені у районах країни
*
Ввечері у понеділок в Амстердамі сталися заворушення за участі кількох десятків людей, які пошкодили машини і фаєрами підпалили міський трамвай
*
У Нідерландах затримали ще п’ять осіб у зв’язку з подіями довкола матчу в Амстердамі за участі ізраїльської команди, після якого у місті скоїли напади на ізраїльських вболівальників
*
Суд скасував зобов'язання Shell щодо скорочення викидів на 45%
Апеляційний суд Нідерландів скасував рішення першої інстанції
*
Міська влада литовської столиці Вільнюса дала дозвіл на проведення акції протесту проти включення до складу нової керівної коаліції партії "Зоря Німану", очолюваної звинуваченим в антисемітизмі Ремігіюсом Жемайтайтісом
*
Президент Литви Гітанас Науседа стверджує, що не затвердить кандидатів в уряд із партії "Зоря Німану", очолюваної звинуваченим в антисемітизмі Ремігіюсом Жемайтайтісом
*
Сейм Литви на останній сесії свого скликання підтримав законопроєкт щодо заборони реклами азартних ігор, оскільки вони можуть викликати залежність
*
Поправки, прийняті Сеймом Литви у вівторок, дозволили посадовцям збивати метеорологічні аеростати, дрони та інші літаючі об'єкти
*
Президент Польщі Анджей Дуда відмовився позувати на спільному фото учасників кліматичного саміту ООН (COP-29) у Баку через присутність глави Білорусі Александра Лукашенка
*
Глава МЗС Польщі Радослав Сікорський заявив, що на найближчій Раді ЄС із закордонних справ відбудеться дискусія, яка визначатиме майбутнє Євросоюзу як стратегічного гравця
*
Марш до Дня незалежності Польщі у Варшаві, що проходив у понеділок 11 листопада, цього разу закінчився без значних інцидентів, проте з десятками затримань
*
Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна вважає, що наступний президент США має нагоду стати "Черчиллем нашого часу", якщо ухвалить правильні рішення щодо війни РФ проти України
*
Президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що обраний президент США Дональд Трамп налаштований якнайшвидше отримати мирну угоду щодо війни в Україні, і він бачить вікно можливостей для цього ще до інавгурації
*
Глава ЦБ Фінляндії: ЄЦБ ще знизить ставки, але не ясно, якими темпами
*
США, Британія, Швеція продовжили зниження процентних ставок
*
Єврокомісія може перенаправити €392 млрд із бюджету блоку на військові витрати – FT
*
Україна виділить понад 55 мільярдів гривень на виробництво озброєння та військової техніки у 2025 році — це більше, ніж бюджет на ці потреби на 2024 рік
*
Міноборони підписало стратегічно важливий контракт із компанією ICEYE — лідером у галузі супутників з високоточним фільмуванням земної поверхні
*
Командувач Військово-морських сил Збройних Сил України Олексій Неїжпапа зустрівся зі своїм колегою із Данії Хенріком Рюбергом у Одесі, обговорили низку питань
*
Нідерланди виділяють додаткові 716 млн євро на оборону через погіршення безпекової ситуації
*
Прем'єр-міністр Нідерландів Дік Схооф під час телефонної розмови запросив переможця президентських виборів у США Дональда Трампа на саміт НАТО, який відбудеться в Гаазі у червні 2025 року
*
Нідерланди з 9 грудня запроваджують додатковий прикордонний контроль для боротьби з нелегальною міграцією
*
Будівництво укріплень польської оборонної системи "Східний щит" зараз триває переважно на кордоні з Калінінградською областю Росії, але з весни 2025 року – активізуються роботи на кордоні з Білоруссю
*
Президент Франції Емманюель Макрон після зустрічі з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте у Парижі заявив, що вважає подальшу підтримку України пріоритетом та що ніякі рішення про Україну не мають ухвалюватися без України - Не має бути рішень про Україну без України і про Європу – без Європи
*
Перші добровольці, що приєднуються до Українського легіону у Польщі, підписали контракти про проходження військової служби, а загальна кількість заявок зросла до 600
*
У країнах НАТО вважають, що Росія розгорнула 50 тисяч російських і північнокорейських військових у спробі відвоювати Курську область в України до того, як Дональд Трамп вступить на посаду президента США в січні
*
У понеділок німецькі ВПС здійснили вильоти з двох баз для супроводу російського розвідувального літака над Балтійським морем
*
Через два з половиною роки після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну більшість німців – 57% – все ще виступають за військову підтримку Києва
*
Україна перебуває на завершальній стадії створення ще трьох нових спільних підприємств з європейськими виробниками озброєнь; п'ять спільних підприємств уже створено
*
Україна – потенційно найбільш забруднена мінами держава у світі
*
Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін і Високий представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель обговорили питання інтеграції української оборонки в європейський ОПК
*
На Сіверському напрямку бійці Національної гвардії спалили російську БМП разом з екіпажем, задіявши FPV-дрони
*
Російські окупаційні війська в Курській області безуспішно намагались атакувати Сили оборони. Воїни 47-ї окремої механізованої бригади напередодні знищили 10 одиниць бронетехніки ворога та живу силу
*
Сили оборони вночі збили 46 російських безпілотників, ще 60 - локаційно втрачені
*
ISW - Російські війська могли завдати удару по греблі Курахівського водосховища, щоб спричинити значні, довготривалі повені на захід від нього, що полегшило б зусилля РФ з оточення українських сил на північ і південь від Курахового
*
На фронті - 187 боїв за добу, найбільше атак відбили на Курахівському й Покровському напрямках
*
Уряд спростив переведення між військовими частинами. Вони відбуватимуться через застосунок «Армія+»
*
Послугою онлайн-відстрочки у «Резерв+» скористалися 100 000 українців – Умєров
*
Цьогоріч на фронт уже поставлено 1 млн дронів, більшість із них – українського виробництва – Федоров
*
Свириденко зустрілася з місією МВФ - говорили про «єОселю» і реформу ринку праці
Перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко провела зустріч із місією Міжнародного валютного фонду на чолі з Гевіном Греєм, яка розпочала роботу в Києві для шостого перегляду програми розширеного фінансування (EFF)
*
«єОселя»: З початку року українці отримали доступні кредити на житло на 13,3 млрд грн
*
Укргідроенерго та Європейський банк реконструкції та розвитку обговорили подальшу співпрацю у відновленні української гідроенергетики та будівництві нових генеруючих потужностей
*
Шуляк - Програму компенсацій за пошкоджене і знищене внаслідок російської агресії житло «єВідновлення» продовжать у 2025 році, а на її подальшу реалізацію виділили 4 млрд гривень. Шуляк: Повна виплата компенсацій за зруйноване житло в Україні займе понад 1500 років
*
На зарплати прокурорам у 2025 році виділять додаткових 1,7 млрд грн — Южаніна
*
Українські аграрії вже засіяли понад 6 млн га озимих культур, що займає 96% від прогнозованих площ
*
Україна готується до перезапуску концесійних проєктів у портах
*
Ощадбанк за час війни збільшив кредитування агросектору втричі
*
На ринку праці жовтень 2024 року відзначився збільшенням заробітної плати та конкуренції серед шукачів. Кількість вакансій мінімально зменшилася
*
Ціни на житло зросли у Києві, Львові та Одесі, у Харкові впали
Середні ціни на житло в Києві за рік зросли із 3,1 млн грн до 3,6 млн грн (на 16,6%) на первинному ринку і з 3,8 до 4,0 млн грн (на 6,7%) на вторинному ринку
*
Платоспроможні банки України отримали 118 млрд грн чистого прибутку за дев'ять місяців 2024 року - НБУ
*
Жовтнева інфляція перевищила прогнози НБУ
*
АРМА вклало арештованих 8 млрд грн у військові облігації
*
Міністерство економіки України, Мінцифра та Google Україна запустили платформу із безкоштовними ресурсами для вивчення ШІ (штучного інтелекту)
*
До системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування у січні - жовтні 2024 року надійшло 39,2 млн грн добровільних внесків
*
"Укргідроенерго" 4 листопада уклало угоду з "Укрсталь конструкція" на будівництво протидронового захисту для Кременчуцької ГЕС вартістю 976,95 млн грн (з ПДВ)
*
ДТЕК за тиждень відновив електропостачання майже 154 тис. абонентів у трьох областях
*
Авіакомпанія «Нової пошти» виконала перший комерційний рейс
*
Авіакомпанія «Нової пошти» готується до відкриття регулярних рейсів до США
*
Українська ІТ-компанія MacPaw скорочує 20% працівників через фінансові труднощі
*
Бізнесмен, колишній зять ексмера Черновецького, В'ячеслав Супруненко купив лізингову компанію "Калина-Автолізинг" у депутатки Київської міської ради Ганни Коваленко ("Європейська солідарність")
*
Понад 5000 осіб з України, які займаються публікацією контенту на Onlyfans, з 2020 по 2022 рік заробили 123 мільйони доларів, але не сплатили податків, бо це неможливо
*
В Ірпені на Київщині почалося будівництво багатоповерхівки на Гостомельському шосе, 12/14/16, зруйнованої внаслідок прямого влучання авіабомби на початку повномасштабного вторгнення РФ
*
На деокупованій Херсонщині показали відновлену амбулаторію в селищі Архангельське - наразі із закладом охорони здоровʼя уклали майже 1,9 тис. декларацій
*
У селі Ягідне на Чернігівщині знову активно працюють будівельні бригади: підрядник відновив ремонт вулично-дорожньої мережі, також поступово відновлюються роботи з утеплення будинків
*
Реформа держуправління є критично важливою для вступу України до ЄС
30 жовтня був оприлюднений Звіт про розширення ЄС з аналізом прогресу і України.
Декілька українських журналістів та дослідників уже висловили свою позицію з цього приводу. Основне їхнє зауваження стосується того, що Україна цього року не продемонструвала значного прогресу для швидкого вступу до ЄС.
Це правда, але не повна. Мало того, ніхто не бачить "слона в кімнаті" – незавершеної реформи державного управління.
Цю реформу треба запускати вже зараз, щоб успішно рухатись у рамках переговорного процесу, впевнена виконавча директорка ГО "Український центр європейської політики" Любові Акуленко.
Докладніше – в колонці Головна причина проблем: чому Україна не показала прориву у Звіті про розширення ЄС. Далі – стислий її виклад.
Авторка колонки, у першу чергу, звертає увагу, що прогрес у наближенні українського законодавства до вимог ЄС за 2024 рік (1,82 одиниці) видається малим у порівнянні з 2023 роком (1,68 одиниці) лише тому, що звіт за 2023 рік не є прогресом за рік.
"Це фактично кумулятивні дані про виконання Угоди про асоціацію (УА), яку ми почали втілювати у життя ще з 2014 року. Тобто це – оцінка дев'ятирічного прогресу", – пише Любов Акуленко.
Вона зазначає, що Україна демонструє системні позитивні результати лише в тих сферах, в яких працювала в рамках Угоди про асоціацію раніше і де було чітке розуміння вигоди – часткового доступу до європейського ринку.
Але, експертка попереджає, що найбільшим досягненням переговорного процесу стануть високі оцінки з кластера "Основи".
"Для цього нам доведеться завершити роботу над виконанням політико-правових реформ. Роботу, яку у нас завжди відкладали на потім", – пише Любов Акуленко.
За її словами, Україні варто спиратися не на досягнення в рамках Угоди про асоціацію (УА), а перенести роботу в рамках переговорного процесу на зовсім інший рівень.
Допоможе в цьому процесі, вважає експертка, реформа державного управління, яка зможе посилити інституційну переговорну структуру, зробити її стійкою до політичних змін.
"Для цього необхідно, зокрема, створити спеціальні директорати політик у кожному міністерстві, а також пристосувати структуру Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції до переговорного процесу", – радить виконавча директорка ГО "Український центр європейської політики".
Вона впевнена, що Україні необхідно створити привабливі умови праці (наприклад, премії або ж навчання за кордоном з обов’язковим відпрацюванням в Україні) для фахівців з права ЄС, які працюватимуть в переговорному процесі.
Ця робота має стати престижною і привабливою. Необхідно докласти всіх зусиль, щоб у кожному міністерстві були потужні команди, які готуватимуть переговорні позиції та працюватимуть над наближенням до законодавства ЄС.
"Окрім кадрового питання, Україні необхідно розробити та прийняти Національну програму адаптації та імплементації всього законодавства ЄС. Наразі це має бути серед найважливіших завдань у сфері євроінтеграції", – зазначає авторка.
Докладніше – в колонці Любові Акуленко Головна причина проблем: чому Україна не показала прориву у Звіті про розширення ЄС.
*
Ліквідація МСЕК: уряд схвалив 2 законопроєкти, що регламентують соціальні послуги та страхові виплати – Шмигаль
За словами прем’єра, виплати залежатимуть від оцінки стану працездатності
*
Колишньому керівнику КП "Київський метрополітен" Віктору Брагінському повідомили про підозру у службовій недбалості, яка призвела до значних проблем на Оболонсько-Теремківській лінії метро
*
Співробітники управління поліції у метрополітені Головного управління Нацполіції у м. Києві проводять обшуки у головному офісі КП "Київтеплоенерго"
*
В Україні посередники перепродавали колючий дрот для фортифікацій, який виготовляють в установах виконання покарань Державної кримінально-виконавчої служби. Через це бюджет вже втратив близько 300 млн грн.
*
Комунальна установа "Центр фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти Приморського району м. Одеси" Одеської міської ради 6 листопада без торгів підписала договір із ФОП Михайло Федоров про закупівлю бензинових генераторів вартістю 1,03 млн грн без ПДВ через терміновість
*
Служба безпеки України затримала російського агента, який коригував ракетно-бомбові та артилерійські удари по локаціях оборонців Куп’янська Харківської області
*
Понад половина українців проти територіальних поступок, майже третина – готові до них – опитування КМІС
*
Споживчі настрої погіршилися: Українці очікують зростання цін та підвищення курсу долара
*
Місто Гельсінкі ініціює примусове викуплення найбільшої спортивної арени столиці Фінляндії у російських власників, які потрапили під санкції
*
Національна рада з електронних ЗМІ Латвії (NEPLP) ухвалила рішення закрити доступ до чергового сайту, що поширює російську пропаганду
*
У Міністерстві закордонних справ Росії зажадали від Молдови доказів після її звинувачень у падінні двох російських безпілотники на молдовській території та виклику у зв'язку з цим посла РФ
*
Губернатор Бєлгородської області РФ В'ячеслав Гладков заявив, що український дрон уразив нафтобазу, стався вибух і виникла пожежа
*
Станом на 06:00 12 листопада у Чорному та Азовському морях відсутні російські військові кораблі
*******
Всі, всі, всі на корабель
*
Уряд Китаю оголосив про введення з 15 листопада тимчасових антидемпінгових заходів на увесь імпортований із Європейського Союзу бренді
*
Китайські акції знизилися: ринки стурбовані складом майбутньої адміністрації Трампа
*
*
У місті Чжухай південної китайської провінції Гуандун внаслідок наїзду автомобіля на городян, які займалися фізичними вправами на спортивному майданчику, щонайменше 35 людей загинули та ще 43 отримали поранення
*
Російський проєкт Arctic LNG 2 скоротив видобуток на газових родовищах майже до нуля в листопаді 2024 року через західні санкції
*
Російські імпортери різко знизили закупівлі електроніки та побутової техніки: у жовтні вони впали на 15-30% порівняно з вереснем
Зазначається, що це сталося через затовареність складів і підвищення ключової ставки Центробанку до 21% річних. У результаті тримати великий обсяг товару на складі стало невигідно, оскільки вартість зберігання перевищує вигоду від великих разових закупівель.
Також, через високу ключову ставку спостерігається проблема з попитом.
"Зараз дуже вигідні банківські ставки, громадяни набагато охочіше відкривають депозити, ніж витрачають гроші на побутову техніку та електроніку", - каже представник російської компанії "Марвел-Дистрибуція".
В іноземній компанії, що продає електроніку в Росію, підтвердили зниження закупівель російськими імпортерами. Компанії досі не вдалося законтрактувати поставки в тих обсягах, у яких вони оформлялися в попередні роки на початку IV кварталу, зазначив співрозмовник видання.
Він також пояснив це високою ставкою ЦБ. "У ситуації, що склалася, вигідніше покласти гроші на депозит, ніж робити дорогі покупки", - пояснив він.
Наразі відбувається охолодження ринку - покупці кладуть гроші на депозити і менше купують товарів, каже провідний аналітик Mobile Research Group Ельдар Муртазін.
*
В РФ після буму споживчового кредитування почалися рекордні проблеми з виплатами
*
Державна дума РФ у вівторок, 12 листопада, у другому та третьому читаннях ухвалила закон про заборону «пропаганди чайлдфрі», тобто «відмови від народження дітей»
*
Держдума заборонила усиновлення дітей громадянами країн, де дозволено зміну статі
*
Держдума запропонувала заборонити брати до шкіл дітей мігрантів без знання російської мови
*
У РПЦ заявили, що росіяни стають геями через життя у великих містах
*
Зюганов на засіданні Думи заявив про загрозу краху політичної системи Росії
*
Міністр фінансів рф заявив, що росіянам долари не потрібні
*
Російську платіжну систему «Мір» підключили до іранської Shetab
*
РФ скоротить експорт нафти з Новоросійська на 19% у листопаді/жовтні
*
Генпрокуратура взялася зупинити зростання цін на молоко
*
Найбільший виробник молока в Росії оголосив про підвищення цін
*
Путін підвищив суддю, яка відправила до колонії педіатра Надію Буянову
*
Педіатра з Москви відправили на 5 років до колонії через розмову про армію під час прийому
*
Росіян попередили про подорожчання ялинкових іграшок на 20%
*
В Абхазії спалахнули протести через угоду про співпрацю з Росією
*
Росіяни обкладуть податком на операції з криптовалютою
*
Северсталь оцінює падіння попиту на сталь у РФ за 9 міс на 2,7%
*
Третина росіян почали скуповувати підробки іноземних брендів
*
Губернатор Курської області звільнив голову зайнятого ЗСУ району після мітингу мешканців
*
Губернатор Курської області попросив $7 млрд на відновлення від вторгнення ЗСУ
*
У колишнього заступника Шойгу знайшли квартиру в Москві вартістю понад 500 млн. руб.
*
Путін дозволив ще двом великим нафтогазовим компаніям засекретити фінансові показники
*
У російських регіонах виник дефіцит фізрозчину
*
Центробанк пообіцяв обмежити видачу іпотеки на термін понад 30 років
*
"Зима обов'язково принесе проблеми". Майже третина тепломереж в Росії досягла критичного зносу
*
У росіян почалися рекордні з пандемії проблеми з виплатами кредитів
*
Організаторів контрабанди перуанського кокаїну до Росії відпустили на війну з Україною
*
Європа готує «систематичне санкційне переслідування» тіньового флоту Путіна
*
«Жодної поразки немає». Патрушев заявив про високу боєздатність Чорноморського флоту після втрати 30% кораблів
*
ЦБР зберіг прогноз профіциту ліквідності на кінець 2024 р., чекає у 2025 р. дефіцит, що зростає
*
"Іноагентам" заборонять виводити доходи з Росії
*
Контрнаступ у Курській області став катастрофою для російської армії
*
Тихої ночі та скорішої Перемоги нам всім