Розпочався прийом заяв від вступників на бакалаврат. Подання заяв здійснюється онлайн через електронні кабінети. Подання заяв для всіх категорій абітурієнтів триватиме до 1 серпня. Вступники можуть подати до 5 заяв на бюджетні місця та до 10 заяв на контрактну форму навчання.
За два роки із вишів відраховано понад 50 тисяч студентів-чоловіків. За результатами перевірок у 2024–25 роках із вишів відраховано понад 50 тисяч чоловіків, старших за 25 років. За роки повномасштабної війни значно зросла кількість студентів-чоловіків зрілого віку.
Міносвіти затвердило Типову освітню програму для учнів із ТОТ. Програма спрямована на те, щоб забезпечити доступ до української освіти для учнів, які проживають на ТОТ та хочуть здобувати українську освіту або проживали на ТОТ і не мали доступу до української освіти.
Українці зможуть отримати до 1 млн грн на відкриття дитячого садочка. Українці зможуть отримати до 1 млн грн на відкриття та розвиток дитячого садочка, ясел або центру розвитку дитини. Гроші можна отримати за умови співфінансування 70/30 та створення мінімум 4 робочих місць.
У деяких сферах мрії вступників і запит ринку різняться десятикратно. При порівнянні даних про бажання підлітків щодо профорієнтаційних уподобань із ситуацією на ринку та прогнозом уряду щодо потреби у кадрах, виявлені невідповідності між бажаннями молоді та вакансіями на ринку.
МОН планує покроково «прокачати» українських учителів. Відомство планує у наступному навчальному році покроково «прокачати» учителів. Про це сказала заступниця міністра освіти Надія Кузьмичова, анонсуючи розробку нових концепцій для 9 освітніх галузей Нової української школи.
Розпочались вступні іспити в коледжах для вступників після 11 класу. Вступні випробування триватимуть до 6 серпня. За результатами випробувань вступники отримають оцінку за шкалою 100–200 балів. Зарахування за державним або регіональним замовленням відбудеться 16 серпня.
Триває інформування абітурієнтів про перебіг вступної кампанії. З метою оперативного інформування вступників та батьків про конкурсну ситуацію у вишах і коледжах інформаційна система «Вступ.ОСВІТА.UA» тричі на добу оновлює дані про перебіг вступної кампанії.
Усі 17-річні вступники мають стати на військовий облік до 31 липня. Вступники до вишів та коледжів чоловічої статі, яким у 2025 році виповнюється 17 років, мають до 31 липня стати на військовий облік. Подання військово-облікових документів є необхідним для зарахування до вишу.
Учасники додаткової сесії НМТ отримали офіційні результати тестування. Результати розміщені за рейтинговою шкалою 100–200 балів у е-кабінетах. Також доступна опція формування Інформаційної картки учасника НМТ, яка потрібна для вступу до закладів вищої освіти.
Тема енергоефективності стане ще однією частиною шкільної програми. Учні 4–11 класів вивчатимуть, як раціонально користуватися ресурсами та бути більш енергоощадними в повсякденному житті. МОН підготувало посібники, що допоможуть учителям зробити уроки цікавішими для учнів.
МОН укотре спробує запровадити підхід «гроші ходять за вчителем». Гроші, які виділяє держава на підвищення кваліфікації педпрацівника, будуть «ходити за вчителем». У МОН наразі розробляють систему нормативно-правової бази під реалізацію нового підходу.
Високі бали НМТ у випускників НУШ не є самоціллю для МОН. Високі бали НМТ випускників не є самоціллю Міністерства освіти і науки. У відомстві наголошують, що освіта для життя – це суть і ядро ідеї Нової української школи, тому очікування МОН – точно не про високі бали.