Сьогодні, 20 квітня, День вдячності волонтерам. Віряни вшановують пам’ять святого преподобного Теодора Трихіни. Українці святкують найсвітліше свято року — Великдень або Воскресіння Ісуса Христа. До Нового року залишилося 255 днів.
Він поселився серед диких скель і лісів, у повній самоті, далеко від людських очей. Все своє життя він присвятив молитві, посту і мовчанню. Їв тільки те, що знаходив у природі, а одягався у волосяницю — грубий одяг, який колов тіло й постійно завдавав болю. І все це — не з мазохізму, а як спосіб зламати своє его і повністю віддатися Богові.
Через таку відданість і духовну чистоту, Господь наділив Теодора даром чудес. Люди з усіх сторін приходили до нього: хтось за порадою, хтось — з проханням про зцілення. І вони отримували відповіді, і виліковувалися.
Після смерті святого Теодора люди не забули про нього — навпаки, його пам’ять тільки зміцнилася. Мощі святого стали джерелом нових чудес, а його життя — прикладом того, що справжня сила — у смиренні та тиші.
Що не можна робити 20 квітня
Забороняється грішити думкою й словом — святий Теодор був зразком тиші, молитви й самозаглиблення. У цей день краще уникати пліток, лайки, марнослів’я.
Не можна робити щось лише задля зовнішнього враження — його життя вчить щирості перед собою і Богом.
Не слід голосно сміятися або кричати — вважалося, що це може порушити внутрішню гармонію й притягнути тривоги.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
якщо цього дня тепло і ясно — літо буде тепле й урожайне;
якщо йде дощ — чекай дощове літо;
якщо випаде сніг чи град — можливі ще заморозки аж до Георгія (23 квітня);
жайворонки високо літають і співають — буде гарна погода;
якщо жаби голосно кумкають — до швидкого потепління.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 20 квітня
Які сьогодні іменини: Гаврило, Григорій, Микола, Олександр, Федір.
Талісманом людини, народженої 20 квітня є лал. Цей камінь, хоч і не дуже розповсюджений, є надзвичайно популярним у ювелірній справі. З давніх часів лал застосовували для лікування нервових порушень, стресу та тривожності.
Цього дня народилися:
1903 рік — Ґео Шкурупій, український письменник, представник панфутуризму, жертва сталінського терору;
1908 рік — Ірина Беклемішева, українська художниця;
1939 рік — Ганна Світлична, українська поетеса.
Календар важливих подій в Україні та світі за 20 квітня:
1653 рік — Олівер Кромвель розігнав опозиційних депутатів англійського парламенту;
1770 рік — Джеймс Кук відкрив територію Нового Південного Уельсу (східна частина Австралії);
1841 рік — вийшло перше детективне оповідання Едгара По “Вбивства на вулиці Морг”;
1865 рік — вперше було оголошено про створення безпечних сірників;
1902 рік — подружжя Кюрі отримало чистий радій;
1918 рік — Слов’янська група Запорізької дивізії Армії УНР звільнила місто Слов’янськ від більшовиків;
1940 рік — у США вперше був продемонстрований електронний мікроскоп;
1949 рік — відкрився I Всесвітній конгрес миролюбних організацій;
1989 рік — китайська влада наказала студентам очистити площу Тяньаньмень у Пекіні;
1999 рік — у школі Колумбайн (штат Колорадо) сталася бійня;
2000 рік — в Броварах в результаті потрапляння тактичної ракети в житловий будинок загинули три людини, п’ятеро були поранені.
Цей жанр дає можливість задуматися про наші дії та їхні наслідки для навколишнього середовища, порушуючи питання збереження природи, сталого розвитку та боротьби з екологічними кризами. День Cli-Fi підкреслює важливість екологічної свідомості і допомагає сприяти розумінню проблем, з якими ми можемо зіткнутися через зміни клімату.
Також 20 квітня День вдячності волонтерам. Він створений, щоб висловити повагу і подяку всім, хто безкоштовно допомагає іншим. Волонтери — це люди, які не отримують оплату за свою працю, але віддають свій час, енергію та ресурси, підтримуючи тих, хто в цьому потребує.
Цей день має на меті підвищити усвідомлення того, яку важливу роль відіграє волонтерство в суспільстві, а також нагадати про вдячність тим, хто активно працює в різних сферах, від гуманітарних ініціатив до допомоги в кризових ситуаціях. Волонтери часто працюють у допомозі людям, які постраждали від катастроф, підтримують екологічні проекти або допомагають тим, хто потребує соціальної підтримки.
День вдячності волонтерам — це можливість усім нам подякувати тим, хто своїми діями робить світ кращим і теплішим, не чекаючи за це винагороди.